aA
Kartais santykiai nutrūksta todėl, kad mes nesuprantame, kas seksualiai sujaudina partnerį. Tam įtakos turi libido tipai. Psichologė, sekso terapeutė Sandra Pertot įsitikinusi: tai – ne tragedija, greičiau dar viena priežastis geriau pažinti save.
© Shutterstock nuotr.

Žinojimas, kokiam libido tipui priklausote jūs ir jūsų partneris, gali padėti geriau vienas kitą pažinti, bet tikrai neturėtų būti argumentu kilus konfliktui ar pretekstu nutraukti santykius.

Interviu psychologies.ru su S. Pertot apie libido tipus ir jų įtaką santykiams.

Kokius libido tipus pavadintumėte labiausiai paplitusiais?

– Mūsų kultūroje ypač vertinamas tipas, geriausiai mums pažįstamas iš reklamų ir meilės serialų, – erotinis. Šiam tipui priklausantieji užsiima seksu dažnai ir su malonumu, jiems patinka įvairovė ir eksperimentai. Tačiau seksualumas turi ir daugiau tipų, tik apie juos kol kas žino nedaugelis. Mūsų kultūroje vis dar vyrauja nuomonė, kad jeigu žmogui sekso nereikia kasdien ar kas savaitę, jam kažkas negerai. Tačiau seksualinis gyvenimas netampa mažiau ryškus, jei mylimasi ir rečiau.

Kokios įtakos santykiams turi seksualinio gyvenimo ritmo skirtumai?

– Partnerių libido tipai gali skirtis, tačiau tai nėra tragedija, jei abu sutinka priimti ir gerbti tuos skirtumus. Moterys, kurių libido mažesnis, man ne kartą skundėsi, kad partneriai jas kaltina frigidiškumu, priekaištauja, kad sekso joms reikia tik kartą per metus. Pastarosios gi tikina, kad partneriai nepaiso jų jausmų: „Jam rūpi tik seksas, o į mano jausmus nusispjaut.“

Tačiau sekse akcentuoti reikėtų ne visišką suderinamumą, o rūpestingą požiūrį į kito seksualumą.

Ar yra libido tipų, kurie nesuderinami?

– Erotinio tipo atstovams, kurie mėgsta aistringą, dinamišką seksą, bus nuobodu su tais, kurių libido yra ramesnis. Tačiau santykiuose gali būti ir kitų svarbių dalykų. Iš patirties galiu pasakyti, kad kontrastuojančių libido partneriai gali prisitaikyti vienas prie kito ir surasti tokį seksualinio gyvenimo modelį, kuriame vienas kitą papildys.

Teigiama, kad priešingybės traukia viena kitą. Sekso sferoje irgi?

– Ne, tai greičiau mitas. Jeigu jūsų seksualiniai tipai diametralūs, vargu ar sugebėsite suprasti vienas kitą.

Ar galima pakeisti libido tipą?

– Taip. Nors tyrimai rodo, kad 70 procentų jūsų seksualumo priklauso nuo genetikos, mąstymas taip pat turi įtakos. Mes galime save analizuoti ir keisti.

„Tipas“ – tik tam tikras apibūdinantis modelis. Realybė daug turtingesnė ir nestatiška. Tai – ne lytis, odos spalva ar akių spalva. Žinojimas, kokiam libido tipui priklausote jūs ir jūsų partneris, gali padėti geriau vienas kitą pažinti, bet tikrai neturėtų būti argumentu kilus konfliktui ar pretekstu nutraukti santykius.

Jeigu partnerių libido skirtingas, į ką jie turėtų atkreipti dėmesį?

– Dažniausiai nesantaikos akmeniu tampa įsitikinimas, kad mylėti galima tik unisonu. Jeigu jums tai pažįstama, turėtumėte mokytis priimti libido skirtumus. Nuo jūsų su partneriu atvirumo priklauso, ar jūsų sekso santykiai bus harmoningi.

10 libido tipų

Jautrus

Jūs labiau nei seksualinį pajėgumą vertinate emocinį prisirišimą. Dažniausiai skundžiatės dėl to, kad partneris neskiria reikiamo dėmesio jūsų jausmas ir sekso metu rūpinasi tik savo pojūčiais.

Erotinis

Šis tipas dažniausiai yra idealizuojamas kine, literatūroje. Jam būdinga atvira aistra ir noras išbandyti ką nors naujo. „Erotikai“ būna nekantrūs, jiems greitai atsibosta vienodumas. Jeigu priklausote šiam tipui, o partneris – kitam, jūsų elgesys jam gali atrodyti pernelyg atkaklus.

