aA
Maždaug prieš dvejus metus išsiskyriau su vaikinu, su kuriuo gyvenau penkerius metus. Per tą laiką tikrai daug visko buvo, bet, matyt, iš aklos meilės sugebėjau jam atleisti labai daug: melą, išdavystę, lošimus, išgėrinėjimus ir t.t. Praėjo metai, ir sutikau žmogų, su kuriuo jaučiuosi laiminga, o galbūt turėčiau sakyti, jaučiausi laiminga... Pripažinsiu, esu pavydi, dėl to daugiausia kivirčų kildavo su buvusiu vaikinu, tačiau pradėjusi naujus santykius su žmogumi, atsiradusiu mano gyvenime, tas pavydas sumažėjo, matyt, juo pasitikėjau daugiau, nei buvusiuoju. Tačiau...
Pora
© Corbis/Scanpix

Vieną dieną, net nesuprantu, kodėl man tai šovė į galvą, bet būtent tą vakarą, vaikinui išvykus iš namų, sumąsčiau paskaityt jo susirašinėjimą su draugu... Tai, ką skaičiau, stingdė mano širdį, nežinojau kur dėtis... Jis buvo dėmesingas, sakydavo, kad myli mane, kad yra laimingas su manimi, bet tai, ką perskaičiau, buvo visiškai priešinga tam, ką jis kalbėjo.

Ne vieną kartą jis susirašinėdamas minėjo, kaip jam atsibodau, jog nežino, kaip nutraukti mūsų santykius, nes meilės man jame nėra, pasakojo nuotykius iš linksmybių su draugais ir naujomis merginomis.

Tai, ką perskaičiau, mane sugniuždė, maniau, ir vėl tas pats, vėl eilinį kartą liksiu apgauta ir įskaudinta... Grįžus vaikinui, papasakojau jam viską, kad perskaičiau jo pokalbį, jis įtikinėjo, kad tikrai mane myli, kad tikrai nenori manęs prarasti ir kad pats nesupranta, kodėl taip rašė. Bandė teisintis, kad draugas, su kuriuo bendravo, ne kartą yra tą patį pasakojęs apie savo merginą, kad jos lygiai taip pat nemyli, kad ją apgaudinėja, bet, kaip jis teigė, tai, ką draugas rašė, buvo melas.

Bet tai juk taip vaikiška, nejaugi jis norėjo tik pasirodyti? Jis nėra 16 metų jaunuolis, kuris turėtų fantazuoti slaptus romanus, keli metai ir jis jau 30 jubiliejų švęs. Gal jūs paaiškinsit, ar tikrai yra tokių vyrų, užsiimančių pasakų pasakojimu, ar jo šnekos tik tam, kad aš tuo patikėčiau? Nes tai, ką perskaičiau, mane persekioja nuolat, aš nuolat apie tai galvoju ir mane tai nuolat dar labiau gniuždo... O svarbiausia, man tapo sunku juo pasitikėti...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Suprantu jūsų pasimetimą ir nežinią, kaip reaguoti į tokią dviprasmišką informaciją. Ir vargu ar galėsiu kaip nors patvirtinti ar išsklaidyti jūsų abejones. Nes žmonės būna įvairūs. Jų mintys ir patiriami jausmai gali nustebinti pačiomis netikėčiausiomis išraiškomis, prieštaravimais, nelogiškumais ir sunkiai paaiškinimais veiksmais, kaip kad jūsų draugo atveju.

Čia tik belieka spėlioti, koks nesaugumas, nerimas, baimė patikėti savo kuriamų santykių rimtumu verčia žmogų siųsti skirtingą informaciją apie tą patį reiškinį tarpusavyje nesusijusiems asmenims. Gali būti, jog „neprisirišimas“ yra vertybė ar tam tikras kokybės kriterijus jo draugų tarpe. O gal tiksliau, savęs paskyrimas vieniems ir pastoviems ryšiams yra suvokiamas kaip vyriškumo stygius, silpnumas ar kita tam ratui nepriimtina savybė. Čia galima svarstyti ir apie ankstyvąją jūsų mylimojo patirtį, kitus romantinių ryšių išgyvenimus buvusius iki judviejų santykių... Bet kokiu atveju, aišku viena: priežastis tokiam dvigubam elgesiui yra, tačiau dabar mes jos negalime apčiuopti.

