Kartais mūsų sapnai būna labai atviri: intymūs santykiai, apnuoginti kūnai, uždrausti ryšiai. Ir mums atrodo, kad tai neišvengiamai yra kažkaip susiję su seksu ir mūsų asmeniniu gyvenimu. Vis dėlto, taip yra ne visada.
© Shutterstock nuotr.

Dažnai per tokius sapnus su mumis kalbasi mūsų pasąmonė, o erotinis kontekstas arba simbolizuoja apie psichologinio pobūdžio problemas, kurios tiesiogiai nesusiję su mūsų libido, arba praneša apie mūsų troškimus, apie mūsų pasitikėjimo ribas arba artėjančius kokius nors įvykius.

Tad ką iš tikrųjų reiškia erotiniai simboliai ir vaizdai mūsų sapnuose? Kokie sapnai iš tikrųjų susiję su intymiąja mūsų egzistavimo puse, atsako portalas passion.ru.

Tradicinis seksas

Sapnai, kai regite besimylinčius vyrą ir moterį, dažniausiai kalba apie tarpasmeninio bendravimo kokybę. Jeigu vienas iš besimylinčių partnerių esate jūs, o lytinis aktas jums suteikia malonumą – jūs tikriausiai neturite problemų bendraudami su aplinkiniais. Tačiau jeigu jums sapne skauda ar yra nemalonu, vadinasi, santykiai su kažkokiu žmogumi jums kelia nerimą.

Gali būti, kad jums niekaip nesiseka su juo užmegzti kontakto arba nuolat su juo konfliktuojate.

Jeigu jūsų sapne jūs nuolat atliekate tik stebėtojo vaidmenį, tai realybėje veikiausiai pavydite kažkokiai porai (tėvams, draugų ar kolegų porai), ir tai neigiamai veikia jūsų bendravimą su šiais žmonėmis.

Falas

Jeigu damai sapnuojasi didelis vyriškas organas erekcijos būsenoje ir tuo metu ji nejaučia neigiamų emocijų, toks sapnas byloja apie tai, kad ji pasirengusi paklusti ir netgi ieško tokio vyro, kuris dominuotų jos atžvilgiu. Tai gali būti susiję ne tiek su seksu, kiek su dalykiniais santykiais ar tarpasmeniniu bendravimu.

Jeigu panašius dalykus sapnuoja vyras, jis veikiausiai nepasitiki savo jėgomis ar kažkam pavydi, o tai suteikia jam nemažai sielvarto ir sukelia kažkokias nemalonias situacijas. Vėlgi, sapnas šiuo atveju neturi jokio tiesioginio ryšio su seksu.

Apsinuoginimas

Jeigu jums sapnuojasi, kad esate apsinuoginusi ar apsinuoginęs, toks sapnas įspėja, kad artimiausiu metu teks atvirauti su aplinkiniais, o iš jūsų gauta informacija bus panaudota prieš jus. Be to, pasąmonės lygmenyje tokie sapnai gali byloti apie tai, kad jūs negalite tylėti, kai jūsų kažko klausia, jus gąsdina nuolatinis troškimas viską ir visiems apie save pasakoti. Panašiai galima paaiškinti ir tuos sapnus, kuriuose nusirengiate prieš vieną žmogų ar žmonių grupę.

Grupinis seksas

Užsiėmimas grupiniu seksu sapnuose kalba apie tai, kad sapnuojantysis nori atkreipti į save kokio nors kolektyvo dėmesį, tapti jo dalimi ir kaip lygus dalyvauti visuose šio kolektyvo renginiuose. Tiesa, jeigu tokiame sapne atliekate pasyvų vaidmenį ir jums tyčia suteikiamas skausmas, vadinasi, bijote tapti atstumtuoju kokioje nors konkrečioje bendruomenėje ar juo jau tapote.

Haremas

Jeigu sapnuojate, kad turite nuosavą haremą, tai dažniausiai byloja apie svajonę užimti vadovaujančias pareigas. Tiesa, kartais toks sapnas reiškia, kad jūs siekiate įvairovės intymiame gyvenime, tačiau tuo pat metu nenorite būti neištikimas ar neištikima dabartinei antrajai pusei.

Seksas su tos pačios lyties asmeniu

Jeigu heteroseksualiam žmogui sapnuojasi, kad jis mylisi su tos pačios lyties asmeniu, tai paprastai nebyloja apie jo užslėptą homoseksualumą. Dažniausiai toks sapnas susijęs su sapnuojančiojo gebėjimu pasitikėti žmonėmis, konkrečiai – draugais ir kolegomis. Tai aktualu, jeigu pažįstate tą žmogų, kuris sapne tapo jūsų partneriu.

