aA
Su vyru gyvenu šešerius metus, auginame dvi dukras, ir nors nėra šeimų be dūmų, tikrai atrodė, kad mūsų šeima laiminga. Kaip ir visos šeimos, mes ir pykomės ir taikėmės, tačiau tikrai tai nebuvo kažkokios didelės problemos, kurių mūsų šeima neišspręsdavo, mūsų požiūriai ir vertybės sutapo, o aplinkiniai mūsų šeimą laikė idealia. Lytinis mūsų šeimos gyvenimas taip pat buvo gan audringas ir, kas keisčiausia, dabar yra. Tačiau vieną dieną sužinojau, kad jis turi kitą.
Pora
© Shutterstock nuotr.

Apie savo nuotykį jis pasipasakojo pats ir teigė, kad jis labai blogai jaučiasi dėl savo poelgio ir negali paaiškinti, kodėl tai atsitiko. Šiuo metu jis mano, kad sąžininga būtų palikti šeimą, nes labai mane įskaudino, tačiau, kaip teigia jis, pas ją jis nežada eiti, nes ji taip pat turi šeimą ir yra jam tik nuotykis, o myli jis mane.

Po ilgų pokalbių ir aiškinimosi, sutarėme, kad verta pabandyti dar kartą, jei ne dėl savęs, tai nors dėl mergaičių, nes mergaitės labai myli savo tėtį ir būtų labai įskaudintos. Kiekvieną dieną jis teigia, kad jis mane labai gerbia ir myli, nors šį žodį išgirstu rečiau, tačiau aš pamačiau, kad savo santykių jis nenutraukė su ta kita moterimi, o palaiko juos per elektronines laikmenas ir, aišku, telefonu. Tai daro paslapčiomis, nenorėdamas, kad aš pamatyčiau.

Kai supratau, kad jis santykių nenutraukė, nes aš manau, kad tokie santykiai taip pat yra santykiai, o ne vien tik fizinis ryšys, jis teigė, kad stengsis juos nutraukti ir vėl mane įtikino, kad viskas baigta, tačiau po kokio mėnesio aš vėl radau elektroninį laišką, kurį jis rašė jai.

Šiuo metu aš nebežinau, kaip elgtis, gal man apsimesti, kad niekas nevyksta ir laukti, kol ta moteris jam atsibos, tačiau kaip žinoti, ar tai įvyks. Aš pasidariau irzli, nelaiminga, viską ir visur įtarinėju, tačiau nenoriu, kad mano mergaitės matytų tokius mano santykius, juk formuojasi asmenybės, moterys, kurios kažkada taip pat turės savo gyvenimą ir gal būt mano šiandieniniai veiksmai įtakos jiems susiformuoti.

Aš myliu savo vyrą ir šeimą taip pat noriu išsaugoti, bet leistis apgaudinėjama tikrai nenoriu, o gal pasiaukoti ir kantriai laukti, tik ar mano ta auka padarys mūsų šeimą laimingą, tikrai nežinau. Gal galite patarti, kaip man pasielgti.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Gaila, kad taip retai susitikę vieni su kitais bandome kalbėtis apie tai, kaip išpildyti savo troškimą būti gera sutuoktine, geru vyru, gerais tėvais. Kokie procesai veikia mūsų šeimoje, kad mes negalime bendrauti apie sunkius dalykus, įtikiname save ir vienas kitą, kad taip, kaip būname, yra pakankamai, jog mūsų ryšiai neiširtų? Kaip mes vienas kitam padėsime išgyventi pagundų laiką? Ir daug kitų dalykų, kurie norime ar ne, vyksta, tik mums jie dažnai neatrodo svarbūs, kol... Tada pagailsta, kad aplinkui ne tiek daug erdvių, kur mokytumėmės apnuoginti ne tik savo kūną, bet ir sielą, ir bandytume išgyventi kartu.

Štai toks ilgas moralas... Toks jau jis gavosi, tačiau kalbant apie neištikimybės faktą jūsų šeimoje, norėjau paliesti vieną iš erdvių, per kurį ateina ši žeidžianti patirtis. Kai jūs rašote, kad jūsų šeimoje daugiau mažiau buvo viskas gerai, o ypatingai su seksualiniais santykiais, man iš karto kyla eilė klausimų: o kaip jūs kalbėdavotės apie tai, ką vienas kitam jaučiate? Kaip perduodavote, kad kažkas jums nepatinka. Kaip aptarinėjote savo baimes, skausmus, neišsipildžiusius lūkesčius? Kaip pykdavotės ir atleisdavote?

