aA
Seksas, kurio išmokome iš interneto sukelia sutuoktinių seksualinį nepasitenkinimą, augina įtampą, konfliktus, skatina neištikimybę. Vyras ir žmona turi išmokti mylėtis ir taip suteikti bei patirti seksualinį pasitenkinimą, stiprinantį šeimą.
© Shutterstock

Koks santuokos pagrindas?

Vyras ir žmona tarpusavyje susisieja 7 saitais. Kiekvienas iš jų yra svarbus. Tačiau svarbiausias dalykas, santuokos pamatas, yra vyro ir žmonos emocinis bei seksualinis saitai.

Žmonai svarbiausias yra emocinis ryšys, o vyrui – seksualinis. Todėl vienas svarbiausių sutuoktinių uždavinių – užtikrinti žmonos emocinę trauką prie vyro ir vyro seksualinę trauką prie žmonos. Jei tai pavyksta padaryti, stiprios šeimos pamatai yra sudėti tvirtai. Ant jų galima toliau statyti šeimos „namą“: gimdyti vaikus, kurti namus, stiprinti finansinį pajėgumą ir siekti savo bendro gyvenimo tikslų.

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sukurti stiprų seksualinį ryšį tarp sutuoktinių. Pradėkime nuo sąvokų.

Kas yra seksas ir kam tai darome

Seksas arba lytiniai santykiai (čia suprantami, kaip vaginalinis sutuoktinių seksas) yra vyro ir žmonos tarpusavio sąveika, kurios metu vyras judindamas pirmyn ir atgal varpą žmonos makštyje (arba žmona, judindama makštį varpos atžvilgiu), siekia sukelti orgazmą. Vieni vyrai siekia sukelti orgazmą sau, kiti ir sau, ir žmonai. Žmona taip pat gali siekti sukelti orgazmą vyrui ir sau.

Dėl vyro ir žmonos skirtingo susijaudinimo stiprumo bei trukmės, vyro ir žmonos orgazmo (seksualinės energijos iškrovos) laikas gali nesutapti. Dažniausiai sutuoktinių seksas baigiasi įvykus vyro ejakuliacijai. Dėl to žmona dažniausiai nespėja susijaudinti ir patirti orgazmo. Tyrimais nustatyta, kad pastovų orgazmą iš seksualinės sueties patiria tik 40-50 proc. moterų.

Kas yra orgazmas?

Orgazmas yra staigi sukauptos seksualinio susijaudinimo energijos iškrova. Seksualinės stimuliacijos metu susijaudinimas sukyla ir laikosi ilgesnį laiką. Tęsiant stimuliaciją seksualinė įtampa auga ir jos piko metu įvyksta seksualinės energijos iškrova, vadinama orgazmu.

Biologiniu požiūriu, orgazmas yra trumpiausia seksualinės reakcijos fazė. Ji trunka keletą sekundžių. Jų metu ritmingi raumenų susitraukimai sukuria stiprius pojūčius, kuriuos pakeičia staigus atsipalaidavimas.

Anksčiau buvo manoma, kad moterys iš viso negali patirti orgazmo. Greičiausiai toks požiūris susiformavo dėl stiprios krikščionybės įtakos. Buvo siekiama apriboti vyro ir žmonos sueitį leidžiant užsiimti seksu tik siekiant pastoti.

Kita priežastis – moters seksualiniams susijaudinimui yra reikalingas ilgesnis laikas nei vyrams. Vyrai, įvedę varpą į makšį, ejakuliuodavo po 1-2 min. Tokio laiko moterims susijaudinti nepakanka. Dėl „Paklusimo modelio“ diegimo šeimoje žmonoms buvo diegiama, kad atiduoti savo kūną vyrui yra žmonos pareiga ir kad „padorios“ moterys neturi siekti gauti iš to malonumo sau. Dabar jau yra įrodyta, kad orgazmą patiria ir moterys.

Seksualinis suderinamumas – nesuderinamumas

Dažniausiai sekso iniciatoriai yra vyrai. Tai susiję su skirtinga vyro ir moters fiziologija. Vyro sperma gaminasi nuolat ir po ejakuliacijos jos buvęs kiekis atsistato per 2-3 dienas. Skirtingas vyro ir žmonos seksualinis poreikis yra pirmas seksualinio nesuderinamumo veiksnys.

