Portalo „Huffpost“ kalbinti medicinos specialistai pataria, kaip tokiu atveju nepulti į paniką ir kokių veiksmų imtis. Žinant, ką svarbu padaryti, tikrai pavyks lengviau išlikti ramiems.

Prezervatyvas liko vaginoje, bet jį įmanoma pasiekti

Nors ir atrodo neįmanoma, tačiau pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, – tai pabandyti atsipalaiduoti, sako Niujorke dirbanti ginekologė, įvairių straipsnių autorė Alyssa Dweck.

„Jei įtempsite vaginos raumenis, bus sunku įterpti pirštus ir ištraukti prezervatyvą“, – aiškina ekspertė.

A. Dweck taip pat priduria, kad kūnui atsipalaiduoti puikiai padės šiltas dušas arba vonia. Atsikračius įtampos ir įsitikinus, kad rankos švarios, o nagai ne per ilgi, reikia smiliumi slinkti užpakaline vaginos sienele. Užčiuopus prezervatyvą, reikia pasistengti įkišti į jį pirštą ir užkabinus ištraukti.

Tokie daiktai kaip pincetas šiai užduočiai absoliučiai netinka. Naudojant įrankius, taip pat tada, jei nagai labai ilgi, nesunku susižaloti. Kadangi vaginoje ir vulvoje ypač daug kraujagyslių, sužalotos šios sritys intensyviau kraujuoja. Prireikus ištraukti prezervatyvą, gali padėti ir partneris, tik jis taip pat viską turi atlikti rankomis, nenaudodamas jokių įrankių.

Prezervatyvas liko vaginoje, bet jo pasiekti neįmanoma

Net ir šiuo atveju būtina susivaldyti ir nepanikuoti. Jei prezervatyvo neįmanoma užčiuopti pirštais, gali būti, kad jis liko netoli gimdos kaklelio arba įstrigo kuriame nors vaginos skliaute – prie gimdos kaklelio esančioje kišenės pavidalo ertmėje.

Tokia situacija, pasak A. Dweck, tikrai nėra reta, ir savo medicininėje praktikoje jai ne kartą yra tekę žvejoti tokioje vietoje užsilikusį prezervatyvą. Taigi, jei taip nutiko dieną, tikrai galima nuvykti pas ginekologą. Net ir naktį pagalbos galima kreiptis į medikus, mat skubios pagalbos centruose paprastai yra priemonių, skirtų prezervatyvui ištraukti.

Per šią procedūrą moterys jaučiasi panašiai kaip tada, kai atliekamas onkocitologinis tyrimas. Naudodamas skėtiklį gydytojas praskečia vaginą ir nedideliu specialiu instrumentu ištraukia prezervatyvą.

Prezervatyvas įstrigo išangėje

Jei prezervatyvą pavyksta užčiuopti, elgtis reikia taip, kaip jam likus vaginoje (žr. pirmiau aprašytą būdą), sako Josephas Frankhouse‘as, Portlande dirbantis medikas, JAV žarnų ir rektalinių pakitimų chirurgijos asociacijos narys.

„Pirmiausia reikia pamėginti užčiuopti prezervatyvo kraštą pirštu, jį užkabinti ir ištraukti“, – sako medikas.

Jei to atlikti nepavyksta, žinokite, kad jūsų organizmas turi išties neblogą planą B. Labai tikėtina, kad prezervatyvas išeis lauk, paskatintas žarnyno judesių. Tik taip nutikti gali ne iš karto.

Prezervatyvas vis dar išangėje

Šiaip jau prezervatyvas jokios grėsmės sveikatai nekelia, tačiau kad kuo greičiau pasišalintų iš išangės, galima pavartoti nestiprių, be recepto įsigyjamų vidurių paleidžiamųjų vaistų.

Jei ir šis metodas nepasiteisina, derėtų kreiptis į žarnų chirurgijos specialistą arba gastroenterologą.

„Pirmiausia gydytojas specialiu skėtikliu išplės išangę ir tam tikru instrumentu nesunkiai ištrauks prezervatyvą. Prireikus gali būti panaudotas endoskopas arba atliktas kolonoskopijos tyrimas“, – nurodo J. Frankhouse‘as.

Ką daryti ištraukus prezervatyvą

Ištraukus organizmo viduje po intymios sueities likusį prezervatyvą, derėtų pasirūpinti atitinkamais testais, padedančiais nustatyti nėštumą arba infekcinį užkratą. Iš vaginoje likusio prezervatyvo laisvai gali ištekėti šiek tiek sėklos, todėl pastoti dėl tokio incidento tikrai įmanoma.

Jei prezervatyvą teko traukti po vagininių lytinių santykių ir jokių kontraceptinių priemonių, pavyzdžiui, tablečių, nevartojate, o nėštumas nėra pageidautinas, nepraėjus 72 valandoms jam kelią dar pavyks užkirsti specialiais medicininiais preparatais.

Nors taip nutinka retai, tačiau ilgėliau vaginoje užsilikęs prezervatyvas visgi gali paskatinti tam tikrus infekcinius susirgimus, tokius kaip bakterinė vaginozė arba kandidamikozė, ir apie tai taip pat būtina žinoti.

Turint abejonių, ar partneris neserga kokia nors lytiniu keliu perduodama liga, visada pravartu pasitikrinti. A. Dweck rekomenduoja pasirūpinti standartiniais testais ir prevenciniu gydymu. Kad netektų būgštauti dėl gonorėjos, gydytojas gali skirti rocefino injekciją, nuo chlamidozės apsaugos azitromicinas ir t. t.

„Neturint imuniteto hepatitui B, gali padėti injekcija arba vakcina“, – pamini A. Dweck.

Kylant įtarimų, kad galėjote užsikrėsti ŽIV, verta pasirūpinti antiretrovirusine terapija. Delsti jokiu būdu negalima: poveikio profilaktiką (PEP) rekomenduojama pradėti nepraėjus 36 valandoms po sueities. Laukti ilgiau nei 72 valandas būtų nedovanotina klaida.

Kaip užkirsti kelią šiam nemaloniam incidentui

Labai svarbu įsitikinti, kad prezervatyvas yra tinkamo dydžio: užsimovus per didelį prezervatyvą, tikimybė, kad jis nusmuks, automatiškai didėja.

Taip pat būtina žinoti, kaip elgtis po sueities, kurios metu buvo naudojamas prezervatyvas. Po ejakuliacijos traukiamą penį reikia laikyti tvirtai suėmus už pagrindo, kad prezervatyvas išsilaikytų, o ne liktų partneriui. Jei prezervatyvą naudoja partneris, todėl jam ir tenka tiesioginė atsakomybė už tai, kad prezervatyvas nenusmuktų, visada geriau įsitikinti, kad viskas buvo atlikta taip, kaip reikia.

Niekada nepakenks pasižiūrėti arba tiesiog paklausti. Tokiu atveju, net kilus nesklandumų, galėsite nedelsdami imtis atitinkamų veiksmų.

Nors šiaip jau atsišlieti po sueities nėra jokios skubos, verta nepamiršti, kad erekcijos būsenos penis daug patikimiau užpildo prezervatyvą nei bliūkštantis po ejakuliacijos, todėl kaip tik tada ima didėti rizika, kad prezervatyvas nusmuks.

Tikėtina, kad viską darant sąmoningai, be reikalo nerizikuojant ir žinant, kaip elgtis pasitaikius nesklandumų, pavyks išvengti ne tik nemalonių situacijų bet ir jų pasekmių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (588)