Sakoma, kad psichologai žmones moka įvertinti pagal įvairias iškalbingas smulkmenas. Pavyzdžiui, vyrus – pagal kaklaraiščius ir laikrodžius. Vargu ar paprasti daiktai gali atspindėti tai, kas slypi sudėtingoje žmogaus pasąmonėje, tačiau kai ką išduoti jie gal ir gali.
Kaklaraiščiai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Sakoma, kad laikrodis ir kaklaraištis – ne tik įvaizdžio detalės, bet ir savotiški indikatoriai, parodantys didelę dalį to, ką vyras būtų linkęs nuslėpti, rašo pravda.ru.

Jei komandiruotėje vietoj įprasto dryžuoto kaklaraiščio jis pasiriša efektingai atrodančią kaklaskarę, o į pasimatymą ateina pasipuošęs siauru kreminės spalvos kaklaraiščiu ir vis žvilgčioja į kvadratinį ciferblatą ant rankos – apie jį jau galima nemažai paporinti.

„Kaklaraištiniai“ įpročiai

Vienodas raštas per visą kaklaraiščio ilgį

Mažos geometrinės figūros, spalvoti rombai ar nesudėtingas grafinis ornamentas ant kaklaraiščio išduoda kuklius, save kontroliuojančius, susikaupusius vyrus. Jie beveik niekada nepatiria įtūžio, impulsyvumo priepuolių, niekada nesielgia nekontroliuojamai – tai ne jų būdui.

Net ir pačiose sunkiausiose situacijose jie nepraranda savikontrolės, elgiasi ramiai ir apgalvotai. Tiesa, toks pastovumas, emocijų, avantiūrizmo ir improvizacijų trūkumas kartais gana stipriai erzina šių vyrų gyvenimo pakeleives.

Išmargintas gėlėmis

Vyriški marškiniai, kaklaraištis
© Corbis/Scanpix

Tai – gana žavingi stipriosios lyties atstovai. Jie geri, saikingai romantiški, protingi, mėgstantys bendrauti ir išklausyti. Dėl įgimto galantiškumo ir humoro jausmo jie būna kompanijos dvasia, ypač jei kompanijoje yra moterų.

Dažniausiai tokie vyrai būna kūrybinių profesijų atstovai arba žmonės, turintys įdomių pomėgių. Tiesa, kaklaraiščių su gėlėmis mėgėjai neretai užmerkia akis susidūrę su realiais gyvenimo sunkumais ir, siekdami harmonijos, slepiasi nuo jų fantazijų pasaulyje. Dėl to gerai būtų, jei prie tokio svajoklio glaustusi savarankiška, tvirtai ant kojų stovinti moteris.

Dryžuoti

Vyras
© Corbis

Tokie vyrai be sėkmingos karjeros savo gyvenimo neįsivaizduoja. Panašu, kad rūsčios, griežtos linijos ir piešiniai ant kaklaraiščio kažkokiu stebuklingu būdu padeda jiems sutelkti visą dėmesį į dalykinius reikalus, profesionalias problemas, rimtus klausimus. Ne veltui visame pasaulyje verslo aplinkoje dryžuoti kaklaraiščiai yra nepamainomas sėkmingo verslininko atributas. Tiesa, tokiems vyrams neretai būna problemų su humoro jausmu.

Išskirtinis raštas, siužetinis piešinys

Kaklaraištis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tai – tikras povas. Bet be didžiulės savimeilės jam taip pat būdingi išskirtiniai sugebėjimai ir reto aštrumo protas. Jis atkakliai siekia tikslo, visada būna „pasiruošęs darbui ir gynybai“, o rutina jam – tikras peilis.

Jis svajoja apie nepriklausomumą ir galimybę savarankiškai priimti sprendimus. Be to, jis išsiskiria linksmu požiūriu, į gyvenimą visada žiūri iš šviesiosios pusės ir mėgsta bendrauti, todėl draugių jam netrūksta. Bet meilės žygiai ir „Kazanovos sąrašo“ sudarinėjimas jo nedomina. Jis ištikimas savo svajonių moteriai. Be to, jis ištikimas draugas, nes žodžių junginys „vyriška draugystė“ jam neskamba tuščiai.

Vienspalvis kaklaraištis

Vyras
© Corbis

Moterims, svajojančioms apie romantiką ir serenadas, nuo tokių puošmenų mėgėjų derėtų laikytis atokiau. O ypač – nuo tokių, kurie renkasi pilką, kreminę ar juodą spalvą. Dažniausiai tai – niūrus, neišraiškingi tipai, biurokratai iš prigimties. Jie tiek visa kame pedantiški, teisingi ir taip griežtai laikosi įstatymų, kad savo elgesiu gali bet kurią moterį išvesti iš proto (ir ne gerąja prasme).

