aA
Atrodo, praradau paskutinę savo viltį - lauktą vyrą ir, regis, negaliu sau padėti - susipažinti su kitu. Nesuprantu, ką darau ne taip ir kodėl aš pasmerkta.
© Shutterstock nuotr.

Mes neišsiskyrėme, tiesiog Tėvynė Lietuva nubloškė mus į skirtingas puses laimės piniguose ieškoti. Ir aš išsigandau, nes žinau, kad likau viena.

Esu iš tų moterų, kurių vyrai bijo ir todėl turiu labai didelę problemą susipažinti su jais. Jie mane "ryja" akimis, žavisi, bet tai ir viskas. Praktiškai susipažinti su vyru galiu tik kompanijoje ar darbe po gero pusmečio. Drąsiausi iš vyrų yra tie, kurių man nereikia. Iš pirmos pažiūros tai alkoholikai, fiziškai ir psichologiškai nestiprūs ar neišprusę vyrai. O to vyro, šalia kurio aš jausčiausi tikra moterimi, nėra.

Kas manyje ne taip, ką darau ne taip? Gal yra moteriškų gudrybių, kurių man reikia?
 
Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas

Manau, kad jūs nesate visai atvira, sakydama, jog praradote paskutinę viltį. Ir tai, kad jūs rašote šį laišką, ir tai, kad klausiate apie moteriškas gudrybes, rodo ką kita: jūs kaip tik turite labai stiprią viltį. Tokią stiprią, kad ji virsta dideliu troškimu turėti vyrą. Ir būtent šis stiprus troškimas vyrus atbaido. Išskyrus vyrus, kuriems reikia priklausyti nuo moterų.

Jūs juos apibūdinate taip: „alkoholikai, fiziškai ir psichologiškai nestiprūs ar neišprusę“. Tokius vyrus jūs traukiate. O vyrai, kurie jums patinka, greičiausiai yra kitokie - nepriklausomi. Jie tiesiog spinduliuoja vyriškumu, laisve, savarankiškumu, jėga. Jie jūsų vengia. Jūs jų labai norite... O ko nori jie?

Nepriklausomi ir vyriški vyrai, kaip ir priklauso, siekia būti nepriklausomi. Todėl pajutę, kad kažkas labai jų nori, jie instinktyviai traukiasi. Šitaip jie išlaiko savo nepriklausomybę ir kartu - savo žavesį. Jie lieka laukiniai, tarsi laukiniai arkliai, kuriuos bando prijaukinti kaubojai. O ar galėtų jie nesitraukti? Galėtų, jei nejaustų moteryje potencialios medžiotojos, savininkės, kuri „uždės jiems jungą ant kaklo“ ir padarys iš jų naminį gyvulį. Taip jiems atrodo.

Ir jie nėra unikalūs šia savo savybe. Ja pasižymi visi gyviai. Jeigu jums vaikystėje teko gaudyti drugelius, tai jūs žinote: kuo įnirtingiau norisi pagauti drugelį, tuo vikriau jis išsisuka. Ir tik jei jūs numojate ranka į drugelį ir atsigulate ant žolės, žiūrėk, ir tuoj kuris nors priskrenda ir atsitupia beveik ant jūsų nosies! Atsitupia pats, nekviestas.

O štai - žuvelės vandenyje. Ar bandėte gaudyti jas rankomis? Išsprūsta, nors tu ką. O jei jūs tiesiog gulite ant vandens paviršiaus ir į jas nekreipiate dėmesį – žiūrėk, ir kas nors paliečia jus slidžia nugaryte!

Gyvoje gamtoje egzistuoja nerašyta taisyklė: tas, ką vejiesi, nuo tavęs bėga. O iš ko kyla vijimasis, jei ne iš didelio noro pagauti?

Pripažinkite, kad jūsų norai, nukreipti į vyrus, yra labai stiprūs norai. Tai nėra priekaištas jums: tiesiog jūsų meilėje iš dviejų jos dalių: meilės sau ir meilės vyrui - dominuoja didelė meilė vyrui. Tokia didelė, kad jums norisi turėti vyrą, kuris jums patinka. O patinka jums tie, kurie nenori, kad juos kas nors turėtų. Išeina užburtas ratas.

Jūs paklausite: tai ką man daryti? Tiesiog nekreipti į vyrus dėmesio? Nenorėti jų? Ar norėti tokių, kurie man nepatinka – alkoholikų, priklausomų ir nestiprių?

Jei jūs priimate mano analogiją su drugeliais ir žuvelėmis, atsakykite į klausimą: kaip pagauti drugelį ar žuvį, kad jie tiesiog patys ateitų į jūsų rankas?

Jūs atsakysite: reikia tiesiog nusiraminti, atsipalaiduoti ir mėgautis gamta. Na, maždaug taip, kaip tai daro žinoma moteris iš reklamos: „Čia mano laisvalaikis!” O tuo metu šalia gali būti tinkliukas ir meškerė. Tačiau jūs nepuolate nieko gaudyti, o „laukimą, kad užkibs“ pakeičiate kitkuo: mėgavimusi pačiu procesu. Čia ir yra didžioji moterų vilionių paslaptis: jos mėgaujasi santykiais, kaip mėgautųsi žaidimu. Ir tuo pat metu jos myli save - pradžioje netgi kiek labiau nei vyrus. Ši savybė vadinasi „sveiku narcisizmu“ arba meile sau.

