Ak, tas paslaptingas seksualinis patrauklumas! Iš kur jis atsiranda? Nuo ko priklauso? Ar galima, užsibrėžus tokį tikslą, tapti patraukliu objektu visiems priešingos lyties atstovams? Ar tai toks dalykas, kuris gamtos arba duotas, arba neduotas? Ir kam reikia žadinti seksualinį susidomėjimą tiems, kurių atžvilgiu mes nekuriame jokių planų? Pasak psichoanalizės, meilė – tai poreikis, kad partneris būtų laimingas, ir daugiau nieko.
Seksas
© Corbis

Kai kalbame: jis (ji) man patinka, man jo (jos) reikia, tai neturi nieko bendra su meile. Kalbama apie seksualinę trauką, apie poreikį išspręsti kokią nors savo problemą, pavyzdžiui – vienatvės, apie norą padidinti savo savivertę – apie ką tik įmanoma, tik ne apie meilę. Mokėjimas nepainioti meilės su seksu gali išlaisvinti žmogų nuo daugelio nusivylimų, o gal net ir tragedijų.

Yra žinoma, kad seksualinis potraukis (libido) – pasąmoningas dalykas. Pagrindinė klasikinė priežastis (žinoma, ne vienintelė), formuojanti aistrą vienam ar kitam priešingos lyties atstovui – tėvai. Tarkime, jei mama isterikė, vyras ieškos partnerės, linkusios aiškintis santykius, kaprizingos ir skandalingos.

Su ja neįmanoma gyventi, tačiau jam būtent toks moters tipas yra seksualiai patrauklus. Libido preparuoti sunku. Ir vis dėlto: iš kokių pagrindinių detalių susideda šis daugialypis jausmų kompleksas?

Didžiulį vaidmenį vaidina kvapas. Būna, kad žmogus patraukia dėmesį, patinka, tačiau jo kūno aromatas visiškai atima iš mūsų geismą. Ir kalbama ne apie prakaito kvapą – kai kuriems jis netgi patinka. Kalbama apie individualų kvapą, būdingą kiekvienam žmogui, kuris arba jaudina potencialų partnerį, arba ne.

Tikra istorija: italė ištekėjo už kažkokios Afrikos genties vado, kuris negalėjo su ja mylėtis, kol neištepdavo jos kūno kiaulių taukais, kad jis įgautų jam įprasto gyvuliško aromato. Jei žmona kvepėdavo savo natūraliu kvapu ar kvepalais, vyrui dingdavo erekcija.

Dar vienas svarbus veiksnys – apranga. Moteris dažnai neįtaria, kad apsirengimo maniera gali daug ką pasakyti apie jos seksualumą.

Tarkime, spalvinė kombinacija. Klasikinis „vamp“ stilius – juoda apranga, tamsūs lūpų dažai, juodai dažyti plaukai. Psichologui – signalas: dama depresijoje. Vis dėlto vyrus, kuriuos augino problemiškos mamos, traukia tokio tipo moterys. Tiems, kuriems nepatinka isterikės, tokios damos nepatiks. Juos traukia sveikesnis tipas: žydrų, gelsvų, rožinių tonų drabužiai, šviesūs lūpų dažai, šviesus lakas.

Paradoksas, tačiau kuo ryškiau ir labiau provokuojamai moteris apsirengusi (gili dekoltė, mini sijonas ir t.t.), tuo ji mažiau seksuali. Damos, besirenkančios pilką spalvą ir aklinai užsisagsčiusios, gali būti net ir labai seksualios. Ir apsimetinėti čia praktiškai neįmanoma: moterys paprastai neanalizuoja savo rengimosi stiliaus ir rengiasi vienaip ar kitaip tiesiog dėl to, kad joms taip patinka.

Apskritai pastabus vyriškis žino, kur ieškoti audringų aistrų... Tačiau, sprendžiant pagal viską, tokių vyrų mažoka, kadangi provokuojamas stilius apgauna nemažai jų.

Moteris gi pasąmoningai rinksis vyriškį, į kurį pažvelgus iškart pastebima, kad jis, kaip sakoma, „sėkmingas“: gerai apsirengęs, susišukavęs, prisižiūrintis, spinduliuoja seksualinę energiją. O išoriškai jis gali būti ir visai neįdomus: seksualumas gali pasireikšti kur tik norisi, ir, visų pirma, bendravimu. Jei vyras niekaip neišreiškia savo seksualumo, moteris daro išvadą, kad ir lovoje jis bus toks pat nesuinteresuotas rezultatu, kaip ir nesuinteresuotas patraukti į save dėmesį.

