aA
Jau septynerius metus negaliu jos pamiršti. Jos vardas Miglė. Sutikau ją, kai man buvo 18 metų. Ji buvo mano grupiokė. Miglė man patiko iškart, tačiau tada aš buvau visai neseniai išsiskyręs su kita mergina, su kuria draugavom nuo trečios iki dvyliktos klasės. Todėl pasakiau jai, kad myliu, tik po pusės metų, kai buvau tuo tikras. Manau, kad kol kas tai buvo didžiausia klaida gyvenime... Nuo to laiko ji nustojo su manim bendrauti. Mes matėmės per paskaitas, bet ji su manim bendrauti nenorėjo.
© Corbis/Scanpix

Vėliau ji įstojo į kitą fakultetą ir... Sunku aprašyti mano jausmus tuo metu. Labai norėjau nusižudyti, bet pavyko save įtikinti, kad mirti dar spėsiu. Kol esu gyvas, tol turiu šansų ir privalau stengtis.

Aš suradau jos adresą, telefono numerį ir elektroninį paštą (nors ji juos pakeitė), bet ką padarysi, jei ji nenori bendraut? Praėjo septyneri metai. Dabar man 26. Per tą laiką pats pakeičiau porą merginų. Bet... Netgi sekso metu aš vis tiek dažnai įsivaizduodavau Miglę. Arba, tarkim, jeigu kada nors sapnuoju merginą, beveik visada tai yra ji.

Maždaug prieš metus vaikščiodamas su savo tuometine drauge po vieną Europos miestą pamačiau vieną juodaodę. Ji buvo maždaug 10 metų vyresnė už mane, su vyru ir 2 vaikais. Bet jos žvilgsnis buvo labai panašus į Miglės. Kai grįžau namo, praverkiau visą naktį. Vis tiek aš myliu ją! Nežinau, dėl šio įvykio, ar ne dėl šio, bet su tuometine drauge mes išsiskyrėme ir nuo to laiko rimtesnių santykių su merginom neturėjau.

Prieš porą mėnesių buvau susitikęs su Migle, bet ji vis tokia pat šalta. Sakė, kad turi vaikiną, su kuriuo bendrauja jau daugiau nei pusę metų ir jaučiasi laiminga. Suprantu, kad turiu ją pamiršti. Be to, juk aplink mane yra merginų, kurios tikrai norėtų su manim bendrauti artimiau. Tarp jų yra ir gražių, protingų, bet man jų visiškai nereikia. O merginai, kurią aš myliu, nereikia manęs. Gal galėtumėt patarti, ką daryti?

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Jei teisingai supratau iš situacijos aprašymo, tai įsimylėjote ir saugote šį jausmą merginai, kurios gerai nė nepažįstate. Žavitės jos išvaizda, elgesiu visuomenėje, galbūt kurį laiką trukusiu draugišku kolegišku santykiu. Visgi greičiausiai jus traukia tai, jog nerandate prie jos priėjimo. Išsvajotosios šaltumas, nejautrumas jūsų jausmams tik dar labiau juos kursto ir augina norą užkariauti, tai yra būti kartu.

Taip jau yra, kad uždraustas vaisius atrodo pats gražiausias, pats saldžiausias, gal net viską pakeičiantis. Kad jausmai be atsako būtų gyvi tiek metų, juos reikia kurstyti savo mintimis. Ką, panašu, jūs puikiai ir darote. Nepriimdamas žinios, jog mergina nenori būti su jumis, neleidžiate su ja atsisveikinti, o toliau idealizuojate jos svarbą savo gyvenime.

Dažniausiai savo realybę žmonės susikuria mintyse. Galvodamas, jog tai yra vienintelis asmuo, su kuriuo galite būti laimingas, neleidžiate sau sukurti reikšmingo ryšio su kita mergina. Nukreipdamas savo mintis kitokia linkme, priimdamas tai, jog esate laisvas pažinti kitas moteris ir duoti valią naujai užgimstantiems jausmams, galėsite pamažu atsisveikinti su praeitimi.

