aA
Nežinau ko noriu. Niekaip nesugebu būti su vienu žmogumi. Turėjau ne vieną rimtą draugą ir išties juos mylėjau. Apskritai esu linkusi dažnai būti vaikinų kompanijoje, su jais puikiai sutariu, lengvai bendrauju, jie greit manimi susižavi. Tačiau visos draugystės baigiasi, nes man jie atsibosta. Tai nėra mėnesio trukmės santykiai, toli gražu. Draugavau su 3 vaikinais po 2 metus, paskutiniu netgi ilgiau. Tačiau visada tas pats.
Pora
Pora
© Corbis/Scanpix

Aš pati esu gan ūmaus būdo, o pirmieji draugai buvo nuolaidūs man, sulaukiau begalės dėmesio, mane jis tiesiog pradėjo dusint ir lįst per gerklę. Maniau, man reikė stipresnės asmenybės, prie kurios pati turėčiau derintis, tačiau net šalia atsiradus tokiam žmogui galiausiai viskas vėl pasibaigė taip pat.

Santykių pradžia rodėsi ideali... Man jis patiko, netgi labai.. Norėjau susirašyt, dažnai matytis, būt šalia. Tačiau užklupdavo mintis, o jei viskas vėl pasikartos ir jis man atsibos.. To net bijojau. Tačiau laikui bėgant jaučiau, kaip jis vis labiau mane pamilsta, pasidarau jam ypatingai svarbi ir net nepajutau, kai supratau, kad jis manęs nebetraukia kaip vaikinas, nebenoriu jo. Buvau dėl prisirišimo, galiausiai viskas baigėsi.

Su visais vaikinais sutariau puikiai, nebūčiau draugavusi su bet kuo, jie turėjo puikų humoro jausmą, niekada neversdavo manęs nuobodžiauti, buvo geri pašnekovai, bet vis vien viskas baigėsi. Nepaisant jų gerųjų savybių, pradėdavau įžvelgti daug ydų. Ir kas svarbiausia, kuo blogesnė jiems dariau, tuo labiau jie mane mylėjo. Ir jaučiu, tebemyli.

Galiausiai man pradėjo atrodyti, kad galėčiau mylėt tik tą žmogų, kuris niekada nebūtų iki galo mano. Bet jei taip įvyktų žinau, kad labai kankinčiausi, nes esu labai savininkiška.. Ir kai jau man patinka norisi viską tam žmogui atiduot mylėt jį ir, kad jis mane besąlygiškai mylėtų.

Noriu sužinoti Jūsų nuomonę, ar visa tai keisis, gal tai dėl mano jauno amžiaus (neseniai baigiau universitetą), negi būsiu priversta ateitį gyventi su žmogumi, kuris man bus tik geras draugas, bet nejausiu jam aistros, o gal apskritai turėsiu būt viena, kas man būt labai sunku.

Meilė man išties svarbu, nenoriu ir nesugebu būti viena, man reik šalia artimo žmogaus. Taip pat nenoriu kankinti kitų žmonių, nes dabar tik tai ir tedarau.

Ačiū už Jūsų nuomonę

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Skaitant jūsų laišką, man iškilo dvi temos, kurias norėčiau paliesti ir galbūt jos jums suteiks minčių ir idėjų, kaip būtų galima koreguoti savo požiūrį ir veiksmus, jei iš tikro norite, jog santykiai tęstųsi ilgiau nei dvejus metus. O rašyti norėčiau apie realų pasitenkinimo ir nepasitenkinimo santykį esama situacija bei apie vyro ir moters santykių ypatumus, kuriuos gana svarbu žinoti, jei norite išsaugoti reikšmingą bendrystę.

Neatsitiktinai vartoju žodžių junginį „jei norite“, nes skaitant jūsų laišką juntamas gana dviprasmiškas jūsų nusiteikimas. Viena vertus, jau jūsų laiškas rodo, jog esama situacija jūsų netenkina ir galbūt jūs norėtumėte ją keisti arba išgirsti žinią, jog su laiku tai savaime pasikeis. Žinoma, galima tikėtis, jog šalia jūsų atsiradę vieni ar kiti žmonės, įvairios situacijos padės padaryti išvadas leidžiančias kitaip mąstyti ir elgtis. Tačiau kur kas labiau tikėtina, jog tik sąmoningai suvokus, ką jus darote, kad scenarijus kartojasi, galėsite koreguoti savo elgesį ir taip keisti santykių pasibaigimo dėsningumus.

Kita vertus, ar jums tikrai yra taip blogai, kad ką nors keistumėte? Ar tikrai žinojimas, jog galite lengvai užmegzti santykius ir vėl išgyventi naujo ryšio sukūrimo jaudulį, aistrą su kitu žmogumi, suartėjimo ir pažinimo džiaugsmą, nevilioja labiau, nei senųjų santykių išsaugojimas? Pasirinkimas ieškoti įdomesnio, šaunesnio, didesnį pasitenkinimą, galbūt rimtesnį iššūkį suteikiančio asmens gali būti vienas iš veiksnių, kurie leidžia pasiduoti žmogaus, su kuriuo esate nuvertinimui ir atsisakymui būti kartu.

