Koks lytinių santykių dažnumas yra normalus? Kas yra svarbiau - kiekybė ar kokybė? Kodėl vienas poras tenkina intymus susitikimas kartą per savaitę, kai tuo tarpu kiti norėtų mylėtis kasdien? Daugumai vyrų, ypač jaunesnių, atrodo, kad kuo daugiau lytinių aktų per vieną susitikimą, tuo prestižiškesnis jų vyriškas pasididžiavimas. Ar iš tikrųjų taip?
Seksas
Specialistų manymu, vyrams vieno susitikimo metu nekenksmingi tokie lytiniai santykiai, kuomet įvyksta ejakuliacija, arba kitaip sakant - sėklos išsiveržimas. Nuo vieno sėklos išsiveržimo iki kito laiko tarpai pailgėja, o išskiriamos sėklos kiekis sumažėja. Tuomet antrieji ir vėlesnieji santykiai trunka ilgiau, nei pirmieji, nes susijaudinimas po kiekvienos sueities sumažėja.

Pagaliau ateina momentas, kuomet vyras santykiauti nebenori. Galimi tokie atvejai (ypač jauniems vyrams lytinio gyvenimo pradžioje), kuomet geismas ir erekcija atsiranda, kai sėkla jau baigėsi. Šiuo atveju lytiniai santykiai lydimi orgazmo, tačiau neužsibaigia ejakuliacija. Be abejo, tokie lytiniai santykiai kenkia vyrui.

Jie iššaukia nervinę įtampą smegenyse ir sankaupas lytiniuose organuose. Išsekus nervų sistemai, kartais su sunkiomis pasekmėmis, galimi nerviniai- psichiniai ir funkciniai sutrikimai. Panašūs reiškiniai gali atrasti ir stengiantis vieno susitikimo metu atlikti kuo daugiau aktų. Tiesa, išmintinga gamta rūpinasi, kad panašių atvejų būtų kuo mažiau.

Daugumai vyrui suveikia apsaugos mechanizmas- neįvyksta pakartotinė erekcija (reiškia, kad neįmanomas lytinis aktas), jeigu nepraėjo pakankamai laiko jėgoms atstatyti.

Tai, apie ką mes ką tik papasakojome, labiau skirtina jauniems vyrams. Laikui bėgant, sutuoktiniai gyvena tvarkingą lytinį gyvenimą, atitinkantį jų sveikatą, amžių ir temperamentą. Kokia gi vienkartinio intymaus artumo savaitės ir mėnesio lytinių santykių norma? Maždaug 2- 3 sueitys per savaitę, jei toks dažnumas nekenkia sutuoktinių darbingumui.

Galbūt ką nors sudomins Z.Šnablio knygos “Vyras ir moteris. Intymūs santykiai” duomenys apie lytinių santykių dažnumą. Vienok reikėtų suprasti, kad tai tik vienpusiškai pateikti duomenys, nes jie sukaupti pasitelkus atsakymus vyrų- lytinio bendravimo iniciatorių ir neleidžia suprasti, kaip visa tai vertina žmonos. Juk dauguma moterų, negaunančių pasitenkinimo, sutinka intymiai bendrauti ne iš malonumo, o tik “jausdamos pareigą”.

Kiek gi lytinės sueitys yra trokštamos ir pilnavertiškos? Jeigu sutuoktiniai normaliai bendrauja, tai laisvanoriškai sutikus lytiniam artumui 9 ir daugiau kartų jaučia poreikį tik 45 % sutuoktinių iki 25 metų amžiaus. Vyrai turėtų suprasti, kad keletas sueičių vieno susitikimo metu, iš kurių nei viena neiššaukė moteriai orgazmo, nieko nereiškia, palyginus su pilnavertišku intymiu artumumu kartą per savaitę (vyresniame amžiuje dar rečiau).

Iki 25 metų: 1-4 kartai - 28%; 5-8 kartai - 27%; 
nuo 9 kartų per mėn. - 45 %.

25-30 metai: 1-4 kartai - 32%; 5-8 kartai - 33%; nuo 9 kartų per mėn. - 35 %.

30-40 metai: 1-4 kartai - 35%; 5-8 kartai - 33%; nuo 9 kartų per mėn. - 32 %.

40-50 metai: 1-4 kartai - 48%; 5-8 kartai - 26%; nuo 9 kartų per mėn. - 26 %.

50-60 metai: 1-4 kartai - 54%; 5-8 kartai - 28%; nuo 9 kartų per mėn. - 18 %.

Koks gi moters požiūris į lytinių sueičių dažnumą? Tai priklauso nuo jos sugebėjimo jausti orgazmą. Yra penki orgazmo reakcijų variantai.

Pirmas- moteris sugeba jausti tik vieną orgazmą ir tik pirmosios lytinės sueities metu.

Žinodama, kad orgazmo antrą kartą ji nejaus, sutuoktinė sutinka dar kartą suartėti tik sutikdama su vyro reikalavimais. Ji nėra ir negali būti erotiškai nusiteikusi. Kadangi moteris lytiškai nesusijaudinusi, santykiavimas vyksta, kai makštis sausa, todėl gali būti skausmingas abiem partneriams.

Antras- moteris sugeba jausti keletą orgazmų, jeigu ji, žinoma, nepervargusi.

