aA
Baigiu išprotėti nuo minčių. Žodžiu, su savo draugu esam kartu bene 1,5 m. Atrodo, viskas gerai buvo ir būtų buvę, jei ne draugo geriausia draugė, su kuria jis bendrauja 10 m. Jie visada gerai sutardavo ir bendraudavo labai dažnai, tačiau aš to bendravimo nesuprasdavau ir ilgai nesigilinau į tai, kol pradėjau pastebėti, kokias žinutes ji jam rašo: „Brangusis, mano aukseli, myliu tave, man reikia tavęs“.
© Corbis/Scanpix

Pradėjau pavydėti ir beprotiškai, sakiau draugui, kad man nepatinka toks jų bendravimas, kad nenoriu, jog ji jam rašinėtų tokias žinutes. Aš žinau, kad tarp jų nieko nebuvo ir negalėtų būti, bet aš to negaliu pakęsti...

Skaudžiausias įvykis: pažadėjęs, jog su ja nebebendraus, toliau bendravo ir galiausiai aš tai pamačiau. Patikrinau savo draugo Skype, kol jis miegojo. Jis susirašinėjo su ja. Iš jo pusės nieko blogo nemačiau, tik eilinius atrašymus, bet ji rašė jam taip, lyg jis priklausytų jai.

Aš nežinau, kas tuo metu man pasidarė, bet mane pradėjo purtyti, aš net verkt nenorėjau, nes paprasčiausiai iš to pykčio pradėjo mane pykinti. Virpėjau ir nežinojau, ką daryti... Galiausiai iškėliau jam ultimatumą, liepiau rinktis arba aš, arba ji. Nors ji jam tik paprasta draugė. Ir jis pasirinko mane.

Nebepagaunu jų bendraujant, tikrinu viską ir kasdien, bet kažkodėl nenusiraminu. Nors jis pasakė man, kad pasirinko mane, nes nenori manęs prarasti ir taškas. Bijau, kad jie toliau susirašinės, nors žinau, kad jis myli tik mane ir rūpiu aš tik jam. Man išsivystė paranoja. Pradėjau galvot, kad galbūt jis turi antrą Skype, kitą telefono kortelę... Nors pati puikiai žinau, kad visur nesutikrinsi... Patarkit man, ką daryti, kaip nuraminti save...

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Jūsų išgyventos emocijos, pamačius ne visai draugišką kitos merginos bendravimo formą su jūsų mylimuoju, yra labai žmogiškos. Žinia, kad kažkas bando savintis tai, ką suvokiate kaip priklausantį jums, turėtų būti gana sunkiai priimama ir kelianti pyktį, nepasitikėjimą, nerimą dėl santykių, nesaugumo jausmą. Šiuo metu išgyvenamas pavydas gali būti pasekmė to, jog negalite jaustis rami ir užtikrinta dėl savo žmogaus pasirinkimų, ir kiek ilgai jis atsispirs bičiulės rodomiems jausmams.

Tai, ką jūs jaučiate, yra natūralios reakcijos, kurios kyla, norint apsaugoti savo erdvę ir padaryti ją kuo ramesnę. Visgi svarbu įvardinti, kas galėtų būti po išorinėmis išraiškomis. Panašu, jog jūsų draugas neatsiliepia į kitos merginos provokacijas. Kita vertus, jis pasirinko bendravimą su jumis. Vadinasi, dabar yra jūsų laikas dėliotis savo emocijas. O pradėti vertėtų nuo bandymo atrasti, kas labiausiai jums nepatiko visoje aprašytoje situacijoje?

Ar ilgametės draugės artimumo demonstravimas sustiprino jūsų nepasitikėjimą savimi ir baimę, jog jums brangus asmuo gali pasirinkti kitą? Ar tai labiau sužadino savininkiškumo jausmą, norą, kad mylimas žmogus priklausytų tik jums ir niekam kitam? O gal labai bijote būti išduota, apgauta, kas sukeltų nusivylimą tiek savimi, tiek pasirinktu žmogumi?

