aA
Aktorius Dennisas Quaidas, jaunystėje buvęs mergišius ir alkoholikas, o dabar — pavyzdingas tėvas ir vyras, pareiškė: “Tik sulaukę 40-ies vyrai geba atsikratyti mėšlo ir pagaliau išmoksta priimti save ir tai, ką gauna iš gyvenimo”. Nejau iš jaunesnių vyrų tikrai nereikia tikėtis nieko gera?
Draugai
© Corbis
Moterys metams bėgant eina vis jaunyn.

“50 metų — tai naujieji 40! 40 metų — tai naujieji 30! Tik sulaukusios 30-ies (40-ies, 50-ies — priklausomai nuo tai skelbiančiosios amžiaus) moterys pagaliau pradeda gyventi!” Tiesa, kai kalba pasisuka apie vyrus, jiems ima galioti visai kiti skaičiai. Aišku viena: anksčiau žinodama vyro amžių galėdavai nuspėti galimo elgesio modelį.

Dabar tai nebeįmanoma. Anksčiau galėjai konstatuoti, kad sulaukęs dvidešimties vaikinas iš širdies mėgausis gyvenimu, įskaitant ir meilės nuotykius, o sulaukęs 25-erių jau turės žmoną, vaiką ir kals pinigus butui. Dabar tokiais šablonais nebepasivadovausi.

Anksčiau pradedami kaupti pinigai butui, karjeros daromos dar mokantis aukštosiose, tuokiamasi vis vėliau, nors bręstama anksčiau, vaikų neskubama susilaukti. Tad ar vis dar įmanoma žinoti, ko vaikinai trokšta priklausomai nuo amžiaus? Pasitelkę į pagalbą psichologus, pamėginome vaikinus iki 40 metų suskirstyti į keturias pagrindines amžiaus grupes. Gal dabar bus lengviau suvokti, ko jie tikisi iš gyvenimo ir meilės?

 • Jam 20
 • Jam 25
 • Jam 30
 • Jam 35

  Jam 20

  Šio amžiaus vaikinai didžiuojasi savo nepriklausomybe ir be galo ją brangina — na, bent jau taip patys tvirtina. Kita vertus, daugiau nė pusė dvidešimtmečių vis dar gyvena su tėvais, ir šie vis dar daro lemiamą įtaką jų gyvenimams.

  Kas jiems rūpi? Daugeliui — studijos. Universitetai, kolegijos — šiuo gyvenimo tarpsniu vaikinai noriai eksperimentuoja: mokslais, gyvenimo būdu, specialybe, merginomis. Dauguma jų trokšta kuo daugiau pažinti, patirti, vos vienas kitas jaučiasi subrendęs ieškoti vienintelės sau skirtosios.

  Kita vertus, daugelis dvidešimtmečių mieliau renkasi stabilesnius santykius, užuot leidęsi į vienos nakties nuotykius. Sunku patikėti, bet esama ir tokių, kurie dėl santykių pasirengę aukoti karjerą! Ar tai reiškia, kad daugėja romantiškų vaikinų? Neskubėk džiaugtis: dauguma jų kalbėdami apie santykius omenyje turi ne žmoną, bet merginą. Žengti prie altoriaus šiuo gyvenimo periodu dažniausiai linkę nebent tie, kurie nestudijuoja.

  Jų svajonių merginos

  Linksmos, sąmojingos ir mokančios džiaugtis gyvenimu — štai kokių merginų reikia šių laikų dvidešimtmečiams. Rinkdamiesi jas jie dažnai savęs klausia ne tik “Kas patinka man?”, bet ir “Ar ji patinka mano draugams?” Dėl to neverta piktintis: tiesiog tokio amžiaus vaikinai mieliausiai laisvalaikį leidžia kompanijomis. Taigi jiems svarbu, kad prie jų pritaptų ir mergina.

  Romantiški pasimatymai dviese kavinėse, restoranuose ar kino teatruose vis dažniau keičiami į pasimatymus, per kuriuos klega ir draugų kompanija: pasilinksminimai klubuose, bendros vakarienės, net bendros kelionės. Kodėl? Nes vaikinams taip patogiau: jie neatitolsta nuo kompanijos, antra, turi merginą ir mėgaujasi seksu, trečia, tokius santykius kur kas patogiau laikyti neįpareigojamais.