Ir kaip dažniausiai būna, atsuku jus veidu į savo draugą. Jis vienintelis gali jums padėti suprasti, kas vyksta. Nors prakalbinti žmogų apie jį patį, jo skaudulius, nepasitikėjimus savimi ir kitais labai nelengva, tačiau tai yra vienintelis šaltinis, kuris gali sukonkretinti savo veiksmų motyvus. Tačiau svarbiausia inicijuoti pokalbį, kuris neverstų gintis ir teisintis. Kaltinimai, bandymas pateikti kito elgesį kaip patį baisiausią, nežmoniškiausią, dažniausiai užkerta kelią bet kokiam atvirumui ir nuoširdumui.

Pradėti vertėtų nuo savo jausmų įvardinimo, pasimetimo, negalėjimo vėl patikėti judviejų artumu, tačiau kalbant apie save, ne apie jį. Priimant tą faktą, jog žmonės dažniausiai ginasi nuo savo suvokiamų baubukų, o ne kuria planus, kaip kitam sąmoningai pakenkti, nebent jie nusiteikę keršyti, svarbu būti atlaidžiai asmeniui, net jei jo veiksmai ir buvo jus žeidžiantys.

Taigi apibūdinimas, kaip jo dviguba informacija veikia jūsų mintis, jausmus ir elgesį, turėtų sudaryti sąlygas ir paaiškinimui. Gali būti, jog pats vaikinas sunkiai suvoks tokių savo veiksmų priežastis, tačiau išlaukimas, ramumas, bandymas susilaikyti nuo smerkimo, atvirumas bet kokiam atsakymui, labai padidina tikimybę, kad artimas žmogus išdrįs būti atviras.

Bendraudama su žmonėmis ir išlikdama glaudžiame santykyje su priešingos lyties atstovais, greičiausiai patirsite dar ne vieną jūsų mąstymui sunkiai suvokiamą žinią ir mokymasis reaguoti į ją ne tik per savąjį „kaip jis taip su manimi?“, „o aš!“, padeda kurti konstruktyvų ir vis daugiau nesusipratimų išsprendžiantį bendravimą.

Vaida

Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Landsbergis: Venckienės ir kitose garsiose bylose uždėtas „kalpokas“, apie ką galima kalbėti, o apie ką – ne (20)

Daugybė neatsakytų klausimų jau dešimtmetį besitęsiančioje Garliavos istorijoje bei panašiose...

Gyvai / Eurolygos dvigubos savaitės pradžia Kaune: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ (144)

Kauno „Žalgirio“ (3-5) krepšininkų pirmą kartą laukia dviguba Eurolygos reguliariojo sezono...

Lietuva seka Melanios Trump pramintu keliu: ar pakaks tik vieno skonio cigarečių? DELFI specialiai iš Londono (20)

Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo uždrausti elektroninių cigarečių skystį, kuriame yra...

Šiurpūs liudininkų pasakojimai apie dvaruose klaidžiojančias mirusiųjų sielas: nuo kankinimų iki nelaimingos meilės

Lietuvos dvarininkų gyvenimas XIII-XIX a. apipintas pasakojimais ir paslaptimis. Sklando ne tik...

Tragedija Rusijoje: duobėje su verdančiu vandeniu žuvo du vyrai (30)

Rusijos Penzos mieste lengvasis automobilis įkrito į smegduobę, žuvo du vyrai, pradėtas...

Geriame šiuos vaistus net tada, kai tikrai nereikia: gydytojai įspėja apie didžiulę grėsmę (1)

Antibiotikai vadinami vienu didžiausių praėjusio amžiaus medicinos laimėjimų, tačiau kyla...

Jūs tik paragaukit: baklažanų ir mocarelos sūrio suktinukai (2)

DELFI TV laidų vedėjas Arnas Mazėtis specialiame projekte „Italija namuose“ tęsia kulinarines...

Girtutėlis „Audi“ vairuotojas Kupiškyje sukėlė avariją – rėžėsi į stovintį automobilį (8)

Antradienį neblaivus vairuotojas sukėlė avariją. Pirminiais duomenimis, vyras į alkoholio...

Po Venckienės paleidimo lieka svarbiausias neatsakytas klausimas: koks jos vaidmuo kitose bylose (290)

Antradienį buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė išleista į laisvę. Jai skirtos...

Gyvenimo būdo bestselerių autorė: daryk mažiau – turėsi daugiau

Ką pasakytumėte, išgirdę pareiškimą, kad norint idealiai susitvarkyti gyvenimą suvis nebūtina...