aA
Atsidūriau gana keblioje situacijoje ir būtų malonu išgirsti Jūsų pamąstymus tuo klausimu. Kurį laiką (apie 7 metus) būdamas nepatenkintas bendravimu lovoje (seksu) su žmona, nutariau susirasti slaptą draugę. Taip jau gavosi, kad į mano paieškas atsiliepė pažįstama moteris, kuri taip pat vedama tų pačių minčių ieškojo slapto partnerio.
Pora, seksas, meilė
© Corbis/Scanpix
Tiek aš, tiek mano draugė su sutuoktiniais esame gan atvirai kalbėję, kas netenkina sekse, ką norėtumėme matyti lovoje. Mes abu esame pakankamai laisvai bendraujantys bei suprantantys, kad viskas kas priimtina abiem partneriams ir teikia malonumą, gali būti pritaikoma gyvenime.

Ilgainiui mūsų iniciatyva pradėjome bendrauti šeimomis, žinoma, mūsų paslapties nežino sutuoktiniai. Taip bendraujame jau antrus metus. Su drauge susitinkame beveik kiekvieną dieną, susiorganizuojame savaitgalių praleidimą dviese, viename ar kitame Lietuvos krašte. Ir kuo toliau, tuo sunkiau darosi sugrįžti į oficialią šeimą. O bandymai pakeisti sutuoktinių požiūrį į lovos klausimus buvo bergždi.

Tiesiog šiuo metu mums abiem kyla klausimas, ar aukotis vardan vaikų ir kentėti šeimose (ji neturėdavo sekso kartais po 2 mėnesius, aš šiaip taip prisišnekindavau žmoną pasimylėti kartą į dvi savaites), ar skirtis ir kurti šeimą, bet šiuo atveju nukentės vaikai. Man yra 41 metai, jai yra 34 metai. Abu esame materialiai nepriklausomi. Maloniai lauksiu Jūsų komentaro šiuo klausimu.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Skaitant jūsų klausimą vis mąsčiau, ko tikitės iš mano atsakymo. Panašu, jog esate sau įsivardinęs tai, kas jums yra svarbu ir kam teikiate pirmumą santykiuose su moterimis. Kita vertus, suprantu, kad pasiryžimas būti atviram ir priimti sprendimus gąsdina ir norisi gauti pastūmėjimą – darykite taip.

Tiesioginio atsakymo, kaip reikėtų elgtis jūsų situacijoje, negaliu jums suteikti, nes sprendimus priimate tik jūs. Visgi galiu užduoti keletą klausimų, kurie galbūt padėtų susivokti savo vertybėse ir žengti reikiamus žingsnius.

Pradžiai norėčiau pastebėti, kad šeimos pagrindą sudaro ne vaikai, kuriuos paminėjote kaip inkarą, laikantį šeimoje, o sutuoktiniai. Labai žmogiška, galvojant apie santuokos baigtinumą, pirmiausia svarstyti, kokia bus vaikų padėtis. Visgi permąstyti reikia savo ir žmonos santykius. O čia man kyla daugybė klausimų.

Pasakodamas savo situaciją, jūs paminėjote tik seksualinius santykius ir juose kylančius sunkumus. Visgi šeima yra kur kas daugiau. Ką jums reiškia pati santuoka? Kas dar, be seksualinių santykių, jums svarbu vyro ir moters bendravime? Ką gaunate iš kitos moters, neskaitant galimybės mylėtis, ko nesuteikė jūsų žmona? Koks yra jūsų indėlis į sugriuvusius šeimyninius santykius? Ką padarėte, kad jie būtų kitokie? Ką jums, kaip asmeniui, reiškia šie pokyčiai: ką jie jums suteikia, ką atima?

Per mažai žinau apie jūsų santykius su žmona. Tačiau neretai seksualinės problemos yra tiesiogiai susiję su kasdieniu bendravimu, saugumu, pasitikėjimo stoka, švelnumo poreikių nepatenkinimu. Kaip liaudies išmintis teigia, „Tango šokama dviese”. Panašu, kad jūsų vedimas ne buvo toks, jog partnerė atsilieptų į jūsų lūkesčius, norus, įsivaizdavimus.

