aA
Žinomas Lietuvos psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis nuo pat savo profesinio gyvenimo pradžios šalies universitetuose skaitė populiarias paskaitas. Tačiau nepaisant jų sėkmės, E. Laurinaitis iki šiol nebuvo parašęs nė vienos populiariosios psichologijos knygos. Todėl leidykla „Alma littera“ išleido „Žvilgsnį iš veidrodžio“ – pirmąją tokią E. Laurinaičio knygą.
© Shutterstock nuotr.

„Rašiau apie moteris, bet tai skirta ne vien joms. Aš galvoju, kad vyrams pažinti moteris lygiai taip pat svarbu, nes norime ar nenorime, bet vis viena gyvensime kartu“, - knygos įžangoje rašo garsus psichoterapeutas.

Retas vyras taip gerai pažįsta moteris kaip šios knygos autorius – savo darbe E. Laurinaičiui tenka daugiausiai susidurti su moterimis ir pasinerti į svarbiausias jų gyvenimo problemas. Knyga parašyta remiantis didžiule psichoterapeuto profesine ir gyvenimiška patirtimi. Skaitytojos moterys galės pažiūrėti į save jas suprantančio ir įdėmiai analizuojančio vyro akimis, o skaitytojai vyrai – geriau suprasti savo esamą ar potencialią antrąją pusę. Ši knyga – puiki proga abiejų lyčių atstovams išsiaiškinti kai ką svarbaus savo gyvenime.

Knygoje akcentuojami moters ir vyro tarpusavio santykiai, motinystės, karjeros ir kitos problemos, peržvelgiant moters gyvenimo tarpsnius nuo kūdikystės iki viso gyvenimo prasmės apmąstymų ir patirties perdavimo ateinantiems.

Eugenijus Laurinaitis
Eugenijus Laurinaitis
© V. Jadzgevičiaus nuotr.

„Kalbant apskritai, ši knyga yra bandymas pažiūrėti į visą moters gyvenimą, nuo jo pradžios iki pabaigos. Būtent mūsų laikotarpyje, mūsų kultūroje, mūsų geografinėje platumoje apie tai aš ir mėginau kalbėti. Didelę dalį to, ką pasakojau, stengiausi įprasminti būtent Lietuvos kontekste. Kita vertus, rėmiausi ir moksliniais tyrimais, kurie buvo atlikti kitose šalyse. Todėl knygoje yra ir bendrų, bendražmogiškų temų, ir yra visiškai lokalių, kurios labiau susijusios su mūsų laikmečiu bei mūsų lietuviškąja kultūra“, - knygos „Žvilgsnis iš veidrodžio“ temas pristato pats Eugenijus Laurinaitis.

Pasak autoriaus, knygai negalioja joks amžiaus ar išsilavinimo cenzas. E. Laurinaitis pabrėžia, kad visuomet stengiasi, jog viskas, ką pasakoja, nežiūrint į tai, kiek pasakojami dalykai moksliški ar sudėtingi, būtų suprantama kiekvienam. Taip pat psichoterapeutas savo knygoje paneigia ir visiems gerai žinomus mitus apie moteris.

„Vienas populiariausių ir liūdniausių mitų – „visos jos tokios“. Reikia labai tiesiai ir aiškiai pasakyti, kad kiekvienas mes esame kitoks. Mes visi esame skirtingi, o tai reiškia, jog su kiekvienu žmogumi, su kuriuo susitinku, reikia susipažinti. Juk ne be reikalo lietuviška patarlė sako, kad tam, jog pažintum žmogų, reikia pūdą druskos kartu suvalgyti. Dar kita lietuviška patarlė, kurią cituoju ir savo knygoje, sako, kad santuokoje pirmi 25 metai būna sunkūs, o paskui būna lengva. Gana akivaizdu, kad mūsų bendravimas yra susipažinimo procesas, trunkantis ilgai ir reikalaujantis pastangų bei valios, todėl reikėtų stengtis iškentėti sunkius periodus, suvokiant, kad gyvenime visada bus kartais ant kalno, kartais po kalnu“, - sako E. Laurinaitis.

Knygos „Žvilgsnis iš veidrodžio“ autorius Eugenijus Laurinaitis – vienas žymiausių, labiausiai tituluotų Lietuvos psichoterapijos specialistų. Medicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos docentas, Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto profesorius. Lietuvos psichoterapijos draugijos prezidentas, Europos psichoterapijos asociacijos (EPA) tarybos narys, 2013–2015 m. EPA prezidentas. Daugelio mokslinių publikacijų, fundamentalių veikalų autorius ir sudarytojas. Kaip viešas intelektualas Eugenijus Laurinaitis yra pelnęs pripažinimą dėl sugebėjimo suprantamai, šmaikščiai ir įtaigiai perteikti profesionalo požiūrį ir savitą filosofiją. Tai atsiskleidžia ir šioje plačiajai publikai skirtoje knygoje.

Knygą „Žvilgsnis iš veidrodžio“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (82)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (99)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (57)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro (71)

Sekmadienį po LKL lyderių kovos ne ką mažiau dėmesio, nei pačios rungtynės ir įvykiai ant...

Paskutinės valandos: ar Sabonis liks Indianoje bei kodėl „Pacers“ ir lietuvio derybos įstrigo? laida „Iš viršaus“ (1)

Kodėl pirmadienio vakaras gali tapti lemtingu Domantui Saboniui ir Indianos „Pacers“ klubui?...

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (326)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Ši prancūzė – tikra mūsų laikų stiliaus ikona, iš kurios yra, ko pasimokyti (8)

Nuo 2010 m. savo mados tinklaraštį „Over the Rainbow“ rašanti prancūzų ir britų kilmės...

Dezertyravęs KASP kapitonas išsigando, kad pakenks Lietuvai, bet – ir vėl dezertyravo (63)

Dėl dezertyravimo ir savavališko pasišalinimo iš tarnybos baudžiamojon atsakomybėn patrauktas...

Kardiologas kreipiasi į sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis: turite laikytis 10 pagrindinių taisyklių (13)

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka labiausiai paplitusios, pažeidžiančios vis jaunesnio...