aA
Nežinau nuo ko ir pradėti, kadangi iš šono mano situacija atrodo šimtą kartų girdėta ir nagrinėta, tačiau kaip ir turbūt daugeliui, man mano situacija atrodo labai dramatiška, skausminga, paini ir dar visokia kitokia, kuri man neduoda ramybės pastarąjį laikotarpį. Taigi, pradėti norėčiau nuo to, jog tai meilės istorija, kuri prasidėjo prieš dvejus metus.
Pora
Pora
© Shutterstock nuotr.

Tada skyriausi su draugu, su kuriuo ilgai draugavau, viskas man buvo tada tik juoda ir pirmąkart lengvabūdiškumo vedina įsivėliau į pažinčių ratą ir susipažinau su savo dabartiniu draugu. Pradėjome bendrauti, vaikščiojome į pasimatymus. Jis man iškart pasirodė mielas, draugiškas, rūpestingas ir visai ne toks, su kokiu draugavau anksčiau, taigi nenuostabu, kad aš įsimylėjau.

Jis taip pat - nors man dažnai kartodavo, jog aš per gera, nes jis nenori rimtų santykių, jis yra mergišius ir pan. (noriu paminėti ir tai, jog dėl šių priežasčių buvo neseniai subyrėjusi jo santuoka).
Tačiau po truputi jis pradėjo keistis, tiesiog nebenorėdavo skirtis po pasimatymu, kvietė kartu pradėti bendrą gyvenimą, netgi mąstė apie vestuves. Aš ilgai spyriojausi, kol pagaliau po metų draugystės vis dėlto sutikau kartu apsigyventi.

Tačiau dabar jau lygiai metai, kai mes gyvename kartu ir galiu pasakyti, jog tas žmogus, kuris yra šalia ir kuris šitaip manęs troško - jau nebe tas, ta prasme - jeigu galima taip sakyti, jis pasikeitė ne tik 180 laipsniu kampu, bet ir visais 360 laipsniais. Dabar jau nėra jokių kalbų apie santuoką - tiesiog gerai taip, kaip yra, vis dažniau yra duodamos užuominos, jog jeigu ir išsiskirtume, tai vietoj manęs butu kita ir pan...

Man toks jo pasikeitimas yra be galo skaudus, aš kiekvieną dieną savo galvoje persuku filmą, kada, kaip, kodėl viskas taip pasisuko, ką aš darau ne taip, ką daryti man toliau... Vis mąstau, kodėl nebėra jokių planų, svajonių, susijusių su manimi, nejaugi aš neverta, nejaugi aš ne ta, dėl kurios jis galėtų viską padaryti...

Mąstau, gal tai buvo didelė klaida eiti kartu gyventi? Ir taip kiekvieną dieną vis suku ir suku šitą filmą ir bandau rasti logišką paaiškinimą, bet nerandu - tik jaučiu, jog vis giliau grimztu į dugną...

Pradedu galvoti, kad galbūt jis visiškai manęs nemyli, kad galbūt tapau jam nebeįdomi, mąstau, kad aš ne tokia, kaip jo buvusi žmona, kad jis galbūt svajoja apie tokia moterį kaip ji, o aš nepateisinau jo lūkesčių...

Tiesiog nebežinau ką ir daryti, kadangi nuo minčių, kurios mane persekioja kasdien, nebegaliu niekaip atsiriboti. O kalbėtis su juo beprasmiška, nes į viską jis tik atsako, „ką gi tu čia nusikalbi“...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

C. S. Lewis knygoje „Kipšo laiškai“ rašoma apie tai, kad žmogui vis mažiau svarbu suskirstyti su juo ir aplink jį vykstančius dalykus į „teisingus“ ir „neteisingus“. Galime įvairiai grupuoti realybę: į „teorišką“ ir „praktišką“, „šiuolaikinę “ ir „atgyvenusią“, „racionalią“ ir „jausminę“. Tokių porų būtų galima prikurti dar ne vieną ir ne dvi. Tačiau kaip retai savo gyvenime darydami pasirinkimus pagalvojome ar tai yra teisinga? Prie ko čia meilės istorija ir teisingumas? Būtent jūsų laiške galima atpažinti kitokius argumentus, kurie atvedė jus į šią bendrystę, o labai nuosekliai ir į jūsų patiriamą kančią bei jausmą, jog esate nemylima, nereikalinga. Pradėkime nuo pradžių.

„Jis man iš kart pasirodė mielas, draugiškas, rūpestingas ir visai ne toks, su kokiu ilgai draugavau anksčiau“. Pirmasis tas, kuris jus nuvargino, antrasis – potencialus gelbėtojas. Ar tai yra įmanoma? Ar teisinga žmonėse matyti tik tai, kas juoda arba tiktai, kas balta?
Toks pasirinkimas nuspalvinti asmenis viena spalva neleidžia išjudinti įstrigusio santykio arba trukdo pamatyti, jog žmonėse yra visko. Neleidžia pasirinkti tikrojo veido. Dabartinį draugą matėte mielą, draugišką ir rūpestingą ne todėl, kad jis turėjo tik šias savybes, o todėl, kad tai buvo pirmosios jūsų pažinties ir gimusio jausmo dienos.

