aA
Rašau dėl to, kad nežinau ką daryti - kreiptis į psichoterapeutą negaliu - auginu mažą sūnelį (5 mėnesių). Prieš metus paliko mylimas žmogus, paliko kai pastojau. Buvo labai sunku, mes kartu buvom 12 metų ir buvau visiškai tikra, kad jis mane myli. Dabar atvažiuoja pas sūnų, bet man labai sunku su juo bendrauti - iki šiol myliu jį. Bandžiau prašyti, kad nevažinėtų pas vaiką, bet tada sąžinė graužia, kad dėl mano įžeistų jausmų vaikas nebendraus su tėvu. Man be galo sunku, tiesiog nežinau, kaip viską ištverti, jaučiu, kad savarankiškai susitvarkyti su šiuo skausmu negaliu.
Motina su vaiku
© Corbis/Scanpix

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Turėtų būti be galo sudėtinga, jaustis paliktai ir kiekvieną kartą tai iš naujo išgyventi susitikime su vis dar mylimu žmogumi. Blaškymasis tarp noro nuraminti savo širdį, nematant skausmą sužadinančio subjekto ir kaltės, kad sūnus tuomet augs be tėvo, turėtų baisiai slegianti. Ir labai natūralu, jog norite, kad kas nors padėtų, pabūtų šalia.

Jūsų siekis pasinaudoti psichoterapeuto pagalba labai sveikintinas. Taip jūs galėtumėte kryptingiau išgyventi išsiskyrimo skausmą, atrasti, kas jums trukdo paleisti mylimą žmogų, įvardinti kaip kartu galėtumėte rūpintis savo sūnumi, juolab kad galimybės pasinaudoti internetine konsultacija šiuo metu yra vis didesnės. Tačiau prieš pradedant kelionę problemos sprendimo link, galite pabandyti atsakyti į klausimą, kas jums būtų situacijos sprendimas: savo jausmų buvusiam mylimajam pažabojimas, leidimas sau atsiriboti fiziškai nuo susitikimų su juo ar kas kita.

Neretai mes nesugebame sumažinti savo kančios, nes nežinome, kas ją sukelia. Pabandykite pagalvoti, kas yra jūsų skausmo pagrindas ir kodėl jis vis atgyja, būnant kartu? Žinoma, akivaizdžiausia sunkumo priežastis yra tai, jog jus paliko, išdavė jūsų pasitikėjimą, įskaudino, kai labiausiai reikėjo globos, bendrystės išgyvenimo. Tačiau daugelis tą pačią nuoskaudą patyrusių moterų įvardintų kitus skausmą sukeliančius dalykus.

Minėjote, kad vis dar mylite jus palikusį žmogų. Ką tai reiškia? Jums trūksta jo buvimo šalia, pagalbos. O gal labai sunku priimti tą faktą, kad jis jus paliko, apgavo, neištesėjo savo duoto žodžio, sugriovė jūsų svajones? Mylėti žmogų galima ir tada, kai jis neatsako tuo pačiu. Tačiau, kai jaučiame skausmą dėl to, kad kitas mus paliko, panašu, jog kito nebuvimas neleidžia mums įgyvendint tam tikrų troškimų. Vadinasi tai yra panašiau į meilę sau, o ne kitam.

Iš čia kyla dar vienas klausimas: jums svarbus šis konkretus žmogus, atsiminimas apie jį ar pats buvimo kartu su vyru jausmas? Žinoma, kad jūsų mintys, emocijos, kūnas visuomet priklausys jūsų vaikelio tėvui. Jūsų buvusi bendrystė ir iš jos gimęs kūdikis vargiai ar gali kaip nors ištrinti šio žmogaus ženklą jumyse, net jei ir nematysite jo. Visgi jūsų rankose, kaip priimti tą faktą, jog mylėtas žmogus atsisakė prisiimti atsakomybę už jūsų ir naujo žmogaus gyvenimus.

Ir tai susiveda į sugebėjimą atleisti ir atiduoti tą nuoskaudą jam. Kol neįvyksta atleidimo aktas, mes kenčiame, pykstame, kuriame keršto planus, norime pulti ir gailėtis, kad viskas būtų po senovei, jaučiamės kalti ir panašiai. Judėdami atleidimo link, galime pamažu atsiskirti nuo mus skaudinančio asmens ir vis mažiau regėti jį kaip vienintelį jūsų gyvenimą galintį išgelbėti žmogų.

Taigi iki tol, kol rasite internetines konsultacijas dalijančius specialistus, vertėtų pamąstyti, ką jums vis dar reiškia buvęs mylimasis, kokius konkretesnius jausmus jis jums sužadina ir ko jūs norite iš savęs ir jo tokioje situacijoje, kokia ji yra šiandien.

Stiprybės
Vaida

Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai (97)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (345)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (96)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „valstiečiams“ nepavyko nukopijuoti Lenkijos valdančiųjų sėkmės? (18)

Jei kitą savaitę Seimo nariai nuspręstų išsilaisvinti nuo tarnystės Lietuvai ir paskelbtų...

Dirba veikiančiame ugnikalnyje, iš kurio sklinda odą ėdantys nuodai: visa tai – dėl „velnio aukso“

Tiršti dūmai uždengia dangų virš Ijeno kalno, o ore tvyro sudegusių degtukų kvapas. Iš...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (152)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Sprendžiant dėl Britanijos ateities Londone minios „Brexit“ priešininkų renkasi į protestą (8)

Tūkstančiai „Brexit“ priešininkų šeštadienį renkasi Londono centre raginti Jungtinės...

Obuolių šaldymas žiemai: 5 patikrinti ir ypač paprasti būdai

Galbūt galvojate, kad neįmanoma bet kuriuo metų laiku išsivirti kompoto arba išsikepti pyrago su...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (65)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...