aA
Turiu tokią problemą. Susitikinėjau su mergina iš to paties universiteto. Po pirmo pasimatymo pagalvojau: ji tikrai ne man. Ji daug kalbėjo, mažai manimi domėjosi, pokalbis buvo paviršutiniškas. Galiausiai mes pradėjo dažniau susitikinėti, pasidarėm atviresni vienas kitam. Man atrodė, kad aš jai tikrai patinku. Bet tada nežinojau, kad ji tai padarė tik dėl to, kad nenorėjo manęs nuvilti. Bet kad ir kaip jai buvo sunku atsiprašė, kad nesugebėjo manęs pamilti ir mane paliko. Ir tada, kai ji tai padarė aš supratau kiek ji man buvo svarbi.
Liūdesys
Liūdesys
© Corbis/Scanpix

Iš pradžių mes nužiūrėjom vienas kitą, paskui pradėjom susirašinėt per internetą, kol galiausiai aš ją pakviečiau susitikti. Po pirmo pasimatymo pagalvojau: ji tikrai ne man. Ji daug kalbėjo, mažai manimi domėjosi, pokalbis buvo paviršutiniškas. Taigi pagalvojau, kad viskas tuo ir baigsis. Pasirodo ne. Ji man toliau rašė sms, taigi aš pamaniau, kad gal dar ir verta pabandyti, vis tik ji neeilinė. Tada mes susitikom klube, kur prašokom visą vakarą. Abiem buvo gera. Bet aš dar dvejojau ar tikrai galėsiu su ja būti.

Galiausiai mes pradėjo dažniau susitikinėti, pasidarėm atviresni vienas kitam. Mes vaikščiojom daug ir ilgai galėdavom prastovėti apsikabinę, kad ir pusę valandos. Man buvo gera su ja, be to žinojau, kad ji geras ir gražus žmogus. Man atrodė, kad aš jai tikrai patinku, nes ji norėdavo su manimi būti kuo ilgiau, prieš išsiskiriant apkabindavo ir nepaleisdavo, visada man nuoširdžiai mojuodavo ir nusišypsodavo jei pamatydavo, rašydavo man sms visą dieną.

Bet kai manęs paklausė kažkas ar ją myli, aš pagalvojau, kad dar ne. Pasirodo, klydau. Kai po tokių susitikinėjimų aš vieną kartą nusprendžiau parodyti, kad mano ketinimai rimti ir pasiūliau jai draugauti, ji sutiko.

Bet tada nežinojau, kad ji tai padarė tik dėl to, kad nenorėjo manęs nuvilti. Paskui, pasak jos, ji kankinosi, o kai galiausiai pamatė savo buvusį vaikiną (kuris ją kažkada paliko), tada jai viskas susijaukė. Ji nusprendė, kad negali manęs mylėti. Sako, kad galbūt jai ne metas apskritai su kuo nors dabar draugauti. Pasakė, kad aš geras žmogus, bet ji negali man duoti to, ko aš esu vertas. Taigi kad ir kaip jai buvo sunku atsiprašė, kad nesugebėjo manęs pamilti ir mane paliko.

Ir tada, kai ji tai padarė aš supratau kiek ji man buvo svarbi. Tikriausiai aš ją mylėjau ir tebemyliu.. Nes aš taip dėl to pergyvenau, kankinausi. Miegot nueidavau su mintim apie ją, atsikeldavau su tom pačiom mintim.. Ir dabar niekaip negaliu jos pamiršti, viskas primena ją. Man sunku susitaikyti su tuo, kad praradau tokį žmogų, sunku susitaikyti, kad nebeišsipildys mūsų planai ir svajonės, kurias mes kūrėme kartu...

Nebežinau, ką dabar daryti, iš jos jau nebesulaukiu jokio dėmesio, jei ir atrašo į sms, tai keliais žodžiais, o man taip norisi su ja bendrauti.. Man kiekviena jos atsiųsta žinutė dabar tiek daug reiškia. Pamiršti ją būtų sunku, bijau, kad tokios dar ilgai nerasiu. O gal bandyti dar kažkaip jos siekti? Ji žino, kad buvusio vaikino nebesusigrąžins, o su manimi ji bandyti kaip ir nebenori, nors tiek ilgai rodė dėmesį.

Laukiu jūsų patarimo.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Taip jau atsitinka, jog neretai apie savo jausmus asmeniui sužinome tuomet, kai jo nebėra su mumis. Tuomet pajuntame didelį ilgesį, troškimą būti kartu, bendravimo su juo trūkumą, norą matyti, klausytis, kalbėti. Iškyla įsivaizdavimas, jog joks kitas žmogus nesuteiks to, ką dovanojo prarastasis, net jei savo laiku jo nevertinome. Tik ar tai yra tikrieji jausmai, ar jie labiau susiję su išsiskyrimo sukeltomis emocijomis, vertėtų gerai pagalvoti.

Gali būti, jog jau būdamas su mergina jautėte jai daugiau nei vien draugiškus jausmus, tiesiog šilumą būnant kartu. Tačiau merginos rodomas dėmesys, bandymas jus sudominti, leido naudotis situacija ir pasijausti svarbiu, siekiamu, tuo, dėl kurio stengiamasi, kuriam rodomas dėmesys. Sunku pasakyti, kokie buvo merginos tikslai, tačiau panašu, jog jūs mėgavotės jausmu, kad kažkas jus jaukinasi ir galiausiai prisijaukino.

