aA
Atrodytų viskas labai paprasta – susirandi savo puselę, stipriai į ją įsikimbi ir nugyveni laimingą gyvenimą. Tik kodėl gi tuomet išsiskiria vos ne kas antra pora? Žmonės baigia santykius, kai nusivilia vienas kitu, kai nesupranta, jog sudėtingi jausmai gali tapti dar vienu šansu susipažinti su žymiai gilesne ir tikresne meile.
Santykių stadijos, iš kurių tik tris pajėgia įveikti dauguma porų
© Shutterstock

Egzistuoja penkios meilės stadijos, kurių žinojimas gali padėti ateityje atsikratyti daugybės problemų.

Pirmoji stadija – aistra ir žaismingumas. Sutinki svajonių žmogų, į kurį šviesos greičiu įsimyli. Pačioje ankstyviausioje stadijoje viską valdo hormonai. Judu flirtuojate, daug juokiatės ir jaučiate drugelių plazdėjimą pilve. Daugeliui tai pats mėgstamiausias santykių etapas, kadangi yra labai lengvas, paprastas ir neįpareigojantis. Ne veltui jį vadina medaus mėnesiu.

Antroji stadija – situacija rimtėja. Ateina antrasis etapas ir judu vis dar esate nuostabi pora. Kaip ir anksčiau einate drauge vakarieniauti, vaikštote apsikabinę, laikotės susiėmę už rankų, tačiau kažkas jau pasikeitė. Galbūt pakeitėte gyvenamą vietą, paėmėte būsto kreditą, susituokėte. Galbūt jau turite vaiką arba jo laukiatės. Visa medaus mėnesio beprotybė pamažu atslūgsta. Seksu užsiimate žymiai ramiau ir jausmingiau, be to, kartais jis gali būti labai greitas, kol vaikai nemato. Pečius užgula begalė įvairiausių rūpesčių: išlaidos maistui, būstui, auklei. Sveiki atvykę į atsakomybės zoną.

Trečioji stadija – kas atsitiko? Gyvenimas tartum bėga pro šalį, palikdamas tave kelkraštyje. Kažkas iš draugų išvažiavo gyventi į Tailandą, kiti suranda laiko vakarėliams per išeigines, nors irgi turi vaikų, o tu kiekvieną vakarą užbaigi namų tvarkymu, skalbimu, vakarienės gaminimu ir griūni į lovą kaip negyvas. Susidaro įspūdis, kad partneriui visa tai savaime suprantamas dalykas. Kur dingo aistringi bučiniai ir apkabinimai? Trečioji stadija verčia užduoti klausimą: kur pradingo meilės jausmas?

Kas atsitiko? Kada tu nustojai jaustis įsimylėjusi/įsimylėjęs? Šioje stadijoje daug žmonių pradeda jausti pasipiktinimą ir sprendžia klausimą: ar jaustųsi jis laimingesnis, jei būtų likęs vienas ar būtų pasirinkęs kitą kelią? Visos iliuzijos jau seniai išsisklaidė. Pagaunate save vis dažniau barantis. Pernelyg daug sąskaitų susikaupė, pernelyg daug problemų su vaikais. O tau viso labo norisi, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Ir daugelis nutaria užbaigti.

Ketvirtoji stadija – nulipti nuo pjedestalo. Jeigu įveikėte labai sunką trečiąją stadiją, būsite dosniai apdovanoti. Dabar judu su partneriu lėtai nulipsite nuo pjedestalų, ant kurių vienas kitą užkėlėte santykių pradžioje. Tapsite realiais žmonėmis, o ne išsigalvotais dievais ir deivėmis. Ateis supratimas, kad tavo puselė turi savų svajonių ir problemų, lygiai taip pat, kaip ir tu. Trečioji stadija išplukdo į paviršių visus nusivylimus, kuriuos tau sukėlė šie santykiai, o ketvirtoji moko įveikti išbandymus.

Judu su partneriu išmoksite dirbti kaip viena komanda. Štai čia ir prasideda tikroji meilė, o ne vien aistra, iliuzinė meilė ar santykių išsaugojimas vardan vaikų. Prasideda meilė, pagrįsta tikruoju vienas kito supratimu ir priėmimu.

Penktoji stadija – darbas komandoje. Dabar, išsiaiškinę vienas kito stiprias ir silpnas puses, judu galite įveikti bet kokias kliūtis. Kad ir kuo užsiimtumėte, galite suvienyti pastangas ir darbuotis petys į petį. Jūsų hobiai gali būti visiškai priešingi, tačiau turi būti ir bendrų reikalų ar projektų.

Neleiskite santykiams sustingti ir įstrigti. Kiekviena stadija – tai proga geriau vienas kitą suprasti ir dar stipriau pamilti. Meilė bus nuostabi, tačiau anaiptol ne ideali. Stipriau laikykitės vienas kito ir ji išliks su jumis iki galo.

Tradicinių vertybių tinklapis „Šeima ir namai“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
4.4310

Top naujienos

Po medikės savižudybės bus išmoktos pamokos: sukrėtimai laukia visos sistemos (32)

Sekmadienį iš gyvenimo savo noru pasitraukė jauna gydytoja anesteziologė-reanimatologė, dirbusi...

Šarūnas Meškys | D+

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: užsienio mokslininkai ištyrė, kaip Lietuvoje paplitęs augalas įveikia mirtiną virusą ir naikina vėžio ląsteles

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali...

Pensija nuo 72-ejų? Metas susitaikyti, kad dirbti turėsime ilgiau (357)

Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 m. prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar...

Edgaras Savickas | D+

Sovietinis palikimas keliuose: kodėl vis dar atrodo, kad Europa prasideda Lenkijoje (16)

Pagal Sovietų Sąjungos GOST (rus. Государственный стандарт) sukurtas...

Sugalvojo paprastą, bet originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (5)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Sinoptikai pateikė ilgalaikę prognozę: yra viena gera ir viena bloga žinia (30)

Prognozuojama, kad gegužė bus šiek tiek šiltesnė, bet ir šiek tiek drėgnesnė už normą.

Atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate: ateityje tai turės rimtų pasekmių

Atsižvelgdami į tai, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje, tikriausiai norite...

Verslą pradėjusi Simona Nainė atvirai apie savo sėkmės paslaptį: kasdien vadovaujuosi viena auksine taisykle (10)

Išskirtinio stiliaus „Nunu“ prekių ženklas savo pirkėją augina be didelių išlaidų...

Mirus garsiajai „barbekiu mamai“ Halinai Bovševič, prabilo jos dukra: paviešino už širdies griebiantį laišką

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė , barbekiu mama vadinta...

Europa vaduojasi iš koronaviruso gniaužtų: sergamumo augimas fiksuotas tik 3 šalyse, tarp jų ir Lietuva (37)

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ( ECDC ) duomenimis, 16–17 savaitėmis, palyginti...