aA
Nenuostabu, kad bėgant metams susidomėjimas partneriu blėsta, aistra gęsta, vis daugiau šalčio skverbiasi į tarpusavio santykius. Tačiau to tikrai galima išvengti.
© Shutterstock nuotr.

Kiekvienas žmogus turi savo seksualinį temperamentą. Svarbiausia – ne kiek laiko ir dienų per savaitę mylitės, o tai, ar esate tuo patenkinti. Jeigu abiem sutuoktiniams užtenka seksu užsiimti kartą per dvi savaites, tuomet puiku.

Nereikia tikėtis, kad aistra visą gyvenimą išliks tokia pati kaip santykių pradžioje. Svarbiausia – kad partneriai išsaugotų norą suteikti kuo didesnį malonumą vienas kitam. Jeigu gulėdami lovoje nepatyrėte orgazmo, tai dar nereiškia, kad seksas buvo nevykęs. Svarbiausia gyvenant poroje – ne orgazmas, o nuo buvimo drauge patiriamas malonumas.

5 požymiai, kad aistra blėsta

Kartu gyvenate ne vienus metus ir jums atrodo, kad viskas klostosi puikiai, tačiau nuolatos neapleidžia keista nuojauta, jog kažkas ne taip? Greičiausiai jųdviejų aistra ėmė gesti. Kokie požymiai rodo, kad santykiai atšalo?

1. Mylėjimasis tapo rutina

Jeigu į jūsų pareigas, tarkime, produktų pirkimą, skalbimą, maisto gaminimą, tvarkymąsi namie, buvo įtrauktas punktas „pasimylėti“, reikėtų rimtai susimąstyti. Tai reiškia, kad seksas nėra malonumų ir pasitenkinimo šaltinis. Mylėjimasis jums nėra vienas iš būdų tobulai praleisti laiką su mylimuoju. Taigi seksas – vienas iš kasdienės rutinos darbų, tapęs įpročiu.

2. Nesibučiuojate ir neapsikabinate išėję iš miegamojo

Manote, kad apsikabinti ir prisiglausti prie mylimo žmogaus neužsiimant seksu – tuščias laiko gaišimas? Tuomet jūsų santykiai tikrai nėra tokie geri, kaip galvojate, nes tai, kas vyksta išėjus iš miegamojo, lemia seksualinį gyvenimą. Tikėtina, kad labai greitai judu vienas nuo kito nutolsite. Šios problemos nevalia ignoruoti, ją būtina spręsti tučtuojau, nes paskui gali būti per vėlu.

3. Tas pats sekso scenarijus

Jūs taip gerai pažįstate vienas kitą ir žinote, ką reikia daryti, kad partneris pajustų didžiausią malonumą. Veiksmai tapo įprasti ir kartojasi kiekvieną sykį mylintis, nesinori ieškoti naujovių, kad nustebintumėte partnerį. Netgi tai, kas anksčiau kėlė malonumą, dabar neteikia teigiamų emocijų. Taigi verta susimąstyti!

4. Neliko noro suteikti kuo didesnį malonumą

Seksas bus unikalus ir jo nesinorės pamiršti tik tuomet, kai abu partneriai trokš vienas kitam suteikti kuo didesnį malonumą. Jeigu norite kuo greičiau viską baigti ir eiti miegoti, tai tikrai darys neigiamą įtaką intymiam gyvenimui. Apatija ir abejingumas persiduoda partneriui.

5. Nuolatos atidėlioti seksą

Turite tiek daug reikalų, kad lytiniams santykiams nelieka laiko ir jėgų? Tiesa, yra keletas laisvų minučių prieš užmiegant, nors ir jos tampa prabanga, nes iš nuovargio vos pastovint ant kojų tikrai ne seksas būna galvoje. Toks elgesys byloja, kad partnerių jausmai atšalo.

Ką daryti pajutus, kad santykiai atšalo?

Nebandykite šios problemos ignoruoti ir apsimesti, kad to nepastebite. Antraip galite prarasti labai artimą žmogų. Tiesiog pabandykite pagyvinti intymius santykius, pažadinkite jumyse snaudžiantį fantazijų drugelį. Jeigu partneris įsitrauks į jūsų siūlomą žaidimą, jųdviejų meilės guolyje vėl įsiliepsnos aistra.