  Jų elgesys lovoje

  Pasiruošk — šiuo gyvenimo tarpsniu vaikinai nenusiteikę ilgai miegoti. Dvidešimtmečių organizme siaučia testosteronas — tokių aukštumų šis vyriškumo hormonas jau niekada nebepasieks. Dauguma dvidešimtmečių karštai mylisi, lengvai patiria erekciją ir beveik be pertraukos gali vėl pradėti iš naujo. Dabar jie siekia rekordų — skaičiuoja, kiek kartų per naktį sugebėjo suteikti sau (tikėtina, ir tau) malonumo. Deja, būtent dabar jie dažniausiai patiria ir ejakuliaciją prieš laiką. Ir būtent šiuo metu jie dar neišmano, kaip deramai elgtis su moters kūnu. Ar tik ne tau teks garbė atskleisti šias subtilybes?

  Jam 25

  Vaikinai jau beveik susivokė, kas yra ir ko nori iš gyvenimo, todėl mintys apie ilgalaikius santykius vis dažniau sukasi jų galvose. Nors jie dar nėra tvirtai pasiryžę ilgam įsipareigoti — juk dabar vyksta tiek daug įdomaus!

  Kas jiems rūpi? Darbas: pirmas ir tikras, lemsiantis tolesnį jų gyvenimą. Dar visiškai neseniai dauguma 25 metų vyrų jau būdavo rimti ir vieną stabilų darbą turintys sutuoktiniai. Tendencijos pasikeitė: sulaukus 25-erių tik pradedama galvoti apie santuoką, darbai keičiami kaip kojinės — apskaičiuota, kad šiuolaikiniai vyrai iki 30 metų spėja padirbėti vidutiniškai aštuoniose darbovietėse.

  Šiuo tarpsniu santykiai lengviau aukojami dėl karjeros: pajutę, kad širdies reikalai trukdo tolesnėms studijoms užsienyje ar įsitvirtinti darbe, po poros mėnesių vaikinai gali ganėtinai lengvai išsiskirti. Dalis jų jau perka savo būstus, bet tikrai ne dėl to, kad turėtų kur gyventi su savo mergina, kiti mieliau juos nuomojasi (kartais — su draugais) ir mėgaujasi laisve.

  Jų svajonių merginos

  Visais kitais gyvenimo tarpsniais vaikinai mieliau renkasi merginas, su kuriomis juos sieja kas nors bendra: pomėgiai, požiūriai, mokslai, galop net tas pats miestas, tačiau dabar juos lengviau sugundo visiškos priešingybės. Tai aiškinama paprastai: tokius vyrukus vilioja naujovės, nuotykiai ir aistra, o viso to galima tikėtis tik iš nepažįstamos aplinkos. Tiesa, negarantuojame, jog iš to išsirutulios kas nors rimtesnio, kita vertus, priešingybė gali sužavėti taip, kad vaikinas ryšis rimčiausiam gyvenimo žingsniui.

  Jų elgesys lovoje

  Šiuo tarpsniu vyrams prasideda auksinis sekso amžius: jie — ganėtinai jauni, kad galėtų siausti pataluose per naktį, ir pakankamai subrendę, kad žinotų, kaip elgtis su moterimis. Apskaičiuota, jog iki tol jie jau spėję išbandyti vidutiniškai penkias sekso partneres, apie 40 proc. — net ir septynias ar dar daugiau.

  Šio amžiaus vaikinų erekcija puiki, jie jau ganėtinai prakutę ir žino, ką daryti, kad malonumas truktų kuo ilgiau. Vadinasi, gali nebijoti, kad jis išsiverš pernelyg anksti. Bet net jei vaikinas ir nesulauks tavo pabaigos, tikrai pasistengs, kad ją patirtum ir kuo įspūdingiau. Dar vienas šio amžiaus vaikinų pranašumas: labiau pasitikėdami savimi, jie ryžtasi bandyti ir įvairesnes pozas, nebeapsiriboja tik laiko patikrintais misionieriais.

  Jam 30

  Tokio amžiaus vaikinai jau palyginti seniai save išlaiko ir yra priėmę nemažai rimtų gyvenimo sprendimų. Jeigu jie iki šiol nerado moters, su kuria ryžtųsi žengti prie altoriaus, dabar mintys apie šeimą jų galvose kirba vis dažniau.