Jeigu jūs sapnuojate nepažįstamąjį, akivaizdu, kad šalia jūsų nėra tokio žmogaus, kuriuo galėtumėte visiškai pasitikėti, tai jus liūdina ar net kelia problemų.

Lyties pakeitimas

Sapnai, kuriuose matote save priešingos lyties kūne, paprastai byloja apie tai, kad žmogus turi savitapatybės – kartais seksualinės, tačiau dažniausiai asmeninės ar profesinės tapatybės – problemų. Panašius sapnus skatina amžiaus krizės arba tai, kad žmogus niekaip nesugeba atrasti savo tikrojo pašaukimo ar vietos gyvenime.

Tačiau jeigu tokie sapnai yra reguliarūs, jie gali byloti apie latentinį homoseksualumą arba tai, kad realiame gyvenime jūs iš tikrųjų labai nejaukiai jaučiatės tame kūne, į kurį jus „patalpino“ gamta.

Lytinis bejėgiškumas

Sapnas, kuriame žmogus negali patenkinti savo seksualinio partnerio, paprastai neturi jokio ryšio nei su impotencija, nei su frigidiškumu. Dažniausiai toks sapnas byloja, kad realybėje žmogus bijo nepateisinti kažkieno lūkesčių arba neįvykdyti prisiimtų įsipareigojimų.

Incestas

Incestas sapnuose dažniausiai byloja apie psichologines problemas, kurių priežastys slypi vaikystėje ar paauglystėje. Jeigu jūs tokiame sapne atliekate pasyvų vaidmenį arba jūsų giminaitis jus verčia kažką daryti, vadinasi jūs visą laiką buvote spaudžiami, jums nebuvo leidžiama savarankiškai priimti sprendimus, jūs buvote žeminamas kaip asmenybė.

Greičiausiai jūs bijojote žmogaus, su kuriuo sapnuose užsiimate seksu, ir tai iš jūsų atėmė kažką svarbaus arba tapo kažkokios fobijos ar neurozės atsiradimo priežastimi. Jeigu sapne užimate aktyvų vaidmenį, tuomet iki šiol realiame gyvenime kažkam iš giminaičių stengiatės įrodyti, kad kažko esate verti.

Masturbacija

Viena vertus, sapnas, kuriame žmogus pats save patenkina, kalba apie prigimties egoistiškumą ir polinkį pataikauti bet kokiems savo troškimams. Kita vertus, toks sapnas gali signalizuoti apie vienatvę, kuri apsunkina sapnuojančiojo gyvenimą. Vadinasi, žmogus yra pasirengęs prisileisti bet ką, kad tik nesijaustų vienišas. Be to, kalba čia ne tiek apie seksualinį partnerį, kiek apie draugą.

Oralinis seksas

Jeigu jums sapnuojasi, kad jums suteikiamas pasitenkinimas oraliniu būdu, tačiau lytinis aktas taip ir neįvyksta, vadinasi, siekiate santykių (dalykinių, draugiškų ar romantinių), kurie nenumato kokių nors įsipareigojimų iš jūsų pusės. Gali būti, kad jūs jau apsvilote, todėl dabar nenorite nieko prisileisti pernelyg arti.

Jeigu lūpomis partnerį glamonėjate jūs, vadinasi, jums norisi dominuoti kokiuose nors tarpasmeniniuose santykiuose arba jūs svajojate demonstratyviai įtvirtinti savo valdžią dalykinio ar seksualinio partnerio atžvilgiu.

Seksas su nepažįstamuoju

Jeigu jums sapnuojasi, kad jūs mylitės su nepažįstamu žmogumi, matyt artimiausiu metu tapsite jūsų artimųjų nusivylimo priežastimi arba turite paslaptį, kurią jums labai sunku saugoti, tačiau jos atskleidimas sukeltų daug nemalonumų.

Beje, kartais panašaus pobūdžio sapnai rodo, kad jūs svajojate apie idealų intymių santykių partnerį ir nesąmoningai jo ieškote tarp savo pažįstamųjų. Nepažįstamas žmogus tokiame kontekste – tai ne tas, kurį jūs iš tikrųjų pažįstate, o tas, kurio potencialios seksualinės galimybės kol kas jums nežinomos.

