aA
Atrodytų viskas labai paprasta – susirandi savo puselę, stipriai į ją įsikimbi ir nugyveni laimingą gyvenimą. Tik kodėl gi tuomet išsiskiria vos ne kas antra pora? Žmonės baigia santykius, kai nusivilia vienas kitu, kai nesupranta, jog sudėtingi jausmai gali tapti dar vienu šansu susipažinti su žymiai gilesne ir tikresne meile.
Santykių stadijos, iš kurių tik tris pajėgia įveikti dauguma porų
© Shutterstock

Egzistuoja penkios meilės stadijos, kurių žinojimas gali padėti ateityje atsikratyti daugybės problemų.

Pirmoji stadija – aistra ir žaismingumas. Sutinki svajonių žmogų, į kurį šviesos greičiu įsimyli. Pačioje ankstyviausioje stadijoje viską valdo hormonai. Judu flirtuojate, daug juokiatės ir jaučiate drugelių plazdėjimą pilve. Daugeliui tai pats mėgstamiausias santykių etapas, kadangi yra labai lengvas, paprastas ir neįpareigojantis. Ne veltui jį vadina medaus mėnesiu.

Antroji stadija – situacija rimtėja. Ateina antrasis etapas ir judu vis dar esate nuostabi pora. Kaip ir anksčiau einate drauge vakarieniauti, vaikštote apsikabinę, laikotės susiėmę už rankų, tačiau kažkas jau pasikeitė. Galbūt pakeitėte gyvenamą vietą, paėmėte būsto kreditą, susituokėte. Galbūt jau turite vaiką arba jo laukiatės. Visa medaus mėnesio beprotybė pamažu atslūgsta. Seksu užsiimate žymiai ramiau ir jausmingiau, be to, kartais jis gali būti labai greitas, kol vaikai nemato. Pečius užgula begalė įvairiausių rūpesčių: išlaidos maistui, būstui, auklei. Sveiki atvykę į atsakomybės zoną.

Trečioji stadija – kas atsitiko? Gyvenimas tartum bėga pro šalį, palikdamas tave kelkraštyje. Kažkas iš draugų išvažiavo gyventi į Tailandą, kiti suranda laiko vakarėliams per išeigines, nors irgi turi vaikų, o tu kiekvieną vakarą užbaigi namų tvarkymu, skalbimu, vakarienės gaminimu ir griūni į lovą kaip negyvas. Susidaro įspūdis, kad partneriui visa tai savaime suprantamas dalykas. Kur dingo aistringi bučiniai ir apkabinimai? Trečioji stadija verčia užduoti klausimą: kur pradingo meilės jausmas?

Kas atsitiko? Kada tu nustojai jaustis įsimylėjusi/įsimylėjęs? Šioje stadijoje daug žmonių pradeda jausti pasipiktinimą ir sprendžia klausimą: ar jaustųsi jis laimingesnis, jei būtų likęs vienas ar būtų pasirinkęs kitą kelią? Visos iliuzijos jau seniai išsisklaidė. Pagaunate save vis dažniau barantis. Pernelyg daug sąskaitų susikaupė, pernelyg daug problemų su vaikais. O tau viso labo norisi, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Ir daugelis nutaria užbaigti.

Ketvirtoji stadija – nulipti nuo pjedestalo. Jeigu įveikėte labai sunką trečiąją stadiją, būsite dosniai apdovanoti. Dabar judu su partneriu lėtai nulipsite nuo pjedestalų, ant kurių vienas kitą užkėlėte santykių pradžioje. Tapsite realiais žmonėmis, o ne išsigalvotais dievais ir deivėmis. Ateis supratimas, kad tavo puselė turi savų svajonių ir problemų, lygiai taip pat, kaip ir tu. Trečioji stadija išplukdo į paviršių visus nusivylimus, kuriuos tau sukėlė šie santykiai, o ketvirtoji moko įveikti išbandymus.

Judu su partneriu išmoksite dirbti kaip viena komanda. Štai čia ir prasideda tikroji meilė, o ne vien aistra, iliuzinė meilė ar santykių išsaugojimas vardan vaikų. Prasideda meilė, pagrįsta tikruoju vienas kito supratimu ir priėmimu.

Penktoji stadija – darbas komandoje. Dabar, išsiaiškinę vienas kito stiprias ir silpnas puses, judu galite įveikti bet kokias kliūtis. Kad ir kuo užsiimtumėte, galite suvienyti pastangas ir darbuotis petys į petį. Jūsų hobiai gali būti visiškai priešingi, tačiau turi būti ir bendrų reikalų ar projektų.

Neleiskite santykiams sustingti ir įstrigti. Kiekviena stadija – tai proga geriau vienas kitą suprasti ir dar stipriau pamilti. Meilė bus nuostabi, tačiau anaiptol ne ideali. Stipriau laikykitės vienas kito ir ji išliks su jumis iki galo.

Tradicinių vertybių tinklapis „Šeima ir namai“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
4.4310

Top naujienos

Rusija grįžta prie kaimynių bauginimo: du signalai skirti ir Lietuvai (196)

Koronaviruso pandemijai slopstant Rusija , nepaisant augančių užsikrėtimo ir mirčių skaičių,...

Nesąžiningų vystytojų pinklės: susigundę gali likti su neegzistuojančiu būstu (3)

Nuosavo būsto įsigijimas gali tapti ne išpildyta svajone, o didžiuliu nuostoliu ir galvos skausmu....

Didžiausioms arabų ekonomikoms blogiausia jau praeityje: verslas prisitaiko

Verslo sąlygos trijose didžiausiose arabų pasaulio ekonomikose gegužės mėnesį prastėjo...

Matas Bytautas

Laimė (1)

Laimė, ne tik vienas labiausiai komercializuotų jausmų, kuris kraštutinėje savo melo formoje...

Ką daryti, jei vaikas mušasi: paaiškino, kas padės, o kada jau kreiptis į specialistus

Stebitės, kodėl jūsų mažylis piktas ir agresyvus? Galbūt vertėtų išsamiau pasidomėti šio...

Su žinomos atlikėjos buvusiu sutuoktiniu poruojama Goda Alijeva: dabar bet kuriam vyrui pavojinga su manimi susitikti (49)

Jau kurį laiką sklinda kalbos, kad grupės „69 danguje“ narė Goda Alijeva susitikinėja su...

Kas visgi yra šprotai: žuvies rūšis ar paruošimo būdas? (2)

Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime esame ragavę šprotų, net jei negalime pakęsti...

Gydytojos patarimai pravers kiekvienam: šios priemonės padės geriausiai apsisaugoti nuo erkių atakų

Prasidėjus vasarai vis daugiau žmonių susiduria su erkėmis. Tačiau apie šiuos kraujasiurbius dar...

|Maža didelių žinių kaina