aA
Per greitai pasibaigęs lytinis aktas arba priešlaikinė ejakuliacija tampa vis opesne problema daugeliui vyrų. Tuo pačiu kenčia ir moterys. Jos nespėja patirti orgazmo kartu su partneriu. Tiesa, dažnai dailiosios lyties atstovės nesusimąsto, kad tai – ne tik vyro problema. Priešlaikinės ejakuliacijos problemos atsiranda ne vien dėl psichologinių priežasčių, tačiau šį kartą būtent apie jas.
© Shutterstock nuotr.

Kai poros santykiuose vyrauja priešiškumas, agresija, lytiniai santykiai pradeda retėti. Tuomet lytinis aktas taip pat gali pasidaryti trumpesnis nei buvo.

Apie ejakuliacijos sutrikimų pasąmonines priežastis ir moterų įtaką vyro lytinio akto trukmei kalbamės su Psichoterapijos ir lytinių sutrikimų klinikos vadovu, seksologu Vitalijumi Žuku.

- Kokios psichologinės priežastys lemia priešlaikinę ejakuliaciją?

- Erekcija – vienas svarbiausių vyriškumo simbolių. Toliau seka akto trukmė. Nors dėl pastarojo vyrai išgyvena mažiau. Po priešlaikinės ejakuliacijos sutrikimu dažnai slepiasi pasąmoninės problemos, kurios dažnai pamirštamos net pačių gydytojų. Kalbu apie poros problemas. Kai poros santykiuose vyrauja priešiškumas, agresija, lytiniai santykiai pradeda retėti. Tuomet lytinis aktas taip pat gali pasidaryti trumpesnis nei buvo. Vyrą gali kamuoti giluminiai konfliktai, agresija moteriai, kuri pasireiškia trumpu lytiniu aktu. Vyras taip baudžia partnerę. Jis nesąmoningai stengiasi pabėgti nuo gniuždančios moters, dažnai primenančios griežtą motiną. Trumpas lytinis aktas būdingas ir homoseksualines tendencijas bei makšties baimę turintiems vyrams. Tačiau tai paaiškėja tik psichoanalizės metu.

- Norite pasakyti, kad priešlaikinė ejakuliacija – abiejų partnerių bėda?

- Jei į mane kreipiasi dėl priešlaikinės ejakuliacijos problemų – iš karto kviečiu abu partnerius. Kalbantis išaiškėja, kas yra kas. Kartais tos pagalbos net nereikia, tiesiog pakanka parodyti mechanizmą: pakoreguoti lytinių santykių dažnumą, techniką ar klaidingą požiūrį į akto trukmę. Tai, ką kalbu, patvirtina faktai. Pavyzdžiui, tas pats vyras turi kelias moteris. Su viena moterimi lytinis aktas trunka penkias ar septynias minutes, su kita – vos kelias sekundes. Vyras tas pats.

Situacija, parodo, kad esmė – partnerystėje. Vienos moterys yra „kastruojančios“, kitos – moteriškos, kurios padeda nuimti vyrui įtampą. Nors akto trukmė ne viską išsprendžia. Svarbus ryšys su partnere. Pasitaiko ir tokių problemų, kad vyras nori ilgesnio lytinio akto, o agresyvoka, nusivylusi moteris, turinti orgazmo problemų, atvirkščiai – trumpesnio. Priešlaikinė ejakuliacija ir trumpas lytinis aktas dažnai yra jautrių, linkusių į depresiją vyrų atributas.

