Rašau jums, nes esu tokioj „duobėj", kad nebeįsivaizduoju, ar giliau bebūna... Prieš metus ir kelis mėnesius aš praradau mylimą žmogų. Be proto vienas kitą mylėjom, bet jis išėjo pas kitą. Tik va, dalykas tas, kad nepaleido tuo pačiu ir manęs.
© Corbis/Scanpix
Vis atvažinėdavo tai į mano darbovietę, tai į namus, ir vis sakydavo, kad vis dar myli mane, tik jam reikia laiko... Vis kartodavo, kad gal po kurio laiko mes abu vėl būsim pasiruošę kurti pilnavertiškus santykius. Ir taip iki šiol, ir vos tik aš pasakau, kad mes turim nustoti bendraut, kad tai niekur neveda, tai jis randa būdų kaip vėl laikyti mane iki galo nepaleistą.

Aišku, aš ir pati neturiu jėgų atsitraukti iki galo, nes vis dar myliu tą žmogų... tik va, tenkinuosi tais mažyčiais šilumos ir švelnumo trupinėliais, kad net šlykštu į save žiūrėti.

Prieš pora mėnesių netekau mylimiausio žmogaus, pačio artimiausio - savo močiutės (Ji man atstojo mamą, nes mamos aš neturėjau). O dabar Ji mirė. Susirgo būtent tuomet, kai prieš metus skyriausi su savo brangiausiuoju. Tie metai man buvo baisi kankynė – žiūrėti, kaip nyksta močiutė, ir dar kaip nors bandyti susigyventi su mintimi, kad nebėra šalia mano mylimo vyro, kad turiu išmokti gyventi viena. O dabar ir galutinai Ją praradau.

Nebežinau, kaip gyventi toliau... Neberandu savyje jėgų. Širdy tik baisus skausmas, o gyvenimas atrodo toks beprasmis.

Tik aplinkiniai visiškai manęs nesupranta. Jiems atrodo, kad jau vien dėl to, kad aš graži, išsilavinusi, turiu draugų ir būrį gerbėjų, mano gyvenimas yra rožėmis klotas, o iš tiesų viduje aš vilku kaukiu, niekur nebematau prasmės.

Pradėjau lankytis pas psichologę, tikiuosi nors kažkaip sau padėti, bet kol kas niekas negerėja. Ir dar negana to, kad praradau du svarbiausius žmones mano gyvenime, mano gyvenime problemų ir įvairiausių blogų nutikimų tik daugėja, ir aš visiškai prarandu viltį, kad kada nors bus geriau, nes jau seniai nieko gero nebuvo. Esu išsekusi, nebežinau, kaip gyventi toliau, kaip surasti ramybę ir nors kažkiek džiaugsmo.

Labai prašau, patarkite ką man daryti tokioj situacijoj, nes pati jau nebematau šviesos...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Gyvenimas siunčia jums nemažus išbandymus. Panašu, kad praradimas veja praradimą, o jėgų juos išgyventi vis mažiau. Nieko stebėtino, kad visa kita taip pat ne rožėmis klota. Kai ir taip jaučiatės išsekusi, tuomet ir kiti dalykai atrodo niūresni ir sudėtingesni nei paprastai.

Įvardinote, jog jaučiatės, tarsi būtumėt duobėje. Iš laiško supratau ir tai, jog norisi kuo greičiau iš jos išlipti. Visgi šiam kartui neturiu jokių kitų patarimų, kaip tik – neskubėkite. Labai suprantu, kad vidinis skausmas, aplinkinių bandymas parodyti, jog jūsų gyvenimas „puikus”, slegia ir tarsi įpareigoja ką nors daryti, kad juoduliai išsisklaidytų. Tačiau praradimo sukelto skausmo negalima apeiti, negalima nustumti į šalį, jis yra toks gyvybingas, kad kuo labiau jo bandysite atsikratyti, tuo stipresnis jis grįš.

Ne viename savo pasidalinime apie netektis, skyrybas, esu minėjusi, jog abu šie išgyvenimai turi penkias pakopas, kurios vienaip ar kitaip aplanko jį tai patiriantį asmenį. Tai yra: neigimas, pyktis, derybos, depresija, susitaikymas. Visa tai yra reikalinga, kad žmogus išgytų po netekties, o tam reikia laiko.

Svarbiausia, ką šiuo metu reikėtų daryti, tai leisti sau gedėti. Gal būt norite pykti savo vidumi, kad gyvenimas toks neteisingas. Ar vis dar negalite susitaikyti su tuo, kad santykiai baigėsi, dėl to leidžiatės įtraukiama į iliuziją, kad jie atgis? Gali būti, kad norite liūdėti, o ne atrodyti šauni, graži, traukianti gerbėjų dėmesį? Leiskite sau išbūti. Nereikalaukite, kad slegiantys jausmai pasitrauktų. Priimkite juos. Išgyvenkite. Susidraugaukite su jais.

Pabandykite suvokti, ką duoda šios netektys jums kaip asmeniui. Santykių, artimo ryšio pabaiga labai skaudina, tačiau praleidote gražų laiką su tais žmonėmis kartu. Nevenkite prisiminimų. Jie sukels širdgėlą, tačiau padės pamažu atsisveikinti. Nereikėtų vengti ašarų, jei jos rieda. Tai tarsi vanduo, kurio reikia, kad vidus vėl imtų žaliuoti.

Gedėjimas gali užtrukti iki metų. Tai nėra greitas procesas. Juo labiau, kad santykių su mylimuoju vis dar nedrįstate galutinai nutraukti ir negalite pradėti gyvo atsisveikinimo su šiuo žmogumi. Būtų teisinga paprašyti sau laiko. Jei jis jus gerbia, būtų svarbu, kad elgtųsi su jumis teisingai ir bent tol, kol yra su kita moterimi, paliktų jus.

Nereikėtų taip greitai nusivilti ir psichologo pagalba. Gali būti, kad pradžioje jūs tiesiog kartu išgyvensite jūsų skausmą, kas neduos jūsų norimo rezultato, tačiau yra labai svarbus etapas. Turėkite kantrybės ir drąsos išbūti liūdesyje. Kažkur esu girdėjusi, jog skausmas išgremžia duobę džiaugsmui. Kuo ji didesnė, tuo daugiau bus gražių jausmų joje.

Nuoširdžiai su jumis. Vaida

Rašykite: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1187)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (173)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (37)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (6)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (16)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (47)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (9)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (566)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (4)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...