aA
Taip jau susiklostė istoriškai, kad vyrai yra seksualiai aktyvesni už moteris. Tai – viena rimčiausių problemų, iškylančių susituokusioms poroms.
© Shutterstock nuotr.

Didžioji dauguma vyrų įsitikinę, kad seksualinė trauka reiškia lytinį aktyvumą. Daugumai moterų tai – meilė ir emocinis artumas.

Psichoanalitikas profesorius Manfredas F.R. Kets de Vries:

– Sekso stoka dažniau skundžiasi vyrai nei moterys. Ir vieni, ir kiti, nenorėdami juo užsiimti, randa įvairiausių pasiteisinimų: reikia daugiau laiko skirti vaikui, neišsimiegojimas, nuovargis, nuotaikos nebuvimas.

Tačiau kokios bebūtų, net ir objektyvios, priežastys, sekso stoka ar jo nebuvimas yra stipriausias frustracijos šaltinis, ypač tam partneriui, kurio seksualiniai poreikiai yra dideli.

Viso to priežastis – skirtingi požiūriai. Didžioji dauguma vyrų įsitikinę, kad seksualinė trauka reiškia lytinį aktyvumą. Daugumai moterų tai – meilė ir emocinis artumas. Galbūt pasakysiu ciniškai, tačiau tikrai arti tiesos: vyrai su moterimis kalbasi, kad su jomis miegotų, moterys miega su vyrais, kad su jais kalbėtųsi.

Taigi, kaip minėjau, – skirtingi požiūriai. O jeigu dar pridėsime klaidingą įsitikinimą, kad kiti galvoja taip pat kaip mes, santuokiniame gyvenime problemos ir nesusipratimai – garantuoti.

Vyrais skundžiasi, jog moteris nenori sekso, dailiosios lyties atstovės – kad joms trūksta dėmesio ir rūpesčio. Beje, ir vieni, ir kiti išgyvena, kad santykiuose nebeliko romantikos.

Seksas tampa mechaniniu aktu, kuriuo, ypač moterys, nustoja domėtis.

Abejingumo laikotarpiai

Ne vienas tyrimas patvirtina, kad daugelio moterų gyvenime būna gana ilgi periodai, kai seksui jos yra visiškai abejingos. Jos yra arba labai pavargusios, arba pernelyg užsiėmusios vaikų auginimu, kad dar galvotų ir apie seksualinius poreikius.

Tyrimų, kuriuose moterys ir vyrai turėjo nurodyti jų užsiėmimus, rezultatai rodo, kad tuo metu, kai vyrai šio sąrašo viršuje įrašo užsiėmimą seksu, moterys pirmenybę teikia mezgimui, daržininkystei, apsilankymui parduotuvėse ar televizoriaus žiūrėjimui.

Paprastai vyrų seksualinė trauka yra ne tik stipresnė, bet ir pastovesnė. Moterų ji pasižymi cikliškumu. Daugumos dailiosios lyties atstovių seksualinė trauka yra stipresnė tik kelias dienas per mėnesį – tuomet, kai ji gali pastoti.

Artėjant ovuliacijai jos dažniau ima fantazuoti sekso temomis, dažniau masturbuojasi, tampa lytinio akto iniciatorėmis, rengiasi atviresniais drabužiais. Žinia, tai nereiškia, kad kitomis dienomis moterys atsisako sekso, tačiau labiausiai juo domisi vaisingomis dienomis. Vyras gi yra visada „pasiruošęs“.

Painioja meilės ir sekso poreikį

Seksualiniai traukai, be jau minėtų skirtumų, įtakos turi ir kiti faktoriai – patirtis, kultūra, aplinkybės. Moterų seksualumas – įvairiaformis ir nenuspėjamas. Tarp dailiosios lyties atstovių yra tokių, kurios nejaučia jokio malonumo užsiimti seksu ir nesupranta, kodėl tam skiriama tiek daug dėmesio.

Bet yra ir tų, kurios apie seksą galvoja labai dažnai, o jų seksualiniai poreikiai yra ne ką mažesni nei vyrų.

Ilgai santuokoje su vienu partneriu gyvenančios moterys retai išgyvena aistros proveržius. Jų geismas dažniausiai yra atsakas į tam tikras partnerio stimuliacijas. Kitais žodžiais tariant, geismas gimsta po seksualinio susijaudinimo, o ne priešingai.