Nenustebčiau, jei po kurio laiko panašūs nesusipratimai užkluptų ir jūsų naujuosius santykius. Aistra, naujumas, grėsmė, paslaptis, išsivadavimo pojūtis, troškimų išsipildymas yra tai, kad palaiko potraukį, norą mylėtis. Tačiau šie dalykai labai laikini.

Vertinant asmenį ar ryšį, svarbu suvokti, jog jis yra daugialypis. Kiekviename žmoguje, norite to ar ne, atrasite labai gražių, o kartu ir labai silpnų dalykų. Buitis, nuovargis, geresnis kito pažinimas, įsipareigojimai ir panašūs dalykai yra iššūkis vyrui ir moteriai, norintiems išlaikyti gyvą ryšį.

Galvodamas apie senųjų santykių nutraukimą ir naujųjų kūrimą, pamąstykite ir apie vartotojiškumo klausimą. Pakeisti sugedusį daiktą nauju yra įprastas veiksmas. Tačiau nedažnai pagalvojame, kad naujas ne visada geresnis. Ypatingai tai galioja santykiams.

Jūsų amžiaus vyrams noras keisti dalykus iš esmės yra būdingas. Tai leidžia pabėgti nuo suvokimo, jog gyvenimas baigtinis, kad ankstesni pasirinkimai nebuvo tokie šaunūs, kaip galvojote ir panašiai. Visgi asmens stiprybė yra gebėjimas suvokti ir vertinti savo prigimtį bei priimti tam tikrus valingus sprendimus.

Galvojant apie mano paminėtus aspektus, svarbu būti atviram su savimi. Gali būti, kad esate seniai atsakęs į daugelį šių klausimų ir gerai suvokiate, kad vienintelis dalykas, kuris laiko jus santuokoje, yra vaikai. Tuomet svarbiausia ryžtis, apsispręsti ir veikti. Ir tai padaryti kuo greičiau. Nes nei vienas asmuo nenusipelnė būti žeminamas bei apgaudinėjamas. Negalime malonumo sau siekti, skaudindami kitus žmones. Jūsų silpnybė neturėtų būti pretekstas kito žmogaus negerbimui.

Sėkmės dėliojant savo vertybes ir galvojant, kokiu galutiniu rezultatu jūs didžiuotumėtės.

Vaida

Rašykite: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (70)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (12)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Pokyčiai pasaulyje grasina suvalgyti kone visus norvegų sukauptus pinigus Gerovės fonde (12)

Jei pasaulis imtųsi entuziastingiau kovoti su iškastiniu kuru, Norvegijai tai kainuotų daugiau nei...

Ekspertai: kai kurie mokesčių pakeitimai verčia gūžčioti pečiais, bet statistikoje aplenksime estus (162)

Valstybės biudžetą priėmusi valdžia žada, kad 2019–ieji bus dosnūs visiems dirbantiesiems,...

Kalėdų žvaigždės: gražios, bet nuodingos

Nors dauguma puošniausiųjų karpažolių, dar vadinamų puansetijomis ar Kalėdų žvaigžėmis,...

DELFI 2018-ieji: išrinkite įspūdingiausias metų vestuves balsavimas (1)

Šie metai tapo įsimintini toli gražu ne vienai žinomai porai Lietuvoje. Galima suskaičiuoti...

Sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Ivanovas papildyta (607)

Vilniuje antradienį sulaikytas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas, BNS patvirtino Generalinės...

5 populiariausi mitai apie skiepus: profesorius Usonis papasakojo, kaip yra iš tikrųjų (6)

Vakcinos laikomos vienu didžiausių šių dienų medicinos laimėjimų – jos padėjo nuo žemės...

Sabonis buvo rezultatyviausias, bet „Cavaliers“ vienu lietimu nutraukė „Pacers“ pergalių seriją

Domanto Sabonio rezultatyvumo neužteko – Indianos „Pacers“ (20-11) komanda netikėtai suklupo...

Orai bus nenuobodūs (10)

Didžioji sniego banga iš Lietuvos jau pasitraukė. Trečiadienio dieną orai išliks debesuoti,...