Kitas paradoksas: manoma, kad aukštas vyriškis visais atžvilgiais patrauklesnis. Praktika rodo, kad mažo ūgio vyriškiai perspektyvesni. Kuo mažesnis, tuo daugiau ambicijų. Aukštieji, priešingai, neretai būna neryžtingi, silpni, kadangi nuo vaikystės pripratę prie minties, kad jie stiprūs, daug gali.

Žinomas taip pat valdžios, pinigų ir galimybių seksualinio patrauklumo fenomenas. Žmonėms, apdovanotiems visu tuo, net jei jie išoriškai ne tik nepatrauklūs, bet ir atstumiantys, daugelis jaučia tikrą seksualinę trauką.

Vienas pagrindinių libido griovėjų – kompleksai. Vyrai kompleksuoja manydami, kad juos gali atstumti dėl nepakankamo jų pasididžiavimo dydžio. Moterys laiko save nevisavertėmis, jei jų kojų ilgis arba krūtinės dydis neatitinka, jų požiūriu, seksualinių normų. Žinoma, visa tai turi reikšmės, bet ne ta prasme, kad didesnės geriau už mažesnes, o ilgesnės už trumpesnes, o ta, kad vienam patinka didžiulė krūtinė, kitam – maža.

Kad ir koks būtų sudėtingas mūsų libido komponentų kompleksas, svarbiausia ne tai. Reikalingi visi: aukšti ir žemi, stori ir ploni, agresyvūs ir švelnūs, subtilūs ir vulgarūs, su didelėmis ausimis ir kreivomis kojomis. Visi, net ir bjaurūs. Tai tinka kalbant tiek apie vyrus, tiek apie moteris.

Tik vienas asmenybės tipas niekada niekam nereikalingas: tas, kuris savęs nepriima ir nemyli. Tokie žmonės visiškai sunaikinę savo libido: visos jėgos iškeliauja vidiniams konfliktams. Aplinkiniai pasąmoningai tai jaučia ir nebando nė įsivaizduoti jo kaip potencialaus partnerio: jo tiesiog nenori.

Jei iškamuotas neapykantos ir savęs žeminimo žmogus randa savyje jėgų tai suprasti, jis gauna galimybę pripildyti savo gyvenimą ryškiomis sveikomis spalvomis. Pats sunkiausias klausimas – kaip tai padaryti?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gražiausias Lietuvos kaimas, kuriame liko vos 6 gyventojai: sodybos kaina čia siekia 200 tūkst. (22)

Gražiausiu Lietuvos kaimu išrinkti Grabijolai – mažas, miškuose pasislėpęs kaimelis tarp...

Ugniagesiai perspėja ruoštis: smarkiai lis, numatoma perkūnija ir škvalas (32)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos išplatino perspėjimą, kad...

Krizė Vokietijoje: pildosi perspėjimai dėl pasekmių visai Europai (85)

Nutiko tai, dėl ko dar 2015 metais, svetingumo kultūros apogėjuje, būgštavo žymus vokiečių...

Padėtis tragiška: liepsnos kėsinosi į Kuršių neriją (3)

Užsitęsusi sausra kelia didelį nerimą – vieną po kito gaisrai niokoja šalies miškus . Vos...

Netikėtas gyvenimo posūkis paskatino imtis veiklos, kurios pinigais neįkainosi

Tolerancija, visų socialinių grupių gerovė – tokie įprasti ir nedaug atskleidžiantys žodžiai...

Gražulis neneigia vaiko mamai siūlęs darytis abortą (571)

Seimo narys Petras Gražulis su palangiške Birute Navickaite susilaukė vaiko, tokia žinia...

Paauglio sumušta „X Faktoriaus“ žvaigždė Miglė Pivoriūnaitė pasipiktino teismo sprendimu: nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori (59)

Projekte „ X Faktorius " išgarsėjusi atlikėja Miglė Pivoriūnaitė prabilo apie skaudžią...

Vilniečiai gelbėdamiesi nuo karščio maudosi pačiame centre esančiame fontane (16)

Jau kuris laikas sausrai nepaliekant Lietuvos, gyventojai nuo karščio gelbėjasi įvairiais būdais....

Mikutavičius: noriu perduoti Žilvino Grigaičio žinutę (14)

„Tiesą sakant, šimtmetį aš jau atšvenčiau žiemą ir jau spėjau pamiršti. Man sunku ką nors...

Artėjant savaitgaliui būtina žinoti: specialiame žemėlapyje – miškai, į kuriuos eiti draudžiama (31)

Dėl išaugusio gaisringumo beveik trečdalis Lietuvos savivaldybių apribojo patekimą į miškus ,...