aA
Sužinojau, kad mano vyras jau 2 mėn. turi kitą moterį (kas keista, ne jauniklę, bet savo amžiaus). Kaip šią siaubingą žinią iškęsti??? Kaip gyventi žinant, kad kiekvieną dieną susitikinėja, o vakarais laimingu veidu grįžta namo??? Meilužė priimti pas save negali, nes taip pat turi vyrą. Dabar dar ji pradėjo mane atakuoti SMS žinutėmis. Net juokinga žmonėms pasakyti: mums po 56 metus, o širdį vis tiek nežmoniškai skauda dėl tokios išdavystės... Net daugiau nei jaunam žmogui, nes viską jauti dar giliau...
Pora
© Corbis/Scanpix

Jaučiuosi vieniša, išduota, paniekinta, niekam nereikalinga, nes vaikai turi savo šeimas, draugių neturiu ir jau beveik metai esu bedarbė....
Kaip nugalėti šį begalinį skausmą, kaip išgyventi??? Viskas krinta iš rankų, niekuo negaliu užsiimti. Net tokie mieli užsiėmimai, kaip mezgimas ir knygų skaitymas negelbsti.

Kaip gauti vienintelį ir patikimą receptą? Kaip geriausia ir protingiausia tokiu atveju elgtis? Aš labai džiaugčiausi, kad jis mane paliktų ramybėje... Tačiau galimybės nėra. Net jei išsiskirtume (o skirtis jis nenori) ir padalintume butą, vis tiek tektų gyventi kartu, nes neturiu pinigų nusipirkti du atskirus. Neturiu finansinės galimybės net viską palikus išeiti ir nors išsinuomoti butą...
Esu visiškoje neviltyje...

Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas
KAI VYRAS TURI ROMANĄ

Jūsų visiška neviltis yra suprantama ir prie to, ką jūs išvardijote: „Jaučiuosi vieniša, išduota, paniekinta, niekam nereikalinga“ galima pridėti dar daug jausmų, kurie greičiausiai telpa jūsų sieloje: pyktį, nuoskaudą, pavyduliavimą, liūdesį, ateities baimę. Jūs neturite tikėjimo ateitimi ir pasitikėjimo savo galimybe išgyventi be vyro.

Kaip bebūtų keista, greičiausiai tai ir yra jūsų santuokos išgyvenimo pagrindas. Žinoma, išgyvenimo fizinio, o ne būtinai emocinio. Tai reiškia, kad vyras vargu ar paliks jus, o jo romanas greičiausiai tęsis kurį laiką, kol neišblės jausmai jo naujai moteriai. Kodėl aš taip manau?

Jūsų vyras, leidęs sau neištikimybę po tiek metų santuokos, greičiausiai jaučia ne tik pasitenkinimą, bet ir nešvarios sąžinės jausmą. Taip būna visuomet, kai atsiranda neištikimybė. Šis jausmas nėra toks stiprus, kad priverstų jį atsisakyti savo naujos pažįstamos: „Gyventi man liko nelabai daug, tai kaip aš prarasiu savo šansą?“

Tačiau palikęs jus be galimybių išgyventi pačiai, jis jaustųsi labai blogas žmogus. Ir šis jausmas nustelbtų visus jo romano teikiamus džiaugsmus. Tai panašu į situaciją, kuomet tėvams tenka palikti namuose vaikus ir sudalyvauti suaugusiųjų šventėje: jei žinai, kad vaikai saugūs, gali atsipalaiduoti. O jei sužinai, kad vaikai susirgo? Tuomet jokia šventė galvoje netelpa ir strimgalviais skubi namo.

Taigi jei skyrybos su jumis reikštų, kad jūs tampate mažu, paliktu nelaimingu vaiku, vyras vargu ar ryžtųsi tokioms skyryboms. Nebent jis būtų žmogumi su patologiškai silpna sąžine. Tačiau toks vyras neišgyventų su jumis tiek metų, o jūsų vyras greičiausiai išgyveno ir gyveno ištikimybėje.

Kodėl vyrai ir moterys tokiais atvejais apskritai būna neištikimi? Todėl, kad abi lytys turi tam tikrų poreikių, kurių santuoka negali visiškai patenkinti:

Seksualinė įvairovė: jei santuokoje sekso nėra ar seksas tapo labai mechaniškas;
Savigarba: jei santuokoje yra tik menkinimai ir priekabiai;
Bendravimas: jei sutuoktiniai nemoka atvirai bendrauti;
Romantiniai jausmai: santuokoje jie dažniausiai išblėsta.
Todėl neištikimybė yra labai paplitusi vienodai tarp vyrų ir moterų. O kaip su prisirišimo jausmu? Jis nedingsta ir dažniausiai išlieka šalia naujo romantinio įsimylėjimo ar seksualinės aistros.

Būtent šis prisirišimo jausmas ir nešvari sąžinė neretai grąžina „nukrypusius“ vyrus ir moteris atgal. Naujoje meilėje neišvengiamai atrandi trūkumus, kurių neturi sutuoktinis. O sutuoktinis sužiba savo privalumais. Tuomet poros įgyja šansą vėl susitikti ir nuspręsti, ar jiems verta būti kartu.

Klausimas čia ne tik tame, ar jūs galite atleisti neištikimybę. Atlaidesni žmonės atleidžia greitai, menantys pikta neatleidžia daug metų. Tačiau ir atleidus lieka klausimas: ar man su tuo žmogumi iš tiesų gera? Ar tai mano žmogus ir ar jam gera su manimi?