Be kaklaraiščio, su kaklaskare (vienspalve ar su piešiniu) rišama po marškinių apykakle

"Hermes"
© AFP/Scanpix

Tikras dendis, cinikas ir širdžių ėdikas. Jo nerūpestinga kreiva šypsenėlė ir nerūpestinga išvaizda su liepsnele apžavėjo ne vieną moterį. Nugludintas fasadas – tai pagrindinis jo privalumas ir ginklas. O pabandžius pakapstyti giliau gali paaiškėti, kad tai – gana lėkštas ir nelabai patikimas žmogus.

Jis yra linkęs į narcisizmą, depresijas, alkoholį. Jei kas nors nepasiseka, jis kaltins pasaulio netobulumą ir tai, kad „gimė keliais šimtmečiais vėliau“ nei jam skirta. Santykiai su tokiu vyru – tai lyg „Dior“ suknelės pirkimas: visi pavydės, bet pats daiktas iš esmės bus bevertis.

Spalvos

Mėlynas kaklaraištis rodo patikimumą ir polinkį į bendravimą, atvirumą, geranoriškumą.

Ryškiai raudonos spalvos vyravimas išduoda ambicingus, energingus, valdžios siekiančius vyrus.

Šviesiai žalia spalva parodo, kad vyras save vertina labai teigiamai ir taiko aukštus reikalavimus aplinkiniams.

Moterims, kurias domina šeimos židinio jaukumas ir šiluma, reikėtų įdėmiau apžiūrėti vyrus, kurie pasirišę tamsiai žalius ir alyvinius kaklaraiščius.

Laikrodis
© Reuters/Scanpix

Ką byloja laikrodis?

Klasikinis kvadratinis, su odiniu dirželiu

Vyrui labai svarbus žodis „reikia“ ir jis visur bei visada vadovaujasi planu ar instrukcija. Viskas jo veikloje reglamentuota: nuo darbo dienos iki santuokinių pareigų atlikimo. Jam nepatinka staigmenos, jis organizuotas, punktualus, tikslumo reikalauja iš savęs ir iš kitų.

Apie viską turi savo nuomonę, kuri yra galutinė ir nepakeičiama. Ginčytis su juo – kaip žirnius į sieną mėtyt. Jis pats yra lyg kvadratas, kuris, kaip jį bepasuktum, išlieka toks pats.

Apvalus su odiniu dirželiu ar metaline apyranke

Tokio laikrodžio savininkas yra komunikabilus, ramus, geranoriškas, su juo malonu bendrauti. Toks žmogus emociškai jausmingas, patiklus, empatiškas. Tai geriausias variantas romantiškoms ponioms, mėgstančioms rašyti meilės laiškus ar dienoraščius.

Stambus, garsaus gamintojo metalinis laikrodis su keliais ciferblatais

Lyderis. Jo ryžtingumas, nusiteikimas laimėti visur ir visada, valdžios siekis pasireiškia visose gyvenimo sferose. Ambicijos ir profesiniai interesai tokių laikrodžių savininkams yra svarbiau už asmeninius interesus. Jie gyvena darbu, o grįžę namo reikalauja iš savo žmonų tos dienos išlaidų sąmatos. Tinka toms, kurios turi daug paslapčių.

Plastmasinis arba sportinis laikrodis

Novatorius, kuris nesunkiai kuo nors susidomi, bet dažnai keičia susidomėjimo objektą ir retai pabaigia pradėtus darbus iki galo. Jis nepraktiškas, permainingos nuomonės, vadovaujasi emocijomis, jausmais ir intuicija labiau nei protu. Bet už tai yra kūrėjas iš prigimties, todėl jį vertina bendradarbiai ir moterys. Moterims niekada nepagailės komplimento, o taip pat būdų paaiškinti, dėl ko jų santykiai jau nebegali tęstis.

Ką galima pasakyti apie tuos, kurie rankinio laikrodžio apskritai neturi? Tai laimingi žmonės be rūpesčių. Taip tik tokie, kurie, kaip sakė žinomas klasikas, „laiko neskaičiuoja“. Arba itin praktiški žmonės, kuriems pakanka laikrodžio mobiliojo telefono ekrane.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (15)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (35)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (38)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (109)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (62)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (13)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (16)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Gyvai / Dešimtasis Dakaro etapas: greičio ruože lietuviai žengia koja kojon (117)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (481)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (7)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...