Išprievartavimas

Jeigu moteris reguliariai sapnuoja, kad ji patiria seksualinę prievartą (realybėje nieko panašaus nei kartą nebuvo nutikę), tai greičiausiai byloja apie netenkinančius intymius santykius su dabartiniu partneriu.

Jeigu tokie sapnai negąsdina, tai sapnuotojai greičiausiai norisi, kad jos vyras būtų valdingesnis, griežtesnis, o kartais ir grubesnis. Jeigu išprievartavimo sapnavimas kelia baimę ir skausmą, greičiausiai partneris realiame gyvenime ją gniuždo, nesiskaito su jos poreikiais ir yra orientuotas tik į savo poreikių patenkinimą.

Jeigu vyras dažnai sapnuoja, kad jį prievartauja moteris, vadinasi, realiame gyvenime kažkokia dailiosios lyties atstovė turi jo atžvilgiu pernelyg didelę valdžią. Tai gali būti despotiška motina, kuri nuo vaikystės jam vadovauja ir gniuždo jo valią, arba autoritarinių pažiūrų viršininkė, kuriai jis yra priverstas paklusti prieš savo valią.

Seksas ankštoje patalpoje

Sapnai, kuriuose atsiduodate kūniškiems malonumams labai ankštose patalpose (automobilio salone, sandėliuke, lifte ir panašiai), gali būti aiškinami dvejopai. Pirma, tai gali reikšti, kad jus įvarė į kažkokius ankštus rėmus ir jūs neturite galimybės iki galo pasireikšti. Pavyzdžiui, jūs esate priversti laikytis instrukcijų ten, kur kūrybiškesnis požiūris duotų geresnius rezultatus, arba jums primetamas poelgis, kuriam nesate pasiruošę.

Antras tokio sapno aiškinimas – pasąmonėje glūdinti gėda, kurią patiriate užsiiminėdami seksu. Labai didelė tikimybė, kad vaikystėje jums buvo dažnai kartojama, kad intymūs santykiai – blogas ir purvinas dalykas, kad jie reikalingi tik gyvybei pradėti, ir kad jie įmanomi tik po vestuvių ir su vienu vieninteliu teisėtu partneriu.

***

Kaip matote, toli gražu ne visi erotiniai sapnai tiesiogiai susiję su seksu. Norint juos adekvačiai išaiškinti, būtina analizuoti visą savo egzistavimą, o ne vien santykius su priešinga lytimi. Taip pat būtina skirti pakankamai dėmesio ir tiems įvykiams, kurie įvyko vaikystėje ar jūsų lytinio brendimo laikotarpiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gabrieliaus Landsbergio 750 tūkst. eurų investicijos istorija: kaip vystėsi Austėjos verslas (573)

Konservatorius Gabrielius Landsbergis sako, kad pinigų 750 tūkst. eurų investicijai į „SEB...

Valdas Adamkus: didžiausios grėsmės Vakarams – terorizmas, ekonominis nesaugumas ir migracija (61)

Didžiausios grėsmės, su kuriomis susiduria tiek Europa, tiek Jungtinės Valstijos , yra...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako (19)

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva (116)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog miško kirtimo normos didinimas leidžia atjauninti...

Košmariškas Donaldo Trumpo antradienis: vienas jo padėjėjų kaltę verčia pačiam prezidentui du padėjėjai pripažinti kaltais (25)

Donaldas Trumpas buvo apkaltintas sąmokslu sukčiauti per rinkimų kampaniją, o du jo buvę...

DELFI TV Gyvai: kada plastinė operacija — būtinybė, o ne užgaida?

Išgirdę „plastinė operacija“ tikriausiai pirmiausia pagalvojate apie išpuoselėtos išvaizdos...

Išskirtinis Kauno biurų augimas: tokio istorijoje dar nebuvo (1)

2018 metų pirmąjį pusmetį sparčiausia biurų plėtra fiksuojama Kauno mieste. Nekilnojamojo turto...

Sekmadieniais nedirbti norėtų visi parduotuvių darbuotojai: kodėl kalbama tik apie didžiuosius tinklus (136)

Nors viešosiose diskusijose apie nedarbą sekmadieniais bei švenčių dienomis kalbama apie...

Širinskienė Seimo etikos sargų prašo atlikti tyrimą dėl Gabrieliaus Landsbergio elgesio (359)

Paaiškėjus, kad turėdamas privatų interesą Gabrielius Landsbergis nenusišalino ir dalyvavo...