Kaip matote, čia nekalbame apie tai, „Ar aš išgyvensiu be jo?“ Į šį klausimą reikia atsakyti jums pačiai, ir tai yra jūsų atsakomybė. Pasakymas „Aš be jo neišgyvensiu“ rodo ne faktą, o jūsų emocinę būseną, nepasitikėjimą, priklausomybę nuo vyro. Galbūt jums vertėtų pagalvoti apie tai, kokių dar būdų išgyventi ir užsidirbti jūs turite.

Jų yra visuomet, tik juos atrandi ne taip greitai, kaip norėtųsi. Yra galimybių ir pasirūpinti savimi, savo išvaizda, savo sveikata ir savo išsilavinimu. Nemaža dalis moterų tokiais atvejais lankosi pas psichoterapeutą ir žingsnis po žingsnį atstato dvasinę pusiausvyrą.
Bet ne tai svarbiausia. Neretai sugrįžusio sutuoktinio moterys nenori priimti atgal: tiesiog pamato, kad yra skirtingi žmonės. O kartais priima ir lieka gyventi kartu.

Jei jūsų atsakymas teigiamas: taip, aš kaip nors išgyvensiu su juo, nes jis man brangus, ir aš jam brangi, tuomet ateina kitas svarbus žingsnis: teisingumo atstatymas.

Dažniausiai čia padeda principas: už padarytą blogį atsakyti mažesniu blogiu.

Tai reiškia, kad jūsų santykiuose atsiranda kažkiek šaltumo, jūs atsisakote intymių santykių, o gal leidžiate sau kai kurias pramogas, kurios buvo tradiciškai jūsų abiejų. Jūsų vyras priims tai kaip pelnytą atsaką. Po kiek laiko, kai jūsų teisingumo jausmas yra atstatytas, gali ateiti malonesnė dalis - grąžinti į šeimos gyvenimą apsikeitimą gerais dalykais, meilės ženklais.

Tačiau jaučiu, kad per toli nubėgau į priekį. Dabar situacija kitokia: jūs išgyvenate visą pluoštą kitokių jausmų, kurie turi būti išgyventi. Kuo daugiau jūs leisite sau laisvės jausti ir kalbėti apie tai, ką jaučiate, tuo greičiau šie jausmai pasibaigs. Jums reikalingas klausytojas, kuris neskubės jums duoti patarimų. Vargu ar jums galima duoti, kaip jūs rašote, „vienintelį ir patikimą receptą“.

Daugumai moteriai tokiais atvejais padeda mokėjimas paleisti vyrą nuo savęs ir savo savigarbos atstatymas ir palaikymas. Ir tai nėra vienos dienos darbas.

Beje, tokiu atveju jūs išlošiate ne tiek vyrą, kiek kur kas svarbesnį žmogų: save pačią. Juk jūs jau supratote, kad šis žmogus – jūs pati - labiausiai reikalauja meilės ir dėmesio šioje situacijoje? Dabar atėjo metas užsiimti savimi be vyro pagalbos. Vyrai, beje, nelabai patikimi pagalbininkai tokiais atvejais.

Sėkmės.
Olegas Lapinas

Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelis paskelbė savo sprendimą dėl Prezidento rinkimų pildoma (425)

Ketvirtadienį per susitikimą su vietos bendruomene Rusnėje premjeras Saulius Skvernelis...

Gyvai / Vienam lietuviui Dakaras baigtas: Bardauskas susilaužė ranką, išgabentas į ligoninę atnaujinta 14.53 val. (45)

Dešimtasis Dakaro etapas – paskutinis šių metų ralyje. Šiandien visų laukia vos 112 km...

Žinia apie itin žiaurų išpuolį Vokietijoje išprovokavo dramatiškus pasisakymus: tokia buvo ir KGB strategija (115)

Prieš daugiau nei savaitę Vokietijos miesto Brėmeno centre buvo sumuštas Bundestago narys,...

Po partizanų kalbos suskaudo ir Kremliui: išpylė melo dozę, o kas už ją atsakys? (1011)

Karo nusikaltėliai, civilių skerdikai, nacių bendrininkai. Taip Lietuvos partizanus pastaraisiais...

Aukščiausias žaidėjas NBA istorijoje žavisi Saboniu: įspūdinga, kaip jis pats tapo savo likimo kalviu specialiai DELFI iš Londono (5)

Gheorge'as Murešanas – įspūdingo ūgio milžinas iš Rumunijos, kuris jaunystėje suprato, jog...

Karbauskis dėl pensijų kreipėsi į ministrą (139)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...

Britų turistai siautėjo tiek, kad juos išprašė iš šalies (10)

Grupelės turistų iš Didžiosios Britanijos, tarp kurių ir vaikas, buvo paprašyta skubiai palikti...

Krepšinio zona. Lipdukas, Giedraičio šou Vilniuje ir netikėtas svečias iš NBA

Ketvirtadienį 14 val. DELFI TV Gyvai laidoje „ Krepšinio zona “ pokalbis su treneriu Mindaugu...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (613)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...

Žvilgsnis į įspūdingus viešbučio kambarius, kuriuose svečiai pasijaus tarsi pasakoje (1)

Parke „Gardaland“ ( Italijoje ) duris netrukus atvers naujas šeimoms skirtas viešbutis ,...