aA
Manote, jog jūsų sutuoktinis ar atitinkamai kitas svarbus asmuo niekada nepasiūlys pagalbos namų ruošoje ar šiaip ką nors organizuojant? Norite tikėkite, norite – ne, tačiau yra keli būdai, kaip galima išspręsti šią seną kaip pasaulis dilemą.
Ruoša
1. Nepriekaištaukite.

Dažnai sutuoktiniui paprašius pagalbos, jis ar ji tai daro priekaištaudamas. “Tu amžiais guli išsidrėbęs sofoje ir nieko nedarai.” “Man jau įgriso liuobti namus vienai.”

Spaudimas ir priekaištai dažnai informaciją priimantį asmenį supykdo ir skatina užimti gynybinę poziciją.

Geriau pakeiskite priekaištus prašymais. Pvz.: “Mielasis, tu man labai padėtum, jei nuvalytum stalą.” “Brangusis, gal galėtum įdėti skalbinius į džiovyklę, kai jie bus išskalbti? Ačiū.”

2. Atvirai pasikalbėkite.

Kaip būtų nuostabu, jei kiekvienas dirbtų namuose neprašomas. Nors tai stebina, kai kurioms šeimoms išties pavyko įgyvendinti tokį fenomeną. O jei jūsų partneriui to pasiekti dar nesiseka, greičiausiai atėjo laikas atviram pokalbiui.

Manote, kad būtų žymiai praprasčiau, jei jūsų sutuoktinis rūbus, kuriuos nusivelka vakare, įdėtų į krepšį? O gal gyvenimas prašviesėtų, jei po naktipiečių jis išsiplautų savo lėkštę ir stiklinę?

Jei atsakymas yra taip, liaukitės svajoti ir norėti. Skirkite kelias akimirkas, kad išsakytumėte savo jausmus. Kartais tereikia atviro pokalbio, kad troškimai išsipildytų.

3. Priimkite tai, kas nėra tobula.

Kai sutuoktinis ima rodyti iniciatyvą, labai svarbu pagirti jo ar jos pastangas – net jie darbas nėra atliktas tobulai. “Labai ačiū, kad šįvakar išvalei automobilį. Dabar jis toks gražus.” “Nežinau kaip ir atsidėkoti už tai, kad išlyginai tuos marškinius. Tu tikra šaunuolė.”

Prie tokių frazių gali tekti priprasti, ypač jei ilgus metus viską darėte pagal SAVE. Tačiau paklauskite savęs, ar tikrai taip svarbu, kad rankšluosčiai būtų preciziškai sulankstyti, o taurės spintelėje surikiuotos būtent taip, kaip nori jūs.

Svarbiausia, kad sutuoktinis padeda. Užduotys įvykdomos. Ir jums lieka daugiau laiko, kurį galite praleisti dviese.

4. Pasidalinkite darbais.

Pasidarykite savaitės namų ruošos darbų sąrašą ir apskaičiuokite, maždaug kiek laiko reikia kiekvienam darbui atlikti. Tuomet pasidalinkite atsakomybe tarpusavyje bei su vaikais.

Gali kilti nesutarimų, jei vienas jūsų yra dirbantis, o kitas lieka rūpintis namais ir vaikais. Vienas iš jūsų gali sakyti: “Namų ruošos darbai – tavo sritis, nes aš visą dieną dirbu.”

Esmė tame, kad namie liekantis asmuo taipogi sunkiai dirba. Jei taip yra jūsų atveju, iš darbo grįžus vienam iš sutuoktinių namų ruošos darbai greičiausiai jau bus atlikti. Tačiau galbūt ne namie dirbantis sutuoktinis atsakingas už kelis namų ruošos darbus. Galbūt jam reikia išvesti šunį, išdžiovinti indus ar kas vakarą išnešti šiukšles.

5. Laužykite tradicijas.

Tradiciškai kai kurie namų ruošos darbai skirstomi į moteriškus (dulkių valymas, lyginimas, skalbimas) , o kai kurie – į vyriškus (automobilio valymas, kiemo šlavimas, šuns priežiūra. Tačiau vien dėl to, jog tai tradicija, dar nereiškia, jog tai turi tapti jūsų gyvenimo dalimi.

Tarkim, galbūt sutuoktinis pjauna žolytę aplink namą, tačiau mieliau žiūrėtų krepšinio rungtynes. O jūs galbūt tvarkote skalbinius, tačiau mieliau būtumėte lauke, kvėpuotumėte grynu oru ir klausytumėtės įkvepiančios muzikos.

Gal apsikeiskite – jūs pjaukite žolytę užsidėjusi ausinuką, o sutuoktinis tegul tvarko skalbinius ir žiūri krepšinį. Argi ne gera mintis?

6. Mainykitės, apsikeiskite ar rinkitės užduotis.

Mainykitės: Jei yra kažkoks darbas, kurio abu nekenčiate, darykite jį pakaitomis. Taip jūs bent kas antrą kartą galėsite pasiilsėti nuo neapkenčiamo darbo.

Keiskitės: Pasisiūlykite sutuoktiniui ką nors atlikti vietoje jo, jei jis atliks vieną iš jūsų darbų.

Rinkitės: Pasižadėkite vienas kitam, kad kas vakarą padarysite po 3 užduotis iš sudaryto sąrašo. Abu galite rinktis, kurias užduotis norite atlikti.

7. Dirbkite valandą, o švęskite dvi!

Nusistatykite valandas, kada kas vakarą atliksite pasirinktus darbus. Užsistatykite laikrodį ir dirbkite lygiai valandą. Praėjus valandai liaukitės dirbti ir drauge darykite ką nors smagaus ir atpalaiduojančio kitas dvi valandas. Šis atlygis kas vakarą bus tai, ko abu nekantraudami lauksite.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausias metų sprendimas: valstiečiai savo valdžią pastatė ant kortos (208)

Seime valdantieji antradienį tikisi priimti rekordinį kitų metų biudžetą. Nuo pirminių...

Britanija, pripažink. Vokiškos maisto prekių parduotuvės tau prie širdies (20)

Maisto prekių parduotuvėje „ Aldi “, žvelgiančioje į gruoblėtą Kento pakrantę...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (47)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

Nauja mįslė Grafininos dingimo byloje: artimieji sulaukė keisto ženklo iš pačios Sandros? (43)

Mįslingomis aplinkybėmis dingusi Sandra Grafinina iki šiol nėra rasta. Kol kas vieninteliu...

Lietuvoje parduodamą „Volkswagen“ apžiūrėję ukrainiečiai pakraupo – tokiu nevažinėtų nė už ką (48)

Tai, kad Ukrainos ir aplinkinių Rytų šalių vairuotojai mielai superka Lietuvoje esančius...

Švietimui skiria milijonus, bet moksleivių rezultatai liūdina: pirštu beda į mažas mokyklas (70)

Pinigų skiriama vis daugiau, tačiau moksleivių pasiekimai – nė iš vietos. Taip galima...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (1255)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Emocinga eros pabaiga: LeBronas ir Wade‘as Los Andžele stojo į paskutinę tarpusavio dvikovą

NBA pirmenybėse šią naktį buvo užfiksuota istorinė akimirka. Dukart čempionų titulą Majamio...

Dėl pūslelinės paralyžiavo veidą: gydytojos patarė, kaip gydant nesuklysti (8)

DELFI skaitytoja pasidalijo patirtimi, norėdama įspėti kitus: burnoje išdygusios puslelinės ji...