Esu paprasčiausiai pasimetusi tarp ilgalaikių gyvenimo vertybių. Manau, būti geru žmogumi ir netapti vartotoju, o gyventi ir plėsti akiratį, džiaugtis gyvenimu yra svarbiausia. Šiuo metu meno situacija tokia: esu netekėjusi, tačiau metuose, ir dėl to daugelis nori mane įtikinti, jog esu "kažkokia nevykėlė". Tačiau tikrai tokia nesu. Aš gyvenu įdomų gyvenimą, esu savarankiška, niekam blogo nedarau, o kad neturiu vyro ir vaikų, manau, jog žudytis dėl to neverta.
© Corbis/Scanpix

Mano kolega - vadovas pastoviai man priekaištauja, kaip aš galiu gyventi viena, jis sako, aš negalėčiau gyventi vienas. O aš jo klausiu - tai ką, man žudytis, jog aš viena? Man aplinkiniai ir jų nuomonė įperša savas dogmas ir aš jaučiuosi kaip nevisavertė, jog neturiu šeimos ir vaikų. Aš esu mazochistė - kankinu save kitų priklijuotomis etiketėmis.

Antra, esu graži ir išvaizdi moteris, tai vyrų požiūriu ir poelgiais šiuo metu pasišlykštėjau. Jiems nieko nereikia, tiktai sekso, arba jie gali tave visaip psichologiškai erzinti ir manipuliuoti žodžiais kaip nori, o aš nieko jiems negaliu pasakyti. Vienam draugui pasakiau, jog mano kolega (tas pats kuris priekaištauja, jog aš viena) man sakė, jog aš esu labai jausminga ir būčiau tikrai gera žmona ir meilužė, tai tas draugas siaubingai įsižeidė ir nenori su manimi bendrauti. Nedraugauja su manim, sako, nusivylė manim. Nesuprantu, jis mane "traukti per dantį" gali kaip nori, o visiškai negaliu paatvirauti. Juk tai buvo tik žodžiai ir nieko daugiau.

Reziumė: šiuo metu prie manęs prisistato vyrai, kurie nori tik "trumpalaikių santykių" - o aš noriu draugystės, šeimos, meilės. Man šlykštus šiuo metu vyrų elgesys: jie pamato tave, pakviečia į kavinę ir tu turi su jais "santykiauti" - juk tai taip vartotojiška. Man tai šleikštulį kelia. Aš esu maloni, seksuali moteris, tačiau aš nenoriu būti vartotoja - aš noriu tyrų, nuoširdžių jausmų ir ilgalaikių gyvenimo vertybių. Ir aš nesantykiauju su jais. Aš nenoriu šiandien vieno, rytoj kito, poryt trečio. O be to, vyrai, kai jie nori, jie gali sakyti viską, bet kada, nepaiso nei mano nuotaikų, nei mano nusiteikimo, o aš tai negaliu jiems sakyti, tai ką galvoju.

Padėkite man atrasti tą gyvenimo džiugesį ir įžvelgti ilgalaikes gyvenimo vertybes kasdienybėje. Man taip liūdna, kad net verkti norisi.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Jūsų pyktis ant tų, kurie bando įteigti, jog esate kitokia, nes neturite vyro ir vaikų yra labai natūralus. Lygiai taip pat kaip ir nusivylimas bei pasišlykštėjimas tais, kurie į jus žvelgia tik kaip į sekso objektą. Visgi šie jausmai kyla ne todėl, kad aplinkui esantys žmonės yra blogi, o todėl, kad jie jums užgauna skaudžias vietas gyvenime, kurias greičiausiai priimate kaip savo nesėkmę.

Pirmuoju atveju, stebėdamiesi, kaip jūs galite gyventi be sutuoktinio, žmonės jums primena tai, ko jūs pati trokštate. Taip jau yra, jog pati suvokdama, kad nėra išsipildęs vienas stipriausių siekių, jautriai reaguojate į tokius pabaksnojimus. Bandydama pabėgti nuo sunkumo, kurį vis vien išgyvenate, greičiausiai stengiatės sukurti įvaizdį moters, kuriai nebūtinas vyras, kad ji išgyventų. Dėl to aplinkiniams gali susidaryti klaidinga nuomonė, jog tai yra jūsų pačios pasirinkimas, kurį jie yra drąsūs komentuoti. Kadangi tai yra tik jūsų kaukė, o ne tikra gyvenimo pozicija, tokios reakcijos jus skaudina, verčia gintis ir dar labiau apgaudinėti save, kad ir taip nepražūsite.

