Metus laiko gyvenu su 30-čia metų vyresniu vyru. Man 25-eri, jam 55-eri. Susipažinome, kai atėjau apžiūrėti buto nuomai. Jis buto šeimininkas, beje, jis užsienietis. Iš karto krito man į akį, kaip paaiškėjo vėliau, aš jam taip pat. Kiekvieną savaitę jis ateidavo pasiimti nuomos pinigų, taip kad turėjome laiko pabendrauti apie šį bei tą. Jis man pasirodė labai žavingas, netgi pagavau save galvojant - o, kad man tokį vyrą! Slapta netgi pavydėjau jo žmonai (vėliau išaiškėjo, jog jis nėra vedęs). Tuo metu nežinojau jo amžiaus, bet man ir nerūpėjo, atvirai. Savaitė po savaitės ir mūsų paprastas šiltas bendravimas išsirutuliojo į romaną ir jau po pusantro mėnesio jis man pasipiršo. Sutikau.
Pora
© Corbis/Scanpix

Gyvename kartu, kaip jau minėjau, metus laiko. Persikrausčiau pas jį iškart po susižadėjimo. Viskas kaip ir nuostabu, jei ne tėvo reakcija. Kai tik pranešiau apie mano išrinktąjį, o konkrečiau, apie jo amžių, tėvas paprašė niekam to neafišuoti, kadangi jis gėdijasi mano būsimo vyro amžiaus. Mamos reakcija buvo gan rami, jos manymu, amžius nėra kliūtis. Kiekvieną kartą, kai skambinu tėvams ( šiuo metu gyvenu užsieny), tėvas kalba labai šaltai, nieko neklausinėja, tik atsako į klausimus. Mama atvirkščiai, visąlaik pasiteirauja, kaip aš, kaip mano mylimasis ir netgi kviečia kartu atvažiuoti pas juos per atostogas. Bet kaip, kai tėvas net girdėti nenori apie jį?!

Kitas dalykas, kuris mane neramina, tai vaikutis. Vieną dieną norėsiu vaikučio (mano partneris nori jau dabar), bet man neramu dėl to, ar sąžininga vaiko atžvilgiu, jog jo tėvas ir senelis to paties amžiaus? Ar tai neiššauks pajuokų mokykloje? Kadangi ir aš kartais pastebiu tuos nuostabos pilnus aplinkinių žvilgsnius, o kartais netgi išgirstu šlykščių frazių iš mano amžiaus vaikinų. Nepergyvenu, mano laimė su šiuo žmogumi, netgi jeigu kažkam tai ir nepatinka. Bet nepergyvenu tik dėl aplinkinių nuomonės, tačiau mano tėvo, draugų nuomonė man labai svari, beje, tik keli tikri draugai, kurie niekados manęs nesmerkia, žino apie mano išrinktąjį.

Dar vienas dalykas, kurį norėčiau paminėti, tai, jog prieš sutikdama savo būsimą vyrą buvau ištekėjusi už bendraamžio. Išsiskyrėme po kelerių metų, kadangi pradingus meilei, išgaravo ir pagarba bei aistra vienas kitam. Be to, visada turėjome finansinių rūpesčių, kadangi vyras buvo ne iš tų, kurie linkę prie darbo. Su dabartiniu mylimuoju viskas kitaip, jei tik leisčiau, jis visur nešiotų mane ant rankų. Aš taip pat labai jį gerbiu. Darbe tik ir svajuoju kuo greičiau grįžti į mylimojo glėbį.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Esate įsimylėjusi ir džiaugiatės buvimu su jus mylinčiu, gerbiančiu, leidžiančiu patirti laimės jausmą žmogumi. Ir kaip jūs pati sakote “viskas būtų nuostabu, jei ne...”. Atrodytų, jog artimoji aplinka, numanomas visuomenės požiūris neleidžia atsiduoti santykiui, jo teikiamai palaimai, o verčia gintis, ieškoti pasiteisinimų, argumentų, kurie apgintų jūsų pasirinkimą.

Visgi tai, jog reaguojate į šalia esančių žmonių nuomonę, nešiojatės nerimą dėl savo ir net būsimų vaikų ateities, kalba ne tik apie jūsų norą susilaukti palaikymo iš artimų žmonių, bet ir apie tai, jog priėmusi sprendimą būti su mylimu vyru neradote absoliučios ramybės savo viduje...

Ne visi klausimai mums sukelia vienodas reakcijas. Ir skaudžiausiai reaguojame į tuos, kuriems neturime tvirtų atsakymų patys. Gali būti, jog jums pačiai nėra ramu, kaip gali susiklostyti bendras gyvenimas, kai jus skiria trisdešimt metų. Be kita ko, suprantu, jog esate skirtingų šalių, tautų atstovai. Viena vertus, skirtumai traukia ir papildo žmones. Kita vertus, kuo jie didesni, tuo didesnis yra iššūkis ilgainiui juos priimti.

