Su vaikinu draugauju 2 metus, tačiau vis negaliu išmesti iš galvos jo buvusios merginos. Kai mes susipažinome, jie jau nedraugavo apie pusę metų, tačiau vis dar dirbo kartu. Ji - jo pavaldinė. Ši ex panelė yra daugelio mūsų kivirčų priežastis. Draugas man nuolat priekaištauja, kad aš ją nuolat prisimenu, tačiau tai ne be priežasties. Pavyzdžiui, ji jam skambina ir prašo grąžinti kai kurios daiktus (mat jie gyveno anksčiau kartu).
© Corbis/Scanpix
Į darbinius vakarėlius negaliu eiti, nes ten būna ji. Nors draugas mane yra kvietęs ten dalyvauti, matau, kad daro tai vien iš mandagumo.

Kai pasakau, kad apsvarstysiu jo pasiūlymą, net nesiteirauja vėliau, ar nusprendžiau eiti. Nežinau, kodėl mane erzina jo buvusioji, nuolat apie tai svarstau, tačiau jokių išvadų nepadarau.

Jie draugavo 5 metus, gyveno kartu, o labiausiai mane erzina tai, kad jis buvo jai pasipiršęs, jie planavo vestuves, tačiau jo buvusioji persigalvojo, todėl ir iširo jų draugystė.

Man draugas nesiūlo jokių rimtesnių santykių ir kartais pagalvoju, kad, matyt, ji jam reiškė daugiau... Labai noriu būti laiminga, tačiau nežinau, kaip pamiršti ją... Nuolat galvoju, kad jis gali grįžti pas ją ( jie iki šiol dirba kartu ir bendrauja). Patarkite, ką daryti.

Atsako psichologė Erna Petkutė

Jeigu jau taip susiklostė, kad tu ir tavo draugas esate kartu dvejus metus, tai gal tai ką nors rimto reiškia? Gal tai reiškia, kad ir tau, ir tavo draugui jūsų santykiai yra svarbūs.

Jeigu vaikinas, kuriam priekaištaujama ir prikaišiojama dėl buvusios draugės egzistavimo, ir toliau stengiasi būti drauge, tai gal esi jam reikalinga?

Paprastai sunkiausios yra tos pavyduliavimo kančios, kuriose mergina visą laiką save lygina su buvusia mergina ir jai atrodo, kad ją paliks, kad jos iš tikrųjų nemyli, kad nori ją apgauti, kad ankstesnioji mergina vaikinui vis dar yra mylimiausia ir svarbiausia.

Taip gyventi tikrai labai sunku, kai nerimo ir nepasitikėjimo bangos nuolat užlieja sveiką protą ir užnuodija nuotaiką.

Negalima pamiršti, kad pavyduliavimas todėl ir vadinamas graužiančiu, nes jis kaip rūdys ėda žmogų iš vidaus, graužia gerus tarpusavio santykius, naikina pasitikėjimą vienas kitu. Bet niekas nėra kaltas, nes labai nepaprasta suprasti save ir išsivaduoti iš nepasitikėjimo ir pavyduliavimo gniaužtų.

Jūs abudu turėjote savo gyvenimus ir prieš dvejus metus, bendravote, draugavote su kitais ir kitomis. Jūs abudu turite ir savo atskiras istorijas, kurias svarbu kiek nors žinoti ir pasistengti gerbti.

Pačios laiškas tikrai labai daug ką paaiškina. Vaikinas buvo sumanęs vesti savo ankstesniąją merginą dar iki jūsų santykių pradžios, o toji jam atsakė. Čia tau gali kilti labai daug abejonių, kodėl jis nepasiperša tau. Jai juk pasiūlė ranką ir širdį. Ir vėl tas nelemtas pavydas gali pakišti koją. Kaip taip gali būti, kad jai tai jis buvo pasipiršęs.

Galima pavydėti netgi paties buvusio fakto, buvusių rimtų santykių, buvusio gyvenimo.

Mes kartais tiesiog pavydime kitiems.

