aA
Ką daryti? Kaip prisiversti palikti ir suprasti, kad tai jau pabaiga? Su draugu draugavau beveik 5 metus, 4 metus gyvenome kartu, viskas buvo gražu, (bent man taip atrodė) kūrėme ateities planus, patyrėme labai daug gražių akimirkų, viskas tapo bendra - draugai, artimieji, pomėgiai... bet staiga, ėmė viskas ir sugriuvo. Prieš daugiau nei du mėnesius buvau palikta...
Pora
© Shutterstock nuotr.

Prašymas buvo padaryti pertrauką, su pasakymu: reikia laiko pagalvot, ar jis dar nori būt kartu... Man tai buvo netikėta... buvau šokiruota ir pasakiau, kad pertraukos nebus, išrėkiau baisiausius žodžius, kad jo nekenčiu, kad linkiu jam būt nemylimam... (nors ką aš tada sakiau, nepamenu, tai jis man pakartojo, kad tai buvo mano žodžiai) aš buvau tokiam šoke, kad nieko nepamenu, dabar to niekada nepasakyčiau, nes aš Jį MYLIU...

Tą dieną, kai viskas nutrūko, jis išėjo iš namų... trumpam... Dvi savaites gyvenome atskirai, nebendravome... Dabar jis grįžo, gyvename atskiruose kambariuose, kasdien vis kartoju, kad taip nebegaliu, reikia daryti tą žingsnį man ir gyvenamą vietą keisti man, nes matydama jį kasdien lieju ašaras... jis jau turi kitą merginą... (nors, kaip jis teigia, tai tik draugė), matau, kai praeinu pro jį, jis mane slapta nužiūri...

Žinau, kad kai išeinu iš namų, jis stebi mane, kur ir su kuo... nesuprantu esamos padėties. Jis nebenori būti kartu, aš protu tai suprantu, bet širdis tuo patikėti negali...

Nejau įmanoma viską taip greit pamiršt ir visą tą laiką, kurį buvome kartu, užmiršti? Suprantu, kad geriausias būdas man nustoti liet ašaras ir jaust tą skausmą, yra išsikraustyti... bet gyvenu su viltimi, kad vieną rytą jis atsikėlęs pasakys, kad mane myli... Kaip save įtikint, kad jau kelio atgal nebėra? Kaip prisiversti susidėti daiktus ir išeiti, neatsigręžiant atgal...?

Nebegaliu matyti to, kaip jis kasdien išeina pas kitą, kaip gražiausias dienas leidžia su ja... O manęs vis prašo šypsotis, būt laiminga, sako, jam patinka mane tokią matyt... matyt todėl, kad kai verkiu, jis jaučia kaltę, kad tai dėl jo... Kartais atrodo tikrai išprotėsiu...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Tai, ką jums tenka šiuo metu išgyventi, turėtų būti vargiai pakeliama. Mylimas žmogus netikėtai praneša, jog ima abejoti jūsų ateitimi ir galiausiai iš jos pasitraukia. Dar daugiau, jums vis dar tenka gyventi po vienu stogu ir kiekvieną dieną matyti buvusį draugą bei būti plėšomai minčių, jog reikia galutinai nutraukti bendravimą bei vilties, jog vis dar rūpite brangiam asmeniui. Kaip su tuo gyventi? Kas būtų tie žingsniai, kuriuos žengus, pradėtų darytis lengviau?

Keliais sakiniais norėčiau paliesti jūsų mylimojo veiksmus. Vienas iš skausmo šaltinių yra nesupratimas kas įvyko, kad gražūs santykiai baigėsi ir dar taip netikėtai. Tai greičiausiai tokius klausimus kaip: ką jūs padarėte ne taip, kur yra jūsų kaltė, galbūt esate neverta meilės ir panašiai. Tai, kas įvyko, žinoma, yra jūsų santykio, koks jis bebuvo, kontekste. Vadinasi, jūs taip pat susijusi su šiuo draugo sprendimu. Tačiau kiek jį galėjote įtakoti ir pakeisti?

Netikėtas ryšio nutraukimas neretai atsitinka tuomet, kai partneriams yra nedrąsu kalbėtis tarpusavyje apie tai, kas yra blogai, kas kiekvienam nepatinka, dėl ko kiekvienas jaučiasi nepriimamas, nesuprastas, nerandantis vietos santykiuose ir panašiai. Gali būti, jog ir jūsų draugas ilgą laiką nešiojosi tam tikras nuoskaudas, nepatenkintus poreikius ir jų neišdrįso įvardinti, kol ilgainiui ėmė bręsti atskiro gyvenimo tema, vieną dieną tapusi jums netikėta tikrove.

Išsiskyrimo netikėtumas ir staigumas yra matomas jums, tačiau jūsų draugui tai greičiausiai tęsėsi kurį laiką. Čia būtų atsakymas, kur staiga dingsta buvę jausmai. Jie nedingsta iš karto. Juo labiau, kad čia kalba eina apie sprendimą nebūti kartu, net jei kažkokie rišantys jausmai vis dar yra. O kad jie yra, akivaizdu iš jūsų laiško. Tačiau vėl svarbu matyti tai, ką iš tikro kitas demonstruoja, kad ir kaip tai skaudintų jūsų asmenį.