  Kas jiems rūpi? Jie stebi, kaip jų draugai tuokiasi ir pradeda sėslų gyvenimą. Psichologų teigimu, matant, kaip bendraamžiai kuria šeimas, ir pačiam stiprėja noras susisaistyti santuoka. Tyrimų duomenimis, jaunas vyras priesaikos žodžius ryžtasi tarti tik tada, kai jo smegenys įgyja vedybinį mentalitetą: įsivaizduok, jis sėdi bare ir staiga suvokia, jog aplinkui regi vien dvidešimtmečius, o jam jau 34-eri!

  Štai tokiu momentu jo galvoje ima žybsėti aliarmo lemputė. Beje, jei tokio amžiaus vaikinas yra nevedęs, dar nereiškia, kad jis nesugeba įsipareigoti. Galbūt jis tiesiog neskuba, nes puikiai žino: vaikus auginti galima ir vėliau. Kita vertus, vedę ar ne, šie vyrukai geba būti puikūs partneriai. Geriau suprasdami save ir savo jausmus, jie kur kas atlaidžiau ir tolerantiškiau vertina tavuosius poreikius bei charakterio ypatybes.

  Jų svajonių merginos

  Kadangi jau yra ganėtinai subrendę tuoktis ir priesaika “kol mirtis mus išskirs” nebekelia siaubo, šio amžiaus vienišiai ieško patrauklių, inteligentiškų, protingų ir žavių (tokių kaip ir jie) moterų, su kuriomis juos sietų kuo daugiau bendrų interesų, vertybių, tikslų.

  Psichologijos profesoriaus Andrew Smilerio teigimu, tokie vyrai į savo pageidavimų išrinktajai sąrašą įtraukia du naujus punktus: jos karjerą ir jos pajamas, nes šiais sunkiais nuolatinės infliacijos ir paskolų metais dviese kur kas lengviau kapstytis. Tik nedaugelis toleruoja žmonų norą tapti namų šeimininkėmis ir yra pasiryžę išlaidas dengti iš savo kišenės.

  Jų elgesys lovoje

  Nors jie jau seniai nebe vaikai, seniais jų vadinti liežuvis neapsiverčia. Juolab lovoje. Šio amžiaus vyrukai mielai demonstruoja savo virtuoziškumą. Be to, dabar jie kur kas daugiau dėmesio skiria sveikatai, puoselėja kūną.

  Maža to, sulaukę trisdešimties, daugelis meta rūkyti, riboja alkoholio vartojimą, ima lankytis sporto klubuose ir visaip kitaip rūpinasi savimi, nes nenori greitai sudilti ir prarasti formą. Vis dėlto išgyventi stresai (susiję ir su darbu, ir su santykiais) jau įspaudę pėdsaką, todėl nenustebk, jei tokio amžiaus mylimajam kils problemų dėl erekcijos ar ejakuliacijos. Būk supratinga.

  Jam 35

  Dabar vyrai labiausiai atsidavę karjerai, jie jau daug pasiekė ir... jei yra vieni, greičiausiai jau buvo vedę, bet išsiskyrė. Nors esama dar nemažai vyrukų, kurie vis dėlto niekada taip ir nebuvo žengę prie altoriaus.

  Kas jiems rūpi? Draugų (arba pačių) skyrybos. Atsižvelgiant į liūdną Lietuvos statistiką, kai kas antra pora bendrą gyvenimą taršo teismo posėdžių salėse, visiškai tikėtina, jog šio amžiaus vyrams santuoka kelia ne pačių maloniausių asociacijų.

  Susidūrę su tokia perspektyva, jie elgiasi kaip vaikai prie baseino krašto — niekaip negali apsispręsti: šokti ar dar palaukti — ir baisu, ir nesaugu. Ir kuo ilgiau svarsto, tuo baisiau ryžtis lemiamam žingsniui. Bet gali būti ir kita tokių vaikinų vienatvės priežastis: jiems pernelyg sudėtinga išlaikyti santykius su šiuolaikinėmis stipriomis moterimis.

