Mane iš tikrųjų domina kodėl taip yra... kodėl tu myli beatodairiškai, tyrai, atsidavusiai, o tave tik skaudina už tai? Labai myliu vyrus. Kažkaip liežuvis neapsiverčia jų vadint kiaulėm ir pan. Bet... jau nuo vaikystės prasidėjo tie vienpusiai įsimylėjimai... kiek ašarų pralieta, kiek dūsauta... susižavėdavau gan greitai, per kokį mėnesį, o paskui kokius metus verkdavau... Paskui įsimylėjau dar rimčiau, penkeriems metams... ir likau stipriai įskaudinta, nes draugystė pasibaigė žiauria išdavyste, sutrypusia visą mano pasitikėjimą...
Meilė
© Corbis/Scanpix

Kelerius metus neturėjau jokio draugo, ir dabar vėl, padraugavus tik mėnesį, jau metus man vis dar skauda...

Tiek to, nuo skausmo išgyti galima, bet labiausiai mane glumina tai, kad jaučiu, kad pradedu bijot santykių... kodėl mano kelyje vis atsiranda vyrai, nevertinantys ir nepakankamai gerbiantys mane? Tiesiog kai aš įsimyliu, tampu atsidavusi kaip šuo... man nieko, visiškai nieko negaila mylimam žmogui, man nereikia jokių kitų... esu tikrai geros dūšios, nuoširdus žmogus... O kas man už tai? Kas man už tokį atsidavimą?

Nesinori man kažkaip tikėti, kad visi vyrai šunsnukiai... kad visi vaikšto į kairę... nesinori man tapti kale, kuriai nusispjaut ant vyro jausmų... nesijaučiu gerai, elgdamasi blogai su žmonėmis... tai kam tada reikalingi tie, vadinkime, rimti santykiai, kurie nėra pagrįsti pasitikėjimu, nuoširdumu, pagarba?

Nors gal iš šono kažkam atrodo kiek kitaip, tenka išgirst komentarų dėl mano panašumo į į širdžių ėdikę... Esu jauna (23 m), išvaizdi mergina, gerbėjų man tikrai netrūksta... mėgstu vyrišką dėmesį, flirtą... Bet grįžtu namo ir suvokiu, kad vis dėlto ne paviršutiniško žavėjimosi manimi noriu, o noriu tikrų jausmų.

Ir vis dėlto, o gal visas tas mano abipusis gerumas, nuoširdumas - tik iliuzija? Niekas niekada to nevertins? Gal reiktų tapti tokia ir elgtis taip, kaip elgdavosi su manimi? Sunku man taip būtų, nes vis dėlto vertinu tikrąsias vertybes...

Tikiuosi, kad vis dėlto mano kelyje atsiras žmogus, kuris atsakys tuo pačiu... bet kol kas man tiesiog liūdna... ir tiesiog gal norisi įlįsti į kiautą ir nieko neįsileist, nes vėlgi aš įsimylėsiu visa širdimi, ir liksiu įskaudinta...

Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas
KO MUS MOKO SKAUSMINGA MEILĖ

Jūsų vienpusė meilė, apie kurį jūs tiek rašote, iš tiesų nėra iliuzija. Jūs jaučiate tikrus įsimylėjimo jausmus, o galų gale skaudžiai nusiviliate, nes į jūsų jausmus vyrai atsako išdavyste. Ir tas skausmas taip pat ne iliuzinis, o tikras.

Už šių tikrų dalykų slypi labai tikri žmonių santykių dėsningumai. Su jais verta skaitytis, kaip lakūnui privalu skaitytis su oro judėjimo dėsniais, o kulinarei privalu žinoti maisto produktų savybes.

Santykiai, kuriuose jūs praleidžiate kelerius paskutinius metus, nėra ir negali būti stabilūs. Jie vystosi, kadangi yra gyvi. Vystosi jie dėsningai, ir dažniausiai šis dėsnis veikia štai taip.

