aA
Su sužadėtiniu išsiskyrėme beveik prieš metus. Ketverius metus draugavome, beveik metus laiko buvome susižadėję. Visą tą laiką jis emociškai manimi manipuliavo, kita vertus, kai norėdavo, būdavo be galo mielas.
Seksas su buvusiuoju kartojasi, nors jis buvo man neištikimas: nežinau, kaip nutraukti šiuos santykius
© Fotolia

Mums jau išsiskyrus sužinojau – tuo laiku, kai buvome susižadėję, jis du kartus buvo man neištikimas.

Po išsiskyrimo mėnesį nebendravome, paskui ėmėme susitikinėti, bendrauti. Kartais pokalbiai baigiasi seksu, po to jaučiuosi labai prastai. Po mūsų susitikimų man liūdna, skaudu. Jaučiu jam stiprų pyktį, nuoskaudų, esu tikra – sprendimas išsiskirti teisingas. Deja, mano širdis su tuo dar nesusitaikė – tuo pačiu jį tebemyliu, ilgiuosi, neatsispiriu mūsų susitikimams ir seksui, nors tai – trumpos džiaugsmo akimirkos. Neįsivaizduoju, kaip pradėti naują gyvenimą. Patarkite, ką man daryti.
- Jordan

Psichoterapeutės, Chloe Carmichael, gyvenančios ir dirbančios Niujorke, kurios specializacija – padėti žmonėms atsigauti po išsiskyrimų, komentaras insider.com:

„Brangi Jordan,

Kai po išsiskyrimo gyja širdis, atrodo – nepavyks kontroliuoti savo emocijų, impulsų. Viena vertus, neįmanoma kontroliuoti savo savijautos po šitokio gyvenimą keičiančio įvykio, kita vertus, gali išjausti vienišumą, liūdesį, gedulą mažiau destruktyviais būdais, nei seksas su buvusiuoju.“

Pasak Ch. Carmichael, svarbu pasiruošti sunkioms akimirkoms – susikurti palaikymo sistemą, taip pat nuoširdžiai išsakyti buvusiajam savo intencijas. Specialistės teigimu, jei su buvusiuoju vyksta intymūs pokalbiai, būna seksualinių santykių, tai rodo – pasąmonėje tokie žmonės neigia išsiskyrimą.

„Tuo metu [ji] arba mano, kad šį kartą bus kitaip, arba pamiršta dalį santykių su juo istorijos, taip pat ir faktą, kad ją paliko“, – sakė Ch. Carmichael.

Susidarykite sąrašą, bendraukite su draugais – tai padės išgyventi nemalonias emocijas

Užuot laikinai grįžus pas buvusįjį, kai užplūsta skaudūs, nemalonūs jausmai, patartina pagalvoti, kaip tuos jausmus išgyventi, išleisti iš savęs. Ch. Carmichael pataria susidaryti patikimų bičiulių ar artimųjų sąrašą, kurie padės išgyventi išsiskyrimą. Susitarkite, kad kasdien skambinsite žmogui iš savo sąrašo, kai apims silpnumas ir norėsis skambinti buvusiajam.

Anot psichoterapeutės, nebūtina aptarinėti savo buvusiojo, jei nenorite, pakanka pasikalbėti apie bet ką. Kasdieniai pokalbiai su patikimais žmonėmis bus parama, kurią teikia nuoširdūs santykiai, o tai stiprins jūsų pasitikėjimą savimi.

„Kiekvienas kartas, kai mergina bendrauja, turi intymių santykių su buvusiuoju, tai menkina jos savivertę, bloškia ją giliau į tą prarają. Laimė, tai galima pakreipti priešinga linkme. Kas kartą, kai ji išmoks nepasiduoti impulsui jam skambinti, su juo susitikti, tai stiprins jos pasitikėjimą savimi“, – komentavo Ch. Carmichael.

Anot jos, svarbu sau priminti – jums trūksta ne buvusiojo, o artumo jausmo, to, kas sava, pažįstama.

Jei labai sunku atsisieti nuo buvusiojo, susidarykite sąrašą iš 10 stipriausią nusivylimą kėlusių santykių aspektų. Kai apims noras susisiekti su buvusiuoju, stabtelėkite ir perskaitykite minėtą sąrašą.

Atvirai išsakykite buvusiajam savo nuostatas

Neslėpkite nuo buvusiojo, kaip jaučiatės, taip pat neslėpkite savo ketinimo atsigauti ir judėti pirmyn.

Ch. Carmichael pataria paskambinti buvusiajam ir pasakyti: „Pripažįstu – tapau savotiškai priklausoma nuo susitikimų su tavimi, įsitraukiau į tai, nors nemanau, kad man tai – į naudą. Prašau daugiau neieškoti progų su manim susitikti. Jei esu tau brangi, prašau gerbti tokią mano nuostatą.“

Užblokuokite jo telefono numerį, pašalinkite iš visų socialinių tinklų, kad būtų lengviau jį pamiršti. Pasak Ch. Carmichael, jei buvusysis negerbia jūsų ribų, tai dar vienas patvirtinimas – nutraukti santykius buvo teisingas sprendimas.

Šiuo emociniu ir daugeliu kitų aspektų sunkiu laikotarpiu nepamirškite – natūralu gedėti pasibaigusių santykių, kad ir kokie toksiški jie buvo. Kai jaučiate liūdesį, kaltę, vienišumą, savo pažeidžiamumą, atsiminkite – tai požymiai, kad sveikstate.

„Išmokite laikyti tai progresu, nes iš tiesų tai – santykių pabaiga“, – akcentavo Ch. Carmichael.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
3.8750

Top naujienos

Kasčiūnas: incidentas prie Rūdninkų poligono primena provokaciją (304)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad...

Tomaševskis: LLRA neorganizavo protesto akcijos Rūdninkuose, tai – provokacija (360)

Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga neorganizavo protesto akcijos...

Žmonės nuo kelio prie Rūdninkų poligono nustumti jėga, neramumus malšino riaušių policija policija sulaikė 8 asmenis, įvyko dar vienas pareigūnų ir protestuotojų susirėmimas (1790)

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie...

Netikėtas posūkis už Atlanto: „Grizzlies“ išmainė Joną Valančiūną (41)

ESPN žurnalistas Adrienas Wojnarowskis skelbia, kad Memfio „ Grizzlies “ klubas nusprendė...

Darbdaviai skundžiasi darbuotojų trūkumu, bet vyresnio amžiaus žmonės jaučiasi nepastebimi: trūksta stažo pensijai (199)

Darbdaviai skundžiasi, kad negali rasti darbuotojų. Profsąjungos atkerta, kad vyresnio amžiaus...

Tropinė oro masė pasitrauks su trenksmu (1)

Šiandien per Lietuvą slinks aktyvus, kontrastingas šaltasis atmosferos frontas, pamažu...

Eglė su šeima iš Vilniaus išsikraustė į kaimą: dabar trijų vaikų mama augina tai, ko nerasi jokiame turguje ar prekybos centre (28)

Kol vieni ieško egzotikos už tūkstančio kilometrų, kiti ją „augina“ patys savo darže. Eglė...

Atlikėjas Paulius Bagdanavičius su žmona Lina dukroms surengė krikštynų šventę: vyresnėlė pati išsirinko sau krikštatėvius (21)

Grupės „El Fuego“ narys Paulius Bagdanavičius su žmona Lina Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir...