aA
Kaip ir daugelis, išgyvenau sunkią vaikystę: alkoholizmas, smurtas, tvirkinimas buvo mano kasdienybė. Anksti išėjau iš namų. Šešiolikos pradėjau gyventi su vaikinu, kuris manimi manipuliavo ir elgdavosi kaip tik nori. Po dvejų metų nebeištvėriau, išėjau gyventi pas draugę. Pradėjau vėl bendrauti su savo Pirmąja meile... Viskas atrodė nuostabu ir idealu. Negalėjau patikėti, kad pagaliau esu laiminga! Po kelių mėnesių jis žuvo avarijoje. Pabėgau į kitą šalį pradėti naujo gyvenimo.
Pora
© Corbis/Scanpix

Kovojau su savimi 5 metus. Pragyvenau 4 metus su žmogum, kurio nemylėjau, nes maniau, kad nebepamilsiu niekada... Pagaliau sutikau žmogų, kurį tikrai myliu. Jis labai taktiškas ir rūpestingas. Buvau be galo laiminga. Atrodė, kad viskas vyksta būtent taip kaip ir turi būti.

Esu gan ryški asmenybė. Turiu daug draugų. Labai lengvai įeinu į kontaktą su naujais žmonėmis. Visada stengiuosi daug šypsotis, o ypač kai sutikau šitą žmogų, energija tiesiog tryško iš manęs. Turėjau depresiją ir anksčiau: vaikystėj, paauglystėj. Dažnai kamuoja ilgai trunkanti nemiga.

Bet būtent dabar, jau kokia savaitė, kažkas manyje įvyko. Aš net nesuvokiu kas. Mano vaikinas išvyko į kitą šalį 4 dienom ir kai grįžo, aš pajutau šaltį savyje. Dingo jausmai... Atrodo, kad visą mūsų bendravimo laikotarpį aš turėjau tiek daug emocijų ir teigiamų jausmų, kad, atrodo, viskas paėmė ir perdegė.

Nebenoriu nieko, niekas nedžiugina, neturiu energijos. Negaliu dirbti. Per prievartą apsikabinu jį ir jaučiu tuštumą. Tai tiesiog neįmanoma, nes aš jį taip mylėjau. Ir maniau, kad tik su juo norėčiau pasenti. Visi aplinkiniai mato, kad man kažkas negerai. Verkiu kas valandą, be priežasties. Nesuvokiu, kas man pasidarė. Bet tai žlugdo mano gyvenimą. Gal galėtumėte patarti, ar man reikia apsilankyti pas specialistą?

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Laiške jūs išdėstėte daug ir skaudžių savo gyvenimo faktų. Iš to galiu susidaryti vaizdą, jog teko patirti nemažai sunkių epizodų, kuriuos vienaip ar kitaip įveikdavote. Svarbu regėti ir tai, kad sunkūs išgyvenimai neatėmė iš jūsų pakankamai teigiamo savęs vaizdo, gebėjimo bendrauti su žmonėmis ir kurti bei palaikyti prasmingus santykius. Visgi jūsų laiško pabaiga, kurioje aprašote dabartinę savo būseną bei klausiate, ar jums reikalinga specialisto pagalba, man sunkiai siejasi su anksčiau pateikiama informacija.

Panašu, jog jums buvo labai svarbu kam nors išdėstyti savo gyvenimo naštą. Galbūt tuo pačiu norėjote sau ir kitiems parodyti, kad patyrusi daug skaudžių išgyvenimų bei nepraradusi gebėjimo eiti toliau, dabar klumpate „lygiame kelyje“ kas greičiausiai turėtų sukelti pasimetimą, neaiškumą, kodėl taip vyksta. Žinoma, nerimą natūraliai kelia ir anksčiau išgyventos depresinės būsenos, kurios, kaip žinia, gali kartotis.

Bandant atsakyti į konkretų klausimą, ar jums reikia apsilankyti pas specialistą, sakyčiau, jog jei tik turite galimybę, būtinai taip. Iš jūsų aprašytos situacijos negalėčiau atsakyti, ar jūsų patiriama būsena yra depresijos pradžia, ar ji turi kokias nors konkrečias, net ir jūsų nesuvokiamas priežastis.

