aA
Maždaug prieš dvejus metus išsiskyriau su vaikinu, su kuriuo gyvenau penkerius metus. Per tą laiką tikrai daug visko buvo, bet, matyt, iš aklos meilės sugebėjau jam atleisti labai daug: melą, išdavystę, lošimus, išgėrinėjimus ir t.t. Praėjo metai, ir sutikau žmogų, su kuriuo jaučiuosi laiminga, o galbūt turėčiau sakyti, jaučiausi laiminga... Pripažinsiu, esu pavydi, dėl to daugiausia kivirčų kildavo su buvusiu vaikinu, tačiau pradėjusi naujus santykius su žmogumi, atsiradusiu mano gyvenime, tas pavydas sumažėjo, matyt, juo pasitikėjau daugiau, nei buvusiuoju. Tačiau...
Pora
© Corbis/Scanpix

Vieną dieną, net nesuprantu, kodėl man tai šovė į galvą, bet būtent tą vakarą, vaikinui išvykus iš namų, sumąsčiau paskaityt jo susirašinėjimą su draugu... Tai, ką skaičiau, stingdė mano širdį, nežinojau kur dėtis... Jis buvo dėmesingas, sakydavo, kad myli mane, kad yra laimingas su manimi, bet tai, ką perskaičiau, buvo visiškai priešinga tam, ką jis kalbėjo.

Ne vieną kartą jis susirašinėdamas minėjo, kaip jam atsibodau, jog nežino, kaip nutraukti mūsų santykius, nes meilės man jame nėra, pasakojo nuotykius iš linksmybių su draugais ir naujomis merginomis.

Tai, ką perskaičiau, mane sugniuždė, maniau, ir vėl tas pats, vėl eilinį kartą liksiu apgauta ir įskaudinta... Grįžus vaikinui, papasakojau jam viską, kad perskaičiau jo pokalbį, jis įtikinėjo, kad tikrai mane myli, kad tikrai nenori manęs prarasti ir kad pats nesupranta, kodėl taip rašė. Bandė teisintis, kad draugas, su kuriuo bendravo, ne kartą yra tą patį pasakojęs apie savo merginą, kad jos lygiai taip pat nemyli, kad ją apgaudinėja, bet, kaip jis teigė, tai, ką draugas rašė, buvo melas.

Bet tai juk taip vaikiška, nejaugi jis norėjo tik pasirodyti? Jis nėra 16 metų jaunuolis, kuris turėtų fantazuoti slaptus romanus, keli metai ir jis jau 30 jubiliejų švęs. Gal jūs paaiškinsit, ar tikrai yra tokių vyrų, užsiimančių pasakų pasakojimu, ar jo šnekos tik tam, kad aš tuo patikėčiau? Nes tai, ką perskaičiau, mane persekioja nuolat, aš nuolat apie tai galvoju ir mane tai nuolat dar labiau gniuždo... O svarbiausia, man tapo sunku juo pasitikėti...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Suprantu jūsų pasimetimą ir nežinią, kaip reaguoti į tokią dviprasmišką informaciją. Ir vargu ar galėsiu kaip nors patvirtinti ar išsklaidyti jūsų abejones. Nes žmonės būna įvairūs. Jų mintys ir patiriami jausmai gali nustebinti pačiomis netikėčiausiomis išraiškomis, prieštaravimais, nelogiškumais ir sunkiai paaiškinimais veiksmais, kaip kad jūsų draugo atveju.

Čia tik belieka spėlioti, koks nesaugumas, nerimas, baimė patikėti savo kuriamų santykių rimtumu verčia žmogų siųsti skirtingą informaciją apie tą patį reiškinį tarpusavyje nesusijusiems asmenims. Gali būti, jog „neprisirišimas“ yra vertybė ar tam tikras kokybės kriterijus jo draugų tarpe. O gal tiksliau, savęs paskyrimas vieniems ir pastoviems ryšiams yra suvokiamas kaip vyriškumo stygius, silpnumas ar kita tam ratui nepriimtina savybė. Čia galima svarstyti ir apie ankstyvąją jūsų mylimojo patirtį, kitus romantinių ryšių išgyvenimus buvusius iki judviejų santykių... Bet kokiu atveju, aišku viena: priežastis tokiam dvigubam elgesiui yra, tačiau dabar mes jos negalime apčiuopti.

Ir kaip dažniausiai būna, atsuku jus veidu į savo draugą. Jis vienintelis gali jums padėti suprasti, kas vyksta. Nors prakalbinti žmogų apie jį patį, jo skaudulius, nepasitikėjimus savimi ir kitais labai nelengva, tačiau tai yra vienintelis šaltinis, kuris gali sukonkretinti savo veiksmų motyvus. Tačiau svarbiausia inicijuoti pokalbį, kuris neverstų gintis ir teisintis. Kaltinimai, bandymas pateikti kito elgesį kaip patį baisiausią, nežmoniškiausią, dažniausiai užkerta kelią bet kokiam atvirumui ir nuoširdumui.

Pradėti vertėtų nuo savo jausmų įvardinimo, pasimetimo, negalėjimo vėl patikėti judviejų artumu, tačiau kalbant apie save, ne apie jį. Priimant tą faktą, jog žmonės dažniausiai ginasi nuo savo suvokiamų baubukų, o ne kuria planus, kaip kitam sąmoningai pakenkti, nebent jie nusiteikę keršyti, svarbu būti atlaidžiai asmeniui, net jei jo veiksmai ir buvo jus žeidžiantys.

Taigi apibūdinimas, kaip jo dviguba informacija veikia jūsų mintis, jausmus ir elgesį, turėtų sudaryti sąlygas ir paaiškinimui. Gali būti, jog pats vaikinas sunkiai suvoks tokių savo veiksmų priežastis, tačiau išlaukimas, ramumas, bandymas susilaikyti nuo smerkimo, atvirumas bet kokiam atsakymui, labai padidina tikimybę, kad artimas žmogus išdrįs būti atviras.

Bendraudama su žmonėmis ir išlikdama glaudžiame santykyje su priešingos lyties atstovais, greičiausiai patirsite dar ne vieną jūsų mąstymui sunkiai suvokiamą žinią ir mokymasis reaguoti į ją ne tik per savąjį „kaip jis taip su manimi?“, „o aš!“, padeda kurti konstruktyvų ir vis daugiau nesusipratimų išsprendžiantį bendravimą.

Vaida

Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (47)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (53)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (3)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Prireikė visų 12 raundų, bet Joshua atsiėmė čempiono diržus iš Ruizo (13)

Šeštadienį Saudo Arabijos sostinėje Rijade įvyko viso bokso pasaulio ilgai laukta dvikova tarp...

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (185)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Vilniuje pusiausvyros netekęs pėsčiasis atsidūrė gatvėje ir buvo mirtinai partrenktas (65)

Šeštadienio vakarą Vilniuje žuvo pėsčiasis . Nelaimė įvyko pačioje Laisvės pr. pradžioje....

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (979)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Mitais ir baimėmis apipintas vėžys: gydytojai atsakė į 10 pagrindinių klausimų (17)

Nors atrodo, kad apie vėžį žinome labai daug, gydytojams vis dar neretai tenka susidurti su...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (30)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...