Užsiimame seksu tam, kad patirtume orgazmą. Dažniausiai (bet ne visada) vyras siekia patirti orgazmą. Priklausomai nuo to, kokiame emociniame nusiteikime yra žmona, ji gali įsitraukti į seksualinę sueitį arba ne. Už emocinį žmonos nusiteikimą seksui atsakingas vyras. Jei jis moka neįžeidžiančiai ir maloniai bendrauti su žmona, ji visada bus palankiai nusiteikusi dėl vyro seksualinio poreikio tenkinimo. Tačiau jei vyras to nemoka (o daugeliu atveju taip ir yra) žmona bus abejinga ar net priešiška.

Antras veiksnys, darantis įtaką seksualiniam nesuderinamumui, yra amžius. Vyrai įprastai pasiekia savo seksualinio poreikio piką apie 23-28 metus. Todėl šiame amžiuje yra įvykdoma daugiausia seksualinių nusikaltimų. Moterys gi, savo seksualinio poreikio piką pasiekia apie 33-38 metus.

Trečias veiksnys yra individualus sutuokitinio seksualinis potraukis – libido (lot. aistra, potraukis). Suprantama, kad visi turi skirtingą libido.

Ketvirtas veiksnys, įtakojantis seksualinį sutuoktinių nesuderinamumą yra teigiama ar neigiama seksualinė patirtis ir išankstinės nuostatos į seksą. Tiek vyrai, tiek moterys per gyvenimą patiria didesnių ar mažesnių seksualinio priekabiavimo atveju ar net prievartos. Tai daro įtaką žmogaus galimybėms atsipalaiduoti sekso metu ir patirti orgazmą.

Kodėl seksualinis nesuderinamumas veda į išdavystę

Kas yra seksualinis nesuderinamumas? Seksualinis nesuderinamumas yra vieno ar abiejų sutuoktinių nepasitenkinimas seksualiniais santykiais. O jei bent vienas nepatenkintas – iškyla rimtas pavojus šeimai.

Kuo gali būti nepatenkinti sutuoktiniai? Dažniausias nepasitenkinimo šaltinis yra nesuderintas vyro noras patirti orgazmą dažnai, žmonos – retai.

Antras galimas nepasitenkinimo šaltinis yra nesuderintas vyro noras užsiimti seksu greitai, o žmonos – lėtai.

Na ir trečias – sekso kokybė. Kartais vyras nori stimuliuoti savo pasitenkinimą būdais, kurie nepriimtini žmonai. Tada vyras jaučiasi nepasitenkinęs seksualiai. Žmona taip pat jaučia nepasitenkinimą dėl to, kad turėjo daryti tai, kas jai nepriimtina.

Neigiamos nepasitenkinimo seksu pasekmės:

a. vyras nejaučia seksualinio pasitenkinimo ir pasistonimo,
b. žmona nejaučia seksualinio pasitenkinimo ir pasisotinimio.

Seksualinis poreikis yra labai stiprus. Negebėjimas patenkinti seksualinio poreikio šeimoje sukelia įtampą, kuri gali „pralaužti“ vertybę „Ištikimybė“ ir nuvesti nepatenkintą sutuoktinį „į kairę“. Jei ten randa kitą partnerį, su kuriuo patiria seksualinį pasitenkinimą gali iširti ir šeima.

Kokia yra problema?

Kur mes mokėmės sekso? Iš knygų, TV, interneto ir porno filmų.

Ko išmokome? Išmokome įvairių pozų, netipinių santykių ir kitų neteisingų dalykų.

Kodėl neteisingų? Todėl, kad jei jie būtų teisingi, neturėtume skaudžių ir nepageidaujamų pasekmių: prastų poros santykių, konfliktų, skyrybų. Jei tai, ką išmokome būtų teisinga, didesnė dauguma porų patirtų seksualinį pasitenkinimą ir nebūtų neištikimybės atvejų. Tačiau taip nėra.

Kokia yra seksualinio nesuderinamumo problema? Netinkamas požiūris į seksą ir nepakankami gebėjimai suteikti bei patirti seksualinį pasitenkinimą poroje.

Ką reiškia netinkamas požiūris?