Gali būti, kad buvo paklibinti visi šie dalykai, kurie užaugino didelį nesaugumo jausmą. Taigi svarbu suvokti, kas jus labiausiai gąsdina ir ką labiausiai pažeidžia kito merginos įsikišimas į jums reikšmingus santykius.

Žinodama, jog nesaugumo priežastys yra labiau vidinės nei išorinės, galėsite jausti daugiau galios, ieškodama problemos sprendimo, nei bandydama tikrinti, ar mylimasis jūsų neapgaudinėja. Bet kokiu atveju, pavydo jausmą mažina gebėjimas turėti savo asmeninį gyvenimą bei supratimas, kad kitas asmuo vargiai gali jums priklausyti. Kad ir koks būtų didelis noras pasisavinti mylimą žmogų ir padaryti jį “savo žmogumi”, jis sukelia daugiau įtampų nei atneša džiaugsmo.

Pabandykite daugiau kalbėtis su draugu apie savo baimes. Nebandydama reikalauti ar nustatyti ribas, bet iškeldama tai kaip jums sudėtingą santykių etapą. Galite aptarti tokias temas kaip ištikimybė, dvigubi santykiai, vyro ir moters bičiulystė. Įsiklausykite į jo vertybes, stenkitės išgirsti, kas jam yra svarbu, kuriant ryšį su jumis.

Tokių pokalbių gali būti ne vienas. Tiek stiprindama savo asmeninę erdvę (pasitikėjimą savimi, savarankiškumą, kito asmens pasirinkimo priėmimą), tiek bendraudama su mylimuoju, pamažu galėsite sušvelninti nesaugumą, norą atskirti draugą nuo išorinių pagundų. Didėjantis savęs priėmimas leidžia labiau tikėti kitais žmonėmis, leisti ir jiems būti atsakingais už jūsų ryšį, nes galima jų klaida nebeatrodo kaip ta, kuri visiškai sunaikina jūsų egzistavimą.

Vaida

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prieš savaitę darytas paskutinis Nekrošiaus interviu: mirties nuojautos tuomet nebuvo (2)

Paskutinysis, dar niekur neskelbtas genialaus teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus interviu,...

„Spartan“ gedimai – tik ledkalnio viršūnė: be šių veiksmų neišgelbės ir naujas lėktuvas (250)

Gėda, absurdas, pinigų švaistymas. Tokie vertinimai ir pašaipos kaip keliauti pasipylė po to, kai...

Švedai šiurpsta: rado schemą, kaip šiukšlėm pripažintos mašinos Lietuvoje grįžta į kelius (294)

Skandinavijos šalyse į automobilius, importuotus iš Lietuvos, žiūrima ypač įtariai, ir ne be...

Svarbus punktas, kurį pamirštama įtraukti į nuomos sutartį: pamiršę galite stipriai pasigailėti (41)

Vilnietis Tomas (vardas pakeistas – DELFI), po kelių mėnesių nuomojame bute susidūrė su...

Vaizdingoje vietovėje įsikurusiam rajonui ekspertai piešia miglotas perspektyvas: jis turi vieną ryškų minusą (2)

Aukštieji Paneriai – daugiau pramoninis nei gyvenamasis rajonas, įsikūręs pietryčių...

LKL prezidentas – apie sujudimą Vilniuje, Sabo kadenciją, Šaro priekaištus ir Čeponį laida „Krepšinio zona“ (12)

Lietuvos krepšinio lyga skaičiuoja jau 26-tuosius savo gyvavimo metus, tačiau jai yra vadovavę tik...

Psichologas Paulius Rakštikas: laikas sau nėra fantastika arba septyni žingsniai, kad jo turėtumėte daugiau

Laikas sau yra nuostabus dalykas. Ramia sąžine snūstelėti vidury dienos, išeiti pasivaikščioti...

Linkėdami gero tėvai daro vieną klaidą: kokio produkto nereikėtų duoti vaikams iki metų (1)

JAV pediatrijos akademija (AAP) pakoregavo seniau patvirtintas rekomendacijas, kaip tinkamai maitinti...

Kol ministerija ruošiasi persikraustymui, iš jos bėga darbuotojai

Sausį Kaune, pasak Lietuvos „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, duris atvers Žemės ūkio...