1. Iš pradžių jūs ir jūsų išrinktas vaikinas esate lygiose padėtyse: abu laisvi, abu nieko prieš susižavėti, ir abu norite būti mylimi ir įvertinti. Jūs teisi manydama, kad ne visi vaikinai yra šunsnukiai. Tik jie, kaip ir jūs, nori, kad juos mylėtų ir jais žavėtųsi. O taip pat nori mylėti ir žavėtis kitomis merginomis. Santykiai prasideda flirtu, komplimentais ir galbūt seksu. Čia niekas nieko negalvoja, viskas vyksta instinktyviai ir automatiškai.

2. Dabar abi pusės laukia, kada gi prasidės laukiamas žavėjimasis. Kažkas turi manimi žavėtis, ir kas gi, jei ne ši nuostabi mergina! Jis iš pradžių mato jumyse „princesę“. Tačiau neskuba jūsų dievinti. O gal pavyks tapti jūsų dievinamu „princu“? Laukia vaikinas, laukiate jūs. Santykiai dar lygūs, tačiau sutikite: sakyti kitam komplimentus, rūpintis kitu ir tuo pačiu reikalauti dėmesio sau abi pusės tuo pat metu negali. Todėl kažkas neišlaiko, ir tampa... kito vergu! Dabar jūs mylite vaikiną beatodairiškai: dabar jis - jūsų meilės objektas, dabar jūs skirta tam, kad jam būtų gera! Jūs gi nenorite būti savanaudiška „kalė“, tiesa?

3. Santykiai pasidarė nelygūs: jūs tik duodate meilę, o vaikinas tik priima. Dabar jūs jam tampate neįdomi, nes koks įdomumas mylėti vergę? Jūs aiškiai parodote, kad jums šis ryšys svarbesnis, nei jam, tad jis gali sau leisti kažkiek prasiblaškyti. Jus tai skaudina, ir jis tai žino. Tačiau juk jūs pati pasirinkote tokią „beatodairišką“ meilę! O be to, kaip tik prieš jus jam buvo atvirkščiai: jis mylėjo beatodairiškai, o jį mergina „išdūrė“. Dabar vaikinas pasimokė ir nepuola tapti vergu pirmas. Jis tampa jums šaltesnis, o jūs kenčiate.

4. Vaikino kelyje pasipainiojo nauja „princesė“. Ji elgiasi visai ne kaip vergė, ją dar reikia užkariauti! Vaikinui ji įdomi. Prie jūsų jis dar prisirišęs, bet dievinti jūsų nebegali. Jis kurį laiką jus apgaudinėja, o vėliau meta. Jūs liekate sudaužyta širdimi ir klausiate: „Ir kodėl man visą laiką taip atsitinka?“

5. Jūsų kelyje pasitaiko kitas vaikinas. Ratas sukasi toliau.

Kaip galima iš jo ištrūkti?

Jei jūs būsite dėmesinga, tai pastebėsite, kad šiame rate yra vienas esminis taškas. Tai momentas, kada santykiai dar lygūs. Ir štai šiuo momentu jūs dažniausiai parodydavote vaikinui, kad PIRMIAUSIAI JŪS jį mylėsite, o tai, ar jis mylės jus, jums mažiau svarbu. Jūs duosite, o jis ims.

Šis požiūris reiškia, kad jūs sielos gilumoje labiau bijote netekti vaikino, mažiau jaučiatės vertinga ir mažiau pasitikite savimi, negu jis.

Todėl jums tiesiog būtina sustiprinti savigarbą. Tam jums gali padėti psichoterapija ir dvasinio augimo grupės. Tai užtruks mėnesius ir metus. O gal jūs tiesiog išmoksite save gerbti pati? Tai gali trukti gerą dešimtmetį.

Kaip ten bebūtų, o scenarijus gali būti pakeistas. Jis atrodo taip.

Dabar, kai jūsų santykiai dar lygūs, jūs duodate vaikinui suprasti, kad jis nesitikėtų lengvos pergalės: jums irgi reikia, kad jus mylėtų, kad rodytų jums dėmesį, kad būtų ištikimas ir tai įrodytų. Jūsų meilė nustoja būti „beatodairiška ir atsidavusi“.

