Su mergina draugauju kiek daugiau nei metus, o ji vis dar nekalta. Jai 22 metai, man 26. Ji sako, kad mane myli, negali be manęs gyventi ir t.t., bet apie seksą nežinau ar kada pagalvoja, nors sako, kad nori tai pabandyti ir jai to reikia, trūksta labai, bet kai einame link to, iš pradžių atrodo, viskas klostosi gerai (glamonės, bučiniai), po kurio laiko jos veide pastebiu nerimą, baimę ir kuo arčiau esame prie tikslo, tuo ji labiau bijo, kol galų gale, vos tik spėju prisiliesti prie jos intymios vietelės ir ji kaip mat nuo manęs pabėga. Sako, kad labai skauda ir matosi, kad be galo ji to bijo, nors skausmui nežinau ar būna kada pasijausti, nes visiškai nieko neįvyksta, tik prisiliečiu ir viskas.
Pora
© Corbis

Tai čia iš pradžių buvo tokia situacija, o šiuo metu, jei tik einame į tą pusę, kad kažkas gali įvykti, matau, kad ji paniškai to bijo, atseit, skauda kai liečiu ir visa kita.

Ji argumentuoja tuo, kad labiausia bijo skausmo, kai ten plyš ir sako, kad viskas su ja yra gerai, nors aš tuo labai abejoju. Kalbinau ją eiti pas ginekologą, bet ji ant manęs tik pyksta ir sako, kad nėra invalidė. Prašiau el.paštu ginekologo konsultacijos su patarimais kaip tai išspręsti, jis man atrašė, kad tai gali būt liga, o gali būt paprasčiausiai tik baimė, kur mums pagelbėtų tik psichologas.

Mano manymu, ji arba mane nepakankamai myli, kad atsiduotų (nors ji tai kaip įmanydama neigia) arba tikrai kažkas su ja yra blogai. Gal jums yra tekę susidurti su panašia situacija ir galėtumėt ką nors patarti, kaip visa tai lengviau apeiti? Nes mūsų santykiai jau eina link to, kad viskas gali baigtis išsiskyrimu, nors to tikrai nesinorėtų ir trokštu, kad viskas susitvarkytų.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Labai gražu ir miela, kad jūs bandote suprasti savo mylimos merginos situaciją. Bandote įvairiais būdais atrasti ir išspręsti jūsų porą užklupusią problemą. Tačiau atsakyti į jūsų klausimą tikrai nėra labai lengva. Priežastys tokiam partnerės elgesiui gali labai įvairios ir gal net jos pačios sunkiai suvokiamos. Dėl to geriausia specialistė šiuo klausimu yra ji pati. Taigi kalbėti galiu ne apie tai, kas vyksta su jūsų mergina, o kaip elgiatės jūs akivaizdoje su šia problema.

Kaip jau minėjau, daugiausiai informacijos galėtumėte gauti iš savo draugės. Ir greičiausiai gautumėte, jei tikrai labiau norėtumėte suprasti ją, o ne pasiekti taip trokštamą fizinį artumą. Daugelis santykių poroje, o ypatingai seksualinės problemos, pajuda tuomet, kai sugebame nukreipti dėmesį nuo savo siekiamo tikslo prie to, kaip jaučiasi mūsų artimas.

Greičiausiai atsakysite, jog ne vieną kartą klausėte, kas jai yra, bandėte kaip nors padėti, įtikinti. Bet taip jau gaunasi, jog norėdami kaip nors pakeisti mums nepalankią situaciją, dažniausiai tikimės, kad su tuo susijęs žmogus reaguos geranoriškiau ir kai tai nepavyksta, nepastebimai pradedame jį spausti, gal net reikalauti, ir tie klausimai „Kas tau yra?“, „Kaip tau galiu padėti?“, neretai tam asmeniui skamba kaip paliepimas „Tučtuojau duok tai, ko man reikia!“

Tad pabandykite savęs paklausti, kiek jums rūpi pati mergina? Bandymas suvokti, kas vyksta su kitu žmogumi, turėtų prasidėti klausimu ir klausymusi. Kaip jau esu rašiusi ne viename atsakyme į pateiktus klausimus, daugelį sunkumų galime išspręsti atradę teisingą bendravimo su kitu būdą. Tam pirmiausia reikia tinkamo nusiteikimo ir laikysenos, vidinio nusistatymo, kokiu tikslu einate kalbėtis.

Jūsų atveju vertėtų susidomėti, ką iš tikro išgyvena jūsų draugė, atsisakydama su jumis kalbėtis. Kaip jau minėjau, priežasčių gali būti labai daug: fiziniai pojūčiai, vaikystės patirtis, jos metu įgytos nuostatos, iš jai svarbių žmonių perimtos baimės, draudimai. Gali būti, jog ji turi tam tikras vertybes, kurias deklaruoti atvirai nesijaučia saugi ir panašiai. Gal ji tiesiog nenori mylėtis, kol neįsipareigosite vienas kitam. Tokių „gal“ yra daugybė ir aš šiuo atveju tik spėlioju, kas vyksta jūsų merginos mintyse, jausmuose ir kūne.

Taigi jei norite suprasti šalia esantį žmogų, tai ir pabandykite padaryti. Turėdamas nusiteikimą suprasti, galite pradėti ir nuo pasidalinimo savo išgyvenimais: įvardinti savo jausmus, kai ji atsisako, atskleisti savo norus, kiek ir ką galite priimti, kiek galite laukti ir panašiai. Tuomet svarbu leisti kalbėti. Nepulti patarinėti, komentuoti, kaip nors vertinti, tiesiog klausyti, paklausti tam, kad patikslintumėte informaciją. Nepulkite daryti išvadų, pabandykite duoti laiko, jei nepavyks pasikalbėti iš karto.

Galiausiai, jei mergina įvardins, jog tai yra skausmo baimė, tuomet reikėtų tai priimti kaip jos tiesą, tik paklausti jos, kaip ji įsivaizduoja šios problemos sprendimą. Kaip jūs jai galėtumėte padėti, jei iš viso galėtumėte? Perduoti atsakomybę jai ir įvardinti, kiek ilgai galite laukti, kol ji kaip nors ras išeitį. Jei nepavyks patiems įgyvendinti atviro pokalbio, psichologo konsultacijos gali būti vienas iš bandymų spręsti jūsų sunkumą.

Ir pabaigai: problemas geriau spręsti, nei bandyti jas apeiti... Atvirumas, nuoširdumas poroje leidžia pajudinti net pačius didžiausius nesusipratimus. Tad jei tikrai renkatės būti su šia mergina, kartais vertingiau tobulinti santykius, kol jie taps tokie, jog ir skausmas taps ne toks baisus.

Sėkmės
Vaida

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (26)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Alkoholio ribojimai – ne problema: pirkėjai prisitaikė (59)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (274)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje smurto žymių nerasta (133)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (217)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Dėl galimo slapto pokalbių klausymosi - kreipimasis į Generalinę prokuratūrą (2)

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (71)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Gyvai / Startavo 12-asis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams lietuviai ir vėl taikosi į TOP-20 (66)

Jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio dvyliktasis etapas sportininkus pasitiko staigmenomis dar...

Virš Australijos skridusiame lėktuve – panika: šis skrydis buvo tarsi pragaras (2)

Oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuve, ketvirtadienį dėl „techninių priežasčių“...