Jeigu sutuoktiniai nesistengia „atšviežinti“ santykių, seksualinių poreikių skirtumai galų gale lemia skyrybas arba neištikimybę. Nesantuokinių santykių pikas moteris ištinka jų reprodukcinio amžiaus pabaigoje. Galbūt tai pasąmonės formuojamas troškimas susirasti naują partnerį, kol ji dar gali pastoti. O vyrai, kurie linkę atskirti jausmus ir seksą, daug dažniau ir reguliariau užsiima seksu su kitomis moterimis.

Tačiau reikia pripažinti, kad vyrai dažnai painioja meilės ir artumo poreikį su sekso poreikiu. Tai paaiškina, kodėl vyrams tai sunku draugauti su moterimis, kurios jiems yra patrauklios. Tokiuose santykiuose visuomet yra seksualinis aspektas. Nes vyras tikisi, jog moteris juo domisi ne tik kaip draugu.

Ši klaidinga prielaida, padauginta iš moterų pomėgio koketuoti, gali sukelti audrą. Įkyrų dėmesį netrukus keičia seksualinė agresija ir prievarta. Beje, vyrai tinkamai neįvertina moterų bjaurėjimosi seksualine agresija.

Mūsų netinkami įsivaizdavimai apie kitos lyties seksualinius prioritetus iš dalies paaiškina, kodėl kai kurių moterų gyvenime būna atvejų, kai jų pažįstami vyrai su jomis elgiasi nepagarbiai, ir kodėl stipriosios lyties atstovai išprievartavimo aukoms nejaučia deramos užuojautos.

Vyrai „užprogramuoti“ maksimaliam giminės pratęsimui. Tačiau visuomenė už aklą sekimą instinktais grasina rimtomis pasekmėmis. Kaip teigė garsus aktorius Johnas Berrimoras: „Seksas užima mažai laiko, bet gali sukelti didelių rūpesčių.“

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Numuštas Rusijos lėktuvas: kas tai per orlaivis ir ką jis veikė šalia Lietuvos

Po to, kai Sirijos priešlėktuvinės pajėgos virš Viduržemio jūros numušė Rusijos lėktuvą...

Kokių paltų galima įsigyti Gariūnų turguje: vilioja įvairove, bet gali tekti pakloti net 400 eurų balsavimas (28)

Paltas – vienas būtiniausių šaltojo sezono atributų, tad jo paieškomis reikėtų pradėti...

Kuo baigėsi Jakeliūno „pažintis“ su Žalimu: sako, tokių precedentų nėra buvę (92)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas teigė tik...

Ušackas prašo TS-LKD Prezidiumą įvertinti Pavilionio pasisakymus

Buvęs diplimatas Vygaudas Ušackas prašo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų...

Įtariamieji Skripalių apnuodijimu pripasakojo tiek neįtikėtinų dalykų, kad Rusijai teko skubiai reaguoti (234)

Rusijos gynybos ministerija pirmadienį pamėgino diskredituoti nepriklausomą tyrėjų konsorciumą...

Adatų skandalas: po pranešimo apie adatas braškėse – nerimas dėl bananų ir obuolių (8)

Australijos policija teigia aptikusi adatų obuolyje ir banane. Paaiškėjus, kad braškėse kažkas...

Sunku tuo ir patikėti: Seimas vienu klausimu sutaria bene vieningai atnaujinta 16.56 (157)

Antradienį teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Seime pateikė Notariato įstatymo ir...

Sudarytas geriausias visų laikų „Žalgirio“ penketas su Saboniu, Jasikevičius pateko į „Maccabi“ sudėtį (14)

Eurolygos parnteris Eurohoops.net portalas sudarė visų turnyro klubų starto penketus, kuriuose –...

Grįžusi emigrantė medikės išpuoliui nebuvo pasiruošusi – pasijuto kvailelės vietoje (53)

Ar jums pažįstamas jausmas, kada gydytojas ima nei iš šio, nei iš to rėkti, o jūs pasijaučiate...

Olandai atėjo gelbėti Klaipėdos: „įdarbino“ celiuliozę ir krakmolą (13)

Vasarą kilus pasipiktinimo bangai dėl pajuodusios Klaipėdos, jūrų krovinių kompanijai „ Klasco...