Jūsų buvusio vaikino elgesys, kurį jus interpretuojate kaip viltį, išties labiau susijęs su atsisveikinimo, palydėjimo, vis dar jaučiamos atsakomybės, globėjiško švelnumo, kaltės jausmu. Tai yra tos emocijos, kurios būna kurį laiką kaip iširusio ryšio aidas, kraujavimas. Net jei santykius nusprendė nutraukti draugas, jis, be abejo, išgyvena išsiskyrimą, atsisveikinimą. Dėl to jis į jus žiūri, stebi, norėtų, kad būtumėte laiminga, taip jam būtų lengviau. Jūsų būsena jam yra tiesioginė našta. Jis priėmė sprendimą ir tikrai ne dėl to, kad įskaudintų jus, o dėl asmeninių motyvų. Nemanau, kad jis turėtų kokį nors sąmoningą tikslą, kad jūs kentėtumėte, tačiau jo sprendimas sukėlė kančią mylėtai merginai.

Taigi jūsų vaikinas jau seniai išgyvena išsiskyrimo procesą ir tai, ką jis demonstruoja, yra rūpinimasis jumis ir savimi, kad gyventumėte toliau. Kas tuo tarpu vyksta su jumis? Vis dar esate pritrenkta naujienos. Greičiausiai tikitės, kad tai yra klaikus sapnas, kuris vieną rytą baigsis. Matosi ir tai, kad kol kas nesinori priimti to, kad jau viskas baigta. Vis dar ieškote kelio atgal. Bandote rasti kokį nors plyšį, ką nors, per ką galėtumėte grįžti į ryšį su buvusiu draugu. Šis laikas yra labai normalus ir reikalingas sužinojus apie netekimo faktą. Svarbu jam leisti būti, duoti sau laiko pamažu atsisveikinti ir priimti realybę.

Visgi kai kurie dalykai gali sustabdyti perėjimą į tolesnį gedėjimą, tai ilgas negalėjimas priimti fakto ir netgi fizinis laukimas (gyvenimas tame pačiame bute), kad jūsų draugas persigalvos ir suvoks klydęs. To laikymasis neleidžia tvirtai ir aiškiai suvokti, kad viskas baigta ir pereiti prie pykčio bei liūdesio. Čia vėl gi svarbu priimti, jog šie gąsdinantys jausmai yra reikalingi, kad išsilaisvintumėte iš santykių. Atleistumėte savo draugui ir sau bei artėtumėte to kas įvyko priėmimo link.

Išsiskyrimo skausmas yra neišvengiamas. Kad ir kaip sudėtinga jame išbūti, svarbu pamažu judėti į priekį. Čia be galo didelė pagalbą galėtų suteikti bent vienas žmogus, kuris turėtų kantrybės klausytis, išbūti su jumis jūsų sunkumuose. Asmenys, kurie su kitais kalbasi apie savo sudėtingus išgyvenimus, nuo jų išsilaisvina greičiau. Dar labai svarbu pamažu atrasti savo kančios prasmę. Pati paprasčiausia ir bendriausia galėtų būti tai, jog bet koks skausmas yra naujos gyvybės pradžia.

Kaip sakė J.R.R. Tolkino personažas: „Bet galiausiai šešėlis praeina, net tamsa turi praeiti. Išauš nauja diena ir nušvitus saulei viskas bus daug skaisčiau”. Stiprybės jums išnirti iš skausmo nakties ir pasitikti naują dieną.

Vaida

***************************************************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vėžį įveikęs Šarūnas turi gerą žinią kitiems onkologiniams pacientams: čia galite sulaukti pagalbos

„Tai man nutiko jauname amžiuje. Vadinasi, studentiškų metų nepraleidau klubuose su cigarete...

Prieš karines pratybas – gėdingos Rusijos laivo nesėkmės (319)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė aneksuotame Sevastopolyje, kur sausio 9-ąją vyko...

Kijeve atsisveikinama su Irane įvykusios aviakatastrofos aukomis (3)

Kijevo Borispolio oro uoste vyksta atsisveikinimo su žuvusiais Irane numušto Ukrainos aviakompanijos...

Artėjant rinkimams prastos žinios „valstiečiams“: apklausa parodė, ką žmonės mano apie Vyriausybę (108)

Kaip rodo naujausios atliktos gyventojų apklausos, pastarąjį mėnesį labiausiai traukėsi Lietuvos...

„POLexit“? Briuselis vėl grūmoja Lenkijai (54)

Lenkija įsitvirtina ES „blogiukų “ kompanijoje. Briuseliui imantis naujų priemonių prieš...

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (211)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (7)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Po vyriausybės pakeitimo Putinas prakalbo apie valdžios perdavimą (38)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė nenorintis, kad valstybės vadovas šiuolaikinėje...

Ukmergės ligoninėje mirė namuose blogai pasijutęs mažametis vaikas (114)

Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje mirė mažametis vaikas.

Nufilmavo nakties šėliones Radviliškyje: po vidurnakčio 100 žmonių šoko į ledinį tvenkinį (36)

Magiška naktis sutraukė ledinių maudynių entuziastus prie Eibariškių tvenkinio Radviliškyje,...