aA
Turiu vaikiną, tarp mūsų - daugiau nei 15 metų amžiaus skirtumas. Esu jaunesnė. Mes puikiai sutariam, man gera su juo būti - jaučiuosi globojama, mylima, svarbi ir saugi. Manęs pačios nejaudina amžiaus skirtumas, nes esame panašūs - temperamentu, vertybėmis, pomėgiais, net muzikiniai skoniai tokie patys. Vienintelis mane jaudinantis skirtumas - tai, kad aš iš prigimties esu menininkė, svajotoja, o jis - praktiškas, racionalus žmogus. Bijau, kad jis gali manęs nesuprasti. Bijau, jog visada palaikys šimtu procentų, bet iki galo nesupras manęs...
Pora
Pora
© Shutterstock nuotr.

Aplinkinių, ypač mano tėvų požiūris į šiuos santykius nėra teigiamas, sakyčiau, gana tradicinis: „Jis ja naudojasi, nes paranku turėti jaunesnę merginą šalia savęs.“ Tačiau esu jau tiek daug kartų susidūrusi su vyrais, kurie trokšta daikto, o ne merginos, kad pradėjo veikti net toks abstraktus dalykas, kaip intuicija. O gal tiksliau - gebėjimas atskirti patikimą žmogų iš jo manierų, artimų draugų, poelgių tam tikrose situacijose.

Jau po kelių dienų pažinties su juo supratau, kad žmogumi galima pasitikėti, nors apie artimesnius santykius tuo metu net mintis nekilo. Mane patraukė jo charakteris, vyriškumas, tai, kad jis nėra impulsyvus. Jis be galo rimtai (keliskart rimčiau už mane) planuoja bendrą ateitį. Visa tai rašau, norėdama sugriauti savo, kaip „naivios, įsimylėjusios, patiklios ir apgautos“ mergaitės įvaizdį.

Nes mano problema ta, jog nesu tikra dėl savo jausmų. Jaučiu jam švelnumą, beveik ir prisirišimą (draugaujame dar neilgai), aistrą, man gera su juo būti - šnekučiuotis ar tylėti. Bet nežinau, ar tai meilė. Bijau jam pasakyti, kad myliu. Sakoma, jog jei abejoji, vadinasi - nemyli. Kartais kyla mintis apie tai, jog galbūt jį myliu labai savotiška meile, beveik kaip vyresnį draugą, tačiau juk taip pat jaučiu jam aistrą...

Pripažįstu, jog šiuose santykiuose psichologiškai mes tarsi atliekame „tėvo ir duktės“ vaidmenis. Ir tai man svarbu, būtent dėl to griežtai netvirtinu, jog nemyliu, nes be galo gera būti šalia žmogaus, kuriam bet kada gali pasiguosti, išsipasakoti... Taip pat esu laiminga jau vien matydama jį laimingą su manimi...

Nenoriu atskleisti smulkmenų, tačiau maždaug po pusmečio susidursiu su beveik bekompromisine situacija - turėsiu arba likti su juo ir kurti bendrą ateitį, arba išsiskirti. Ir greičiausiai - visam laikui. Todėl man labai svarbu susigaudyti savo jausmuose. Kai įsivaizduoju jį šalia savęs ateityje - tikiu, jog laukia ramus, užtikrintas, darnus gyvenimas. Bet ar to užtenka? Jis apie mano jausmus žino, tačiau prašo manęs savęs nespausti. Gaila, bet to negaliu padaryti. Matydama, jog žmogus nuoširdžiai myli, jaučiu pareigą greičiau, bent pati sau, priimti kokį nors sprendimą. Kaip tą padaryti?

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Skaitydama jūsų laišką pasijutau, tarsi turėčiau nuspėti jūsų ateitį ir atsakyti, ar su vyru, kuris šiuo metu yra šalia, būsite laiminga. Ir ar jo pakaks, kad jaustumėte gyvenimo pilnatvę bei išsipildymą.

Bijau, jog mano specializacija kiek kitokia. Nors... Net neabejoju, jog dešimties metų perspektyvoje jums teks išgyventi pačių netikėčiausių santykių atspalvių. Greičiausiai per tą laiką būsite artimi, kartais vargiai vienas kitą suprantantys, neretai daug reikalaujantys iš savęs ir kito, ilgėsitės buvusių gerų laikų, o kartais džiaugsitės su metais ateinančia kantrybe, priėmimu ir ramybe.

Galbūt išgyvensite kūrybinius polėkius ir buitinius konfliktus... Turėsite arba neturėsite vaikų... Keliausite kartu arba po vieną.... Išgyvensite sveikatą ir ligas... Pakilimus ir nuosmukius. Galėčiau tęsti savo pranašystes, bet...