Kaip atrodo ši sveika meilė sau?

Ji reiškiasi sugebėjimu neprisirišti prie vyro, tačiau rodyti jam dėmesį, flirtuoti ir mėgautis tuo flirtu. Noras „užvaldyti“, „turėti“ vyriškį labai greitai sugriautų visą žaidimą.

Meilė sau reiškiasi mokėjimu lengvai žiūrėti į santykius, žmones ir pasaulį, kas išoriškai reiškiasi sugebėjimu nerūpestingai juoktis ir „paleisti“ vyrą žinant, kad, jei lemta, jis grįš.

Taip pat ji reiškiasi humoro jausmu požiūryje į viską, kas vyksta aplinkui.

Meilė sau reiškiasi mokėjimu stebėtis, domėtis ir būti smalsiai viskam, kas vyksta šiuo momentu, „čia ir dabar“. Ir dar ji reiškiasi vidine laisve bei betarpiškumu santykiuose su moterimis ir vyrais, kuomet, tarkime, galima laisvai apsikabinti gatvėje ar svečiuose.

Be to, meilė sau reiškiasi mokėjimu mėgautis įvairiais malonumais be jokios gėdos.

Kaip matote, čia yra viskas, ką galima pavadinti „sveiku egoizmu“. Ir jei jūs puoselėjate savyje šiuos sugebėjimui, jūs pradedate labiau mylėti save pačią. Tuomet jūsų noras „turėti“ vyrą natūraliai sumažėja. Kodėl? Todėl, kad tai, ko jūs tikitės gauti iš vyro, jūs gausite iš savęs pačios. Tuo sunku patikėti, bet kuo mažiau mes trokštame kitų žmonių, tuo lengviau juos sužavime.

Kitas klausimas: ar patiks jums tie žmonės, kurie jumis žavėsis? Ne visi. Tačiau jūs atrasite, kad tarp tokių žmonių vis dažniau pasitaiko jūsų vertų vyriškių: jie kažkokiu stebuklingu būdu užuodžia jumyse sau lygią. Ir kas įdomiausia, jums nelabai to reikia! Šiuo pagrindu - kai abiem gera kartu, kai abu lygūs, bet jie gali ir neturėti vienas kito - ir kuriasi laimingiausios poros. Tik turint omenyje, kad „laimingiausia pora“ nereiškia, kad jie yra „laimingi be sustojimo, dieną ir naktį“. Tiesiog jiems gera kartu daugelį metų.

Taigi, pati būkite kaip drugelis pievoje, būkite kaip žuvelė vandenyje - ir jūs susidraugausite su šiais vikriais ir nuostabiais padarais.

Sėkmės jums.
Olegas Lapinas

***************************************************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apklausoje dėl išlaidų kariuomenei – nedviprasmiškas signalas valdžiai

Lietuva gynybai šiuo metu skiria beveik 2 proc. BVP. Krašto apsaugos ministras, kariuomenės vadas,...

Siūlo nebemokėti atostoginių: darbuotojas turėtų pats susitaupyti nuo algos

Kilusi diskusija dėl atostoginių mokėjimo tvarkos sulaukia dviprasmiškų vertinimų. Ekonomistų...

Šie specifiniai Rytų Vokietijos prekės ženklai išliko ir žlugus komunizmui

Rytų Vokietija negarsėjo kaip vartotojų teisių gynimo bastionas, ir kai Berlyno siena griuvo...

Mokslų daktarės analizė: kas geriau – sviestas ar margarinas? (228)

Diskusijos apie tai, kas tinkamiau jūsų sveikatai, – margarinas ar sviestas , tęsiasi jau...

Mokyklos valgyklos maiste – gyvos kirmėlės

Vakar Radviliškio rajono Lizdeikos gimnazijoje pietavusi moksleivė perlinių kruopų košėje rado...

Atsakymas į amžiną lietuvių klausimą: kas pigiau – statyti namą pačiam ar jį nusipirkti (199)

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą, tačiau tokias mintis dažnai sutrikdo klausimas, kas pigiau...

Šilumos sulauksime daugiau, tačiau geros naujienos tuo ir baigiasi (2)

Artimiausią parą per šalį slinks atmosferos frontas. Naktį dangus bus niūrus ir pilkas....

Ekspertai įvertino apkalbas sukėlusį įvaizdį: prašauta, ir tai – ne dėl apnuogintos krūtinės (282)

Gili iškirptė – anokia naujiena tarp Lietuvos ar užsienio pramogų pasaulio žvaigždžių; ir...

Penki belgės įvarčiai nublanko prieš lietuvės smūgį į savo vartus, kuris sudrebino internetą epizodo įrašas (66)

Europos moterų futbolo čempionato atrankos H grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Levene net 0:6...

Kauniečius piktinęs pastatas „vaiduoklis“ pagaliau turi naujus savininkus (64)

Kaune, Savanorių prospekte ne vienerius metus stūksantis apleistas prekybos centras...