Čia galima prieiti ir prie antrosios temos – vyro bei moters santykių ypatumų. Taip jau yra, kad euforija, kurią išgyvena du žmonės, susikūrus jų santykiams, tęsiasi gana trumpai. Dar kurį laiką jiedu džiaugiasi tiesiog atsiradusia ramybe, savotiška rutina, nusistovėjusiais bendravimo, laiko leidimo įpročiais. Ir kai baigiasi natūralus bandymo pažinti, džiaugtis kitu žmogumi laikas, prasideda pasirinkimo būti kartu arba ne, etapas.

Jis yra gana sudėtingas. Jo metu kovoja du troškimai: išsaugoti jau sukurtus, prisijaukintus santykius ar kurti naujus, kad vėl būtų galima išgyventi intensyvius jausmus, patirti naujumą, būti užkariaujamai ir pačiai siekti mylimo žmogaus.

Saugumo siekimas kovoja su noru patirti dar vieną nuotykį. Neretai susiduriama su baime, jog pasiryžimas būti su dabartiniu mylimuoju, gali reikšti, jog jis bus paskutinis vyras, su kuriuo sukursite artimus santykius. Visame tame pradeda ryškėti kito asmens blogosios savybės. Sumažėja noras stebinti vienas kitą, dėl to vis didėja pastovumo, rutinos pasireiškimas. Nusivylimas, jog iki tol buvęs nuostabus ryšys kinta. Neretai žmonės tai priima kaip jausmų silpnėjimą, jų išblėsimą, kas iš tikro reiškia, jog santykiai pereina nuo euforijos, įsimylėjimo, prie pasirinkimo mylėti asmenį.

Kaip suprantu, būtent šioje vietoje jūs pasiduodate ir apsprendžiate ieškoti naujų, įdomesnių santykių. O šis ieškojimas gali būti begalinis, nes visi ryšiai anksčiau ar vėliau iš jūsų pareikalaus to paties, pasirinkti mylėti, o ne būti įsimylėjusiai. O mylėti yra visai kas kita. Ši būsena nežada nuolatinių linksmybių, romantikos, pakilumo jausmo. Tai labiau susiję su apsisprendimu išlikti bendrystėje su žmogumi, kuris gali būti ir linksmas, ir nuobodus; ir mylintis, ir tas kuriam reiks meilės, kad jis išjūdėtų iš sąstingio; džiuginantis savo stiprybėmis ir liūdinantis trūkumais; sužadinantis aistros pasireiškimą arba nugramzdinantis į liūdesį.

Pasirinkimas likti kartu ir kurti gyvenimą, o ne tik priimti santykius kaip linksmybių, pasitenkinimo, įdomumo šaltinį, reiškia, jog esate pasiryžusi ne tik laukti smagumų, bet ir pati juos kurti, būti su žmogumi dėl jo paties, o ne dėl savęs. Tai yra tarsi kitas kompiuterinio žaidimo lygmuo, kurį pasiekiame, jei nenukrentame į pačių susikurtą savigailos ir didelių reikalavimų kitam duobę, nes tuomet vėl iš naujo keliaujame tuo pačiu keliu ir vis vien prieiname tą patį iššūkį.

Vaida

Rekomenduojama literatūra:


1. Arturo Cattaneo; bendradarbiaujant Frankai ir Paolo Pugni. Santuoka iš meilės: gyvenimas poroje. 2008 m.
2. Gintautas Vaitoška. Lengvas gyvenimas. 2007 m.
3. Denis Sonet. Vykusi pora. 2006 m.
4. Valerio Albisetti. Santuokinės meilės terapija. 2000 m.
5. Harriet Goldhor Lerner. Pykčio šokis. 2000 m.

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paviešino sukrečiančius vairuotojų liudijimus: už daugiau nei 4 mėnesius – vos 700 eurų (53)

Žiniasklaidoje vis dar dažnai pasirodo stebinančių naujienų apie kone vergiškas tolimųjų...

Buvęs komunistas, viešai atsiprašęs Lietuvos: apie vaikystę „ant ribos“ ir manevrus dėl nepriklausomybės (118)

Česlovas Juršėnas gyvenime juokauja nekeitęs trijų dalykų – žmonos, partijos ir buto....

Rinktinės lyderius apėmė gėdos jausmas: tokį beviltišką pralaimėjimą sunku prisiminti specialiai Krepšinis.lt iš Monso (269)

Donatas Motiejūnas po pustrečių metų pertraukos grįžo į Lietuvos rinktinę bei iškart tapo...

Tragiška nelaimė Naisių kaime (41)

Šiaulių apskrities policija pranešė apie tragišką nelaimę Naisių kaime.

Epidemija artėja: nuo koronaviruso mirė pirmasis europietis (117)

Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai 10-yje Italijos miestų dėl koronaviruso protrūkio buvo...

Nauji reitingai: iššūkis valstiečiams – jau ne tik TS-LKD (218)

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija ( LSDP ) sustiprino savo pozicijas visuomenės palankumo...

Įtempti santykiai su prezidentu kirto per Skvernelio reitingus (185)

Tęsiantis įtampai tarp prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio , pastarojo...

Giedrė kardinaliais pokyčiais džiaugiasi jau 10 metų: pakeitusi mitybą atsikratė 25 kilogramų

Dažna problema, su kuria susiduria svorį bandantys numesti žmonės – po kiek laiko sugrįžę...

Gyvai / Vaiko kambarys. Kaip elgtis tėveliams, kai jų vaikučius ištinka pykčio priepuoliai

„Vaiko kambaryje“ - trys temos. Aiškinsimės, kaip elgtis tėveliams, kai jų vaikučius ištinka...

|Maža didelių žinių kaina