Man 26-eri. Ištekėjus, bet šiuo metu nebegyvenu su vyru, vaikų neturim. Nes viską sugrioviau aš, ir jis nebenori pas mane grįžti. Mes susipažinom prieš 7 metus, po 4 susituokėm. Nebuvom tie žmonės, kurie alpo iš meilės vienas kitam, bet buvo daug gerų akimirkų. Gan skirtingi – aš meniškos sielos, man įdomu naujovės, pažinimas, veikla, tačiau greit užsideganti, užsispyrusi, nemoku nusileisti. Jis konservatyvesnis, geras, išsilavinęs, nors uždaras ir gan šaltoko būdo bei labai principingas.
Depresija, nusivylimas, moteris, liūdesys, nesėkmė
© Corbis

Mano nuomone, mes visiškai skirtingi žmonės, tačiau anksčiau apie tai negalvojau ir norėjau būt kartu. Gerus 5 metus visur eidavom ir važiuodavom tik kartu. Praeitais metais nauja kolegė iš darbo pasiūlė švęsti gimtadienį klube, bet tik merginos. Pasakiau apie tai jam, ir jis supanikavo, pareiškė, kad einu ieškoti ten kitų vyrų. Tąkart verkiau ir bandžiau įtikinti, kad nieko blogo nedarau, bet jis pareiškė, kad galiu nesistengt, jis nepersigalvos.

Tąkart neišėjau, bet išėjau po mėnesio. Lyg ir nebuvo labai patenkintas, bet pykčio neberodė, tačiau pradėjo dar daugiau laiko leisti su draugais, ir žvejodavo jau po parą. Niekad jam nedraudžiau žvejoti tiek, kiek jis nori, nes pasitikėjau juo. O jis kažkodėl manim nepasitikėjo, nors į klubą nuėjau išvis pirmąkart gyvenime.

Tada prasidėjo absoliutus šaltumas mūsų santykiuose. Abu specialiai tai darėm. Aš pradėjau galvoti, kad tikrai ne su tuo žmogum susiejau gyvenimą. Prišnekėjom vienas kitam baisių dalykų – kad nebemylim, kad nebetraukiam vienas kito ir nemylėjom, ir kad laimingi nebuvom...

Tada aš pradėjau sėdėti pažinčių portaluose bei susitikinėti su kitais vyrais. Jis dar kurį laiką gyveno, tačiau būdavo dažnai iki paryčių kažkur ir skeptiškai pykdavo, jei paskambindavau ir paklausdavau, kada grįš. Tuo metu man atrodė viskas dzin, tuo metu norėjau, kad jis išeitų greičiau. Net nebendraudavom vienas su kitu. Taip dar gyvenom kelis mėnesius.

Kai išsikraustė – nejaučiau palengvėjimo. Bet jis pasakė, kad išsikraustė visam laikui. Kaip aš viso to gailiuosi... kam aš tai dariau. Dabar praėjo jau 3 mėnesiai. Paskambinau atsiprašyti, prašiau, kad bent pabandytume būti kartu. Sakė, kad mane „palaidojo“ tada, kai išėjo iš namų, kad manęs nebemyli, kad per toli viskas nuėjo, ir kad jis nesugebės pamiršti visko, kas buvo. Jam dabar yra gerai, ir jis manęs nebenori...

Daug jam šnekėjau, pripažinau savo kaltę ir klaidas, šiaip niekada nesu buvus jam neištikima, tiesiog tada maniau, kad viskas tikrai nebeturi prasmės, užtat susitikinėjau su kitais, bet nebuvau jam neištikima. Dabar praėjo 3 mėnesiai ir suprantu, kad noriu būt kartu, noriu kovot dėl jo, noriu išsaugot santuoką, kad neverta buvo visko mesti, bet neįtikinu jo... nebegaliu sau nieko padaryt, noriu su juo būt.

Kaip įtikint žmogų, kad padariau klaidų, bet noriu keistis? Juk jis irgi darė klaidų, nebuvo tobulas, bet jis kaltina tik mane mūsų santykiu griūtim... Jis puikiai žino, kad nesu ta, kuri pastoviai sėdi pažinčių portaluose. Noriu tai ištaisyt, prašiau jo galimybės, bet jis sako, kad nebesuteiks... Suprantu, koks jis įžeistas ir įskaudintas, bet ar aš neverta galimybės? Kodėl jis taip kategoriškai laikosi savo nuomonės? Gal patartumėt?...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Klausimas, kaip įtikinti kitą žmogų, kad jis priimtų jums palankų sprendimą vargiai turi kokį nors konkretų atsakymą, išskyrus tai, jog žmones svarbu išmokti vertinti tuomet, kai jie yra, o ne tada, kai jie pasirenka būti atskirai.

