aA
Na, nežinau ką bedaryti ir kaip išsisukti iš keblios situacijos. Aš noriu palikt savo vaikiną, bet net nežinau, kaip tai padaryti jo neįskaudinus. Jis mane dievina ir nesu iš tų žmonių, kurie gali imti ir skaudinti be priežasties, bet ir meluoti nenoriu - net nežinau, kaip tai išspręsti. Man 20 m., o jam 46 m., mus skiria didelis amžiaus skirtumas ir tai tik viena iš tų detalių, kurios man padeda suprast, kad nebus ateities mums kartu...
© Corbis/Scanpix
Na, o viskas prasidėjo nuo to, kad jis man daug kuo padėjo, kai man labai reikėjo pagalbos. Ir vieną dieną kažkaip išėjo, kad jau gyvename kartu vienerius metus. Jis labai geras žmogus, tokių kaip jis kiekvienai linkėčiau, nuoširdus, išklausantis, padedantis ir visada bus šalia, kai man jo reiks ar jausiuosi blogai.

Bet problema yra ta, kad jisai planuoja ateitį kartu, bet aš tokios ateities nenoriu. Aš noriu vieną dieną susituokti ir turėti vaikų, o jis to nenori, be to, jis net nori, kad nutraukčiau ryšius su savo šeima, o aš tikrai to negaliu padaryti. Kuo toliau, tuo labiau matau, kad mūsų santykiai neturi ateities...

Bet nežinau, kaip jam tai pasakyti, jo neįskaudinus, nes jis mane dievina. Nenoriu skaudint jo, bet ir savo gyvenimo nenoriu aukot vien dėl jo jausmų. Esu labai pasimetus ir nežinau ką daryt. Nes mes gyvenam užsieny ir jis planuoja visam čia pasilikt ir nebegrįžt į Lietuvą, o aš to tikrai negaliu padaryt, nes noriu grįžti. Bet jisai tam nepritaria, net nežinau, ką daryti, nenoriu pabėgt kaip bailė, nes jis man nieko blogo nepadarė, o tik padėjo ir palaikė mane. Bet nežinau, kaip jam pasakyt, kad noriu skirtis, nes tikrai žinau, kad jis liks su sudaužyta širdim.

Nenoriu aukoti savo gyvenimo, nebenoriu padaryti tos pačios klaidos, kaip padariau su pirmuoju vaikinu, nežinau, ką daryti, prašau pagalbos ir patarimo...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Nuo pat mažų dienų vaikai vis dažniau kartoja tokį elgesį, kuris patinka jų tėvams ir taip susilaukia jų dėmesio. Gaudami kitų žmonių pripažinimą, pritarimą, vaikai supranta, kad jie bus priimti. Tas noras daryti taip, kad kitiems patiktume, išlieka ir suaugus. Juo labiau mus tėvai skatino elgtis taip, kad suaugusieji mumis didžiuotųsi, juo stipriau mes savyje turime polinkį pamiršti save kitų sąskaita.

Jūsų noras apsaugoti kitą asmenį yra kilnus, tačiau ne iki galo teisingas. Neminėjote savo laiške ar jau kalbėjote su juo apie tai, kas jus jaudina, gyvenant kartu. Partneriai dažnai nusprendžia kaip kitas jausis, nė nepaklausę ar neaptarę susiklosčiusios situacijos. Šiuo atveju jūs taip pat nusprendėte už savo draugą, kad jis sunkiai be jūsų išgyvens, o kita vertus, nutylėdama esamą situaciją, neleidžiate jam kaip nors įtakoti jūsų ryšio.

Minėjote, kad tas žmogus yra doras ir jums svarbu jo savijauta. Manau, kad išsiskyrimas būtų lengviausias tuomet, kai jūs savo sunkumus pateiktumėte kaip problemą, o ne kaip galutinį sprendimą. Neretai laikydami savo išgyvenimus savyje ir neiškeldami jų diskusijai, įsivaizduojame, kad mūsų tiesos yra vienintelės ir nepajudinamos. Pasakydama savo draugui apie tai, kad turite visai kitokius norus ateičiai ir jus jaudina, jog pasilikusi su juo, turėsite atsisakyti savo svajonių.

Svarbu kalbėti ir apie savo norus gyventi Lietuvoje bei bendrauti su savo šeimos nariais. Pateikti norą skirtis kaip ketinimą, kaip vieną iš sprendimo būdų, norint išsaugoti savo viziją, o ne kaip galutinį ir nekeičiamą sprendimą.

Gali būti, kad jūsų dvejonės dėl esamų santykių paskatins partnerį susimąstyti ir dar kartą apsvarstyti savo ketinimus, planus ir reikalavimus. Suteikdama galimybę jam įtakoti savo sprendimą, netapsite ta, kuri palieka be jokios teisės pasitaisyti.

Kita vertus, pasidalinsite atsakomybe pusiau ir būsite sąžininga tiek su savimi, jog padarėte viską, tiek su savo mylimuoju, nutraukdama santykius, jei juose pasiliktumėte tik iš gailesčio ir nežinojimo kaip išvengti įskaudinimo.

Sėkmės. Vaida

Rašykite: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (38)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (4)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (8)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (4)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (2)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (436)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (16)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Ar iš tiesų kaime sunku rasti darbo?

Skurdas, nedarbas, alkoholizmas – tokiais žodžiais dažnai apibūdinamas šiandieninis Lietuvos...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (173)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Į Lietuvą veržiasi šaltis ir sniegas – gruodžio mėnuo bus kitoks nei įprasta (54)

Nors ruduo dar nesibaigė, daugeliui smalsu, kokia laukia žiema. Kai kurių klimatologų teigimu,...