aA
Šypsena pamažu dingsta iš mano veido, darosi sudėtinga bendrauti su vyriškos lyties atstovais, visiškai jais nepasitikiu, kiekvieną skanuoju per savo prizmę ir randu minusų. O man tik dvidešimt dveji. Niekada netrūko vyrų dėmesio. Nuo mažumės gyvenimas taip suklostė, jog augau su vaikinais, girdėjau ką jie kalba ir kaip elgiasi, tai nežavėjo. Pradėjusi dirbti, pamačiusi kitokį gyvenimą, įsitikinau, jog jie išties nedorėliai...
Pora
Pora
© Corbis

Atsidūriau suaugusiųjų rate. Vis dažniau atsiranda tokių pasiūlymų, kaip būti meiluže vyrų, kurie turi žmonas ir vaikus. Manau, tai - amoralu, žinoma, nesutinku. Nesmerkiu tų žmonių, tačiau pasitikėjimas jais visiškai dingo. Atsiranda abejonės, kurios trukdo būti su savuoju vaikinu, o gal neištikimas?.. Nedrįstu jam ką nors sakyti, kad nepagalvotų, jog visiškai juo nepasitikiu... Negaliu ramiai gyventi nepasitikėdama ir per tą nepasitikėjimą bijau likti viena ir niekada nesukurti šeimos...

Atsako psichoterapeutas Olegas Lapinas
AR GALIMA PASITIKĖTI VYRAIS?

Savo laiške paminite kelis dalykus, kuriuos galima susieti. Pirmas - „Niekada netrūko vyrų dėmesio ir... vis dažniau atsiranda tokių pasiūlymų, kaip būti meiluže“. Antras – „Per tą nepasitikėjimą bijau likti viena“ . Man atrodo, kad tarp šių dalykų ryšys gali būti štai koks: „Man reikalingas vyras, tačiau ne toks, kuris manimi pasinaudotų ir mestų“.

Bijojimas likti vienai ir dažnas vyrų dėmesys - kaip šie dalykai atsirado šalia? Jau logiškiau būtų bijoti likti vienai moteriai, kuri visai netraukia vyrų! O jūs traukiate. Tačiau atsakymas gali būti toks - vedusių vyrų pasiūlymai negarantuoja jums ilgalaikio ryšio, o būti meiluže, t.y. dalintis vyrą su jo žmona žemintų jus ir keltų kaltės bei įtampos jausmą. Tai būtų nesaugūs ryšiai, ir jums tikrai nesinorėtų ardyti šeimų. Jūs norite stabilaus ryšio. O patirtis jūsų sako: „Ryšiai su vyrais nėra stabilūs“.

Žinoma, tai, kad jums dažnai skiria dėmesį vyrai, susiję ne tik su vyrais. Tango visuomet šoka du žmonės. Manau, kad jūs turite kažko savyje, pavyzdžiui, viliojančią kūno kalbą, grožį ar ką nors, ko jūs pati apie save nežinote ir kas vyrus traukia. Be abejo, „traukia“ anaiptol ne tas pats, kas „nori būti meilužiu“. Atkreikite dėmesį, kad vyro pasiūlymą: „Būk mano meiluže“ galima išversti kitaip: „Padaryk mane savo meilužiu“.

Vargu ar jūs taip galvojate, nes tuomet tai reikštų, kad ne blogi nedorėliai naudojasi skaisčia mergina, o skaisčiai merginai siūloma pagunda nusidėti su įvairiais vyrais. Mergina, kuri pažįsta savo sielos gelmes, dažniausiai atvirai sako: „Man patinka vyrų dėmesys, mane traukia vyrai, man patinka seksas“.

Potraukis mylėtis su kitokiu, nei paprastai, vyru, gali kilti bet kuriai moteriai, ypač mėnesinių ciklo viduryje. Tačiau nuo „pasileidusios“ ją skiria tai, kad ji suvokdama, kad ją traukia seksas, pasirenka vieną vyrą, tą, kurį įsimyli ar prie kurio prisirišusi, nes seksas su nemylimu žmogumi nėra labai malonus.

Taigi formulė „Mane kartais traukia pasimylėti su kuo nors kitu, man patinka patikti daugeliui vyrų, bet aš renkuosi tą, kurį myliu“- normalios, sveikos, save suvokiančios moters bruožas. Kitais atvejais , t.y. kai mergina savęs nesuvokia, ji sako: „Nesuprantu, kodėl JIE yra tokie patinai“? Kas, be abejo, gali sielos gilumoje merginą vilioti, tačiau sąmoningai piktina ją - juk ji žino, kad yra dora mergina. T.y., jai užginta geisti vyrų.