Dabar jūs pakankamai save gerbiate, kad neprasidėtumėte su „imančiu“ vaikinu. Juk jūs atrandate gerą pusiausvyrą tarp „duodu“ ir „imu“. Jūs priimate meilę, nesijausdama kalta. Bet ir tokio pat beatodairiško ir atsidavusio „vergo“, kaip anksčiau buvote jūs, jums nelabai reikia. Jūs sutinkate žmogų, kuris moka mylėti ir save, ir jus.

Dabar įvyksta stebuklingas pasikeitimas: vaikinai, kurie sugeba tik imti, tiesiog „praslysta“ pro jūsų „atrankos filtrą“, jūs juos lengvai atpažįstate ir atmetate. Jums jie nebeįdomūs. Jūsų kelyje pasitaiko toks vaikinas, kuris pakankamai gerbia save ir pakankamai moka „duoti“. Tikimybė, kad jūs sutiksite tokį vaikiną, yra ir dabar. Tačiau greičiausiai jis „praslysta“ pro jūsų „filtrą“ ir kažkodėl jums atrodo nebeįdomus.

Taip yra dėl to, kad žmonės dažniausiai atranda vienas kitą pagal panašų brandos laipsnį. Tik buvę „vergai“ lengvai atranda „princesės“, o nusivylę patys tampa „princais“ ir atranda „verges“. Taip dėsningai praeina brandos laikotarpis, po kurio abi pusės išmoksta palaikyti lygius santykius.

Ar visi išeina šiuos mokslus?

Kaip ir mokyklose, ne visi baigia jas vienodu tempu. Kai kas pasilieka antriems ar tretiems metams, tačiau galų gale santykių mokslus tenka baigti.

To jums ir linkiu,
Sėkmės,

Olegas Lapinas

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politinės korupcijos tyrimo išvados pavojuje: „valstiečiai“ turi savo planą (421)

Artėjant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo dėl neskaidrių politikos ir...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (221)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Daina „Juoda orchidėja“ išgarsėjusi grupė papasakojo tikrąją savo hito istoriją: viskas, ką girdėjote iki šiol, tėra mitas (11)

Lietuvoje be dainos „Juoda orchidėja“ nepraeina nei vienas balius, o vestuvėse ši daina gali...

Skelbia apie proveržį karinėse operacijose: tai žaidimo eigą keičiantis veiksnys (127)

Amerikiečių gamybos „ F-35 “ naikintuvas su „stealth“ technologija dalyvavo pirmoje kovoje...

Strazdauskaitės nužudymo byla keliauja į teismą tiesiogiai (50)

Teisėsauga baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame penki asmenys kaltinami jaunos plungiškės Ievos...

Drėgmė namuose gali tapti rimtos ligos priežastimi: kaip apsisaugoti (1)

Būtinybė valyti namuose susikaupusią drėgmę mus dažniausiai erzina, tačiau kuo ilgiau delsiame,...

Asmeninio trenerio receptas: ką kepti ant laužo, kad nepakenktumėte kūno linijoms

Atšilus orams visi suskubo skanauti ant žarijų keptų mėsos gaminių. Lietuviai pamėgę ne tik...

Vilniuje iš penkto aukšto iškrito nepilnametė (30)

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje neaiškiomis aplinkybėmis pro langą iškrito nepilnametė.

Vaikinas per darbo pokalbį pasijuto įžeistas: bijau dabar kitur beeiti (10)

Noriu pranešti, kad dalyvavau darbo pokalbyje, mane išklausinėjo ir t. t.

7 dalykai, kurių nepastebėjote karališkųjų vestuvių nuotraukose: slaptos detalės, įdomūs faktai ir duoklė Dianai (28)

Nuo karališkųjų princo Harry ir Meghan Markle vestuvių jau praėjo beveik savaitė, tačiau...