aA
Nežinau, kaip pradėti šį laišką. Turiu problemų santykiuose su vyrais. Niekaip nesiseka užmegzti pastovių santykių. Vis arba mane atstumia, arba aš... Pastebėjau dėsningumą. Vis susipažįstu su vyrais, kurių seksualinis elgesys neįprastas... Buvo 30 metų vaikinas, neturėjęs lytinių santykių. Buvo vyras, norintis grupinio sekso. Buvo vyras, mėgstantis neįpareigojančius santykius su daugeliu moterų. Buvo impotentas... Kai aš susidomiu vyru, paaiškėja, kad negalėsiu su juo turėti mane tenkinančio intymaus bendravimo. Nebent su vedusiu. Arba galiu turėti tik intymų bendravimą be draugystės.
© Corbis/Scanpix
Kodėl niekaip nesiseka suderinti draugystės ir intymaus gyvenimo? Buvau ištekėjusi, turėjau visapusiškai gerą vyrą. Tačiau su juo aš lytiškai atšalau, negalėdavau prisiversti mylėtis, nors kaip žmogų jį labai vertinau, gerbiau ir, manau, mylėjau.

Santykiai su tėvu buvo gana komplikuoti. Jis nuolat kritikuodavo, nuvertindavo mane. Ankstyvoje paauglystėje jis pradėjo mane įtarinėti intymiu bendravimu, nors jo nebuvo. Tėvui aš atrodžiau pasileidusi mergina. Bet koks mano išėjimas iš namų jam atrodė bėgimas pasimylėti su kažkuo. Net yra mušęs už "pasileidimą", kai vakare buvau išėjusi su draugėmis į kiną.

Artimi santykiai man labai svarbūs. Man sunku gyventi be artimo draugo. Prašau, padėkite man sudėlioti viską į vietas ir pradėti gyventi pilnavertį gyvenimą.

Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas

KAI SEKSAS NEDRAUGAUJA SU MEILE

Jūs labai gerai pradėjote savo laišką: „Vis arba mane atstumia, arba aš“. Ir labai tiksliai antroje laiško dalyje įžvelgėte, kad tam turi įtakos komplikuoti santykiai su tėvu. Tėvas nuolat jus nuvertindavo ir įtarinėdavo pasileidimu.

O kodėl tai turėjo jums įtakos? Galbūt nemaža dalis tėvų yra kiek paranojiški, kai jų dukros tampa paauglėmis? Ir dukroms tiesiog reikia pasijuokti iš tėvų įtarinėjimų?

Tai būtų labai sveika reakcija. Tam reikia, kad dar mergaite būdama jūs suvoktumėte pasaulį kaip suaugęs žmogus. Ir kad nebijotumėte prarasti tėvų meilę. Arba nebijotumėte netekti vilties ją įgyti, jei tėvai jūsų nemylėjo.

Juk ir vaikystėje, ir būdama paaugle jūs labai rimtai žiūrėdavote į meilę. Tik iš pradžių ši meilė būna šeimoje. Ir kai jums atsirado aiškus meilės troškulys už šeimos ribų, tėvas to nesuprato ir traktavo jūsų troškulį kaip seksualinį pasileidimą. Nežinia, kodėl jis taip manė: gal nenorėjo jūsų netekti, gal pats jautė seksualinį troškulį, gal nelabai suprato dabartinį laisvą jaunimą, o greičiausiai negalėjo įtarti, kad viename žmoguje gali tilpti ir seksualumas, ir meilė.

Ir štai jis visai to nenorėdamas perteikė jums prieštaringą „draudimo programą“, kuri susideda iš šių dalių:

Jei tave traukia vaikinai, tai yra grynas gašlumas;
Mylėk ką nors, bet iš atstumo, tada nekils pavojus gašlauti;
Jei eisi į susitikimus - už tai aš tave nubausiu;
Jei tu vis vien manęs neklausysi, tai tave atstumsiu;
Nori būti mano dukra - klausykis manęs.

Taigi tėvas įteigė jums, kad seksas jumyse yra blogas dalykas, todėl turi būti atskirtas nuo meilės, tačiau jūs jau „pagedusi“ ir už tą jo paties įteigtą požiūrį jus ir baudė, ir atstūmė.

O ką tuo metu darė jūsų motina? Ar ji neperdavė jums laisvo, džiaugsmingo požiūrio į meilę ir į seksą? Ar nesijuokė kartu su jumis iš tėvo keistumų?

Matyt, neperdavė. Panašu, kad ir nesijuokė.

Jūs galite paklausti, ar visuomet tėvų nuostatos padaro mums tokią įtaką. Tarkime, toje pačioje šeimoje su jumis augo kiti vaikai - ar jie irgi gavo panašią programą?

Atsakymas toks: nelygu, kokį sprendimą priima mažas vaikas susidūręs su tėvų programa.

Vaikiškas sprendimas gali būti toks: „Būsiu tokia, kokią nori mane matyti tėvas“; arba „Būsiu panaši į motiną“; arba „Jiems nieko nesakysiu, bet nemylėsiu tų, su kuriais suartėsiu“. Arba „Nekreipsiu į tėvus dėmesio“. Žinoma, vaikiškoje galvoje tokie sprendimai formuluojami kitaip, kitokia kalba. Ir panašu, kad jūsų atveju sprendimas toks:

Tėveli, žiūrėk: aš arba gašlauju, arba myliu - ar dabar jau tu mane myli?