Priklausomas

Seksualinis pasitenkinimas jums reikalingas įtampai slopinti. Jūs susijaudinate, kai negalite numalšinti savo alkio. Šis tipas dažniau būdingas vyrams ir formuojasi paauglystėje, kai jaunuoliai tenkina save masturbuodamiesi.

Kaprizingas

Jūs įsitikinęs, kad partneris privalo visuomet patenkinti jūsų troškimus. Siekiate maksimalaus malonumo, nepaisydami jo poreikių. Kaprizingiems meilužiams reikėtų atsiminti, kad tikrąjį malonumą jie pajaus tik tuomet, kai ims galvoti ir apie partnerį.

Nepasotinamas

Šis tipas sutinkamas rečiau nei kiti. Dažniausiai jis sąlygotas genetikos. Šio tipo atstovams ypač sunku kontroliuoti seksualinę trauką. Tiesa, tai gali būti susiję ir su emociniu pažeidžiamumu: bet koks kito žmogaus seksualinis ženklas „nepasotinamiesiems“ kelia savivertę.

Altruistinis

Šio tipo atstovams patinka suteikti malonumą kitiems. Partnerio patenkinimas „altruistams“ – patvirtinimas, kad jie geri meilužiai. Tačiau jie taip pat turėtų suvokti, jog pasirūpinti savo pojūčiais ne ką mažiau svarbu.

Nerimastingas

Dažniausiai tai vyrai. Šio tipo atstovai nuolat nerimauja dėl seksualinio produktyvumo. Greičiau, aukščiau, stipriau – jiem seksas tarsi olimpinės varžybos.

Prislopintas

Silpnas seksualinis interesas gali būti susijęs su emocine sfera arba genetiniu polinkiu. Kai kuriems seksualinė trauka gali būti mažesnė nuolatos, kitiems ji slopsta santykių eigoje. Partneriui tai – skausminga patirtis, jis gali dėl to kaltinti save.

Atsiribojantis

Seksualinė trauka gali būti stipri, problemų suteikiant partneriui malonumo nekyla, tačiau jūs vis tiek jaučiate distanciją. Dažniausiai tai susiję su stresu ir emocinėmis problemomis. Būkite su partneriu atviri, išsakykite, kas jus neramina.

Kompulsinis

Tai – rečiausias ir artumo prasme pats sudėtingiausias libido tipas. Jeigu priklausote jam, jūsų seksualinis gyvenimas priklauso nuo specifinių ritualų, fantazijų ir fetišo. Kadangi jūsų seksualinė elgsena kitiems sunkiai suokiama, jums gali būti sunku rasti partnerį. Sutikę žmogų, kurį norėtumėte įsileisti į savo erotinį pasaulį, darykite tai pamažu, ieškokite balanso tarp savo ir partnerio troškimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Etikos sargų darbo užkulisiuose – politikų šantažas, slapta įrašyti pokalbiai ir kiti nešvarūs skalbiniai (83)

„ Moli , tu savo noru rašysi“, – taip iš darbo siūloma išeiti Vyriausioje tarnybinės etikos...

Oro uoste suniokoto „Audi“ savininkai šokiruoti: tikėjosi saugumo, gavo 40 tūkst. eurų nuostolių (155)

Vilniečių šeimynos atostogos netikėtai apkarto. Iš Kauno oro uosto pailsėti į užsienį...

Suskaičiavo, kiek kartų mėginta supirkti daugiau kaip 500 hektarų žemės (91)

Nacionalinė žemės tarnyba suskaičiavo, kiek šiemet buvo atvejų, kai fiziniai ir juridiniai...

Naktį Plungę sudrebino sprogimas: trys suaugusieji ir mažametė mergaitė išvežti į ligoninę (1)

Spalio 17-osios naktį, 1.51 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Plungėje, name, sprogo dujų...

Sunku patikėti, bet Vokietija švenčia geriausią pralaimėjimą šiais metais Lowas abejoja 11 m baudiniu (5)

„Gaila, tai buvo geriausias pralaimėjimas šiais metais“, – tokiomis antraštėmis Vokietijos...

Jaunas mokytojas: pedagogo profesija pasiekė dugną

Vilniuje dirbantis jaunas mokytojas Dalius Miknevičius tiki savo profesijos ateitimi, tačiau jis...

CNN: Saudo Arabijos žurnalistas po nužudymo buvo sukapotas papildyta (33)

Saudo Arabijos žurnalistas Jamalas Khashoggi buvo nužudytas ir po to sukapotas Saudo Arabijos...

Produktai, kurie negenda metų metus (4)

Druska, žvakės ir degtukai – šių būtiniausių dalykų yra visuose namuose, nes jie ilgai...

Pataria treneris Česnauskas: kodėl niekaip nekrenta svoris? (25)

Įvairiomis priemonėmis bandote atsikratyti svorio , tačiau jis niekur nedingsta? Asmeninis...