Ir daugybė kitų klausimų, iš esmės vedančių prie vieno: santuoka yra be galo sudėtingas dalykas. Taip kaip žmogus nėra viena tik kūnas, bet ir siela bei dvasia, taip ir santuoka nėra vien tik išorė. Santuokoje susitinka du sužeisti žmonės. Su savo pačiais įdomiausiais suvoktais ir patiems nežinomais išgyvenimais. Ir tie du žmonės turi gyventi krūvoje bei vienas kitą pamažu gydyti.

Netinkamai besielgiantis vaikas nėra blogas. Jis tiesiog parodo, kad jo aplinkoje vykstantys dalykai sudaro sąlygas jam taip elgtis. Vaikas nėra atskiras nuo šeimos, vadinasi, jo elgesys veikia jos kontekste. Taip ir jūsų sutuoktinio neištikimybė, iš pirmo žvilgsnio asmeninė klaida ir silpnybė, labiausiai kalba apie tai, kad jūsų santykiai turėjo tarpus, į kuriuos galėjo įsisprausti trečias žmogus.

Ką duoda šis žinojimas? Žinoma, jis nėra tam, kad imtumėte save kaltinti. Kaltė, gėda, aukojimasis yra laikysenos, kurios neleidžia keistis. Tarsi užkonservuoja žmogų dabartinėje būsenoje, padeda prie jos priprasti, bet nieko nepanaikina ir neatneša. Žinia, jog neištikimybė turi erdvę jūsų santykiuose, kalba apie tai, jog norėdami vėl gyventi tik dviese ir didesnėje pilnatvėje, turėtumėte kartu ryžtis saugoti savo šeimą ir ieškoti, kas yra tie plyšiai, pro kuriuos lenda santykių virusai.

Neištikimybė yra tarsi santykių auglys. Pirmiausia derėtų rasti, kur jis auga, po to imtis rimtų priemonių, kad jis neplistų, o ilgainiui ir išnyktų. Kas įvyktų, jei mes ignoruotume, kad mūsų organizmas turi rimtą susirgimą? Turėtume mirti. Taip nutinka ir santykiams, kuriuose kokios nors neišspręstos problemos tampa tabu temomis. Dėl to labai rekomenduoju nepasilikti su šiuo sunkumu vieniems. Pasinaudoti šeimos konsultantų, psichologų ar psichoterapeutų pagalba ir atradus sunkumų šerdį, ją gydyti.

Vaida

***************************************************************
Turite problemą, kuri neduoda Jums ramybės? Rašykite psichologui@delfi.lt. Atsakymai publikuojami DELFI Gyvenime (psichologai neatsakinėja asmeniškai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Policija: nebuvo tokio įvykio kaip pagrobimas papildyta (405)

Penktadienio vakarą policijos pareigūnai sušaukė spaudos konferenciją naujienoms apie galimą...

Po Nausėdos pasisakymo apie „laukinius vakarus“ davė pasiūlymą: reikia didinti mokesčius (148)

Prezidento Gitano Nausėdos pasisakymas apie tai, kad Lietuvos ekonomikai pernelyg ilgai leista...

Tokio prekybininkų šou lietuvis dar nebuvo matęs: vokiečiai ten šėlsta nuo pat ankstaus ryto (2)

Šį kartą Orijus lankėsi Hamburge – viename įdomiausių ir gražiausių miestų Vokietijoje ....

Vitalija Guobė

Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų!

Viskam yra ribos. Kai prieš Naujuosius dalyvavau klasės susitikime, visa pakylėta, šį kartą be...

Zelenskis nepaleidžia atsistatydinti norinčio Ukrainos premjero papildyta (4)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį nesutiko patenkinti savo premjero...

Paskelbtas šalių, kur geriausia auginti vaikus, sąrašas: kelintoje vietoje atsidūrė Lietuva? (58)

Norite sukurti šeimą? Remiantis nauja „USA News & World Report“ apklausa, Lietuva nėra...

Sunkiausią dieną užbaigę Žala ir Jurgelėnas: tai buvo pati šūdiniausia diena šiame Dakare (61)

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas , „ Agrorodeo “ ekipažas, 2020-ųjų metų Dakaro ralį...

Bedarbį mažamečio tėvą sveikatos draudimo tvarka pribloškė: noriu įspėti kitus (32)

Norėčiau įspėti bedarbius tėvus, auginančius mažamečius vaikus, kurie svarstys pasinaudoti...

Religinė sekta egzorcizmo metu nukankino nėščią moterį ir nužudė penkis jos vaikus (13)

Aukos buvo kankinamos, mušamos, deginamos ir kapojamos mačetėmis, kad „atgailautų už savo...

Karjerą baigia aukštosios mados dizaineris Jeanas-Paulas Gaultier

Prancūzų dizaineris Jeanas-Paulis Gaultier paskelbė, kad artėjantis jo kolekcijos pristatymas jam...