Viduje mūsų ilgam lieka gyventi vaikas, priėmęs šiuos sprendimus: nusikaltęs, išgąsdintas, nusiminęs, vienišas, pasimetęs vaikas. O svarbiausia - bijantis netekti tėvų meilės. Emocinė bambagyslė nenyksta daug dešimtmečių.

Jei jūs norite, kad ne šis vaikas, o jūsų suaugusioji sielos dalis vadovautų jūsų santykiams su vyrais, reikia, kad pastebėtumėte savyje šią mergaitę su jos priimtu sprendimu. Suprastumėte ją ir priimtumėte nesmerkdama. Ir bambagyslę su tėvais nutrauktumėte labai atsargiai, negadindama santykių su realiais tėvais.

Pradėkite nuo savistabos.

Jūs nebe mergaitė. Jūs turite vyriškių. Tačiau vidinis vaikas įneša į jūsų santykius su jais korekciją. Net jei vyriškyje ir būtų kažkas, kas žadintų meilę, jums reikia atskirti meilę nuo sekso, o seksualinius santykius užbaigti baudimu arba atstūmimu. Tam reikalinga, kad jūsų intymūs partneriai nekeltų jums meilės, o tik potraukį. Ir kad seksualiai jus ir trauktų, ir baustų. Baustų, tarkime, savo keistais seksualiniais įpročiais. O kitaip jūs nusibaudžiate pati. Po malonumo turi ateiti atpildas.

Meilė šiuose santykiuose gali būti tik atskirta, izoliuota. Jai ne vieta šalia sekso.

Ir štai dabar jūs dėsningai negalite savyje sutalpinti jų abiejų. Pirmą vyrą jūs mylėjote, tačiau jam seksualiai atšalote. Kiti vyrai buvo susirūpinę seksu, ir dažniausiai egzotiškomis jo formomis. Vienas išvis negalėjo lytiškai santykiauti. Neabejoju, kad jūs ir vėl galite ką nors pamilti, bet nesimylėti.

O kaip galima sujungti meilę su seksualumu? Tai nėra lengvas kelias ir jums gali būti reikalinga psichoterapija.

Jos metu jums reikia atskirti save nuo savo tėvo programos. Atskirti save nuo vaikiško sprendimo. Surasti tą mergaitę savyje ir leisti jai priimti naują sprendimą. Laisvą nuo kaltės ir nuo baimės netekti tėvų meilės. Sprendimą džiaugtis gyvenimu.

Psichoterapijoje jūs galite tarsi iš šono pastebėti savo įprastinį elgesį, tačiau pati psichoterapija bus įtakota vidinio vaiko. Jums norėsis atstumti psichoterapeutą, jei jis bus labai geras. Jūs pati jausite baimę, kad psichoterapeutas jus atstums, jei jūs būsite labai gera. Jūs galėsite nesąmoningai gundyti psichoterapeutą vyrą, kad vidinis vaikas su piktdžiuga pasakytų: „Jie visi tokie patys!“ Todėl jums ir jūsų specialistui reikės būti labai dėmesingais tam, kas vyksta kas vyksta kabinete ir kas - jūsų viduje.

Tačiau jūsų vidus sudėtingas.

Ir jei pasakyti trumpai, tai labai giliai jūsų viduje vyksta pasiruošimas pilnaverčiam gyvenimui. Sekso ir meilės jungtuvės buvo ilgai atidedamos. Tikėkimės, kad jos – ne už kalnų.

Sėkmės.
Olegas Lapinas

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

TV eteryje ištarta frazė Sovietų Sąjungoje sukėlė tikrą ažiotažą: gavau konkrečią užduotį (107)

1986 metų liepos 17 dieną viešbučio administratorė ir visuomeninės organizacijos „Sovietinis...

Lietuvis siekia pakeisti prekybos rinką: derybų galią nori sugrąžinti pirkėjams (52)

Danijoje gyvenantis lietuvis įkūrė elektroninės prekybos platformą, kuria tikisi sugrąžinti...

Ovacijomis Vilniuje pasitiktos sugrįžusios Dakaro komandos atnaujinta 23.24 (133)

Šeštadienio vakaras Vilniaus oro uoste ne vienam keleiviui buvo neįprastas. Kone visos Lietuvos...

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (103)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

Po savaitgalio pasitiks nauji nemalonumai: iš sinoptikų – perspėjimas (15)

Sekmadienį per Lietuvą keliaus šaltasis atmosferos frontas. Daugelyje rajonų lankysis krituliai,...

Lietuviai įamžino chaotišką Indijos sostinę: jeigu ši šalis neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti (59)

„Jeigu Indija neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti“, - taip sakė...

Radžvilas: tai ir yra pabaigos ženklas (803)

Didžiosios Britanijos atsiskyrimas yra labai panašus į Sąjūdį, Europos Sąjunga ( ES ) eina...

Sirgalių žinutę išgirdęs Adomaitis po skaudaus pralaimėjimo citavo dukterį (153)

Vilniaus „Ryto“ vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio 45-ojo gimtadienio vakaras –...

„Hadsono stebuklas“: kaip išvengta tragedijos (43)

Sausio 15 d. sukako lygiai dešimt metų nuo vadinamojo Hadsono upės stebuklo, kai „ US Airways “...

Paskelbti antrosios „Eurovizijos“ atrankos rezultatai: net 7 dalyviams užtrenktos durys (133)

Šeštadienio vakarą eteryje suskambo antrasis nacionalinės „ Eurovizijos “ atrankos filmavimas,...