Taigi jūsų noras numatyti, ar būsite, pagal savo supratimą, laiminga su dabartiniu partneriu, yra vargiai įgyvendinamas. Ypatingai žvelgiant per vertinimą, ką jis jums duoda ir ką gaunate jūs iš šio ryšio. Galvodama, jog rinkdamasi šiandieninį asmenį, jį užkonservuojate, kiek apgaunate save. Panašumai ilgainiui gali virsti ne tokiais ir maloniais, o skirtumai - papildančiais. Ramybė pavirs sunkumu, o nesutarimai - gyvybės šaltiniu...

Vyro ir moters bendrystė negali būti statiška. Joje pilna buvimo kartu atnešamų pasikeitimų, asmenų pokyčių, dėl to vienintelis dalykas, kurį šiandien galite rinktis, yra asmuo.

Jei jau kalbant apie meilę, tai į atsakymą, už ką mylite savo partnerį, turėtumėte atsakyti „aš tiesiog jį myliu“. Jei jausmas yra pagrįstas kito žmogaus savybėmis, jis vieną dieną baigsis. Nes asmuo keičiasi. Jis gali susirgti, susibjauroti savo išvaizdą, pakeisti savo vertybes ir požiūrį, nutolti nuo jūsų ar įsikabinti ir norėti viską kontroliuoti.

Meilė tampa stipria ir besąlyginė, kuomet net negaudama naudos renkasi mylėti, būti ištikima. Kuomet suprasdama, kad šalia esantis tikrai netobulas, tikrai neišpildys visų jūsų lūkesčių ir tikrai neįstengs pažinti jūsų gelmės taip, kaip jūs norėtumėte, vis vien jį renkasi. Kuomet žinodama, kad jis nėra geriausias, gražiausias, turtingiausias, meiliausias ir kad visada gali atsirasti puikesnis nei jis, sako jam „noriu būti su tavimi“.

Meilė susideda ne tik iš gražių akimirkų, bet ir pasiryžimo priimti aštrius, sunkius, bejausmius, pilkus, pilnus buities, nuovargio laikotarpius. Iš pasiryžimo būti ne tik „dukra“ partneriui, bet atlikti ir kitus vaidmenis, reikalaujančius būti globojamai ir globoti, būti mylimai ir mylėti, kalbėti ir klausytis, sekti ir vesti, būti slaugomai ir slaugyti...

Taigi klausimas apie meilę būtų tarsi vienas, ar šalia esantis žmogus yra tas, su kuriuo norite eiti į nežinią, į neapibrėžtumą, ne tik kaip jo dukra, bet kaip partnerė?

Sėkmės!
Vaida

*****************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sporto klubo, kuriame buvo sumuštas 12-metis, versija: jam sportuoti patiko, o skriaudikas nubaustas (114)

„Pasak mamos, vaikui pati treniruotė patiko ir pasveikęs žada atvykti sportuoti į mūsų...

Suskaičiavo vėlavusius „Eurovizijos“ žiūrovų balsus: tapo aišku, ar jie keičia laimėtoją (174)

Vasario 17 d. LRT kartu su audito įmone „ Grant Thornton Baltic “ perskaičiavo nacionalinės...

Vainienė: turime leisti verslui klysti, bet verslas turi žinoti kiekvienos klaidos kainą (84)

Pastaruoju metu verslo įmonės įsivelia į labai skandalingus įvykius: nuotekos Kuršių mariose,...

Sukrečianti šeimos drama detaliai mėsinėjama Sobčak pokalbių laidoje: dalyviai gūžiasi (58)

Nuo 2018-ųjų liepos Aurelija Dunduk dažnai sėdėjo nutvieksta ryškių Rusijos televizijų...

Orai: vėjas pamažu rims, temperatūra nemažės (2)

Artimiausią naktį dangų dengs nepastovus debesuotumas. Kai kur, daugiausia šiaurės vakariniuose...

Virgilijus Čepaitis

Trečdalis gyvenimo: nuo 1991-ųjų lapkričio iki dabar

Likimas lėmė , kad esu tarp tų, kurie balsavo už valstybės, leidžiančios žmonėms gimti...

Nė cento iš „Ryto“ neėmęs Kleiza kitur nesidairo: čia prakariauta daug karų – gaila, kad taip pasibaigė laida „Krepšinio zona“ (30)

„Ryto“ krepšininkams nepavyko išlaikyti Karaliaus Mindaugo taurės Vilniuje, tačiau net ir...

Vairuotoja tiek prisigėrė, kad neišsiteko plačiame Savanorių prospekte (34)

Pirmadienio vakarą, apie 20.30 val., Vilniuje, Savanorių pr., girta moteris, vairavusi automobilį...

Pigesni skrydžiai lietuvius vilioja į Austriją: įdomiausių Vienos muziejų apžvalga (17)

Austrijos sostinė išpuoselėta, imperatoriškai papuošta, o pasivaikščiojimas po Vieną...

Jurbarke, liūdnai pagarsėjusiame sporto klube, žiauriai sumuštas 12-metis (292)

Jurbarke , kovos menų klube „Pantera“ , žiauriai sumuštas dvylikos metų berniukas. Tai tas...

|Maža didelių žinių kaina