  Paradoksas, bet jaunesniems vyrams tai kelia kur kas mažiau problemų — jie jau įprato prie karjeros ištroškusių merginų, o vyresniems vis dar pasireiškia vyro kaip šeimos galvos sindromas: jie vertina save pagal uždirbamas pajamas, tad šalia moters, kuriai sekasi geriau, jaučiasi nustumti į šešėlį.

  Jų svajonių merginos

  Dauguma šio amžiaus vyrukų ieškodami merginos vadovaujasi vienu kriterijumi — ji turi būti sielos draugė. Kitaip tariant, reikalavimai jai yra itin aukšti. Būsimoji žmona turi būti sielos draugė, kompanionė, žmogus, kuris finansiškai prisideda prie šeimos gerovės, moteris, kuri reikalui esant bus šalia, tačiau kartu suteiks ir ganėtinai asmeninės erdvės.

  Štai ko nori šie vyrai. Beje, kitas jų pageidavimas — visa tai turi trukti, kol “mirtis išskirs”. Yra ir dar vienas kriterijus: seksualinis suderinamumas — veiksnys, į kurį dvidešimtmečiai kreipia ne itin daug dėmesio.

  Jų elgesys lovoje

  Šie vaikinai, be abejo, buvo užmezgę ir ilgai trukusių santykių, todėl jų žinių ir gebėjimų lovoje nėra ko lyginti su dvidešimtmečių azartu... Be to, jie ganėtinai drąsūs, kad ryžtųsi įgyvendinti pačias drąsiausias svajones. Vyresni vyrai mielai leidžiasi į eksperimentus.

  Tarkim, retas dvidešimtmetis pats siūlo keistis lovoje vaidmenimis ar išmėginti sado-mazo. Jiems tiesiog to nereikia — pakanka nuogos merginos krūtinės vaizdo, ir jau marš marš, kareivėli... Trisdešimtmečiai susijaudina lėčiau, todėl jiems dažniau tenka kliautis fantazija ar šiaip sugalvoti ką nors įdomesnio.

  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Gyvai / Seime – paskutinis sprendimas dėl kitų metų biudžeto (175)

  Antradienį Seimo nariai turėtų priimti 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų...

  Nesuskubus pateikti prašymų, gali pražūti Vaiko pinigai patikslinta (38)

  Prašymus Vaiko pinigams gauti tėvai gali teikti bet kada, tačiau jie grąžinami ne daugiau kaip...

  Fantastiškas finišas: Danas Rapšys – pasaulio čempionas (34)

  Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine (25 m) pirmąjį medalį – auksinį –...

  Premjeras dėl galimos įtakos konservatoriams kreipėsi į specialiąsias tarnybas papildyta Landsbergio ir VSD komentarais  (1423)

  Premjeras Saulius Skvernelis neatsiima savo žodžių, kad konservatoriams galimai įtaką galėjo...

  Beata Nicholson: aš stora ir laiminga, dėvėdama „maišus“ apie konfliktą aštriai pasisakė ir Drukteinis (192)

  Pirmadienio būta išties audringo – į dizainerių Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus rietenas...

  Skelbia dar negirdėtų detalių apie Putino KGB praeitį (133)

  Vokietijos dienraštis „Bild“ antradienį paskelbė, kad „Stasi“ archyvuose buvo rasta šios...

  Marijus Mikutavičius prabilo apie savo sūnų: dabar jis yra savo egoizmo viršūnėje ir tuo mėgaujasi (13)

  Paklaustas apie savo vaikystės Kalėdas, Marijonas Mikutavičius (47) papasakoja ilgą ir labai...

  Specialistė: kaip suprasti, kad laikas keisti kosmetikos priemonę (1)

  Kosmetologės sutaria, kad mūsų šalies moterys vis labiau mėgsta rūpintis savo veido oda ir tai...

  Miškininkai įspėjo ketinančius nusižengti: pasakė, kas laukia, jei nusikirsite Kalėdų eglutę (31)

  Artėjant Kalėdoms žmonės jau pradeda dairytis eglučių. GRYNAS.lt nusprendė paklausti...

  Į namus Kalėdas įsileidęs Radži prisipažino: šios šventės bus kitokios (8)

  Šiuo metu socialiniai tinklai tiesiog ūžia nuo gražių ir spindinčių kalėdinių nuotraukų....