aA
Nežinau nuo ko pradėti.. Tiesiog esu labai nelaiminga, gyvenimas neteikia džiaugsmo, norisi išnykti.. Mano skausmo žodžiais nepamatuosi, jis lyg gilus vandenynas, beribis. Su vaikinu draugaujame jau beveik 3 metus. Buvo visko: šilto ir šalto. Viską paaukojau dėl jo... Draugus, savo laisvalaikį. Visas laikas tik jam, visos pastangos tik dėl jo, kad tik jam būtų geriau, bet kaip visuomet likau neįvertinta, jam visa tai nesvarbu.
Liūdna mergina
© Shutterstock nuotr.

Jam nesvarbu, kiek aš dėl jo padariau, ką darau, kad siekiu, kad mūsų gyvenimas būtų geras, santykiai būtų geri. Aš studijuoju, tad mus skiria atstumas. Visi jo žodžiai - tai melas, pažadai - kaip vėjas sklaidosi tolumoj, viskas netikra. Gyvenu tik pažadais, kurie, deja, niekada neišsipildys.

Aš jį myliu, jei nemylėčiau būtų lengviau viską ištverti. Jis geria, apgaudinėja, nesiklauso į tai, ką aš jam sakau... Bandau su juo kalbėtis, spręsti problemas, o jis tepasako: tu mane nervini, daugiau taip nebus...

Aš nesuprantu, kodėl taip meilė gali skaudinti... Kaip ištverti tą begalinį skausmą? Kaip galima žiūrėti žmogui į akis, prisiekinėti, kad taip nebus, ir po kelių dienų vėl taip elgtis? Aš esu tikra, kad net šeimininkas su šunim taip nesielgia, kaip jis elgiasi su manim... Visas svajones, visą meilę griauna jis, kaip ir viską kas buvo gražu...

Pavargau nuo visko, nuo gyvenimo... Bet noriu būti laiminga... Bet tas skausmas veria širdį kiekvieną dieną, aš pastoviai esu skaudinama, verkiu. Nežinau. ką ir bedaryti. ir tada kyla mintys prigerti vaistų, išeiti, kad niekas daugiau nerastų manęs, neskaudintų... Esu nusivylusi gyvenimu, esu tikra, kad būsiu laiminga tik mirusi, kad tik tada mano kančios dėl visko pasibaigs...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Jūsų laiškas yra apstus pačių įvairiausių temų. Rodos, kad kas antras sakinys iškelia vis kitokį dalyką, kuris jus prirakina ir neleidžia ištrūkti iš šios būsenos, kurioje jaučiatės skęstanti. Būtent, prirakina... Skaitau apie jūsų kančią ir bandau pamatyti, kas gi yra tas skausmas, kuris kuria mintis apie pasitraukimą iš gyvenimo. O laiške kiekviena eilutė, kiekviena nauja jūsų mintis, yra tarsi dar viena grandinė, kuri jus sukausto, pririša prie galvojimo, kad mylimas žmogus yra kaltas dėl visko, kas su jumis vyksta.

”Viską paaukojau dėl jo.., kad tik jam būtų geriau”. “Jam nesvarbu, kiek aš dėl jo padariau, ką darau, kad siekiu, kad mūsų gyvenimas būtų geras, santykiai būtų geri.”

O jei paklausčiau, kas jūsų mylimą žmogų labiausiai pradžiugina? Kada jis jaučiasi pakylėtas? Dėl ko jis kenčia? Kas jį verčia labiausiai užsidaryti ir trauktis į savo kiautą? Kas su juo vyksta, kai jis bent žodžiais bando padaryti jus laiminga, o po to jam ir vėl nepavyksta? Kokios mintys, jausmai jį tuomet aplanko?.. Apie kokį santykį jis svajojo? Kokie yra jo gyvenimo siekiai? Ką jis galvoja tuomet, kai jūs jį kaltinate, kai mato, kad vėl jus nuvylė?

Daugybę klausimų galima užduoti apie kitą žmogų. Į kuriuos atsakymų, drįstu spėti, tektų paieškoti. O rastieji greičiausiai nelabai sietųsi su tuo, ką atsakytų jūsų draugas. Žmogus, kurį suvokiate kaip nedėkingą, neišpildantį pažadų, griaunantį viską, kas buvo gražu... Šiuos klausimus parašiau ne tam, kad kaip nors jus sugluminčiau ar pabaksnočiau pirštu, o tam, kad pabandytumėte pamatyti, kas iš tikro vyksta judviejų santykyje.

O tai, kas tarp jūsų yra - siena. Ir ne tik apgaudinėjantis ir visą niokojantis mylimasis, bet ir jūs esate skirtingose neperregimo stiklo pusėse, kuris neleidžia nei matyti, nei girdėti, nei kitaip jausti kitą. Panašu, kad kiekvienas jūsų išgyvenate savo gyvenimo dramą. Kuri pripildyta sužlugusiu vilčių, neišsipildžiusių troškimų, išdavystės, nusivylimo, skausmo, sugriauto pasitikėjimo, pykčio.