Noras susigrąžinti sutuoktinį yra natūrali jūsų elgesio pasekmė. Iš jūsų aprašytos situacijos, santykiai šeimoje buvo nutraukti gana skubotai, nesugebėjus išeiti iš pykčio, kerštavimo, savęs gailėjimosi rato. Būdama kartu su vyru, neįvertinote jo reikšmės savo gyvenime, pasirinkote saugoti save nuo jo įtakos, tačiau tai nebuvo tikrieji troškimai. Ką ir parodė jūsų jausmai, kuriuos išgyvenate dabar.

Klausiate, ar esate verta dar vienos galimybės? Visi yra verti dar vienos galimybės, lygiai taip pat, kaip ir teisę vadovautis savo emocijomis. Visgi prieš kalbant apie tai, kas kam priklauso ir ko kas yra vertas, svarbu būtų apsistoti ir ties atsakomybėmis.

Jūsų pasirinkimas pasiduoti pykčiui, nusisukti nuo sutuoktinio, ieškoti paguodos kitų vyrų bendrystėje greičiausiai buvo ne tai, ką jūs pažadėjote savo sutuoktiniui vestuvių dieną. Taigi dabartinė situacija yra natūrali jūsų elgesio pasekmė: netekote to, ko savo laiku nesaugojote. Juk kai vaikas suplėšo kokį nors daiktą ir liūdi, dažniausiai jam atsakome, kad pats dėl to kaltas. Net jei jis ir nesuvokė, jog jo veiksmai nebeleis daugiau džiaugtis jam svarbiu objektu.

Kad neatrodytų, jog dėl santykių baigties esate kalta tik jūs, turėčiau parašyti, jog santuoka yra dviejų žmonių šokis. Tad jie abu sukuria jo eigą, sukinius, ritmą. Abu sutuoktiniai prisideda prie to kaip tas šokis atrodys, kiek ilgai jis bus šokamas ir kaip baigsis.

Tačiau jūsų atveju žinojimas, kad ir kitas prisidėjo prie santuokos nutrūkimo, gali padėti tik tiek, kad palaipsniui galėtumėte atleisti tiek sau, tiek vyrui, jog nepasirūpinote savo ryšiu. Kita vertus, suvokimas, jog buvote abu atsakingi už santykių kokybę ir jų iširimą, gali sumažinti jūsų kaltės jausmą. Tačiau tai niekaip negali įtakoti jūsų sutuoktinio pasirinkimo vėl buvimo kartu.

Net jei jaučiatės verta dar vienos progos, vargiai galite reikalauti iš kito asmens jums ją suteikti. Tai yra jo apsisprendimas. Jei jaučiate, kad tas žmogus jums yra labai svarbus ir turite jėgų bei noro siekti jo, tuomet tai galima daryti tiek bandant su juo kalbėtis, tiek siekiant parodyti jam, kad jums svarbus tik jis ir jokie kiti vyrai. Visgi tai neužtikrina, kad kitas priims jums palankų sprendimą.

Kita vertus, panašu, jog jūsų sutuoktinis vis dar pyksta ant jūsų, jaučiasi pažemintas ir galbūt jam reikia laiko, kad galėtų atleisti ir racionaliau pažvelgti į situaciją. Tačiau asmens pasakymą, jog jis apsisprendęs nutraukti santykius, svarbu išgirsti taip pat, kaip ir meilės prisipažinimus.

Taigi šioje situacijoje vertinga suvokti, kad išgyvenate tai, ką neretai patiria žmonės, kurie turi didesnius lūkesčius iš kitų nei iš savęs ir neįvertina, jog kartais mylimieji pasirenka ne stengtis ir įrodinėti savo meilę, o tiesiog pasitraukti.

Svarbu ir tai, jog tikrai nesate viena atsakinga už pasibaigusius santykius, visgi tai nepalengvina jūsų situacijos, prašant dar vienos galimybės. Tad galiausiai jums reikėtų rinktis: priimti sutuoktinio sprendimą ir gedėti dėl pasibaigusio ryšio ar ryžtis ieškoti būdų, kaip atgaivinti sutuoktinio jautrumą jums ir norą vėl būti kartu, net jei tai atims daug jėgų bei sukels nemažai neigiamų emocijų susijusių su atstūmimu.

Vaida

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (18)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (37)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (42)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (109)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (62)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (13)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (16)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Gyvai / Dešimtasis Dakaro etapas: greičio ruože lietuviai žengia koja kojon (119)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (482)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (7)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...