Sekso tema iki šiol yra tabu, tad labai daug žmonių nė nenutuokia, kad nesisaugodami jie gali nukentėti patys ir užkrėsti savo partnerį (-ę), rašo independent.co.uk.

Oralinis seksas nėra išimtis, teigia ekspertai.

Dauguma žmonių – apie 70 procentų – mano, kad oralinis seksas yra visaverčio sekso dalis, paaiškėjo tyrime, kurį atliko Kinsey instituto Indianoje seksualinių tyrimų centro ekspertai.

Sveikatos ekspertai baiminasi, kad oralinio sekso metu žmonės nesisaugo lytiškai plintančių ligų, nors jomis galima užsikrėsti ir per burną.

Britų seksualinės sveikatos ir ŽIV asociacija (angl. The British Association for Sexual Health and HIV – BASHH) neseniai pasakė „BBC Newsbeat“, kad vis daugėja žmonių, oralinio sekso metu užsikrėtusių tokiomis lytiškai plintančiomis ligomis, kaip lytinių organų herpesas, chlamidiozė ir vaistams atspari gonorėja.

Dr. Peteris Greenhouse‘as, konsultuojantis JK vyriausybės seksualinės sveikatos politikos klausimais, neseniai papasakojo „BBC Newsbeat“, kad labai mažai žmonių oralinio sekso metu naudoja prezervatyvą.

Šiais laikais vaistams atsparia gonorėja daugiausiai žmonių užsikrečia būtent oralinio sekso metu, nes vaistai, kuriais ji būdavo gydoma, neveiksmingi gydyti gerklei, o tai reiškia, kad ji išlieka burnoje.

Dažniausiai oralinio sekso metu žmonės užsikrečia gonorėja, lytinių organų herpesu ir sifiliu, tačiau per burną taip pat galima užsikrėsti chlamidijomis, ŽIV, hepatitu A, hepatitu B ir hepatitu C, lytinių organų karpomis ir gaktos utėlėmis.

Šių ligų simptomai taip pat gali būti labai skirtingi.

Nuo šių ligų apsaugo prezervatyvas, kurį reikia naudoti ir oralinio sekso metu, įspėja Didžiosios Britanijos nacionalinė sveikatos tarnyba.

Moters makštį ar išangę taip pat galima uždengti specialia plona latekso plėvele, kurią galimą nusipirkti arba pasidaryti iš prezervatyvo ar latekso pirštinės.

Sue Knight, vyriausioji medicinos sesuo iš jaunų žmonių seksualinės sveikatos ir gerovės labdaros centro „Brook“ leidiniui „The Independent“ pasakė: „Visiems, kurie oralinio sekso metu nesisaugo, kyla grėsmė užsikrėsti lytiškai plintančia liga, tad labai svarbu imtis visų įmanomų atsargumo priemonių ir reguliariai tikrintis sveikatą.“

„Oralinio sekso metu nuo ligų pasaugo barjerinės priemonės, tokios kaip latekso plėvelės ir prezervatyvai.“

Praktikuojanti gydytoja ir medikamentų ekspertė Dr. Alexandra Phelan pasakė: „Nors oralinio sekso metu tikimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis yra mažesnė nei vaginalinio ar analinio sekso metu, tačiau vis dėlto rizika egzistuoja, todėl reikėtų būti atsargiems.“

„Vienas iš patikimiausių būdų apsisaugoti nuo šių ligų – oralinio sekso metu vyrui naudoti prezervatyvą. O jei partnerio genitalijų srityje yra atvirų žaizdų, likusių nuo lytinių organų herpeso, reikėtų vengti seksualinio kontakto, kol žaizdos galutinai nesugis.“

„Tačiau vyrams oralinio sekso metu su moterimi apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų sunkiau. Rekomenduojama barjerinė priemonė, tokia kaip latekso plėvelė.“

„Patikimiausias būdas apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų oralinio sekso metu yra kaskart abiems partneriams naudoti barjerines apsaugos priemones ir reguliariai tikrintis sveikatą.“

Medicinos direktorius iš „Terrence Higgins Trust“, dr. Michaelas Brady sako: „Vis daugiau jaunų žmonių užsikrečia lytiškai plintančiomis ligomis. Viena iš priežasčių – mes vis dar neužtektinai rūpinamės tinkamu ir suprantamu jaunų žmonių seksualiniu švietimu.“

„Lytiškai plintančių ligų mažinimas, įskaitant ir perduodamas oraliniu būdu, turėtų būti prioritetinis klausimas visuomenės sveikatos srityje.“

„Vyriausybės lygmeniu derėtų pasirūpinti jaunų žmonių seksualiniu švietimu, kad jie įgytų žinių ir įgūdžių, leidžiančių jiems mėgautis sveiku ir saugiu seksualiniu gyvenimu.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (226)