5 taisyklės, kurios neleis užgesti aistrai

1. Dažniau liesti vienas kitą

Per fizinį kontaktą emociškai suartėjama. Bučinys ar keletas švelnių žodelių gali gerokai praskaidrinti partnerio nuotaiką.

2. Niekada nebausti sekso trūkumu

Labai negerai, jeigu dėl patirtų nuoskaudų vienas partnerių atsisako mylėtis. Tai ženklas, kad jūsų seksualinis gyvenimas – pavojuje. Nereikėtų ir kovoti aiškinantis, kuris jūsų meilės guolyje turi užimti lyderio poziciją. Seksas – puikus būdas suteikti malonumą mylimam žmogui, o ne įrodyti, kuris jūsų geresnis. Geriau susipykti, išsirėkti, o paskui lovoje susitaikyti. Tuomet patirsite išties nuostabių akimirkų.

3. Nebijoti reikšti emocijų

Jeigu norisi šaukti – šaukite! Norisi dejuoti – dejuokite! Galbūt tuomet seksas įgaus ypatingo žavesio. Intymiame gyvenime nederėtų baimintis naujovių. Įsigykite sekso žaisliukų, pabandykite įsijausti į kokio nors personažo vaidmenį ir pan. Galite pasiūlyti partneriui įgyvendinti jo fantazijas būtent su jumis. Tuomet jam niekas kitas nebus reikalingas.

4. Flirtuoti su sutuoktiniu(-e)

Jeigu antroji pusė tapo jūsų vyru arba žmona, tai dar nereiškia, kad partneris yra užkariautas visam gyvenimui. Vertėtų nepamiršti puoštis, žavėti savo išvaizda, dovanoti mielas dovanas ir pan.

5. Pamiršti problemas

Labai dažnai sutuoktiniai galvoja apie neišsprendžiamus reikalus, todėl niekaip negali atsipalaiduoti ir sutelkti mintis į seksą. Atminkite – darbai ir reikalai niekur nepaspruks, o partneris... gali. Todėl dovanokite vienas kitam malonumą. Svarbiausia – mylėkite vienas kitą!

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Greitas poveikis, greita ir priklausomybė: šiais vaistais esame linkę smarkiai piktnaudžiauti (67)

Jei prieš jus stovėtų trys lietuvės moterys – bent viena iš jų savo gyvenime būtų vartojusi...

Auklė Šarūnė – apie darbo užkulisius: auklės yra sudariusios ir juoduosius tėvų sąrašus (63)

Auklė Šarūnė Jovaišaitė tvirtina, kad nenorėtų dirbti nuolatine aukle vienai šeimai, kur...

Vilnius ne jūsų, o mūsų: kas atbaido kaimynus nuo žygio „atsiimti“ Lietuvos sostinę (458)

Šiuolaikinė Lietuva neturi nieko bendro su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Tai ne lietuvių...

Naktinė prekyba Gariūnuose: mažiausios kainos, turistiniai autobusai ir besislepiantys prekeiviai (102)

Antradieniais didžiausias Lietuvos turgus darbą pradeda 2.30 val. nakties. Kol dauguma vilniečių...

Neišnaudojami žemės gelmių turtai: kasdien naudojama medžiaga slypi po mūsų kojomis (3)

Skaičiuojama, kad po mūsų kojomis slypi 17 žemės gelmių išteklių rūšių. Tačiau ne visi...

Sekmadienio vakarą, daugybei žmonių grįžtant į Vilnių, prie sostinės susidūrė 4 automobiliai (51)

Sekmadienio vakarą šalia Vilniaus, netoli Gariūnų, magistralėje Klaipėda-Vilnius, susidūrė...

Vietovė aplink Kauną, kurią tarpukariu vadino pasiturinčių miestiečių meka: turėti čia ūkį tapo mados reikalu (1)

Kalvoje apaugusioje šimtametėmis liepomis ir ąžuolais paskendę stovi raudoni rūmai. Iš vienos...

Antetokounmpo šou nepadėjo: graikai pratęsime nusileido serbams ir prarado puolėją (17)

Giannis Antetokounmpo surengė dar vieną šou draugiškame Akropolio turnyre Atėnuose, tačiau...

Kodėl reikia kalbėti apie neištikimybę (18)

Esame linkę apie savo partnerius galvoti gerai, bet galbūt nereikėtų taip aklai jais pasitikėti.