aA
Nežinau, kaip toliau elgtis. Prieš gerą mėnesį įlindau į draugo kompiuterį. Buvau nustebinta, nes tas žmogus, kurį aš pažinojau, buvo ramus, o su kitomis jis kalbėjo gašliai ir vieną susirašinėjimą aptikau su moterimi, kuri yra ištekėjusi, jis pas ją nuvažiuoja kaip meilužis. Dar keisčiau, kad jo draugai renkasi ten svingeriuoti. Iš kalbos supratau, kad mano draugas nėra buvęs, bet tryško entuziazmu sudalyvauti tokiame vakarėlyje, tik manęs ten neimtų, nes būtų nejauku. Esu emocionali ir stengiuosi neišsiduoti, kad skaičiau svetimus pokalbius, nes ir pati suvokiu, kad negalima taip elgtis. Bet taip pasielgiau ne šiaip sau, tiesiog tarp mudviejų nebėra sekso, kas mane labai nustebino, todėl aš pradėjau ieškoti priežasčių, o kai jis vengė pokalbio šita tema.
Moteris
Moteris
© Corbis/Scanpix

Kaip man toliau elgtis, nes tylėti nebegaliu, bet ir išsiduoti negaliu, kad skaičiau, juk aš jo nepagavau už rankos to darant, gal būt tai tėra tik kalbos, nors aš labai tuo abejoju. Nes ir su kitomis jis kalbėjo siūlydamas praleisti naktį ir t.t.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Kaip supratau iš laiško, pagrindinė problema yra kaip pasakyti savo partneriui, jog sužinojote apie jį tai, ką jis pats bandė nuslėpti. Jei bandytume tikslinti jūsų sunkumą, jį būtų galima apibrėžti taip: kaip pateikti neteisėtu būdu gautą informaciją? Kaip apie tai prabilti ir išsiaiškinti, kas po visu tuo slypi? Pateiktoje situacijoje matyti ir tai, jog jums sunku priimti, kad savo abejones, nesaugumą bandėte išsklaidyti, pasinaudojusi draugui priklausančiais šaltiniais ir visa tai vyko be jo žinios.

Partnerio asmeninio gyvenimo gerbimas, leidimas jam turėti savo pasaulį, į kurį nepretenduojame, susijęs su dviem dalykais: ribomis ir pasitikėjimu. Pirmuoju atveju galima kalbėti apie tai, kaip artimai poros nariai bendrauja vienas su kitu. Tiek visiškas ribų vienas nuo kito neturėjimas, tiek per didelis atstumas žalingas dviejų žmonių bendravimui. Taigi jei jūs ne pirmą kartą tikrinote savo vaikino pokalbius, taip bandydama kuo labiau jį kontroliuoti, sakyčiau „pasisavinti“, yra viena problema. Tačiau jei jūsų žvilgčiojimas į uždraustus plotus buvo susijęs su antruoju santykių komponentu – pasitikėjimu, problema įgauna visai kitokias kryptis.

Taip, jūs pasielgėte neleidžiamai, ir labai tikėtina, jog jūsų partneris tuo pasinaudos ir labiau sureikšmins jūsų nuodėmes, nei savo. Visgi šiuo atveju eina kalba apie tai, ar galėtumėte toliau bendrauti ir palaikyti santykius su žmogumi, kuris kuria ir palaiko įvairaus pobūdžio ryšius su kitomis moterimis. Ir kas jums yra svarbiau: išlaikyti savo tariamą nesikišimą į jo asmeninį gyvenimą, ar visgi išsiaiškinti, net ir netinkamu būdu, atsiradusias abejones?

Tačiau ar tikrai šiuo metu yra svarbiausia tai, kaip sužinojote ne pačius maloniausius dalykus apie savo mylimą žmogų? Ar negali būti taip, jog jums kur kas labiau rūpi kiti dalykai?

Minėjote, jog tai gali būti tik žodžiai ir partnerio norai, gal svajonės ir panašiai. Svarbu jums pačiai apmąstyti, kokį savo draugo elgesį galite toleruoti ir priimti. Ką jums reikštų, jei jūsų mylimas žmogus su kitomis moterimis žodžiais kuria jam patinkantį gyvenimą? Kiek galėtumėte suprasti, jei jis visgi elgiasi taip, kaip radote parašyta? Kas, jei visą tą informaciją jis paneigs ir bandys įtikinti, jog tai yra tiesiog juokai ir panašiai? Kiek tai, ką žinote, įtakojo jūsų požiūrį į tą žmogų ir į jūsų ryšį? Ką jis turėtų pasakyti ar padaryti, kad santykis galėtų tęstis toliau?

