aA
Norėčiau jūsų paprašyti pagalbos arba gero patarimo. Esu iš Lietuvos, 3 metus jau gyvenu Londone. Atvykimas šį miestą buvo sunkus, palikau viską Lietuvoje: tėvus, darbą, butą. Atvykus į Londoną paaiškėjo, kad žadėtas darbas dingo. Turėjau pradėti viską nuo nulio, patyriau gero ir blogo, šilto ir šalto.
Pora, santykiai
© Corbis/Scanpix
Sutikau gerą žmogų, kuris padėjo patikėti, jog pasaulyje yra meilė, pasitikėjimas ir tarpusavio supratimas. Mes jau kartu daugiau nei vieneri metai, laukiuosi kūdikio ir ruošiamės kelti vestuves. Jis yra iš Pietų Amerikos, Bolivijos respublikos. Kelis kartus manęs klausė, ar važiuočiau gyventi į jo šalį, aš sakydavau, kad nežinau, arba mano atsakymas būdavo „Ne“.

Jis buvo grįžęs vienas į Boliviją atostogoms, po to vien tik ir kalba apie gyvenimą ten. Aš bandžiau įsivaizduoti gyvenimą ir save pačią jo šalyje: aš nežinau ispanų kalbos, tai visiškai kitas kontinentas, klimatas, kultūra, žmonės, papročiai, ir ši šalis yra labai neturtinga.

Jis man žada aukso kalnus. Jis sako, kad nemėgsta Londono, buvimas čia jam primena blogas akimirkas praeityje ir mano buvusius vaikinus. Mieste, kuriame mes gyventume, gyvena visos jo buvusios merginos. Netgi dabar jos siunčia jam verksmingas žinutes apie savo “meilę” jam.

Pirmiausia, man yra per sunku emociškai priimti sprendimą važiuoti į svetimą šalį pradėti vėl viską nuo nulio. Antra: kaip man reikia susitaikyti su jo buvusių merginų buvimu šalia jo? Aš juo pasitikiu, bet nepasitikiu jomis. Aš noriu ramiai ir saugiai jaustis savo šeimoje be jokių praeities šešėlių.

Aš negalėčiau jo prašyti vykti gyventi į Lietuvą, nes jam tai būtų per sunku, kaip ir man jo šalyje. Mes kelis kartus jau apie tai kalbėjome. Jis sako, kad aš jo nemyliu ir juo netikiu, jei nenoriu gyventi Bolivijoje. Manau, kad jis neteisus, ir tai yra psichologinis šantažas ir spaudimas. Manau, turėtų būti kompromisas dėl pasirinkimo kur gyventi: per vidurį.

Gana ilga istorija, labai norėčiau gauti atsakymą į mano problemą ar neutralios nuomonės.

Ačiū už sugaištą laiką. Su pagarba. Kristina

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Skaitant klausimą, susidaro vaizdas, kad autorė žino problemos sprendimą, tačiau nesijaučia tvirta ir gal būt saugi jį priimti. Santykių kūrimas neretai pareikalauja iki tol turėtų pomėgių, norų, aistrų, įsivaizdavimų koregavimo ar net atsisakymo. Stengdamiesi tuo pačiu metu siekti savo tikslų ir gyventi su kitu žmogumi, anksčiau ar vėliau susiduriame su sunkumais.

Iš aprašymo galima numanyti, kad tiek jūs norite likti, tiek draugas nori persikelti dėl tos pačios priežasties – nesaugumo jausmo. Nenorėčiau analizuoti šios temos, tačiau tikrai verta pamąstyti apie tai, kiek pasitikite žmogumi, su kuriuo žadate kurti ateitį.

Grįžtant prie savęs atsisakymo, svarbu įvardinti, kur yra jūsų ribos. Kas būtų per sunku ir keltų didelę įtampą? Panašu, jog persikėlimas gyventi į Boliviją, bent jau iš dabartinės perspektyvos, jus per daug gąsdina. Gali būti, kad su laiku šis nerimas silps. Negalima atmesti galimybės, jog po kelių ar keliolikos metų ši mintis nebeatrodys tokia nepriimtina. Tačiau pasidavimas partnerio spaudimui dabar gali atnešti daugiau žalos, nei naudos jūsų santykiams.

