aA
Turiu problemą, susijusią su santykiais. Su savo vaikinu draugauju 2 metus, jau pusė metų kaip esame susižadėję. Man 23, jam 32. Nusprendėme, jog planuosim vestuves po to, kai aš pabaigsiu mokslus. Po truputį tam taupome pinigus. Kartu negyvename, kadangi aš mokausi kitame mieste, tačiau visus savaitgalius ir atostogas praleidžiame kartu. Tačiau atsiranda problema: jis nuolat kalba apie santuoką, gilinasi į vyrų - moterų santykius, skaitydamas įvairią literatūrą, bendraudamas su susituokusiais draugais, kaip jie tvarkosi buityje, kaip sprendžia iškilusias problemas, auklėja vaikus ir visa kita. Ir nuolat man apie tai kalba. Susidaro įspūdis, kad tik ir laukia, kol galų gale pabaigsiu mokslus ir iškart prie altoriaus temps. Žinoma, myliu jį ir jis mane taip pat, tačiau tokios kalbos veda į neviltį.
Pora
© Corbis/Scanpix

Jis pamiršta, jog man tik 23 ir, kad aš gyvenime tikrai noriu daugiau pamatyt ir patirt nei tik šeimos lizdelį ir vaikų vystyklus. Mėginau jam apie tai kalbėti, sakyti, kad dar nieko nenuveikiau gyvenime, kad elementariai nepažinau jo, kad dar daug dalykų neatradau. Tačiau jis nuoširdžiai tvirtina, jog tikrai neuždarys manęs namuose su vaikais, tačiau visos jo kalbos apie šeimyninį gyvenimą tik taip ir piešia mano ateitį.

Taip pat tvirtina, jog viską įmanoma patirti kartu. Teigia, jog jis jau turėjo tokius išgyvenimus ir išmėginimus, kurių niekam nelinkėtų ir kad gali man padėti teisingai pasirinkti. Bet kai siūlau kur nors nueiti, tai iškyla problemų - tai jis nenori triukšmo, tai daug žmonių, tai nejaukiai jausis. O kai einu viena, tai nuolat "saugo" mane telefonu.

Jaučiuosi kaip mažas vaikas, pririštas virvele, kad nenueičiau per toli... Neteigiu, jog niekada nenoriu ištekėti - noriu ir šeimos, ir vaikų, tačiau tikrai ne tokiomis sąlygomis ir aplinkybėmis. Prisipažinsiu, jog tikrai jaučiu spaudimą ir nežinau, kaip su tuo kovoti.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Tai, jog mylimieji skirtingu laiku pajunta norą kurti šeimą, ryžtasi santuokai, ne toks jau keistas dalykas. Juo labiau tokioje situacijoje kaip jūsų, kur amžiaus skirtumas yra gana nemažas, ir poreikiai bei gyvenimo planai kiek išsiskiria. Visgi jei iš tikro vienas kitą mylite, nederėtų leistis į kovą ir tiesiog bandyti apginti savo poziciją. Vyro ir moters bendrystėje kur kas rezultatyvesnis yra bendradarbiavimas.

Pirmiausia pabandykite atsakyti sau, kas jus iš tikro gąsdina, galvojant apie santuoką? Kas verčia manyti, jog esate tam nepasiruošusi? Iš to, ką rašėte, panašu, jog turite įsivaizdavimą, jog reikia pasiruošti santuokai, tai yra, patirti pasaulį, kad po to turėtumėte ką prisiminti, uždaryta vaikų auginimo kalėjime. Žinoma, dalis tiesos jūsų suvokiamoje situacijoje yra. Tačiau šeima yra toks dalykas, jog buvimą kartu kuria du žmonės ir tik nuo jų priklauso, kaip atrodys kiekvieno iš jūsų gyvenimas. Svarbu sau įvardinti, jog vargu ar pavyks pasidžiaugti laisve ir buvimu be įsipareigojimų. O juo labiau - surepetuoti šeimyninį gyvenimą pagyvenus kartu.