Seksas yra suprantamas ir traktuojamas, kaip vyro ir žmonos orgazmų patyrimas. Tačiau tai ir yra klaidingas požiūris. Lytiniai santykiai tarp vyro ir žmonos iš esmės yra ir turi būti traktuojami, kaip dviejų žmonių susiliejimas į vieną. Atkreipiu dėmesį į sąvoką „susiliejimas“. Dviejų atskirų žmonių orgazmo patyrimai nėra susiliejimas į vieną. Todėl visi bandymai suvienodinti vyro ir žmonos orgazmus yra iš esmės neteisinga problemos sprendimo kryptis.

Teisinga vyro ir žmonos seksualinio pasitenkinimo sprendimo kryptis yra vyro ir žmonos seksualinių energijų užauginimas ir suliejimas į vieną. Kaip tai padaryti?

Štai to ir nemokame, tad šioje vietoje ir susiduriame su „nepakankamais gebėjimais“ suteikti ir patirti seksualinį pasitenkinimą poroje.

Koks yra problemos sprendimas?

Sutuoktinių seksualinio nepasitenkinimo ir nesuderinamumo problemos sprendimas – suformuoti tinkamą požiūrį ir gerus gebėjimus suteikti ir patirti seksualinį pasitenkinimą poroje.

Koks Požiūris turi būti suformuotas?

Seksą reikia pakeisti mylėjimusi. Seksas pagal savo prigimtį yra vyriškos seksualinės energijos atidavimas žmonai. Jei žmona irgi bando patirti orgazmą, tai viskas baigiasi skirtingų žmonių orgazmais. Jei žmona nededa pastangų patirti orgazmą, tai viskas baigiasi vyro orgazmu.

Mylėjimasis – tai vyro ir žmonos eksualinės energijos sužadinimas, auginimas ir abiejų sutuoktinių susijungimas šioje energijoje į vieną, taip patiriant bendrą orgazmą.

Kokie gebėjimai turi būti suformuoti?

Sutuoktiniai turi išmokti sužadinti savo seksualinę energiją, ją užauginti ir sujungti ją su partnerio energija.

Kokia nauda sutuoktiniams iš mylėjimosi?

Visų pirma, abu patirs galingesnes emocines iškrovas – orgazmus, kurie vyks vienu metu.

Bendrame orgazme įvyks vyro ir žmonos apsijungumas.

Bus patenkintas abiejų Seksualinis poreikis.

Ir vyras, ir žmona jaus didelį norą mylėtis vienas su kitu.

Bus panaikintos jėgos, skatinančios ieškoti seksualinio pasitenkinimo partnerių iš šalies.

Porų psichologas, konsultantas, lektorius Mykolas Truncė | skyrybupsichologas.lt

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Visiškai išteisintas Balčiūnas: dar pagalvosiu, ar reikalausiu kompensacijos už pareigūnų neprofesionalumą (57)

Namų šturmas paryčiais, dešimt parų areštinėje ir penkeri metai teismo proceso, kol buvęs...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (394)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Orai: pokyčių laukiama savaitgalį

Šaltis į Lietuvą veržtis neskuba. Antradienį termometrų stulpeliai aukščiausiai kils iki...

Išlydėjusi 11-metį sūnų į mokyklą motina tokios tragedijos nesitikėjo (14)

Kartais turi nutikti kas nors labai nelaimingo, kad sužinotume, kokie nuostabūs žmonės mus supa....

Sunerimę Čeponis ir Sirvydis pateisina Šaro rimbą, bet siūlo keisti „Žalgirio“ žaidimą (48)

„Stengsiuosi, kad mūsų vyrai pataptų vėl tokiais pačiais žmonėmis, kokie jie buvo...

„Socialdarbiečių“ sąlyga „valstiečiams“: arba pinigai partijai, arba balsai už biudžetą? (116)

„Valstiečių“ siekis finansuoti koalicijos partnerius Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (...

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (15)

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas...

Anglai privertė Ispanijos futbolo gerbėjus nušvilpti savo rinktinę (2)

Tris įvarčius per kėlinį sumušusi Anglijos futbolo nacionalinė komanda atsilygino Ispanijos...

Sveikatos specialistė sukritikavo naują visuomenės įprotį: kodėl į tualetą nereikėtų neštis telefono (35)

Visi nuo pat vaikystės žinome, kad rankas reikia plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgį ar...

Mokslininkė įkvėpimo sėmėsi iš Nobelio premijos laureato: svarbiausia nepasiduoti po nesėkmių (15)

Jaunoji neuromokslininkė dr. Julija Krupič, prieš 12 metų baigusi fizikos studijas Vilniaus...