Turiu šiokią tokią problemą. Turiu vaikiną, nors santykiai šiek tiek atšalę, atrodo, viskas yra gerai. Taip pat turiu draugų. Vienas jų, su kuriuo pažįstama esu nuo nebeatmenamų laikų, pradėjo megzti visai romantiškus santykius su mergina. Atrodo, turėčiau džiaugtis dėl jo, bet neišeina. Aš beprotiškai pavydžiu...
Pavydas
© Shutterstock nuotr.

Niekada su tuo draugu nebuvo jokių romantiškų simpatijų nei iš jo, nei iš manęs, tačiau negaliu net suvokti to vaizdo, kaip jis draugauja su kita. Pradėjau tos merginos netgi nekęsti, erzina kiekvienas žodis ir prisilietimas prie jo, nors iš tiesų ji yra gan miela mergina.

Dėl ko taip gali būti? Nesuprantu, ar aš tiesiog bijau prarasti brangaus žmogaus draugiją, ar tai kažkas rimtesnio?

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Iš kur kyla pavydas ir nenoras, kad bičiulis kurtų romantišką ryšį su jam patinkančia mergina? Ar dėl to, kad tokie pasikeitimai kelia grėsmę jūsų draugiškiems santykiams, ar kad iki šiol jumyse gyveno, kad ir užsislėpusi, simpatija jam? Taip gali būti ir dėl vieno, ir dėl kito. Ir, tiesą pasakius, atpažinti, kuris dalykas yra stipresnis, yra ne taip lengva.

Gaila, kad nepaminėjote, kokio intensyvumo jūsų bendravimas buvo iki draugui sutinkant merginą. Kaip dažnai jūs susitikdavote, kalbėdavotės, leisdavot laisvalaikį? Kokį vaidmenį jis atliko jūsų gyvenime: kartu keliaudavote? Galėdavote jam pasakoti apie savo džiaugsmus ir sunkumus? Kartu pramogaudavote? Jei santykis buvo intensyvus ar jei tas žmogus buvo visuomet atviras jums, susitikimams su jumis, tuomet labai suprantama, kad merginos atsiradimas tiesiogiai siejasi su viso to netekimu.

Nors žmonių santykiai pasižymi dinamika, lygiai taip pat jiems yra būdingas numatomumas. Jūsų ryšys su draugu taip pat turėjo tam tikras tradicijas, ypatumus. Greičiausiai leido jaustis saugiai žinant, kada ir kaip su juo galima būti, ką įmanoma išgyventi drauge, o ko ne. Tikėtina, jog nuo šiol taip nebebus. Kad keisis jūsų susitikimų dažnumas, interesai. Gal būt net bendravimo temos.

Taigi vienok jūsų išgyvenamas nerimas ir pavydas yra natūralus jausmas pokyčių erdvėje. Kita vertus, tai leidžia numanyti, kad tas asmuo jums buvo reikalingas. Kad atsiradus merginai netenkate kažko, kas jums yra svarbu, kas sukelia nerimą, gal būt pyktį, liūdesį to netenkant?

O kas yra tai, ką jaučiatės prarandanti? Atsakymai gali būti gana įvairūs. Spėlioti galima apie įvairiausius dalykus, kurie jums buvo svarbūs bendrystėje su draugu: laiko leidimas kartu, jautėtės jam svarbi ir laukiama, atsarginė romantiškų santykių galimybė, neįsisąmonintas troškimas patirti artimesnius ryšius. Šį sąrašą tikrai galima pildyti. Tačiau pildyti jį vertėtų jums.

Tai daryti galima bandant atpažinti, kas pasikeitė jūsų ir draugo santykyje, kai jis sutiko merginą? Svarbu atpažinti kiek įmanoma daugiau pasikeitimų: pradedant išoriniais, gerai matomais dalykais, baigiant emocijomis, kurios vyrauja jums susitikus.

Iš tų pokyčių pabandykite atpažinti, kurie jus labiausiai liūdina, kelia pyktį ar per kuriuos išgyvenate tam tikrą netektį. Tikėtina, jog į jūsų santykį žvelgdama iš šios perspektyvos, atpažinsite ko jaučiatės netekusi ir dėl ko kita mergina nėra jūsų numylėtinių sąraše.

Bet kokie pokyčiai mums yra netektis. Netekimas to, kas buvo anksčiau, natūraliai sukelia sunkius, slegiančius jausmus, pagundą, viską grąžinti į savo rankas. Visgi, kad ir ką dabar išgyvenate, pabandykite tame pabūti. Neskubėti ko nors keisti ar spręsti, daryti, kad būtų kitaip. Pasinerkite į patirtį, kurią išgyvenate. Patyrinėkite, iš ko iš ties susideda jūsų būsena ir leiskite sau joje nurimti ir pailsėti.

Paprastai leidimas sau susilieti su patirtimi, o ne bandymas kaip nors ją išspręsti, panaikinti, išsiaiškinti, padeda pajusti jos esmę ir kryptis, kuriomis derėtų keliauti toliau. Taigi jei turite klausimų apie tai, kas vyksta su jumis dabar, derėtų pabūti dabartyje...

Vaida

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranešama apie sprogimą Jungtinėje Karalystėje, 4 sužeistųjų būklė kritinė papildyta 23:54 (49)

Didžiosios Britanijos Lesterio mieste didžiulis sprogimas visiškai sugriovė vieną parduotuvę, į...

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (325)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo papildyta „Maxima“ komentaru (77)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (925)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (151)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (113)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Atvira lietuvaičio išpažintis: namuose manęs laukia dvi žmonos! (29)

Atvirai prisipažinsiu – šį kartą išgirdusi redaktorės pasiūlytą temą atviram pokalbiui...

Lietuvės kelionė Tanzanijoje: visi juokėsi, kai genties apeigose pasielgiau nederamai (19)

Važiuojant legendinio Serengečio parko link užsukame į masajų kaimą. Skurdžios žemos lūšnos,...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (436)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...

Dažnai šia liga sergantys net nesigydo: gydytoja įspėja apie pasekmes (44)

Grybelis gali užklupti bet kurį iš mūsų – ši nemaloni, od ą, nag us ir gleivin ę...