Drįstu spėti, jog pirmąjį savo vaikiną santykių pradžioje taip pat matėte kur kas šviesesnėmis spalvomis nei jiems baigiantis. Lyginti žmogų, kuris su jumis išbuvo kelerius metus, ir asmenį, vos įžengiantį į jūsų gyvenimą, yra neteisinga. Nes vienas turėjo pakankamai laiko, kad būtų pamatytas ir išnagrinėtas iš visų pusių, antrasis gi ateina su kauke.

„...man dažnai kartodavo, jog aš per gera, nes jis nenori rimtų santykių, jis yra mergišius ir panašiai...“. Pats žmogus jus įspėjo apie savo turimas savybes ir polinkius, apie tai, dėl ko iširo jo santuoka. Jūs renkatės šiuo teiginiu tikėti mažiau nei tuo, kad jis „nebenorėdavo skirtis po pasimatymų, kvietė kartu pradėti bendrą gyvenimą, netgi mąstė apie vestuves“.

Matyt, labiausiai čia tikėjote savimi. Pasirinkimą pagrindėte bandymu save įtikinti, kad kito gyvenime padarysite stebuklus ir savo meile atitrauksite jį nuo blogų įpročių ar baimės įsipareigoti. Juo labiau, kad atsiranda pirmieji žodiniai kvietimai dar artimesnei bendrystei.

Ir net kvietimas prieš vedybas pagyventi kartu nesukėlė abejonių, kam to reikia, jei santykiai yra pakankami jungtuvėms? Ar pagyvenimas kartu nėra vienas kito išmėginimas ir išbandymas? „Jei netiks, per keturiolika dienų galima grąžinti...“

Puikiai jus suprantu, kaip norisi tikėti žmonėmis ir koks varginantis darbas yra atradinėti, kas yra tiesa, o kas melas. Tačiau tai, ką jūs išgyvenate dabar, jums buvo pažadėta santykių pradžioje, tik jūs pasirinkote tikėti ne viskuo ir ne viską matyti. Leidote sau jausti, patikėti savo galiomis keisti žmogų, o dabar tiesiog tenka patirti, jog tai buvo neteisinga.

Santykių tvarumas neretai yra susijęs su tuo, kiek į juos du žmonės yra pasiryžę įdėti savęs. Meilė nėra vien įsimylėjimo jausmas. Tai pažinimas, ėjimas vienas link kito, įsipareigojimas ir kūrimas toliau. Bet kokiems tikriems dalykams reikia laiko, lėtumo spręsti.

Panašu, kad jūsų mylimas žmogus šiuo metu nesiruošia jūsų vesti. Ir nebūtinai tai vyksta dėl jūsų. Juo labiau, kad jis šiuo metu jau turi jus, tačiau nebūtinai moka vertinti ir trokšti duoti jums, o ne iš jūsų imti.

Bet kokiu atveju jums vėl tenka spręsti: ar likti su juo? Kaip likti? Ką daryti pasilikus? Buvimo kartu sąlygas jūs žinojote, tik nenorėjote jomis tikėti. Dabar, kai pažįstate žmogų, galite dar kartą rinktis, galvojant apie tai, kas būtų teisinga, o kas ne jums pačiai.

Drąsos matyti...
Vaida

***************************************************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Profesorius Ambrozaitis – apie karantino švelninimą: per anksti atleidus vadeles, epidemija persiris į antrą fazę (248)

Gydytojas infektologas, Vilniaus universiteto Medicinos universiteto profesorius Arvydas...

Lietuvos gamyklose mažėja užsakymų: didžiausias iššūkis – ką daryti su darbuotojais (54)

Užsakymų mažėja, o kai kur stringa ir tiekimas. Su tokia realybe susiduria Lietuvoje veikiančios...

Po Šimašiaus pasipiktinimo – naktinis SAM paaiškinimas: mobilieji punktai bus uždaryti tik 2 dienas atnaujinta 00:10 val. (639)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle užsiminė apie dar vieną papiktinusį...

Klaipėdoje nuo šeštadienio apribojama universitetinės ligoninės veikla (28)

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas vėlyvą penktadienio vakarą savo feisbuko paskyroje...

Po ambasadorės pasibaisėjimo kaukių kainomis, „Norfa“ atkerta: gal galite padėti nupirkti pigiau? (785)

Ina Marčiulionytė , Lietuvos ambasadorė Kinijoje, savo paskyroje „Facebook“ pasidalijo...

Orai: termometrų stulpeliai šoktelės aukštyn (3)

Šeštadienio dieną vyraus nepastoviai debesuoti orai , giedresnis bus rytas ir vakaras, dieną...

Vilniuje nusileido specialus lėktuvas iš Londono (91)

Penktadienį prieš vidurnaktį Vilniuje nusileido specialaus lėktuvas su lietuviais iš Londono.

Baltarusijos žiniasklaida: užteks, situacija jau ir taip nukeliavo per toli (273)

„Niekas nepasikeis. Nekris naftos kainos. Nebus šuolių akcijų biržoje. Netgi ledynai nepradės...

Vašingtoną apkaltino piratavimu: „konfiskavo“ Vokietijai skirtą kaukių siuntą (56)

Jungtinės Valstijos perėmė Bankoko oro uoste į Vokietiją išsiųstų Kinijoje pagamintų...

Kita karantino pusė: tokių degalų kainų vairuotojai nematė jau seniai (133)

Nors karantino metu gyventojams patariama laiką leisti namie, o transporto srautai smarkiai...

|Maža didelių žinių kaina