Jūsų draugas į visa tai reaguoja bandydamas pasitraukti iš jūsų ryšio, tuo tarpu jūs savo laimę sudėjote į kito žmogaus rankas. Leidote sau patikėti, kad tai jis yra atsakingas už jūsų džiaugsmą ir pilnatvę. Ir visaip bandote įtikinti save ir kitą, kad tai, ką darote, yra dėl draugo, na, bent jau dėl jūsų abiejų.

Turėtų būti labai skaudu matyti, kad jūsų gyvenimas kitam nerūpi. Kad jis jo nesaugo taip, kaip jūs norėtumėte, kad būdamas netobulas, žmogiškas ir dėl to klystantis, jis jūsų laimę čia numeta, čia pakelia, čia palieka, čia vėl prisiminęs bando kažką su ja daryti. Suvokti kitą, kaip tą, nuo kurio priklauso jūsų būsena ir matyti, kad gyvastis jo rankose gęsta, išties turėtų kelti mintis ir apie kūnišką mirtį. Kad nebereikėtų matyti, regėti ir patirti kančios, kurios jaučiatės negalinti sustabdyti.

Miela mano, taip norisi jus prabudinti ir perduoti žinią, kad jūs turite galimybę būti laiminga. Kad tas žmogus, iš kurio tiek daug laukėte ir kuris nepateisino jūsų vilčių, buvo galimybė išgyventi bendrystės pilnatvę, bet ne nuosprendis, jog daugiau taip nebus. Gaila, kad mumyse toks gajus tikėjimas, kad kitas gali, kitas privalo padaryti mus laimingus. Kad kitas atsakingas už tai, kaip mes jaučiamės, ką išgyvename. Deja... Kančia, kurią mes patiriame per kitą žmogų, išties yra mūsų vidinė kančia, mūsų vidinės baimės, negalios, nepasitikėjimas, negalėjimas savęs apginti. Kitas mus dažniausiai žeidžia tiek, kiek jam leidžiame.

Labai drąsinčiau jus paieškoti žmogaus (dvasininko ar psichologo), su kuriuo galėtumėte išeiti iš šių klaidingų tikėjimų, kad tai, ką dorote jūs, yra dėl kito, o tai, ką daro kitas, turėtų būti dėl jūsų. Jūs abu, tik skirtingais būdais bandote gauti tai, ko jums reikia: jums artumo; jūsų partneriui šiuo metu – atskyrimo.

Jūsų draugas negali įvertinti jūsų pastangų, nes jos yra apie tai, ko trokštate jūs, o ne jis. Pabandykite pamažu nusisukti nuo žiūrėjimo į kitą ir pažvelkite į save. Atrodo, kad jums reikia savęs, pasitikėjimo, kad pati galite būti laiminga ir kad iš savęs galite rasti tai, ko dabar laukiate iš žmogaus, vis labiau nuo jūsų nusisukančio.

Nelikite viena šiuose išgyvenimuose.

Vaida

***************************************************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaip lietuvis ruošiasi transformuoti didžiųjų iššūkių drebinamą NATO? (34)

Būrio vadas, vieno didžiausio tarptautinio banko viceprezidentas, viceministras, o dabar vienas...

Lietuviai atsakė, kokį nekilnojamo turto mokestį mokėtų (24)

Gyventojai sako nepritariantys visuotiniam nekilnojamo turto (NT) mokesčio įvedimui ir tikina, kad...

Artinasi žiema: jau šią savaitę prasidės orų permainos (20)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šiltąjį ciklono sektorių. Padangė išliks debesuota, tik...

Vertingi Sujetos patarimai mitybai: jais pasinaudoję būsite kur kas sveikesni (1)

Jeigu žmogus per visą parą negali surasti nei vienos valandos sportui – kažkas tikrai yra labai...

Sunkios ligos kamuojamas Jurgis atsidūrė beviltiškoje padėtyje: nežinau, ką man reiks pasakyti savo dukrai (171)

„Laivas skęsta, bet mane išmetė pirmąjį“, – laidoje „ DELFI diena “ sakė cukriniu...

Justinas Jarutis – atvirai apie alkoholio sukeltas bėdas ir psichologo pagalbą: po visko man būdavo žiauriai gėda

Dainininkas, roko grupės „ Freaks on Floor“ lyderis Justinas Jarutis džiaugiasi sėkminga...

Macronas ir Merkel įtraukti į naują šaltąjį karą (2)

„Technologinis suverenumas“ yra vienas iš šiais laikais madingesnių terminų, reiškiantis...

Šis pasaulio pabaigos lėktuvas turėjo atlaikyti net atominę ataką, tačiau jį pražudė – paukštis (2)

Štai kaip atrodo tikrų tikriausia gėda. JAV laivyno vadinamasis pasaulio pabaigos lėktuvas, esą,...

Kiek degalų per valandą sunaudodavo sovietiniai traktoriai (9)

Daugelis prisiekusių automobilistų, prisimindami gūdų sovietmetį, būtinai atkreipia dėmesį į...

3 priežastys, kodėl visada reikia išskalbti naujus drabužius

Iš parduotuvės parsinešėte naują suknelę, kelnes ar apatinį trikotažą. Nepatingėkite prieš...