Kita grupė vyrų, kurie jums kelia nepasitenkinimą, tai tie, kuriems reikia tik jūsų kūno. Jie dar labiau sustiprina įsivaizdavimą, jog taip ir nepavyks sukurti norimų santykių. Kita vertus, tai leidžia pasiteisinti sau, kodėl esate viena: nes aplinkui vien nepagarbiai besielgiantys, vartotojiškai nusiteikę vyrai. Tokia laikysena leidžia apsaugoti save nuo visiško nusivylimo savo verte, tačiau į išorę nukreiptas žvilgsnis, nepadeda pajusti savo galios sprendžiant problemą.

Kaltindama vyrus dėl jų pozicijos gyvenime, trukdote sau pažvelgti į save. Ką jūs darote tokio, kad priešinga lytis jums pateikia trumpalaikių santykių pasiūlymus? Galbūt verta pamąstyti apie žmonių ypatumus, su kuriais renkatės bendrauti ir iš kurių klaidingai tikitės kitokių vertybių įgyvendinimo, nei jie galėtų duoti. Žinoma, sunku nuneigti, jog vyresniame amžiuje, kuomet daugelis yra susiporavę, vyrai į moteris dažniau žvelgia kaip į seksualinio pasitenkinimo, o ne šeimyninių santykių šaltinį, visgi kitų kaltinimas neatneša daug naudos, siekiant situacijos pokyčių.

Norint nukreipti dėmesį nuo “kovojimo” su įvairiomis aplinkinių reakcijomis, pirmiausia verta būti atvirai sau. Aiškiai suvokti ir įvardinti, ko norite gyvenime ir ko šiuo metu neturite. Nebėkite ir nuo nepasitenkinimo jausmo, liūdesio, vienišumo. Priėmusi mintį, kad jums yra svarbi santuoka, vaikai ir kad skaudžiai išgyvenate jų nebuvimą, ilgainiui išmoksite tai pasakyti ir tiems, kurie jus “puola”. Jei norite išvengti tokių replikų, galite pabandyti pabūti atvira ir trumpai išsakyti, jog jums taip pat gaila, kad iki šiol nesutikote žmogaus, su kuriuo galėtumėte kurti šeimą.

Kalbant apie antrąją problemos dalį, kaip išvengti vyrų nelaukiamų pasiūlymų, galiu pasakyti tai, jog svarbiau ne tai, ką sako kiti, o ką su tuo darote jūs. Gali būti, jog vyrų žavėjimui naudojate ne tas savo galias. Jei suvokiate save kaip gražią, seksualią moterį, nenuostabu, jog vyrai taip pat jus mato tokią. Dėl to verta pagalvoti, ką dar turite savyje, kuo galėtumėte pasipuikuoti ir patraukti vyrų dėmesį.

Gal būt verta pamąstyti ir apie tai, ką daugiau be vyrų paieškos galima nuveikti, kol šalia nėra tokio, apie kurį svajojate. Jėgų ir energijos nukreipimas į mėgstamą, pramingą veiklą gali būti ne tik naujų savo savybių atradimas ir demonstravimas, bet ir galimybė pažinti kitokius žmones, nei jus supo iki šiol. O tai reiškia ir susilaukti kitokių reakcijų, nei esate įpratusi.

Jei jums nepatinka tai, kas su jumis vyksta dabar, mažiausiai reikėtų galvoti apie tai, kokie niekam tikę yra aplinkui esantys asmenys. Pamąstykite apie tai, kaip jūs galite viską pakeisti, koreguoti savo gyvenimo būdą, aplinką, požiūrį, tikslų siekimo erdves ir priemones.

Sėkmės.

Vaida

Rašykite psichologui: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (26)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Alkoholio ribojimai – ne problema: pirkėjai prisitaikė (60)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (273)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje smurto žymių nerasta (133)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (217)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Dėl galimo slapto pokalbių klausymosi - kreipimasis į Generalinę prokuratūrą (2)

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (71)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Gyvai / Startavo 12-asis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams lietuviai ir vėl taikosi į TOP-20 (66)

Jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio dvyliktasis etapas sportininkus pasitiko staigmenomis dar...

Virš Australijos skridusiame lėktuve – panika: šis skrydis buvo tarsi pragaras (2)

Oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuve, ketvirtadienį dėl „techninių priežasčių“...