Trečias- moteris sugeba jausti orgazmą tik pakartotinės sueities metu, kai pirmuoju atveju santykiai buvo nepakankamos trukmės (seksualinėje srityje nepatyręs vyras, per greitas sėklos išsiveržimas ir pan.). Pakartotinė sueitis trunka ilgiau ir leidžia pajusti orgazmą.

Ketvirtas- moteris visiškai nesugeba jausti orgazmo ir nejaučia poreikio lytinei sueičiai (frigidiškumas, moters šaltumas). Šiuo atveju lytinių sueičių dažnumas greičiausiai priklauso nuo moralinių ir etinių sutuoktinių savybių, nuo jų santykių nuoširdumo, pagarbos vienas kitam.

Penktas- moteris, atsakydama į vyro švelnumą ir lytinės sueities metu, susijaudina. Susijaudinimas gali būti labai stiprus, bet niekada arba beveik niekada neužsibaigia orgazmu. Tai netinkamiausias variantas sutuoktinių seksualinės harmonijos atsiradimui.

Priminsim, kad lytinio susijaudinimo metu vyro ir moters organizme vyksta tam tikri funkciniai pokyčiai. Iš vienos pusės - tai gausus kraujo tekėjimas ir susikaupimas išoriniuose lytiniuose organuose bei mažajame dubenyje. Atlikus aktą, šie reiškiniai išnyksta greitai, o jam neesant- žymiai lėčiau. Moteris gali jausti sunkumą ir skausmus pilvo apačioje, juosmenyje, dubenyje, atsirasti nemiga, dirglumas ir pan.

Suprantama, kad visa tai nuslopina lytinį potraukį. Dažni ir netgi vienkartiniai susilaikymai, iššaukti lytinio susijaudinimo be orgazmo, paaštrina lytinės sferos uždegiminius procesus, kas gali būti priešiško moters požiūrio į intymų artumą priežastimi.

Tokiais atvejais vyras turi būti kantrus partnerei, o ji imtis visų būtinų priemonių gydymuisi tam, kad lytiniai santykiai būtų harmoningi. Beje, į gydytojus turėtų kreiptis ir vyras, ir žmona. Vyras- patarimo, koks sutuoktinės atžvilgiu turėtų būti jo elgesys, žmona- būtinosios medicininės pagalbos.

Patirtis rodo, kad klausimas “kiek?” daugiau jaudina jaunus žmones šeimyninio gyvenimo pradžioje. Mūsų požiūriu, šios abejonės išreiškia ne abejojimą savo galimybėmis, o susirūpinimą savo lytiniu elgesiu, apie kurį gėdijamasi kalbėti atvirai. Sukaupus daugiau sėkmingų santuokinių lytinių santykių patirties, šis klausimas jau nebekyla, sutuoktinius daugiau jaudina klausimas “kaip?”.

Mylintys vienas kitą sutuoktiniai turi visada jausti fizinio artumo poreikį ir lengvą “lytinį alkį”. Tai ne kvietimas susilaikyti, o atvirkščiai, tai kvietimas protingam ir abipusiam nesusilaikymui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orų išdaigos: vietoj žiemos – beveik 10 laipsnių šiluma (7)

Jei pirmadienį daug kur peizažas pasipuošė balta sniego skraiste, tai antradienį iš to liks tik...

Panevėžyje nužudyto paauglio auklėtojas iškėlė klausimą, kaip jis ten atsirado (172)

Pasigirstant vis skirtingoms versijoms, kodėl Panevėžyje buvo mirtinai sužalotas nepilnametis ,...

VU mokslininkas – apie netoli Biržų aptiktą vieną seniausių juodosios mirties liudijimų (26)

Maro ir raupų sukėlėjų genomai liudija labai įdomius ir netikėtus faktus apie žmonijos...

Kaune, gatvėje, rastas nudurtas 39 metų vyras, policija prašo atpažinti vieną asmenį papildyta (256)

Pirmadienio vakarą, apie 20.35 val., Kaune, Medvėgalio g., šalia parduotuvės „Iki“, rastas...

Nušlavė dėvėtų rūbų parduotuves ir už juokingą kainą pasipuošė šventėms (98)

Kone visą gruodžio mėnesį daugelio mintys tik ir sukasi apie artėjančias šventes. Be dovanų...

Gruodžio 11-osios deklaracija, kurios niekas nenorėjo (10)

1917 m. gruodžio 11 dieną Lietuvos Tarybos nariai, spaudžiami Vokietijos valdžios, pasirašė...

Sensacija: Broliai Ballai vilksis Prienų-Birštono „Vytauto“ marškinėlius (34)

Lietuvos krepšinyje – dar nematyta sensacija. Žymus „Yahooo“ apžvalgininkas Shamsas Charania...

Sutikimas seksui: koks „taip“ reiškia „TAIP“ (74)

Žinote tą seną ir klaikiai nevykusį anekdotą, kad jei dama sako „ne“, tai reiškia...

Indijoje policija sulaikė autobuso keleivį: nepatikėsite, dėl ko (17)

Indijoje policininkai sulaikė vyrą, kuris dėl savo dvokiančių kojinių baisiausiai susikivirčijo...

Katino guolyje rado įsibrovėlį: nekviestas, bet tikras gražuolis (23)

Oranžinis katinas George'as po vieno pasivaikščiojimo sode grįžęs prie savo lovelės nustebo...