Sunku atmesti prielaidą, kad pasiryžimas persikelti į gyvenimo draugo namus Bolivijoje jus patalpins panikos zonoje, kurioje sunkiai bus galimi bet kokie logiški sprendimai. Tai gali sukelti daug nepasitenkinimo, virsiančio nuolatinių konfliktų užslėpta ar atvira priežastimi.

Besikuriančiai porai palankiausia yra neutrali aplinka, kur nei vienas, nei kitas nejaustų pranašumo, ypatingai išgyvenant sunkumus. Jūsų mintys apie gyvenimą „per vidurį”, mano manymu, šiuo momentu yra tinkamiausias sprendimas. Buvimas šalia artimųjų palengvina vaikų auginimą ir kitą buitį. Tačiau poros santykių kūrimas reikalauja nepriklausomos teritorijos.

Jūs minėjote, kad nesiekiate, jog būsimasis sutuoktinis persikeltų į Lietuvą. Vadinasi, jis taip pat turi gerbti jūsų nenorą gyventi jo šalyje. Aiškiai išsakykite, jog tai nėra susiję su jūsų jausmais jam. Pabandykite įvardinti tikrąsias nenoro priežastis. Jei partneris nenori likti Londone, kartu paieškokite kitos vietos, kurioje galėtumėte gyventi. Kiekvienas jūsų atsisako savo noro kurti šeimą gimtojoje šalyje, todėl atkalus siekimas, jog pasiduotumėte vyro troškimui, gali byloti apie garsiai nedeklaruojamus jo motyvus.

Buvimas kartu pareikalaus ne vieno kompromiso, todėl gebėjimas išeiti iš savo poreikių bei atrasti neutralius, visą šeimą tenkinančius sprendimus, yra labai svarbus santykių harmonijai palaikyti. Nuoširdžiai linkiu jums išmokti šio meno. Vaida

Klauskite psichologės Vaidos: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sinoptikė: temperatūra priartės prie 30 laipsnių, kils ir škvaliukai

Lietuvoje orai pastaruoju metu, anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyr. specialistės...

Profesorius Landsbergis: mes Europoje galime tapti labai reikšmingi (61)

Europos Parlamento ( EP ) rinkimų debatai pirmadienį, gegužės 20 d., į DELFI studiją pakvietė...

Nausėdos štabo atsakas konservatoriams: matyti, tam buvo rengtasi iš anksto (303)

„Noriu pasveikinti mūsų kolegas oponentus su puikiai sukurtu politiniu įvykiu, matosi, kad tikrai...

Laukė vieno vaikelio, o gavo du: visos sukauptos žinios išgaravo akimirksniu (13)

Trečioji praėjusios savaitės DELFI ir „ Kidy Tour “ metų šeimos konkurso šeima...

Vilniaus miesto savivaldybės pastatas neatlaikė įtampos: besirenkant rinkėjams pažiro šukės (5)

Pirmadienio popietę į Vilniaus miesto savivaldybę balsuoti atvykusius rinkėjus išgąsdino...

Šapoka: tie, kurie dirba su šešėliu – nevykėliai (1)

Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje prasidėjo savaitę truksianti kasmetė akcija „ Šioje šalyje...

„Žalgiris“ turi pirmąjį naujoką – Belgrade atsiskleidusį aukštaūgį (1)

Kauno „Žalgiris“ jau turi pirmą naujoką, kuris klubo garbę gins kitame sezone. Serbijos...

„The Guardian“: Skripalių nuodytojai sulaukė mįslingo skambučio (44)

Vyriškiai iš Rusijos, įtariami Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimu Solsberyje, išpuolio...

Dėl galimo Sandros Grafininos nužudymo įtariamam jos sutuoktiniui – negailestingas teismo sprendimas (47)

Didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi buvusios „Olialia pupytės" Sandros Grafininos dingimo...

Olandijos lietuvės turi pasiūlymą Lietuvai: vairuotojai turi per daug privilegijų (12)

Dviračių šalimi Olandija vadinama ne be reikalo, skaičiuojama, kad šioje šalyje vienam...