Jei jūsų mylimas žmogus propaguoja tokį gyvenimo būdą, lengvai jo tikrai neatsisakys, kiek ir ką esate pasiruošusi padaryti, kad išliktumėte kartu? Tokie ir panašūs klausimai visgi turėtų būti prioritetas jūsų svarstymams. Nes jie labiau kalba apie jūsų išlikimą drauge.

Sužinojusi apie draugo pomėgius, ryšius neleistinu būdu, norite išgirsti jo versiją. Kita vertus, greičiausiai viliatės, jog tam yra koks nors paaiškinimas, kuris galėtų nepakenkti jūsų ryšiui ir nesijausti, jog buvote apgaudinėjama. Kita vertus, numanau, jog nesąmoningai bijote išgirsti, jog viskas taip ir yra, kaip perskaitėte. Arba, kad bandymai paaiškinti, išsiteisinti nepadės išsklaidyti abejonių ir nepanaikins nesaugumo, nepasitikėjimo, kurį greičiausiai išgyvenate šiuo metu. Taigi sureikšmindama savo netinkamą elgesį, kuriam laikui siekiate nutolinti nemalonų pokalbį, kuris gali nukreipti jūsų santykius ne pačia geidžiamiausia linkme.

Mano žinia būtų tokia, jog labai svarbu būti su savimi kuo atviresne. Vertėtų apgalvoti, kaip jaučiatės ir kiek esate pasiruošusi tiesioginiam pokalbiui. Kai tam būsite pasirengusi, tiesiog galima atsiprašyti už tai, jog norėdama atsakyti į iškilusius klausimus, įlindote į asmeninę draugo erdvę ir pereiti prie esmės apie jūsų bendrą buvimą ir kitų žmonių dalyvavimą jame.

Vaida

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apsisprendimo metas: kaip geležinius karantino gniaužtus atlaisvina kitos šalys (31)

Panašu, kad griežtos karantino sąlygos Lietuvoje bus dar sugriežtintos Velykų savaitgalį ir pats...

Ekonomistas išanalizavo, kaip karantino laikosi Baltijos šalys: Lietuva išsiskiria (162)

Ekonomistas išanalizavęs „Google“ paviešintus gyventojų mobilumo duomenis padarė išvadą,...

Pažiūrėkite į savo majonezo indelio etiketę: mokslų daktarė paaiškino, kas ten parašyta (29)

Majonezas yra vienas populiariausių padažų visame pasaulyje. Toks, kokį mes šiandien žinome,...

Paskelbė naujus užsikrėtusių koronavirusu maršrutus: lankėsi parduotuvėje, vairavo ir tarpmiestinį autobusą (8)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) paskelbė ir atnaujino užsikrėtusiųjų...

Prezidento Gitano Nausėdos tėčiui atlikta širdies operacija (130)

Prezidento Gitano Nausėdos tėvui Antanui Nausėdai Kauno klinikose antradienį buvo atlikta...

Turkijoje gyvenantis Sirijos kurdas Ali apie pabėgimą iš tėvynės: tegul žmonės sužino viską iš pirmų lūpų (17)

Praeitų metų du rudens mėnesius praleidau Gaziantepe (Turkijoje), kur vietinį jaunimą mokiau...

Improvizacijų šou „Gero juoko dozė“. Dramatiška Amerikos bardo M. Nedzinsko mirtis Anykščiuose

Daugiau ištraukų rasite teatro „ Kitas kampas “ „Youtube“ paskyroje Kitas kampas....

Paaiškėjo, kokias subsidijas už prastovas gaus darbdaviai: Seimas patvirtino naująją mokėjimo tvarką (152)

Antradienį Seimas galutinai apsisprendė ir kaip atrodys subsidijos darbo vietas išlaikantiems...

Vokietijoje sunkūs ligoniai nuo koronaviruso bus gydomi eksperimentiniu preparatu (22)

Vokietijoje koronavirusu užsikrėtę sunkios būklės pacientai ateityje galės gauti...

Ikimokyklinio ugdymo įstaigoms – mokytojus į neviltį varančios rekomendacijos: kai kurie gavo raštus eiti priverstinių atostogų (161)

Nuotolinio ugdymo rėmai nelabai tinka ikimokyklinio ugdymo įstaigoms – šitaip nusprendė Lietuvos...

|Maža didelių žinių kaina