aA
Mokslininkai nustatė, kad greta malonumo ir galimo kūdikio pradėjimo seksas gali daryti stiprią įtaką mūsų gyvenimui. Kad ir kaip būtų keista, reguliarus lytinis gyvenimas stimuliuoja protinę veiklą, treniruoja širdį ir net pailgina gyvenimą.
Meilė, seksas, pora
Meilė, seksas, pora
© Corbis/Scanpix
Tačiau tam tikromis sąlygomis seksas gali sukelti baisių pasekmių. Vyrai gali susirgti prostatos vėžiu, moterys – gimdos kaklelio vėžiu.

Neseniai išaiškinta, kad reguliarus lytinis gyvenimas teigiamai veikia protinius sugebėjimus. Tyrinėtojai iš Hamburgo aptiko, kad lytinio akto metu stimuliuojamos smegenų pilkosios medžiagos ląstelės. Reguliarus seksas ilgam laikui išlaiko jų didelį aktyvumą. O nuo intelekto lygio tiesiogiai priklauso gyvenimo trukmė ir kokybė.

Škotų psichologai, ištyrę daugiau nei tris tūkstančius europiečių, priėjo prie išvados, kad aktyvus lytinis gyvenimas smarkiai sulėtina senėjimą. Stebėtojai sakė, kad tie, kurie per savaitę mylisi tris ir daugiau kartų, atrodo dešimčia metų jaunesni už savo bendraamžius. Mokslininkai tai sieja su riebalų kiekio sumažėjimu ir intensyviu endorfinų – medžiagų, turinčių nuskausminamąjį poveikį ir mažinančių nerimą – išsiskyrimu smegenyse.

Tyrinėtojai priėjo prie išvados, kad žmogaus išvaizdą trimis ketvirtadaliais lemia jo gyvenimo būdas (šiuo atveju akcentuojamas lytinis gyvenimas) ir tik ketvirtadaliu – jo genai. Tačiau galima pateikti ir atvirkščią hipotezę: aktyvų lytinį gyvenimą dažniau gyvena patrauklūs žmonės.

Prieš kelerius metus chirurgas Kristianas Bernardas, pirmasis pasaulyje atlikęs širdies persodinimo operaciją, pareiškė, kad seksas yra svarbiausias širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatos veiksnys. Šis ir daugelis kitų principų, kurių laikymasis padeda išsaugoti sveikatą, išdėstyti jo knygoje „50 būdų išsaugoti sveiką širdį“.

Garsaus mediko nuomone, reguliarus seksas – gražiausias, sveikiausias ir maloniausias būdas, padedantis išsaugoti sveikas kraujagysles ir širdį.

Reguliarus lytinis gyvenimas geras, jeigu turite nuolatinį partnerį. Jeigu sąvoką „aktyvus seksas“ suprasite kaip neišrankius ryšius ir dažną lytinių partnerių keitimą, įsivyraus neigiami momentai. Suprantama, visi tai žino. Sifilis, gonorėja ir kitos veneros ligos seniai nieko nebegąsdina. Ką jomis išgąsdinsi, jeigu pirminį sifilį galima išgydyti vos dviem injekcijomis?

Iš tikrųjų, daugelis veneros ligų anksčiau buvo laikomos pavojingomis arba nelabai, jeigu išaiškinamos ankstyvoje stadijoje. Rimtų bėdų gali sukelti netgi tokia „populiari“ liga, kaip chlamidiozė, jeigu ji bus užleista. Šios ligos laiku neišgydžius, galimos sąnarių ir akių komplikacijos. Negalima pamiršti ir sifilio, kuris vis labiau plinta. O virusinių infekcijų – nuo pavojingojo AIDS iki nekaltojo herpeso – iki šiolei nepavyksta iki galo išgydyti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Federacijos vadovo šeimos verslą lydi keisti sutapimai: į sąskaitas plaukia asociacijos eurai (1)

Lietuvos lengvosios atletikos federacija, gaunanti finansavimą ir iš valstybės, regis, glaudžiai...

Iš gėdos neturėjo kur slėpti akių: pareigūnai kaliniui atsiuntė laišką apie „kūno ertmių naudojimą pagal paskirtį“ (136)

Techninė klaida ar noras pasityčioti? Toks klausimas iškilo, kai dėl seksualinės prievartos,...

Dailius Dargis | D+

Karpavičiaus valdomos imperijos vyrai atskleidė neskaidrius verslo sandorius ir kyšius: pateikė slaptus garso įrašus I dalis

Paskutiniu metu žiniasklaidoje plačiai aptariamos prieš dvejus metus kapuose atgulusio Lietuvos...

Mokslininkai mano priartėję prie COVID-19 kilmės nustatymo: yra akivaizdi rizika ateičiai (299)

Paaiškėjo, kad šikšnosparniai, gyvenantys klinčių urvuose šiauriniame Laose, platina...

Orai primins bobų vasarą: džiaukimės saule – rudenį ji neužsibūna (3)

Šiandien Lietuvos orus lems anticiklono pietinė dalis. Nors sinoptinė situacija nėra tipiška,...

Europoje dujų ir elektros kainoms mušant rekordus, kritikos strėlės ES Žaliojo kurso planams: pokyčiai neaplenks ir Lietuvos (118)

Ambicingi Europos Komisijos planai pažaboti klimato kaitą susidūrė su skaudžia realybe. Vos...

Apklausa: Vokietijos rinkimuose – konservatorių ir socialdemokratų lygiosios nuolat atnaujinama (161)

Sekmadienį vokiečiai renka naują parlamentą – kova dėl to, kas pakeis ilgai dirbusią kanclerę...

Sinkevičius įvertino valstiečių su Karbauskiu ateitį: bus labai sudėtinga (111)

„Delfi TV“ laidoje „Dienos interviu“ Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius...

Į pasaulio salės futbolo čempionato pusfinalį iškopė Argentinos ir Brazilijos rinktinės (8)

Lietuvoje vykstančiame pasaulio salės futbolo čempionate paaiškėjo pirmosios pusfinalių...

Gausi Žvagulių šeima įsiamžino šiltoje fotosesijoje: užfiksuotas stiprus Žilvino ir anūkų ryšys (64)

Dainininkas ir scenos vilkas Žilvinas Žvagulis neatsidžiaugia senelio pareigomis. Jo tvirtas...