aA
Keista situacija susiklostė mano gyvenime. Jau daugiau nei metus turiu draugą. Tiesiog pavydėtinai gerai sutariame, tačiau dabar viskas šiek tiek pasikeitė. Pradėjau studijuoti ir teko išsikelti į kitą miestą, o draugas liko, nes turi darbą, butą. Ir dabar mus skiria daugiau nei 300 km.
Pora
Pora
© Corbis
Žinau, kad palyginus su žmonėmis, kuriuos skiria tūkstančiai km, tai šie trys šimtai yra niekis. Visgi man labai sunku. Niekaip nesugebu priimti tinkamo sprendimo. Būna dienų, kai tiesiog norisi pasakyti, jog viskas turi būti baigta, nes taip tik vienas kitą kankiname. Būna dienų, kai tik svajoju apie grįžimą į mylimojo glėbį.

Abiejuose variantuose randu ir pliusų, ir minusų. Jei viską baigtumėme, tai galėtume pradėti kažką naujo, būdami savo situacijose ir nesikankindami. Tačiau labai nesinori skirtis, nes tas žmogus man be galo brangus. Nors ir grįžimo tenka laukti daugiau nei porą savaičių, nes yra sunku kiekvieną laisvą dieną grįžti. O kartais net nutinka taip, jog grįžus atrodo, kad reikia iš naujo priprasti prie žmogaus. Tačiau po tų poros dienų nebesinori keliauti atgal ir jį palikti iki kito pasimatymo.

Neįsivaizduoju, ar bandyti savo jausmų „elastingumą" ir tęsti viską toliau, ar tiesiog būti nugalėtai atstumo, laiko ir užbaigti visą „savaitgalinę meilę".

Pataria Vaida Platkevičiūtė

Laiško autorė aprašiusi savo sunkumą, pamiršo suformuluoti klausimą. Gali būti, jog to atsakymo net nesinori gauti, juk nei išsikyrimas, nei likimas kartu su nuolatinėmis abejonėmis nepalengvintų gyvenimo, net jei ir būtų kokie nors logiški argumentai, kaip reikėtų elgtis. Net ir neturėdama prieš akis konkretaus lūkesčio, pabandysiu sureaguoti į pačią situaciją.

Jei jums rūpi ar santykiai, kuriuos skiria 300 km, yra įmanomi, tai galiu pasakyti tik, jog jie yra įmanomi tiek, kiek žmogus geba toleruoti laukimą, kiek moka atidėti savo norų išpildymą, kiek jam yra svarbus žmogus, kuris yra kitame kelio gale. Priimant bet kokį sprendimą, vertėtų žinoti, jog bendravimas per atstumą ypatingai ilgą laiką turi daug iššūkių ir pareikalauja nemažai pastangų ir sąmoningumo.

Pirmiausia, kaip ir jūs pati pastebėjote, kiekvienas susitikimas yra tarsi pažintis iš naujo. Būdami toli vienas nuo kito, savo mintimis iškreipiame realų mylimo žmogaus vaizdą. Ilgesys, noras būti kartu pakoreguoja požiūrį į kito asmens išvaizdą, poelgius. Įsivaizduojame, kad mes vykstame pas kur kas gražesnį, atidesnį, romantiškesnį ir kitokį –esnį, kuris realybėje gali būti kiek kitoks.

Net ir pats intensyvių jausmų išgyvenimas, sukuria norą, kad kitas žmogus jaustų tą patį. Kai pagaliau įvyksta taip išlauktas susitikimas, po pirmojo džiaugsmo gali pasirodyti neviltis, kad viskas nėra taip tobula, kad kitas mūsų ilgėjosi kitaip ir reikia laiko, kad vėl su viskuo susigyventume.

Kitas svarbus aspektas, kalbant apie draugystę per atstumą, tai yra jos tikslas. Jei du žmonės yra pasirinkę vienas kitą kaip būsimą sutuoktinį ar gyvenimo draugą, išsiskyrimai atrodo kur kas prasmingesni ir juos lengviau išgyventi. Jūsų atveju svarbu būtų suvokti, kaip kiekvienas įsivaizduojate savo santykius ateityje. Kada jūs vėl turėsite galimybę daugiau būti kartu? Kokie yra jūsų siekiai ir kaip į tai integruojasi ryšys su mylimuoju?

Negalima nepaminėti pasitikėjimo vienas kitu klausimo, kuris šiuo atveju yra gana jautrus. Atstumas sudaro daug sąlygų išbandyti savo pasirinkimą ir tikėjimą, jog kitas gali būti ištikimas mums. Tai yra erdvė pagundoms, kurios ypatingai intensyvios, kuomet esate išsiilgusi, laukianti švelnumo, bendravimo ir panašiai. Taip pat tai yra erdvė mokytis kalbėtis apie tai, ką kiekvienam iš jūsų reiškia draugavimas, ištikimybė, kokių pastangų reikia bandant nugalėti savo silpnumą ir panašiai.