Jūsų noras geriau pažinti mylimą žmogų, dar nebūti jam įsipareigojusiai, labiau kalba apie tai, jog nesate pasiruošusi, o gal ir nesate tikra, jog šis žmogus galėtų būti tuo, kuriam dovanotumėte savo gyvenimą. Troškimas geriau pažinti gali būti susijęs su bandymu pamatyti tai, ko jums dar trūksta arba patikrinti jo patikimumą, saugumo jausmą būnant kartu. Bet kokiu atveju jūsų dabartinis atsakymas yra ne ir iš šios dienos perspektyvos, jūs net nelabai ką galite žadėti: vargiai galima žinoti, kiek prireiks laiko išbūti vienišai, o juo labiau ar brangus žmogus praeis geresnio pažinimo etapą.

Esant tokiai situacijai, jokiu būdu nereikėtų save kaip nors versti apsispręsti, kam vis dar esate nepasiruošusi. Tačiau vienas dalykas čia yra svarbus: būtų garbinga su jus mylinčiu ir jūsų belaukiančiu asmeniu pasidalinti savo abejonėmis, neryžtingumu ir aiškiai išsakyti savo poziciją. Neretai mes pradedame kalbėti užuominomis, bandydami patenkinti savo poreikius ir tuo pačiu gauti tai, ko mums reikia iš kito. Reikėtų priimti ir tai, jog jūs turėdama teisę svarstyti, neskubėti leistis į šeimos sukūrimą, vargiai galite sumažinti kito žmogaus norus ar badymus jus įtikinti elgtis taip, kaip nori jis.

Taigi jei turite troškimus, kurie yra didesni nei kurti šeimą su mylimu asmeniu, turėtumėte juos pati ir apginti. Būtų pakankamai lengva, jei mūsų norai sutaptų su mums brangių žmonių įsivaizdavimais ir troškimais. Šiuo atveju tai yra vienas ir pirmųjų jūsų poros neatitikimų, kurių ateityje būtų nemažai. Sėkmės mokantis išlikti jautriai kitam ir tuo pačiu neprarasti savęs.

Vaida

Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teismas patvirtino: Kručinskų vaikai buvo paimti teisėtai (13)

Kauno apygardos teismas patvirtino, kad Kručinskų vaikams buvo kilusi reali grėsmė, todėl jie...

Smūgis durelėmis į kitą automobilį nebūtinai baigsis deklaracija – žinovai mato spragų (71)

Galimybė eismo įvykio deklaraciją pildyti tada, kai automobilio šonas paženklinamas greta...

Valgote papelijusius maisto produktus? Net nenutuokiate, kas jūsų laukia (16)

Pelėsiniai grybai gamtoje yra labai paplitę – jų rūšys skaičiuojamos tūkstančiais. Kai...

SGD terminalą dabar nori pirkti: kas pasikeitė (173)

Parlamentui priėmus svarstyti įstatymų projektus, kurie sukurtų teisinį pagrindą suskystintų...

DELFI Diena. Po vaikų paėmimo skandalų netyla diskusijos — pokalbis su Šakaliene ir Puidoku (43)

Įkaitusi atmosfera po vaikų atėmimų skandalų neslūgsta. Kaip taisyti dabartinį vaiko teisių...

Vilniuje rengiamasi statyti unikalų pėsčiųjų tiltą per Nerį (16)

Tokio konkurso sostinė nematė daugiau nei 15 metų – savivaldybė rengiasi tiesti naują ir...

Kelios gudrybės, kurios padės neapsigauti perkant Kalėdų eglutę

Vienas iš kalėdinių rūpesčių – eglutės paieškos. Kol vieni ieško pernykštės plastikinės...

Policijos įspėjimus prieš mitingą Lietuvoje gavo ne vienas žmogus: pasijutau kaip tikras banditas (756)

Varėnoje dirbantis mokytojas Egidijus Nasevičius pasijuto didžiuliu nusikaltėliu, kai į jo duris...

Landsbergis tikisi viešo Skvernelio paneigimo: įtaria, kad dėl biudžeto bus palaikytos Puidoko pataisos (162)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) pirmininkas ir partijos...

Theresa May atšaukia antradienį turėjusį vykti lemiamą balsavimą dėl „Brexit“ parlamente atnaujinta 15.15 (24)

Theresa May pirmadienį atšaukė kitą dieną parlamente turėjusį vykti balsavimą dėl pritarimo...