aA
Gyvenu su draugu jau beveik 10 metų, jis už mane 30 metų vyresnis, su juo noriu išsiskirti, bet šiuo metu jis mane gąsdina, kad paliks be darbo, kad man gyvenimą suės, aišku aš darbe jau perspėjau savo direktorę, kad yra tokia situacija.
Pora
© Shutterstock nuotr.

Jis geriantis yra, po Naujų metų labai stipriai geria, puola ant manęs, visaip kolioja, apspjaudo mane, net nežinau, kaip juo gražiai atsikratyti, kad jis manęs nepersekiotų. Į užsienį kol kas tikrai nenoriu išvažiuoti, bet noriu greičiau su juo išsiskirti, noriu susikurt sau ateitį, bet ne su juo.

Nebėra meilės, kuri seniau buvo, kuo toliau, tuo labiau aš jo nekenčiu. Nes beveik kiekvieną dieną jis ant manęs puola, ir mane kolioja, nebegaliu daugiau šitaip gyvent, gąsdina, kad man policiją iškvies, pasakys, kad aš pavogiau iš jo kažkokią tai pinigų sumą, na žiauru, patarkit, kaip galėčiau juo atsikratyti, be jokių barnių.

Su kitu jei užtiktų, tai nežinau, jau buvo užtikęs prieš porą metų, bet vis tiek ieškojo, persekiojo, kol susigrąžino mane, bet dabar esu galutinai apsisprendus jį palikt, tik nežinau kaip.

Pataria psichologė Jūratė Selilienė

Ačiū už laišką. Jumyse daugybė jausmų: baimė, pyktis, gėda, kaltė. Suprantu, kad jums neramu, nesaugu, nes bijote, jog draugas gali sužlugdyti jūsų gyvenimą. Ir išgyvenama baimė yra natūrali, kai prieš jus taikomas smurtas. Draugas gąsdina, netinkamai elgiasi jūsų atžvilgiu, nes tai vienintelis būdas, kuriuo tikisi jus prisirišti prie savęs.

Smurto atveju yra toks begalinis, užburtas ratas – kuo daugiau smurtautojas žemina, gąsdina auką, tuo didesnė tikimybė, jog ji niekur neišeis, nes silpnėja kenčiančios pasitikėjimas savimi, savo jėgomis. Ir tada labai svarbu atrasti jėgų atsispirti spaudimui ir nepamesti savo norų, savęs.

Kiek supratau, prieš porą metų bandėte nutraukti su juo santykius, turėjote kitą draugą, tačiau sugrįžote vėl pas pirmąjį. Labai svarbu suprasti, kas turėjo įtakos, kad vėl sugrįžote pas žmogų, kurio, kaip pati sakote, nemylite. Tikriausiai baimė sugrąžino jus atgal į rankas to žmogaus, su kuriuo kenčiate.

Jeigu norite jį palikti, o iš jūsų laiško suprantu, kad norite, tiesiog imkite ir išeikite iš tų namų. Jeigu neturite kur gyventi, prisiglauskite pas draugę, kol išsinuomosite butą. Manau, kad barnių gali būti, kad jų neišvengsite, nes draugas nenori jūsų paleisti, tačiau tai nereiškia, kad turite gyventi su žmogumi, kuris jus žemina ir žeidžia.

Be to, labai svarbu susidėlioti savo jausmus, norus, patirtį. Jūs gyvenote su draugu, kuris už jus vyresnis 30 –čia metų. Matyt, nuo draugystės pradžios judviejų santykis nebuvo lygiavertis, nes, tikėtina, jog nesąmoningai įkritote į dukters – tėvo, o ne poros santykius.

Labai dažnai merginos pasirenka stipriai vyresnius už save gyvenimo draugus, nes nori tėviškos (o ne vyriškos) šilumos, globos, dėmesio. Ir kas atsitinka po kelerių metų? Poros meilė dingsta (jos dažniausiai ir nebūna), tėviško rūpesčio jau nebeužtenka arba jo nebūna, norisi turėti draugą, partnerį, vyrą, kuris trauktų intymiame pasaulyje, o viso to jau nėra ir santykis pradeda irti. Pastaruosius dalykus rašau tik todėl, kad suprastumėte, dėl ko galimai buvo tas ryšys ir kitąkart vėl neįklimptumėte į panašius santykius.

Tai yra skaudi jūsų gyvenimo patirtis, todėl siūlau kreiptis į psichologą ar psichoterapeutą, nes su specialistu lengviau sudėlioti savo patyrimus, atrasti išeitis, suprasti, ko jūs bijote, įveikti baimę, pastiprinti pasitikėjimą savimi, nes savosios vertės pajautimas suteikia galimybę be baimės priimti sprendimus. Šiame internetiniame puslapyje gali rasti specializuotos pagalbos (teisininko, psichologo, socialinio darbuotojo ir pan.) centrų kontaktus.

Pasirūpinkite savimi,
Jūratė

Rašykite: psichologui@delfi.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nuodų katilu virtusi Alytaus įmonė tikrinta ne kartą ir ne du: leidimą veikti gavo net po krūvos pažeidimų (259)

Alytaus padangų perdirbimo įmonėje UAB „ Ekologistika “ kilęs gaisras primena tikrą...

Astrave gyventojų padvigubės: nauji daugiabučiai laukia branduolinės energetikos specialistų iš Rusijos specialiai DELFI iš Astravo (246)

Astravas nuo panašaus dydžio miestelio Lietuvoje skiriasi tik tuo, kad jo viduryje stovi Lenino...

Politikai pavargo nuo Pranckiečio dramos Seime: yra paprastas scenarijus, kuris remiasi pragmatiškais skaičiavimais (265)

„Deja, ponas Pranckietis pasirinko kitą kelią – žaidimą procedūromis, kas veda į niekur arba...

Vertingiausia sutartis Lietuvos istorijoje: rankomis trina ir „Pacers“, ir patys Saboniai

Indianos „Pacers“ klubas patvirtino, kad ilgam pratęsė sutartį su 23-ejų metų 211 cm ūgio...

Gydytoja įvardijo paracetamolio ir ibuprofeno vartojimo klaidas: dėl nežinojimo gresia skaudžios pasekmės (39)

Tikriausiai ne kartą temperatūrai mažinti ar skausmui pašalinti esate vartoję paracetamolį ar...

Norvegijos krona rekordiškai nukrito euro atžvilgiu (82)

Norvegijos krona pasiekė rekordiškai žemą lygį euro atžvilgiu ir viršijo ankstesnį rekordą,...

Kas dešimtas lietuvis per metus praranda po 50 eurų: ar jūs irgi savo pinigus išmetate tiesiog į balą? (17)

Manote, jog 10 euro centų užstatas už pakuotę nėra daug? DELFI atliko eksperimentą, kurio metu...

Socialiniai tinklai ūžia: ar tikrai mokslininkai neklydo paskelbdami Bellą Hadid gražiausia pasaulio moterimi? apklausa (108)

Spalio 17 dieną Bella Hadid ir Beyonce tiesiog ramiai gyveno savo gyvenimus, kol mokslininkai...

Katkus: Karbauskis ir „valstiečių“ partija dabar jau pasiekė dugną ir įgijo daugiau priešų (450)

„Kiekviena Lietuvos valdžia pralaimi kitus rinkimus. Tad ši valdžia pralaimės kitus rinkimus, ir...