Visgi daugelis sudėtingų dalykų tokiais tampa tada, kai mes juos suvokiame kaip sudėtingus. Jei jūs nuolatos jausite ir galvosite apie tai, jog tai yra per sunku, išgyvensite nuolatinę įtampą, negalėsite susigyventi su situacija, tuomet santykiai taps ne džiaugsmo, augimo, išbandymų, galimybių, pažinimo, atradimų šaltiniu, o našta. Vargu ar ją ilgai toleruosite. Tačiau šiuo metu, kai bendravimui per atstumą palaikyti yra sukurta tiek priemonių, į gyvenimą skirtingose vietose galima pažvelgti kaip į iššūkį, galimybę, kitokį būdą būti su žmogumi.

Jūs galite rašyti laiškus ne tik elektroniniu paštu, bet siųsti juos vokuose. Laukdami susitikimo, ruošti vienas kitam mažas dovanėles. Įvairiais būdais dalintis, kas vyko per tą laiką, kai buvote atskirai. Kita vertus, nedidelis laiko tarpas, kurį praleidžiate kartu, gali būti toks išradingas ir malonus, kad tai vargiai pavyksta padaryti poroms, kurios gali matytis kelis kartus per dieną.

Bet kokia bendravimo forma, kad ir pati sudėtingiausia, gali būti įmanoma, jei norime išlaikyti sukurtą ryšį ir siekiame ne vien malonumo, staigaus savo įvairių poreikių patenkinimo, bet pažvelgiame į tai kaip į kažką netradicinio, kaip į iššūkį, kurį galima įveikti pasitelkus kūrybingumą, valią.

Ir pabaigai, kad ir ką nuspręstumėte, svarbu suvokti, jog vyro ir moters santykiai vargu ar gali būti paprasti ir nereikalaujantys pastangų. Juos reikia nuolatos puoselėti, auginti, o tam reikia daug jėgų, išminties, kantrybės, priėmimo ar jūsų namus skirs 300 kilometrų ar 300 metrų.

Sėkmės. Vaida

Rašykite: psichologui@delfi.lt

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šios šalies pavyzdys pasaulyje aptarinėjamas kone plačiausiai: švedų strategija turėjo rimtų argumentų pasirinkimą lemia 3 faktoriai

Pagal Oksfordo universiteto sukurtą Vyriausybių priemonių griežtumo indeksą, leidžiantį...

„Aukso amžius“ baigėsi: per karantiną šimtus darbuotojų įdarbinusios įmonės dalies jų atsisako

Nors kovo 16-ąją šalyje įvestas karantinas dėl staigiai išaugusios paklausos drastiškai augino...

Ekonomistai: atsivėrus ekonomikoms, atsiras įvairiausių naujų darbų

Termoskenavimo specialistai Jutoje ir Merilende. Kontaktų atsekėjai San Fransiske. Dezinfekuotojai...

The Economist

Politinio karo ginklai: Rusijos ir Vakarų šalių politinės kovos

Kaip klostėsi ir kito Rusijos ir Vakarų šalių politinės kovos.

Naujai viruso bangai rudenį reikia ruoštis jau dabar: modernios priemonės patikrai pasieniuose jau egzistuoja (240)

Atsižvelgiant į jau turimas žinias apie koronavirusą ir sezoniškumą, yra nemaža rizika, kad...

Koronavirusas Baltarusijoje: rizikuoja jau ne tik Lietuva, bet ir visa ES (250)

Iš pradžių Baltarusija neigė koronavirusą ir netgi juokėsi iš galimos pandemijos. Šiuo metu...

Ambicingame 6,3 mlrd. plane Lietuvai pasigedo kelių esminių akcentų: planuojame nubėgti maratoną, bet vos paeiname (94)

Finansų ministerijos pristatyme ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plane iš viso...

Orai: atsitraukus lietui aplankys vasariška šiluma (10)

Antradienio naktį Lietuvoje savo pozicijas sustiprins aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Debesų...

Vašingtono sprendimas – JAV antausis Maskvai ar dar vienas smūgis Europos kariniam saugumui (337)

Viena vertus, Vašingtonas aiškiai parodė Rusijai jos vietą. Kita vertus, tai rodo ir vis...

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą papildyta 15.15 (993)

Spaudos konferencijoje ministras Aurelijus Veryga sakė, kad karantiną bus siūloma pratęsti ir...

|Maža didelių žinių kaina