O mintis, kad tavo draugas susiduria darbe su buvusia mergina, gali varyti iš proto. Bet paklausk savęs, ar įmanoma priversti kitą negalvoti ar neprisiminti savo ankstesnio gyvenimo. Jeigu jis tau uždraustų bendrauti su geriausia drauge, lieptų jos niekada neminėti ir net ištrinti jos telefono numerį, nes tu ją labiau mėgsti ar apie ją daugiau galvoji. Dabar tu galvoji – kokį absurdą čia aiškina ta psichologė. Juk kalba apie jo buvusiąją.

Bet esmė ta pati – bandyti priversti kitą jausti, galvoti ir elgtis taip, kaip nori TU. Paprastai tokie bandymai neišeina į naudą. Niekas negali ilgai ištverti persekiojamas ir įtarinėjamas.

Tau reikia daugiau palaikymo ir paguodos. Iš laiško dvelkia tiek daug nepasitikėjimo savimi, tiek daug netikrumo - ar aš gera ar geidžiama ar verta , kad mane mylėtų ir vestų.

Tokios abejones ir pavirsta reikalavimais kitam, kad jis tai įrodytų.

Ne kitame, o savyje yra išeities raktas. Jeigu tave kviečia į draugo darbo vakarėlį, nueik. Jeigu nepasitikslina, ar eisi, pati patvirtink, kad ateisi. Jeigu jo namuose vis dar yra likusių buvusios draugės daiktų, sudėk juos visus ir perduok jai.

Tu negalite pakeisti praeities, bet pagalvok, ar nori turėti bendrą ateitį. Esi to verta.

Sėkmės. Erna

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis: gaila, kad Rimas Tuminas liks nenubaustas (106)

Niekas, žinoma, nesitikėjo, kad režisierius Rimas Tuminas ką nors neigiamo gali pasakyti apie...

Klaida ar noras užvaldyti valstybę: vienas skandalingiausių tyrimų, prasidėjęs grasinimu nesikapstyti po kaulus (28)

Juos vadino „valstybininkais“, o kai kas net kalbėjo apie gresiantį valstybės užvaldymą. Kita...

„Sodra“ pelnosi iš sirgusių darbuotojų – išmokų neišmoka tūkstančiams (30)

Daugelis žino, kad laiku nesumokėjus mokesčių, gali būti užblokuotos visos sąskaitos. Tačiau...

Rinkimus laimėjusio Putino laukia nauja užduotis: kas bus toliau? atnaujinta 11.41 (714)

Kažin ar kas abejojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus perrinktas ir vėl. Vis...

Įtampa auga: britai rusus kaltina absurdu, rusai reikalauja atsiprašymo atnaujinta 12.42 (71)

Maskva, kuri neigia prisidėjusi prie buvusio dvigubo rusų šnipo apnuodijimo nervus...

Matuko nužudymu kaltinamų Kaziukaitytės ir Kontenio byloje netikėtas posūkis  kaltinamieji bus apklausti poligrafu (143)

Daugiau nei pusę metų trunkantis bylos, kurioje motina Monika Kaziukaitytė ir jos sugyventinis...

Į pagalbą kelių policininkams – pažangus greičio matuoklis (40)

Šiaulių apskrities policija savo svetainėje internete skelbia nuo šiol greičio mėgėjus...

Paviešino Lietuvoje visą parą dirbančių poliklinikų sąrašą (4)

​Šeimos gydytojo nedarbo valandomis sunegalavę žmonės dažnai vyksta tiesiai į ligoninių...

Paruošė sveiką patiekalą, kurio galima valgyti, kiek tik nori (21)

Šis patiekalas – ir sveikas, ir vertingas, ir labai skanus, pristatydama naują receptą sako...

Didžiausias vairuotojų siaubas: kaip važiuoti žiedu ir nesukelti avarijos? (101)

Eismas žiedinėmis sankryžomis, kurios kitaip vadinamos žiedais, net ir patyrusiems vairuotojams...