Todėl jums paprasčiau galvoti, kad vyrų pasiūlymai jūsų nė kiek nepaliečia, nevilioja, nejaudina, o visi vyrai yra nedorėliai, kuriems nesvarbu, su kuo mylėtis. Ar tikrai visi?

Be abejo, tokių vyrų yra, tačiau jie nesudaro daugumos. Gašlūs į daugpatystę linkę vyrai dažniausiai sudaro mažiau nei ketvirtį visų vyrų, o didesnė vyrų dalis, ypač vedę, nepuola bėgti paskui kiekvieną patrauklią moterį, nors ir atkreipia į ją dėmesį.

Taip, kartais ir jie, ir ištekėjusios moterys per ilgą gyvenimo tarpą būna savo sutuoktiniams neištikimi. O kartais būna ištikimi visą gyvenimą. Ir tik mažuma moterų ir vyrų, netgi vedusių, nelabai gali atsispirti pagundai ir tikrai būna neištikimi dažnai. O būdami neištikimi, negali nei mylėti, nei prisirišti, ir todėl gana greitai ima bodėtis savo santykiais. Jie kartais netgi neprisimena nei savo partnerių veidų, nei vardų.

Ir galvodama apie savo vaikiną, jūs savo mintyse priskiriate jį prie tos mažumos ir leidžiate sau galvoti, kad jis irgi nebus jums ištikimas. Jį suvilios. Matyt, pripažindama faktą, kad ir jūs, kaip moteris, turite PATI pradėti geisti vyro, kad atkreiptumėte į save jo dėmesį. Tai - ne faktas, o tik galimybė, ir kai tokia galimybė pradeda įkyriai iškilti galvoje, mes sakome, kad tai – obsesija, arba apsėdimas pavydu, o mediciniškai - „Menamo trečio sindromas“. Juk tos trečios tarp jūsų su vaikinu nėra, bet ji egzistuoja jūsų vaizduotėje, todėl yra menama.

Iš esmės jūs leidžiate sau manyti, kad:

jei tik moteris nori, ji suviliotų bet ką;
greičiausiai mūsų ryšys su vaikinu nėra abipusis, kažkuris iš mūsų dar „neišsilakstė“;
ne aš, o mano vaikinas greičiausiai yra iš tų, kuris apsėstas seksu;
jis būtinai pasinaudos galimybe nusidėti;
o man gresia tik nelaimingos, apgautos aukos, dalia.

Man atrodo, kad taip manydama, jūs tiesiog neįvertinate, kad esate seksuali, pajėgi, vyrus pasirenkanti moteris. Manau, jums gali būti įdomu pasiskaityti tokias knygas apie moters psichologiją, kaip P.Estez „Bėganti su vilkais“ bei L.Jarosch „Karalienė ir laukinė moteris“. Ir pradėti priimti savo pačios seksualumą.

Sėkmės atrandant save.
Pagarbiai, Olegas Lapinas

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Koronaviruso pandemija pasaulį pakeis neatpažįstamai: 12 prognozių, kas mūsų laukia (420)

Ši pandemija neatpažįstamai pakeis pasaulį. „Foreign Policy“ paklausė 12 ekspertų nuomonės...

Lietuvoje – 437 užsikrėtimo koronavirusu atvejai per naktį 43 nauji atvejai (241)

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu...

Lietuvoje įvestas vasaros laikas (111)

Laikrodžius valandą pasukus į priekį, sekmadienį Lietuvoje įvestas vasaros laikas.

Meistro dienoraštis: kai namų sąlygomis sutaisyti bitumo stogą?

Taip, tvarkyti stogą paprasčiausiai seną dangą pakeičiant nauju. Tačiau karantino sąlygomis...

Vilniuje laukiama atvykstančių lietuvių iš Londono, Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus (246)

Vilniaus oro uoste sekmadienį laukiama atvykstančių lietuvių iš Londono, Tenerifės, taip pat...

Duonos kepykloje Kaune darbuotojui diagnozuotas koronavirusas

Kovo 28 dieną Kaune , „ Fazer Lietuva “ priklausančioje duonos kepykloje, vienam iš...

Koronavirusu susirgo „Knicks“ savininkas (5)

Niujorkas – pagrindinis COVID-19 židinys Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mieste įsisiautėjęs...

Anykščiuose nužudytas vyras, įtariamasis sulaikytas iškart (7)

Peiliais konfliktus išspręsti sumanę žmonės atsidūrė areštinėse. Du peilių griebęsi...

|Maža didelių žinių kaina