Dar vienas dalykas, kurio verta savęs paklausti, ką dar jaučiate tai merginai, kuri jus atstūmė ir nesuteikė galimybės tapti pora? Ar tikrai čia yra svarbu tik meilė? O kaip su tokiais jausmais kaip pyktis, nusivylimas savimi, gal net pasitikėjimo savimi sumenkinimas? Ar nėra taip, jog po įsivaizduojamu troškimu būti kartu slypi noras parodyti jai, jog esate vertas dėmesio?

Šiuos klausimus užduodu todėl, kad jūs pats pabandytumėte paieškoti, kas taip ilgai jus laiko prie šio asmens. Labai nemaža galimybė, jog tai nėra vien įsimylėjimas, kuris jums šiuo metu akivaizdžiausias.

Taigi svarbu sau pasakyti, ko iš tikro norite: dar kartą bandyti savo laimę užkariaujant princesę ar vis dėl to priimti, jog ši kova yra pralaimėta ir laikas joti į kitas karalystes.

Priėmęs sprendimą, įvardinkite, kokie dar kiti jausmai jums neleidžia palikti mylimosios ir pamažu juos išreikškite, išjauskite ir su jais atsisveikinkite. Tuomet pasitelkite savo mintis, kurios padės ne tik užbaigti septynerius metus trunkančią meilės istoriją, bet ir pradėti naują.

Pralaimėti mūšį geriau nei tapti karo belaisviu – taip ir neleisti sau sukurti ir išgyventi abipuse meile paremtų santykių - vardan praeities iliuzijų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prieš savaitę darytas paskutinis Nekrošiaus interviu: mirties nuojautos tuomet nebuvo (4)

Paskutinysis, dar niekur neskelbtas genialaus teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus interviu,...

„Spartan“ gedimai – tik ledkalnio viršūnė: be šių veiksmų neišgelbės ir naujas lėktuvas (263)

Gėda, absurdas, pinigų švaistymas. Tokie vertinimai ir pašaipos kaip keliauti pasipylė po to, kai...

Švedai šiurpsta: rado schemą, kaip šiukšlėm pripažintos mašinos Lietuvoje grįžta į kelius (303)

Skandinavijos šalyse į automobilius, importuotus iš Lietuvos, žiūrima ypač įtariai, ir ne be...

Svarbus punktas, kurį pamirštama įtraukti į nuomos sutartį: pamiršę galite stipriai pasigailėti (41)

Vilnietis Tomas (vardas pakeistas – DELFI), po kelių mėnesių nuomojame bute susidūrė su...

Vaizdingoje vietovėje įsikurusiam rajonui ekspertai piešia miglotas perspektyvas: jis turi vieną ryškų minusą (2)

Aukštieji Paneriai – daugiau pramoninis nei gyvenamasis rajonas, įsikūręs pietryčių...

LKL prezidentas – apie sujudimą Vilniuje, Sabo kadenciją, Šaro priekaištus ir Čeponį laida „Krepšinio zona“ (14)

Lietuvos krepšinio lyga skaičiuoja jau 26-tuosius savo gyvavimo metus, tačiau jai yra vadovavę tik...

Psichologas Paulius Rakštikas: laikas sau nėra fantastika arba septyni žingsniai, kad jo turėtumėte daugiau

Laikas sau yra nuostabus dalykas. Ramia sąžine snūstelėti vidury dienos, išeiti pasivaikščioti...

Linkėdami gero tėvai daro vieną klaidą: kokio produkto nereikėtų duoti vaikams iki metų (2)

JAV pediatrijos akademija (AAP) pakoregavo seniau patvirtintas rekomendacijas, kaip tinkamai maitinti...

Kol ministerija ruošiasi persikraustymui, iš jos bėga darbuotojai (2)

Sausį Kaune, pasak Lietuvos „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, duris atvers Žemės ūkio...