Netikėtas pasakymas, jog vis dėl to nebūsite pora, kai jūs tam buvote pasiruošęs, sukėlė natūralų netikėtumo ir praradimo jausmą. Būtent pastarasis ganėtinai iškreipia prarasto asmens vaizdą ir padaro jį neįkainuojamu, sustiprina jo žavesį, reikalingumą, svarbą jūsų gyvenime. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad jums patikusi mergina neverta dėmesio, tačiau ji tikrai nėra vienintelė, kurią galima mylėti. Šiuo metu jūs išgyvenate atstūmimui, išsiskyrimui būdingus jausmus. Greičiausiai pamilto žmogaus atsisakymas būti kartu atėmė ne tik galimybę dalintis su juo gyvenimu, bet ir sukėlė abejones apie jūsų vertę.

Netikėtas merginos pranešimas, jog ji nebus su kartu, jums gali reikšti, jog nebuvote pakankamai geras, įdomus, išvaizdus, protingas ar koks kitoks, kad ji su jumis pasiliktų. Ir gal šioje vietoje jūs esate teisus - jos sugrįžimas lengviausiai atstatytų jūsų suvokiamą savo vertę ir teigiamą požiūrį apie save.

Žinia, kurią norėjau perduoti jums, būtų ta, jog merginos pasirinkimas jums buvo pakankamai netikėtas, neįžvelgtas ir sužadinęs daug klausimų tiek apie save, tiek apie jos reikalingumą jūsų gyvenimui. Taigi noras, kad ji būtų kartu, gali būti ne iki galo tikras.

Nereikėtų bijoti ir jausmų, kurie atsirado patyrus atstūmimą: ilgesio, negalėjimo negalvoti apie tą žmogų, troškimo būti kartu, įsivaizdavimo, jog slogios emocijos niekada nesibaigs. Tačiau nereikėtų jų maitinti ir mintyse kurti nepakartojamos moters vaizdo. Verta leisti sau liūdėti, tačiau pabandykite suvokti, jog tai yra viena iš patirčių, o ne paskutinė jūsų gyvenime.

Visgi į klausimą ar verta jos siekti, atsakyčiau taip: knygos “Laukinis širdyje” autorius J. Eldredge kalba apie tai, jog vienas iš vyro gyvenimo uždavinių yra užkariauti princesę. Manau, tam turite puikią galimybę, jei tikrai jaučiate, kad tas žmogus jums įdomus, svarbus ir trokštate su juo kurti bendrystę. Visgi ne mažiau svarbu girdėti ir merginos tikruosius ketinimus ir norus. Gali būti, jog jūsų mylima dama laukia kito išvaduotojo iš bokšto ir tai po kurio laiko turėsite priimti. O gal jums pasiseks?

Sėkmės
Vaida

Turite problemą, kurios negalite išspręsti? Rašykite psichologui@delfi.lt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nuo Gintarinės ledi iki Šatrijos Raganos: kaip šiandien gyvena Kazimira Prunskienė (34)

Prie Kazimiros Danutės Prunskienės vardo klijuojama daug pravardžių – vienas jų ji pasirinko...

Sąmokslo teorija: dėl vaistų ar baruose praleisto laiko galite negauti paskolos (39)

Ar vartojami vaistai arba pomėgis lankytis baruose gali pakenkti asmens kreditingumo vertinimui?...

Šypsena Jasikevičiaus veide grįžo trumpam: norėtųsi, kad tai būtų postūmis, bet ne į padebesius spaudos konferencijoje auklėjo Jokubaitį (42)

Gerai, kad Sauliui Skverneliui „Žalgirio“ arenos ložėje kompaniją penktadienį palaikė jo...

Koronavirusas pasiekė Europą – nustatyti pirmieji atvejai (172)

Kinijoje dėl mirtino koronaviruso epidemijos jau mirė 26 žmonės, iš viso nustatyta 830...

Iš anksto pasmerktas Brežnevo dukterėčios romanas: kodėl jai buvo užkirstas kelias tekėti už pirmosios meilės? (97)

Džiaugtis lengvu gyvenimu ji anaiptol negalėjo. Giminystės ryšiai su TSKP CK generaliniu...

Tritaškių rekordą Eurolygoje pakartojęs „Žalgiris“ sutriuškino ALBA ekipą (332)

Kauno „Žalgiris“ (7/14) namie su trenksmu revanšavosi Berlyno ALBA (7/14) krepšininkams už...

Valerijus Katkauskas

Ir vėl „visi vyrai tokie“?! N-18 (6)

Perskaičiau Vitalijos Guobės pasakojimą „Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų!“....

Turkijos rytus supurtė stiprus žemės drebėjimas pranešta apie žuvusiuosius (10)

Turkijos rytinę dalį penktadienį supurtė galingas žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekia...

Savaitę baigsime sausesniais orais (3)

Penktadienio naktį per šalį slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš debesis su krituliais....

Domantas Sabonis pakvietė į ekskursiją po „Pacers“ valdas, pristatė merginą ir surengė vėliavų testą (121)

Amerikiečių vlogeriui Austinui Millsui pavyko parodyti visiškai kitą su žiniasklaida įprastai...