Gana dažnai „nesutrikęs“ partneris suinteresuotas „sutrikusiojo“ funkcijos silpnumu. Pastarasis jam reikalingas, kad galėtų paslėpti savo paties sutrikimą. Tiriant lytiškai neaistringų, anorgazmiškų žmonų partnerius, dažnai paaiškėja, kad vyrai turi trumpo lytinio akto problemas. Jie faktiškai džiaugiasi, jog jų lytiškai santūrios žmonos nekelia klausimo dėl lytinio akto trukmės. Laimėti iš sutrikimo gali ir žmonos. Vyrai tokiu atveju tampa „štampuoti simptomo nešiotojai“. Abiem atvejais sutrikimas perleidžiamas partneriui. „Nesutrikusios“ moterys daro viską, kad sutrikimas išliktų. Pavyzdžiui, sutinka turėti lytinius santykius labai retai, o tai fiziologiškai dar labiau trumpina lytinį aktą. Vyrai nesąmoningai daro tą patį, lyg tenkindami moterų reikmes. Be to, vyrams ir moterų elgesys lovoje rodo, jog pats lytinis aktas neteikia didelio džiugesio. Minėtų strategijų naudojamas, dažnai lieka patiems nesuprastas, dėl ko visa tai daroma.

- Jei partneriai seksualiniuose santykiuose nesuderinami, tai reiškia santykių baigti?

- Nerimastingiems vyrams būdinga baimė būti atstumtiems, jei jie „blogai“ pasirodys ypač lytinių santykių pradžioje. O tai dažnai ir atsitinka. Tuomet būsimų santykių, laukiama kaip labai sudėtingo egzamino. Situacija dar pasunkėja, kai jie išgirsta iš moters: „Tai ir viskas?“ Realybė tokia, kad pažinusios seksualinę laisvę moterys tapo reiklesnės. Tačiau panašius komentarus jos naudoja retai. Viskas yra reguliuojama. Jei poroje geranoriški santykiai, yra emocinis artumas, seksualines problemas galima išspręsti. Deja, šalyje šios bėdos kol kas sprendžiamos labai paviršutiniškai. Ir vis tik seksologai dažnai sako: „Lytinio akto pabaiga vyrui, moteriai yra tik pradžia“. To paties akto metu, daugelis moterų gali jausti pakartotiną ar daugybinį orgazmą. Seksoterapija gali sėkmingai padėti išspręsti tokias ir kitas panašias problemas. Svarbiausia – abiejų partnerių psichologinė motyvacija.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Širinskienė apie savo „raudonas linijas“: politika – dialogo menas, bet tokių dalykų aš Karbauskiui neatleisčiau (98)

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sakė nemėgstanti kalbėjimo apie „raudonas linijas“,...

Mokesčių reforma baus regionus: daugumai savivaldybių teks mažiau pinigų (32)

Svarstant kitų metų biudžeto projektą pastebėta, kad dėl gyventojų pajamų mokesčio ( GPM )...

Pasakojimas apie dvi ekonomikas: TVF skaičiuoja žlugdantį sankcijų poveikį Iranui (15)

Pakartotinis JAV sankcijų taikymas Irano naftos eksportui anuliuoja visas Tarptautinio valiutos...

Praėjo metai po modelio Dovilės Didžiūnaitytės tragedijos: paaiškėjusios kraupios detalės ir vis dar kylantys įtartini klausimai (33)

Šį antradienį sueina lygiai metai po to kai Klaipėdoje mįslingomis aplinkybėmis žuvo modelis...

Orai: sinoptikai perspėja – kelius kai kur jau dengs ledukas

Lapkritis persirita į paskutinį dešimtadienį ir, panašu, artėja prie jam būdingų orų.

Nuovargį jaučiate nuo pat ryto: gydytoja sako, kad padėti gali net ir kavos atsisakymas

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Ieva Sterlingė sako, kad nuovargis – vienas dažniausių...

Dar vieną karjeros rekordą pagerinęs Sabonis buvo arti trigubo dublio (1)

Domantas Sabonis buvo per plauką nuo pirmo karjeroje trigubo dublio. Indianos „Pacers“...

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (1286)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...

Audrius Bružas pirmąkart viešumoje pasirodė su nauja širdies drauge Aiste Andrijauskaite (13)

Pirmadienį vykusio lietuviško filmo „Širdys“ premjeroje netrūko žinomų veidų. Pasveikinti...

Makabriškomis laidotuvėmis garsėjantys tibetiečiai šlykštisi mums priimtinu laidojimo būdu (52)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....