Esu išsiskyrusi, turiu du vaikus. Jau 5 metus gyvenu su draugu. Pradžioje viskas buvo idealu, jis mane myli ir vaikus taip pat. Laikui bėgant, pastebėjau jo atšalimą. Jis pradėjo keistai telefoną slėpti, kai tik aš įeinu į kambarį. Bandžiau kažką išsiaiškinti, bet pasakė, kad man stogas važiuoja nuo sėdėjimo namuose. Vieną dieną neiškenčiau ir panaršiau jo telefoną. Negalėjau patikėti, kad tas žmogus, kurį aš taip myliu, gali taip elgtis. Jis susitikinėja ne su viena moterimi.
Pora
© Corbis/Scanpix

Jo toks darbas, kad jis važinėja po Lietuvą, bet visą laiką namo grįžta. Niekada niekur nepasilieka miegot. Grįžta „pavargęs“ ir norintis miego. Apie seksą jau net svajot nebereikia. Eilinį kartą bandžiau apie tai su juo kalbėtis, bet jis vis turi paruoštą atsakymą į mano klausimus. Sekso nebuvimą jis motyvuoja kaip palaidą jo gyvenimo būdą iki manęs, nes turėjo daug moterų.

Skaudžiausia tai, kad jis sakosi labai mane myli ir neįsivaizduoja gyvenimo be manęs. Aš jį taip pat myliu. Pradžioje labai bijojau santykių su juo, bijojau, kad atsibosiu ir paliks. Vėliau aprimau, tikėjau tuo, ką jis man sakė. Jis aiškina, kad aš jo pati nuostabiausia sutikta moteris.

Nebežinau, kaip man toliau gyvent, kaip elgtis. Man tik 30 metų. Pirma santuoka nenusisekė, maniau, kad dabar radau savo kitą pusę, bet, deja, jis vis dar kažko ieško. Skaudu tai, kad sako, jog mane myli, o man už nugaros daro nesuprantamus dalykus.

Vis dar viliuosi, kad viskas praeis. Jis 10 metų už mane vyresnis. Patarkite, ką daryti, ir kaip toliau elgtis.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Skaitant jūsų laišką, kyla bene vienintelė mintis: santykiai nėra lengvas dalykas, norint juos išsaugoti ir juose išlikti, svarbu nuolatos mokytis ir kaskart mąstyti apie tai, kur esate šiuo metu. Žvelgiant į jūsų ryšį su mylimu žmogumi per jūsų nupieštą paveikslą, panašu, jog bendrystės sąvoka čia vargiai tiktų. Jus baugina prielaida, jog dar kartą pasirinkote netinkamai, o jūsų partneris, panašu, vis dar neatsisako savo palaido gyvenimo būdo ir iki šiol išgyvena rinkimosi procesą.

Taigi norint kurti, rūpintis ir atiduoti save ryšiui su kitu žmogumi, svarbu nuoširdžiai įvardinti, kokie yra viso to pamatai. Ant ko statote savo buvimą su mylimuoju ir ar jums tai patinka ir tinka.

Svarbu sau atsakyti, kas vyksta su jumis ir su santykiais, kuomet jūs skendite abejonėse bei nepasitikėjime kitu asmeniu. Vertėtų kalbėtis apie tai ir su draugu. Ne bandyti išgirsti tiesą, kurios greičiausiai net nenorite žinoti ir nesąmoningai užkertate kelią jos atskleidimui. Vertingiau yra dalintis savo išgyvenimais ir tuo, jog nesijausdama saugi, negalite auginti savo meilės jausmo, o atvirkščiai – jis skursta.

Santykyje su artimu žmogumi svarbu kelti esminius klausimus: ar abu esate pasiruošę būti kartu ir atsisakyti kitų asmenų įsileidimo į savo gyvenimą; kiek galite būti atviri vienas kitam; kaip kiekvienas iš jūsų įsivaizduoja, kas yra vyro ir moters buvimas kartu ir ko jis reikalauja. Taip pat svarbu kalbėtis ne apie tai, kas yra tiesa, o apie tai, kad radusi žinutes, išgyvendama partnerio atsisakymą mylėtis, jūs jaučiatės apgaudinėjama, nesaugi, o melas, neigimas dar labiau sustiprina šį jausmą. Vertėtų įvardinti tiek sau, tiek draugui, kas yra jūsų ribos ir kaip galvojate reaguoti į susiklosčiusią situaciją.

Jūsų santykiai išgyvena sunkumą, prie kurio atsiradimo prisidedate ir jūs: galbūt tam tikri santykių ypatumai, jūsų pozicija, požiūris, toleravimas, noras patikėti, kad visgi neištikimybės faktas neegzistuoja ir tuo pačiu panirimas į dideles abejones neužkerta kelio trečių asmenų įsitraukimui į jūsų bendrystę.

Taip pat gali būti, jog jūsų išsirinktas žmogus neturi sugebėjimų ir valios atsisakyti, kaip jis pats įvardino „palaido gyvenimo“ ir atsiduoti vienai moteriai. Čia vėlgi jūsų pasirinkimas, ar galite su tuo susitaikyti ir priimti, jog jūsų meilė visuomet turės palydovių.

Vaida

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš anksto nederinto susitikimo metu padalijo Lietuvą: tai lems ir atlyginimų dydį

Aiškėja, kaip įvykdžius planuojamas reformas ir įvedus etatinio apmokėjimo sistemą pasikeis...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (27)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Alkoholio ribojimai – ne problema: pirkėjai prisitaikė (64)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (273)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje smurto žymių nerasta (133)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (217)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Dėl galimo slapto pokalbių klausymosi - kreipimasis į Generalinę prokuratūrą (2)

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Vidas Urbonavičius...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (71)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Gyvai / Startavo 12-asis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams lietuviai ir vėl taikosi į TOP-20 (66)

Jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio dvyliktasis etapas sportininkus pasitiko staigmenomis dar...

Virš Australijos skridusiame lėktuve – panika: šis skrydis buvo tarsi pragaras (2)

Oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuve, ketvirtadienį dėl „techninių priežasčių“...