Taip pat tai nereiškia, kad turėtumėte eiti pas mediką, kuris pirmiausia suteiktų medikamentinę pagalbą. Jei nerimaujate dėl savo būsenos, nesuprantate jos priežasčių, sunkiai galite ją tverti, labai svarbu kuo greičiau susivokti, kas vyksta, kad galėtumėte atrasti būdus, kaip išbūti arba išeiti iš nemalonios situacijos. Tam yra svarbu pasikalbėti su psichologu ar psichoterapeutu, kurie tiesiogiai bendraudami padės aiškiau suvokti, su kuo siejasi dabartinė jūsų būsena.

Nepaneigiant galimybės, jog patiriate nepagrįstus emocinius išgyvenimus, nereikėtų pamiršti, jog neretai aplankantys netikėti jausmai, tokie kaip jūsų atveju - atšalimas partneriui, gali turėti labai aiškų pagrindą. Tačiau gali būti, kad tam tikrų įvykių santykiuose ar viduje vykusių procesų jūs nesureikšminote ar tiesiog nesąmoningai nuo jų pabėgdavote, kol galiausiai jie į dienos šviesą iškilo netikėtai, nelauktai ir sunkiai paaiškinami.

Tai, ką jūs jaučiate šiuo metu, nebūtinai susiję su dabartimi. Tai gali sietis su ankstesniais išgyvenimais, prisiminimais ir panašiai, kurie būtent dabar pradeda kopti į jūsų sąmonę ir virsti gyvais jausmais.

Jūsų turėta emocinė patirtis tikrai nemenka, dėl to gana sunku tiesiog iš aprašytų faktų įvardinti, kas konkrečiai sužadino tokią jūsų būseną, kaip visa tai siejasi su dabartiniais jūsų santykiais, su konkrečiu draugo išvykimu. Būtent dėl to labai svarbu nelikti vienai su šiais svarstymais ir intensyviais jausmais, kad nepradėtumėte visko absoliutinti kaip nepakeliamos, neišsprendžiamos, neįveikiamos situacijos, kuri rezultate taps sutrikimu.

Stiprybės
Vaida

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nuo Gintarinės ledi iki Šatrijos Raganos: kaip šiandien gyvena Kazimira Prunskienė (32)

Prie Kazimiros Danutės Prunskienės vardo klijuojama daug pravardžių – vienas jų ji pasirinko...

Sąmokslo teorija: dėl vaistų ar baruose praleisto laiko galite negauti paskolos (36)

Ar vartojami vaistai arba pomėgis lankytis baruose gali pakenkti asmens kreditingumo vertinimui?...

Šypsena Jasikevičiaus veide grįžo trumpam: norėtųsi, kad tai būtų postūmis, bet ne į padebesius spaudos konferencijoje auklėjo Jokubaitį (38)

Gerai, kad Sauliui Skverneliui „Žalgirio“ arenos ložėje kompaniją penktadienį palaikė jo...

Koronavirusas pasiekė Europą – nustatyti pirmieji atvejai (169)

Kinijoje dėl mirtino koronaviruso epidemijos jau mirė 26 žmonės, iš viso nustatyta 830...

Iš anksto pasmerktas Brežnevo dukterėčios romanas: kodėl jai buvo užkirstas kelias tekėti už pirmosios meilės? (96)

Džiaugtis lengvu gyvenimu ji anaiptol negalėjo. Giminystės ryšiai su TSKP CK generaliniu...

Tritaškių rekordą Eurolygoje pakartojęs „Žalgiris“ sutriuškino ALBA ekipą (331)

Kauno „Žalgiris“ (7/14) namie su trenksmu revanšavosi Berlyno ALBA (7/14) krepšininkams už...

Valerijus Katkauskas

Ir vėl „visi vyrai tokie“?! N-18 (6)

Perskaičiau Vitalijos Guobės pasakojimą „Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų!“....

Turkijos rytus supurtė stiprus žemės drebėjimas pranešta apie žuvusiuosius (10)

Turkijos rytinę dalį penktadienį supurtė galingas žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekia...

Savaitę baigsime sausesniais orais (3)

Penktadienio naktį per šalį slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš debesis su krituliais....

Domantas Sabonis pakvietė į ekskursiją po „Pacers“ valdas, pristatė merginą ir surengė vėliavų testą (121)

Amerikiečių vlogeriui Austinui Millsui pavyko parodyti visiškai kitą su žiniasklaida įprastai...