Jūsų sužadėtinis augo ne tik kitose sąlygose, atsižvelgiant į aplinkos kriterijų, bet ir visai kitame laikmetyje. Yra išgyvenęs visai kitokius jam aktualius dalykus nei jūs. Net ir šiandien jus skiria tai, jog kiekvienas esate skirtinguose gyvenimo tarpsniuose, kurie su savimi nešasi konkrečius uždavinius, iššūkius. Jums yra tik 25 m. – produktyvumo, kūrybos, savarankiškos pradžios, darbo laikas. Kas turėtų būti vis mažiau aktualu jūsų partneriui.

Jūs dabar esate įsimylėjusi. Vyriškio amžiaus teikiami privalumai, tėviška globa, kurios neretai stinga moterims ir kurios jos ilgisi iš savo antrųjų pusių, jus užburia. Leidžia mėgautis, jaustis svarbiai, saugomai. Ir jei santykis jums neatneša kliūčių, išbandymų, nesukuria įtampos situacijų, per kurias pintumėte kitą ir save, vargiai ar galėtumėte nuspręsti, jog tas žmogus yra jūsiškis. Gali būti, jog jūsų bendravimas patenkina kiekvieno iš jūsų poreikius. Vienam leidžia būti apglobtu rūpesčiu, kitam - rūpintis ir tuo džiaugtis.

Ir nors klausimas buvo apie aplinkos reakciją į jūsų santykį, atsakymas nukrypo prie jūsų pačios. Tiek jūsų tėtis, tiek vaikai mokykloje vargiai turės galimybę kvestionuoti jūsų santuoką, jei jūs jausitės rami dėl savo pasirinkimo. Ir matysite, jog tas ryšys jus augina, leidžia dovanoti ir jausti meilę. O aiškumas viduje ateina tada, kai leidžiate užslėptam nerimui, nežiniai, įvairiems klausimams iškilti į paviršių, būti paklaustiems ir išgyventi atsakymus.

Labai suprantu, jog greičiausiai tam tikros abejonės šiuo metu nedera prie idiliškų jausmų, tačiau jų nustūmimas į šalį augina jūsų nepasitikėjimą daromais sprendimais. O kiti žmonės tik atskleidžia, jog jūs jas turite. Taigi jūsų atveju ypatingai tinka posakis: “devynis kartus pamatuok, dešimtą - kirpk”. Iki santuokos labai svarbu būti kuo budresnei ir atsakyti į kuo daugiau dvejones palaikančių klausimų. Drąsos įvardinti galimus sunkumus ir aptarti juo su mylimu žmogumi. Jei pavyks tai, tikėtina, jog pavyks ir nemažai kitų sudėtingų dalykų.

Vaida
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (145)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (326)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Naktinės linksmybės Palangoje: Jonines nurungė priešvestuvinis šėlsmas (8)

Joninių išvakarėse J. Basanavičiaus gatvę užliejusioje minioje buvo galima pastebėti ne vieną...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (78)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...

Kritikus apraminę vokiečiai tikisi lemtingo lūžio, švedus įsiutino nepagarba: būta „tam tikrų“ gestų (24)

Vokietija vaikščiojo labai plonu ledu ir pasaulio čempionus nuo kuklaus taško su Švedija skyrė...

Joninių laužai Kernavėje skelbia: dienos ima trumpėti (13)

Kur švęsti Jonines? Į šį klausimą vienintelį atsakymą žinantys kasmet traukia į Senąją...

Išvardijo, kokios ligos tyko vakarėlių užkandžiuose (5)

Koks vakarėlis, jei ant stalo nėra padėto didžiulio dubens traškučių ir užtepėlių jiems?...

Dramatiška vokiečių pergalė išsaugo pasaulio čempionų kailį incidentas po rungtynių (438)

Šeštadienio vakarą futbolo sirgalių dėmesį kaustė žūtbūtinė titulą ginančių vokiečių...

Atmetęs dar vieną pasiūlymą iš už Atlanto Jasikevičius nesiblaškys – lieka „Žalgiryje“ (305)

Po istorinio sezono su Kauno „Žalgiriu“ 42 metų Šarūnas Jasikevičius vos kelias dienas...

Septyni Europos nykštukai, kuriuos aplankysite per septynias dienas (15)

Nejaugi nenorėtumėte pasigirti kokią nors valstybę išmaišę skersai ir išilgai? Misija...