Pliusas ir minusas. Priešybių trauka. Kodėl mus traukia kitokie žmonės, nei mes patys? Ar todėl, kad skirtingi tarsi papildo vienas kitą? Juk kur kas įdomiau derinti dvi skirtingas spalvas, nei du tos pačios spalvos atspalvius.
Iš pradžių aš tiesiog iš proto krausčiausi dėl to vaikino. Jis buvo toks skirtingas nuo visų mano pažįstamų, toks spontaniškas, toks linksmas! Bet po kurio laiko tas impulsyvumas pradėjo mane nervinti. Jis vėluodavo, nesirūpino savo išvaizda, rimtai nevertino mano darbo. Mūsų pagrindinės vertybės visiškai nesiderino. Mane tai pradėjo erzinti. Bet... aš vis tiek krausčiausi dėl jo iš proto, po galais!”

"Priešingybių trauka" yra vienas iš tų mitų, kurie tiesiog prašosi paaiškinimo.

Palikime nuošalyje jin-jang biologinių priešybių sąvokas, kurios yra pakankamai painios. "Priešingybių traukos" mitas remiasi teiginiu, kad žmones labiau traukia tie žmonės, kurie skiriasi nuo jų pačių, nei tie žmonės, kurie yra į juos panašūs. Tiksliau, žmones traukia tie, kurie turi tokių asmenybės bruožų, kurių neturi jie patys... ar bent mano, kad neturi.

Trumpai ir aiškiai galima pateikti ir sudėtingesnę versiją...

Karlas Jungas aiškino, kad mes visi turime temperamento savybių, kurios verčia mus reaguoti į aplinką mums būdingais būdais. Šios savybės geriausiai suprantamos kaip "ilgalaikės preferencijos" ( lot. praeferentia – pirmenybė), kurias galima būtų palyginti su kairiarankiškumu ir dešiniarankiškumu, kadangi mes pirmiausiai esame linkę panaudoti "mėgstamiausias" savybes santykyje su pasauliu, todėl pirmiau tiesiame tam tikrą ranką, siekdami saldainio ar gaudydami kamuolį.

Dešiniarankiai žmonės beveik visuomet pirmiausia išties savo dešiniąją ranką. Jie gali naudoti ir kairiąją, ir jei dešiniąją ranką pririštume jiems už nugaros, jie netgi ištobulintų kairiosios rankos naudojimą.

Taip ir mūsų temperamentas nėra griežtai apribotas tik keliomis savybėmis, bet mes jas daugiau išvystome tam tikros srityse ir esame linkę nuolatos panaudoti pirmiausiai, norėdami patenkinti savo poreikius. Šios savybės bėgant laikui mumyse įsitvirtina, tačiau mes tobulėjame ir galime išvystyti naujas. Pavyzdžiui, mes galime išvystyti savyje tam tikrų savybių, bendraudami su žmonėmis, kurie jas jau turi. Bet... mūsų pačių prioritetinės savybės stipriai įsitvirtina ir nėra linkusios keistis, todėl nėra prasmės ką nors kaltinti dėl jų įgimtų temperamento savybių.

Karlas Jungas išreiškė vieną svarbiausių tiesų, slypinčių po priešingybių traukos mitu.

"Mus traukia žmonės, turintys tokias savybes, kokias mes norėtume turėti, bet kurių dar pilnai savyje nesame išvystę."
Karlas Jungas:

Žmonės, kurie mus traukia, yra žmonės, kurių buvimas šalia nušviečia ir paskatina tolimesnį vystymąsi tų savybių, kurios jau egzistuoja mumyse, ir tai vyksta netrikdant mūsų asmenybės. Taip pat ir atvirkščiai. Taigi... intravertus labiausiai traukia prie tokių žmonių, kurie nors šiek tiek atviresni už juos pačius. Juk kitokiu atveju jie turbūt ir nesusipažintų! O ekstravertus labiau vilioja bendravimas su labiau į vidų orientuotais žmonėmis, kurie suteikia galimybių susimąstyti ir pasislėpti nuo beprotiško pasaulio.

Viena iš išplaukiančių išvadų yra tai, kad ne visos priešingybės sudarys laimingas poras. Priešingas asmenybes gali traukti vieną prie kitos kaip magnetus, tačiau suderinamų priešingybių nevertėtų ieškoti kitoje galaktikos pusėje. Daugiau tikimybių, kad rasite savo priešingybę tarp tam tikrų žmonių, kurie papildo jūsų ilgalaikes temperamento savybes ir skatina vystymąsi tų bruožų, kurių jūs dar pilnai neišnaudojate.

Labai galimas dalykas, kad jus žavi žmogus, kuris yra toks nepanašus į jus, kad pažadina jumyse niekada nepatirtus jausmus, susijaudinimą. Tačiau su tokiais jausmais labai sunku gyventi kasdieninį gyvenimą. Kraštutiniai intravertai gali labai nejaukiai jaustis su kraštutiniais ekstravertais, kad ir kaip jie buvo susižavėję vienas kitu iš pradžių. Ir atvirkščiai. Tokie patys apsvarstymai galioja ir kitiems temperamento skirstymams.

Be kokiu atveju, kadangi susižavėjimas yra tik pradžia, o ne suderinamumo siekimas, geriausia yra realiai žiūrėti į galimybę, kad jus gali sužavėti toks žmogus, kuris jums atrodys tarsi nukritęs iš kitos planetos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (431)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (439)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (431)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (12)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (36)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (403)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (33)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (12)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...